صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 38

موضوع: تحصیل در آمریکا در مقطع دبیرستان

پیش فرض پاسخ : تحصیل در آمریکا در مقطع دبیرستان

دوستان کسی اطلاع داره که آیا دیپلم ادواری برای دانشگاه های آمریکا اعتبار داره یا نه؟ میشه باهاش برای لیسانس اپلای کرد؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط pouyan amini نمایش پست ها
    درود به همه اعضای سایت. من 16 سالمه و بر اساس قانون امسال آخرین سالی هست که اجازه خروج از کشور دارم. کلاس اول دبیرستان رو هم تموم کردم و باید برم دوم، الان هم قصد تحصیل در آمریکا رو دارم، می خوام یه راهی پیدا کنم تا قبل از اینکه مشمول بشم و برم سربازی از کشور خارج بشم و از اونجایی که فقط 9 ماه زمان دارم فشار بسیار زیادی روی من هست و واقعا به کمک و راهنمایی احتیاج دارم. اولا انجام این کار در مدت 9 ماه ممکنه؟
    بقیه سوال هام رو به ترتیب با شماره میپرسم :
    1- آیا احتیاج به مدرک زبان مثل تافل دارم؟
    2- اولین قدم چیه؟ باید با یه دبیرستان توی آمریکا تماس بگیرم؟
    3-بعد از مکاتبه با اون دبیرستان و پذیرفته شدن باید برای ویزا اقدام کنم؟
    4-یه سری موسسه هستن که تبلیغ میکنن که همچین کار هایی رو انجام میدن، مثل آپولونیا کالج و EF . قابل اعتماد و مناسب هستند؟
    5- ویزایی که برای این کار باید بگیرم از نوع F-1 خواهد بود؟
    6- در صورت ورود به آمریکا باید در چه سطحی درس بخونم؟ منظورم اینه که به اول دبیرستان اونجا چی میگن؟ دبیرستانشون مثل ایران 4 ساله اسـت؟
    7- اونجا هم در سال دوم باید انتخاب رشته کنم؟
    8- امتحان ورودی ای وجود داره؟
    9- کارنامه و نمرات قبلی من بررسی میشه؟
    10- چطور میتونم یه دبیرستان مناسب انتخاب کنم؟
    میشه گفت بخش زیادی از زندگی من به این موضوع بستگی داره که بتونم توی این مدت تحصیلم رو در آمریکا شروع کنم. اگه نه بعد از اون بحث سربازی و بعدش یه سری مشکلات شخصی دیگه برام پیش میاد که چندین سال من رو عقب میندازه. میترسم این همه انرژی و انگیزه ای که برای پیشرفت دارم اینطوری از بین بره، بنابر این پاسخ شما برام بسیار ارزشمند خواهد بود
    Pouyan عزیز شما می توانید از دبیرستان های خصوصی در آمریکا پذیرش بگیرید. این دبیرستانها برای دانش آموزان خارجی I-20 صادر میکنند که مشابه I-20 دانشگاه هاست. با این مدرک میتوانید برای گرفتن ویزا به سفارت های آمریکا مراجعه کنید. بطور معمول برای صدور I-20 مدرک تافل لازمه. ولی من کسی رو میشناسم که مدرسه تلفنی باهاش مصاحبه کرد و چون خیلی خوب از عهده مصاحبه به زبان انگلیسی بر اومد بدون مدرک تافل براش I-20 صادر کردن. اولین قدم همونطور که گفتین پیدا کردن مدارس خصوصی در منطقه مورد نظرتون و مکاتبه با اونهاست. اینجوری میتونین دقیقا بدونین که چه مدارکی لازمه. شهریه این مدارس هم خیلی متفاوته. دوست من که برای دخترش اقدام کرد مدارسی با شهریه 14 هزار تا 20 هزار دلار در سال رو در ایالت ویرجینیا پیدا کرده بود. دبیرستان های آمریکا هم چهارساله ست و بسته به اینکه شما چه درسهایی رو توی ایران گذرونده باشین اینجا بهتون میگن که چند واحد دیگه باید بگذرونین. تمام درس هایی که در مقطع دبیرستان گذروندین ارزیابی و معادل سازی میشه و ممکنه گاهی بیش از مجموعا چهار سال برای دبیرستان زمان ببره. متاسفانه من اطلاعات بیشتری ندارم و نمی دونم چطور میشه یه مدرسه مناسب انتخاب کرد.
    موفق باشید

سلام من در نیویوورک زندگی میکنم و تازه به این شهر اومدم و الان دارم سوم دبیرستان را متفرقه امتحان میدم من میخواستم بپرسم ایا دانشگاه های امریکا دیپلم ما را قبول دارن یا نه ایا میتوانم با معدل خوب بورس بگیرم یا نه

