صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 29

موضوع: مراحل اپلای و تبدیل ویزای همسر از F2 یه F1 مشکلات / راه حل ها

پیش فرض مراحل اپلای و تبدیل ویزای همسر از F2 یه F1 مشکلات / راه حل ها

سلام
    ممنون از همه دوستانی که تجربیات ارزش مند خود را در اختیار دیگران قرار می دهند.
    سوال من در رابطه با کسانی مثل خودم است که حالا در امریکا هستند و قصد دارند ادامه تحصیل بدهند.
    1- ما که در امریکا هستیم مدرک خود را چگونه برای دانشگاه ارسال کنید؟ یعنی می توانیم خودمان مدرک را به صورت دستی به دانشگاه بدهیم یا باید حتما ان را از ایران پست کنیم؟
    2- دوستان دانشگاه ازاد با مشکل سیل کردن مدارک و بردن ان به خارج از کشور چه فکری دارند؟
    ممنون از همگی

پیش فرض پاسخ : مراحل اپلای و تبدیل ویزای همسر از F2 یه F1 مشکلات / راه حل ها

شاید برای پاسخ دادن به سوال شما دیر باشه، ولی مینویسم شاید بعدا به درد کسی خورد چون موقعی که من میخواستم این کارو انجام بدم کلی سوال داشتم و هیچ اطلاعاتی از سایت نتونستم پیدا کنم
    من مدارک رو بصورت دستی بردم واسه Graduate School. ترجمه تمام مدارک دانشگاهی رو خواستن، یه کپی ازشون گرفتن و بعد بهم پس دادن!!! یعنی اصلا کسی نیگا نکرد به پاکتش که Seal هست یا نه. من مدارک دانشگاهیم رو هم توی پاکت Seal شده داشتم هم باز که اگه لازم شد ازشون اسکن بگیرم. خلاصه با همون مدارک دم دستم رفتم و سخت هم نگرفتن.
    خلاصه که خیلی روندش ساده تره! حتی موقعی که من اپلای کردم ددلاین رد شده بود اما بازم مدارکم رو قبول کردن، خلاصه با حرف زدن همه چی حل میشه

Member ako_1983 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    George Mason University

ظاهرا خيلي راه مي آن دانشگاه ه ها، البته دانشگاه به دانشگه بستگي داره،
    منتها اداره مهاجرت يه 4 ماهي گويا طول مي ده تا نوع ويزا رو عوض كنه،
    بعضا يه تكمن مالي جديد هم مي خوان ازتون (BANK STATEMENT)
    يه مشاور از دانشگاه پرتلند اومده بود، باهاش صحبت مي كردم توصيه مي كرد كه از ايران اپلاي كنيد سريعتر كارتون راه مي افته تا اينكه بيايد اينجا بعد اپلاي كنيد!
    نه در رفتن حرکت بود/ نه در ماندن سکونی.

و ستارۀ پر شتاب/درگذرگاهی مأیوس
    بر مداری جاودانه می‌گردد.

Junior Member

سلام دوستان،

من در حال حاضر ویزای f2 دارم ولی از دانشگاه برای ترم پاییز پذیرش گرفتم. برای یک ماه میخوام برم ایران و وقتی برگردم حدودا 3 ماه تا شروع کلاس ها وقت دارم. می خواستم بدونم به نظر شما برای change of status اقدام کنم یا برم برای ویزای f1 ؟ اگر تجربه ای تو این زمینه دارید خیلی خوشحال میشم بدونم.
    ممنون

Member pegah84ir آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE - AUT

طبق قانون جدید شما با ویزای f2 میتونید درس بخونین ولی به صورت پاره وقت!! یعنی تعداد واحد کم (بستگی به شرایط میتونین این رو بررسی کنین مثلا اگه فاند ندارین و یا برای کار بعد از تحصیل بیشتر متکی به همسر باشین)
    اگه برای f1 اپلای میکنین که بنظرم کار درستی هست از زمان ارسال مدارک حداقل 3 ماه طول میکشه
    جدیدا اپلای یه صورت آفلاین! (یا همون پستی انجام میشه! حتی هزینه رو باید به صورت money order یا چک توی پاکت با بقیه مدارک بفرستین
    این لیست مدارک لازمه:

1. Change of Status I-20, be sure to sign page 1 of your document
    2. Pay SEVIS fee of $200 online at SEVIS I-901 Fee processing website . Remember to print out payment receipt and include it with your application.
    3. Complete I-539 Application to Extend/Change Non-Immigrant Status
    4. Prepare a letter requesting the change of status and explaining the circumstances, which merit such a change
    5. Copy of biographic page of your passport with expiration date
    6. Copy of F-2 visa stamp
    7. Copy of your I-94 card or if you don’t have paper I-94, a printout from CBP site
    8. Copy of the F-1 (primary) I-20s that list applicant as dependent, passport ID page, F1 visa stamp, and I-94 card
    9. Copy of proof of financial support (bank statement, scholarship letter, affidavit of support, etc.) dated within the past three months and English translations, if needed.

فقط برای فرم I539 حتما توصیه میشه قبل ارسال از اینترنشنال افیس بخواین چک کنن براتون چون یک اشتباه یا نقص مدرک ممکنه کارتون رو عقب بندازه
    بعد از ارسال مدارک براتون یک رسید پست میشه که داخلش کد داره که با اون تلفنی (تلفن گویا) وضعیت رو چک میکنن
    فقط یادتون باشه چک کنین که اصل I20 ارسال یا کپی (چون دقیق خاطرم نیست و احتمال قوی میدم اصل رو باید بفرستین)

احتیاجی به ارسال رزومه و sop نیست فقط یک نامه کوتاه که چرا قصد تغییر ویزا دارین

من اين مساله رو روى يه سايته آمريكايى خوندم كه نوشته بود پارت تايم،ولى خوب توضيح نداده بود،اين زيره ١٢ واحد كه ميگه واسه ارشد هم حساب ميشه؟!١٢ واحد واسه ارشد فول تايم ميشه ديگه!نميشه؟!دومين سوالم ازتون اينه كه وقتى ويزام رو عوض كردم اگه پارت تايم باشه ميتونم كار كنم از اولش يا نه از ساله دومه ارشد ميتونم؟مرسى
    نقل قول نوشته اصلی توسط pegah84ir نمایش پست ها
    طبق قانون جدید شما با ویزای f2 میتونید درس بخونین ولی به صورت پاره وقت!! یعنی تعداد واحد کم (بستگی به شرایط میتونین این رو بررسی کنین مثلا اگه فاند ندارین و یا برای کار بعد از تحصیل بیشتر متکی به همسر باشین)
    اگه برای f1 اپلای میکنین که بنظرم کار درستی هست از زمان ارسال مدارک حداقل 3 ماه طول میکشه
    جدیدا اپلای یه صورت آفلاین! (یا همون پستی انجام میشه! حتی هزینه رو باید به صورت money order یا چک توی پاکت با بقیه مدارک بفرستین
    این لیست مدارک لازمه:

1. Change of Status I-20, be sure to sign page 1 of your document
    2. Pay SEVIS fee of $200 online at SEVIS I-901 Fee processing website . Remember to print out payment receipt and include it with your application.
    3. Complete I-539 Application to Extend/Change Non-Immigrant Status
    4. Prepare a letter requesting the change of status and explaining the circumstances, which merit such a change
    5. Copy of biographic page of your passport with expiration date
    6. Copy of F-2 visa stamp
    7. Copy of your I-94 card or if you don’t have paper I-94, a printout from CBP site
    8. Copy of the F-1 (primary) I-20s that list applicant as dependent, passport ID page, F1 visa stamp, and I-94 card
    9. Copy of proof of financial support (bank statement, scholarship letter, affidavit of support, etc.) dated within the past three months and English translations, if needed.

فقط برای فرم I539 حتما توصیه میشه قبل ارسال از اینترنشنال افیس بخواین چک کنن براتون چون یک اشتباه یا نقص مدرک ممکنه کارتون رو عقب بندازه
    بعد از ارسال مدارک براتون یک رسید پست میشه که داخلش کد داره که با اون تلفنی (تلفن گویا) وضعیت رو چک میکنن
    فقط یادتون باشه چک کنین که اصل I20 ارسال یا کپی (چون دقیق خاطرم نیست و احتمال قوی میدم اصل رو باید بفرستین)