Senior Member Gela آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer science-State university of New York at Buffalo

نمی دونم متفرقه امتحان دادن چی هست. یعنی مدرسه ی ایرانی درس میخونید؟

دانشگاه های امریکا دیپلم 12 ساله ی ایران رو قبول دارند. البته بماند که اصولا سطح علمی بچه های ایران اصولا بالاتر هست، مخصوصا در ریاضیات

فاند و بقیه قضایا هم به نمرات و Rec letter و سیتیزن شیپ و ... بستگی داره.
    ویرایش توسط Gela : December 22nd, 2012 در ساعت 03:19 AM

برای دانلود نرم افزار شبیه ساز بخش Listening TOEFL iBT کلیک کنید.
    سوال خود را در انجمن ارسال کرده و لینک را به پروفایل من بفرستید.
    درباره ی وضعیت فاند و پذیرش مستر/دکترا سوال نپرسید چون من اطلاعی ندارم.

Senior Member viana آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    materials science and Simulation

نقل قول نوشته اصلی توسط Gela نمایش پست ها
    نمی دونم متفرقه امتحان دادم چی هست. یعنی مدرسه ی ایرانی درس میخونید؟

دانشگاه های امریکا دیپلم 12 ساله ی ایران رو قبول دارند. البته بماند که اصولا سطح علمی بچه های ایران اصولا بالاتر هست، مخصوصا در ریاضیات

فاند و بقیه قضایا هم به نمرات و Rec letter و سیتیزن شیپ و ... بستگی داره.
    مگه توی USهم مدرسه ایرانی پیدا میشه؟

Senior Member Gela آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer science-State university of New York at Buffalo

نقل قول نوشته اصلی توسط viana نمایش پست ها
    مگه توی USهم مدرسه ایرانی پیدا میشه؟

نمی دونم راستش. مدرسه از این مدلی ها که بری فارسی یاد بگیری هست، اما برای تحصیل تا حالا نیدم.(البته بعضی کشورها هست) حدس زدم شاید غیر حضوری باشه مثلا

برای دانلود نرم افزار شبیه ساز بخش Listening TOEFL iBT کلیک کنید.
    سوال خود را در انجمن ارسال کرده و لینک را به پروفایل من بفرستید.
    درباره ی وضعیت فاند و پذیرش مستر/دکترا سوال نپرسید چون من اطلاعی ندارم.

Junior Member

راستش من هم در این مورد سوال داشتم اما چون اصلا از اصطلاحات سر در نمیارم از پست های شما هم چیزی عایدم نشد...!
    شما اول گفتین میخواین دبیرستان رو خارج بخونین بعد دبیرستان تبدیل شد به دانشگاه...! منم گیج شدم! آخه چطوری!؟
    من هم میخوام اول دبیرستان رو تو آمریکا باشم. اما اصلا نمیدونم چطوری. خواهشا در این مورد راهنمایی کنین. این که الان باید چیکار کنم و چطوری اقدام کنم یا این که چقدر هزینه خواهد داشت، یا این که برای سربازی برگردم ایران یا نه و ...
    در ضمن تو این سن بورسیه اصلا وجود نداره!؟ قبولی در آزمون هایی مثل تیزهوشان (استعداد های درخشان) یا مدارس نمونه دولتی نمیتونه تاثیری داشته باشه؟ مطمئن هستید!؟
    این رو بگم که من تافل ندارم و زبان انگلیسیم بدک نیست و 14 سالمه.
    باتشکر

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط MahdiPLus نمایش پست ها
    راستش من هم در این مورد سوال داشتم اما چون اصلا از اصطلاحات سر در نمیارم از پست های شما هم چیزی عایدم نشد...!
    شما اول گفتین میخواین دبیرستان رو خارج بخونین بعد دبیرستان تبدیل شد به دانشگاه...! منم گیج شدم! آخه چطوری!؟
    من هم میخوام اول دبیرستان رو تو آمریکا باشم. اما اصلا نمیدونم چطوری. خواهشا در این مورد راهنمایی کنین. این که الان باید چیکار کنم و چطوری اقدام کنم یا این که چقدر هزینه خواهد داشت، یا این که برای سربازی برگردم ایران یا نه و ...
    در ضمن تو این سن بورسیه اصلا وجود نداره!؟ قبولی در آزمون هایی مثل تیزهوشان (استعداد های درخشان) یا مدارس نمونه دولتی نمیتونه تاثیری داشته باشه؟ مطمئن هستید!؟
    این رو بگم که من تافل ندارم و زبان انگلیسیم بدک نیست و 14 سالمه.