احتیاجی به ارسال رزومه و sop نیست فقط یک نامه کوتاه که چرا قصد تغییر ویزا دارین

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    biology. SBU

سلام. من به تازگی برای تغییر استتوس از F2 به F1 اقدام کردم.
    اینترنشنال آفیس دانشگاه میگفت تو دو سال گذشته همه ی کیس هایی که برای تغییر استتوس فرستادن بیشتر از 8 ماه طول کشیده تا قبول بشن. به همین دلیل گفتن باید ترم رو دیفر کنم به زمستان 2017. منم با این پیش فرض که حالا حالا ها قراره منتظر بمونم اپلیکیشنم رو حدود 10 آپریل فرستادم. 13 اپریل USCIS دریافت کرده بود و من در کمال ناباوری روز 29 آپریل نامه Approval رو که استتوس هم ضمیمه اش بود دریافت کردم. یعنی حدودا 2 هفته طول کشید. وقتی به دانشگاه اطلاع دادم باور نمیکردن. اینا رو نوشتم که بگم خیلی حساب و کتاب نداره.البته اینم اضافه کنم که من مستر ژنتیک اپلای کردم و پذیرش فول فاند به صورت TA دارم. شانستون رو امتحان کنید و مثل من الکی یک ترم عقب نیفتید. مدارکی که من پست کردم اینا بود:
    1- کپی I-20 قدیمی (F2)
    2- کپی I-20 جدید امضا شده (F1)
    3- کپی I-20 همسرم
    4- پرینت فرم I-539 دقت کنید حتما قسمت مشخص شده برای امضا رو امضا کنید
    5- پرینت فرم I-94 خودم و همسرم
    6-نامه پذیرش دانشگاه ( البته برای من نامه دیفر هم بود)
    7- پرینت صفحه ای که SEVIS fee رو پرداخت کردم یا همون فرم I-901
    8- اسکن پاسپورت و ویزای خودم و همسرم
    9-یه چک به مبلغ 290 دلار

در ضمن هیچ نامه ای هم ضمیمه نکردم.

Junior Member

سلام
    دوستان یه سوالی داشتم ممنون میشم کمک کنید.
    من اگه خودم پذیرش بگیرم در یک دانشگاهی و هدفم هم این باشه که خانوم بنده هم ترم بعد پذیرش بگیره، پیشنهاد شما چیه ؟ اینکه دوتایی باهم بریم و خانوم من به صورت حضوری اپلای کنه از امریکا یا که (من تنها برم) چند ماهی بمونه ایران و برای ترم بعد از ایران اپلای کنه ؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    biology. SBU

نقل قول نوشته اصلی توسط agriboy نمایش پست ها
    سلام
    دوستان یه سوالی داشتم ممنون میشم کمک کنید.
    من اگه خودم پذیرش بگیرم در یک دانشگاهی و هدفم هم این باشه که خانوم بنده هم ترم بعد پذیرش بگیره، پیشنهاد شما چیه ؟ اینکه دوتایی باهم بریم و خانوم من به صورت حضوری اپلای کنه از امریکا یا که (من تنها برم) چند ماهی بمونه ایران و برای ترم بعد از ایران اپلای کنه ؟
    سلام.
    خب مسلما حضور فیزیکی خانمتون روی پذیرشش خیلی تاثیرگذار خواهد بود. اینکه بتونه بره با اساتید حضوری صحبت بکنه تا اینکه با ایمیل باهاشون در ارتباط باشه خیلی فرق میکنه. این تجربه خود من هست که به گفته ی خود اساتید خیلی براشون راحت تر بود که میتونستن با من حضوری صحبت کنند. به نظر من بهترین کار اینه که با خودتون بیان و بعد اپلای کنن. تازه میتونن با دانشجو ها در ارتباط باشن و استادارو بهتر بشناسن و بهترین گزینه رو انتخاب کنن.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط kimia92 نمایش پست ها
    سلام.
    خب مسلما حضور فیزیکی خانمتون روی پذیرشش خیلی تاثیرگذار خواهد بود. اینکه بتونه بره با اساتید حضوری صحبت بکنه تا اینکه با ایمیل باهاشون در ارتباط باشه خیلی فرق میکنه. این تجربه خود من هست که به گفته ی خود اساتید خیلی براشون راحت تر بود که میتونستن با من حضوری صحبت کنند. به نظر من بهترین کار اینه که با خودتون بیان و بعد اپلای کنن. تازه میتونن با دانشجو ها در ارتباط باشن و استادارو بهتر بشناسن و بهترین گزینه رو انتخاب کنن.
    ممنون از پاسختون

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)