باتشکر
    منم همیت طور لطفا راهنمایی کنید

Junior Member

منم 16 سالمه
    دوم دبیرستان رو دارم تموم میکنم
    اون مقاله ی a-z هم کامل خوندم.
    راهنمایی بیشتر بکنید ممنون میشم
    اگه بخوام بعد دیپلم برم چجوریه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط king0064 نمایش پست ها
    منم 16 سالمه
    دوم دبیرستان رو دارم تموم میکنم
    اون مقاله ی a-z هم کامل خوندم.
    راهنمایی بیشتر بکنید ممنون میشم
    اگه بخوام بعد دیپلم برم چجوریه؟
    دوست عزیز، من اطلاعاتم کامل نیست، ولی در این حد که میدونم بهتون کمک میکنم.
    توی اروپا، آمریکا و کانادا، برخلاف ایران که شما فقط یه برنامه درسی هست که همه باید بخونن، چندین نوع روش برای خوندن درس های قبل از دانشگاه وجود داره. (دبیرستان + پیش دانشگاهی)
    شما باید اول تعیین کنید که هدفتون کدوم کشور برای ادامه ی تحصیل هستش و برید ببینید اون دانشگاه های اون کشور برای ورود بهشون چه پیش نیازهایی میخوان. تا اونجایی که من میدونم شما که الان دوم دبیرستانتون رو تموم کردید، چند تا راه دارید تا دو سال باقی مونده رو بخونید:
    - میتونید IB بخونید که تقریباً با نمره اش میشه کل دانشگاه های دنیا درس خوند.
    - میتونید برید prep schoolهای آمریکا که کارشون اماده سازی شما برای دانشگاه های امریکاست.
    - میتونید برید کبک کانادا CEGEP بخونید.
    - میتونید برید دبیرستان های خصوصی یا دولتی (اگه راهتون بدن دولتی ها) آمریکا و کانادا و مثل بقیه درس بخونید.
    - میتونید برید انگلیس (یا شایدم بقیه جاهای اروپا) A Level بخونید.

بین اینایی که گفتم IB از همه معروف تره و تقریباً همه جای اروپا و کانادا و آمریکا (بیشتر اروپا) ارائه میشه. ولی از همه مهمتر وضعیت مالی و سربازی و مهمتر از اون هدف شماست که بعد از دیپلم میخواید کجا درس بخونید. که بازم پول و هزینه ی اون دانشگاه و کشوری که بعد از دیپلم میرید هم مهمه...
    در ضمن به این مسئله هم باید دقت کنید که به شما که سنتون کمه اون کشور ویزا سخت تر میده یا نه...

توی همون راهنمای A to Z یه سری لینک دادم. اتفاقاً به IB هم اشاره کرده بودم... شما هم بهتره توی اینترنت رو بگردید و از خوندن درباره ی سیستم آموزشی کشورهای مختلف شروع کنید و به سایت های خود دبیرستان و موسسه ها رجوع کنید... خیلی هم دقت کنید و ببینید که موسسه ای که میرید، تحت نظر چه سازمان یا سیستمیه و مدرکی که میده در دنیا به چه صورت باهاش برخورد میشه. این رو هم ببینید که آیا دانش آموزایی از اون مرکز بودن که تونسته باشن همین دانشگاهی که شما بعدها میخواید برید برن...

به این دو تا هم نگاه کنید: (در کل این فروم برای بچه دبیرستانی ها خیلی خوبه...)
    http://talk.collegeconfidential.com/pre-college-issues/
    http://talk.collegeconfidential.com/...onal-students/

من اطلاعاتم همین بود. امیدوارم هم بتونم کمکی کرده باشم...
    من درک میکنم که در این مقطع خیلی اطلاعات فارسی کم هست. توی مقطع لیسانس به زور مطلب فارسی هست چه برسه به دبیرستان! برای همین هم خیلی بهتون پیشنهاد میکنم تا بدون تحقیق زیاد و عجولانه انتخاب نکنید. موسسه ها و شرکت های زیادی هستن که به اسم هاو روشهای مختلف از این مسئله ی کم تجربگی و کم اطلاعاتی مردم سوءاستفاده میکنن و دانش آموزا و حتی دانشجوها رو مفرستن مراکزی که حتی از همین پیش دانشگاهی خودمون هم مدرکش توی دنیا کمتر شناخته شده. پس روی انتخابتون بیشتر دقت کنید...

موفق باشید...
    Apply A to Z - Undergraduate
    راهنمای کامل برای گرفتن پذیرش از دانشگاه های آمریکا در مقطع لیسانس
    این اکانت غیرفعال می باشد. لطفاً پیغام خصوصی ندهید.

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)