صفحه 32 از 36 نخستنخست ... 222324252627282930313233343536 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 311 تا 320 , از مجموع 354

موضوع: تحصیل در ژاپن و مسائل مرتبط

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Ocean_Space Systems Yokohama National University

پیش فرض پاسخ : تحصیل در ژاپن و مسائل مرتبط

نقل قول نوشته اصلی توسط azamnemati نمایش پست ها
    سوال منم همین ها هست
    منم ساپورت مالی شخصی ندارم
    از طرفی معدل ارشد زیر 16 هست و احتمالش کمه بورسبه سفارت رو بگیرم
    1- Research student مقدمه ای برای شروع دکترا محسوب میشه
    2- معمولا اساتید علاقه ای برای خرج کردن بودجه تحقیقاتی جهت ساپورت دانشجو ندارند چون بورسهای زیادی وجود داره و احتمال نصف شدن یا حذف شهریه تون هم زیاده.

سلام. دوستان روزتون به خیر باشه.
    ببخشید من بدلیل انکه معدل کارشناسیم کمتر از 16 هست نمیتونستم در بورسیه سفارت شرکت کنم. ولی از اونجاییکه با یه استاد از دانشگاه خوب ژاپن در ارتباطم و اکی داده ولی گفته فاند ندارم و پرسیده که آیا میتونید راه حلی برای هزینه هات اینجا پیدا کنی؟ من از یکی از دوستان شنیدم که میشه همون بورس سفارت رو اگه یه استاد از طرف دانشگاه نامه بده جداگانه بررسی کنن، آیا اولا این موضوع درست هسته و اگه هست میشه راهنماییم کنید چطوری میشه؟ و اگر هم که نیست آیا راه حلی دیگه برای گرفتن بورسی دیگه هسته که من بتونم برم؟
    ممنون

پیش فرض پاسخ : تحصیل در ژاپن و سوالات شما در مورد مسائل مرتبط

ممکنه به معدلتون گیر بدن نداشتن تافل هم مهم نیست چون اعتبار تافل اونجا صفره .

Junior Member

میدونم سوالم خیلی کلّیه، ولی کسی میتونه روند کلی برای پذیرش دکتری از ژاپن رو اینجا بنویسه؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط GoldenSun1991 نمایش پست ها
    سلام. دوستان روزتون به خیر باشه.
    ببخشید من بدلیل انکه معدل کارشناسیم کمتر از 16 هست نمیتونستم در بورسیه سفارت شرکت کنم. ولی از اونجاییکه با یه استاد از دانشگاه خوب ژاپن در ارتباطم و اکی داده ولی گفته فاند ندارم و پرسیده که آیا میتونید راه حلی برای هزینه هات اینجا پیدا کنی؟ من از یکی از دوستان شنیدم که میشه همون بورس سفارت رو اگه یه استاد از طرف دانشگاه نامه بده جداگانه بررسی کنن، آیا اولا این موضوع درست هسته و اگه هست میشه راهنماییم کنید چطوری میشه؟ و اگر هم که نیست آیا راه حلی دیگه برای گرفتن بورسی دیگه هسته که من بتونم برم؟
    ممنون
    همه اینایی که گفتید رو استاد خودش میدونه. اگر امکان فراهم کردن بورس برای شمارو داشت نمیگفت خودت راه حل پیدا کنی. تنها راه حل گرفتن بورش بعد از ثبت نام در دانشگاهه

Junior Member
    رشته و دانشگاه

پیش فرض پاسخ : تحصیل در ژاپن و سوالات شما در مورد مسائل مرتبط

نقل قول نوشته اصلی توسط Auroradawn نمایش پست ها
    ممکنه به معدلتون گیر بدن نداشتن تافل هم مهم نیست چون اعتبار تافل اونجا صفره .
    اعتبار اطلاعات شما در مورد ژاپن هم ظاهرن صفره!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی عمران-آزاد کرج

سلام دوستان روزتون بخیر,
    من معدل کارشناسیم الان بالای 18 و ترم 5 هستم رشته عمران میخواستم برای ارشد خارج اقدام کنم,بین ژاپن و آلمان و کره,من اطلاعات دولت ژاپن رو خوندم,طبق این سایت که ماله خود دولت ژاپنه:
    http://www.studyjapan.go.jp/en/toj/toj0302e.html
    باید امتحان EJU رو بدیم که بتونیم برای دانشگاه های ژآپن اپلای کنیم
    لینک مربوط به قسمت EJU:
    http://www.jasso.go.jp/en/eju/index.html
    http://www.g-studyinjapan.jasso.go.j...?content_id=11
    این امتحان رو زده فقط تو یه سری کشور های جنوب شرق آسیا و خود ژاپن میگیرن,امکان دادن این امتحان تو سفارت ژاپن تو ایران هست؟
    و بعد یکی اینکه research student که زده دولت ژاپن,بعد اتمام این دوره research student,تازه ما میتونیم برای ارشد یا دکترا اقدام کنیم اونجا یا اینکه همین دوره رو ارشد حساب می کنن.
    و ملاک دادن بورس Monbukagakusho رو دولت ژآپن امتحان EJU در نظر گرفته.
    بعد ما امتحان EJU رو بدیم بازم باید JLPT رو هم بدیم؟ یا اصلا" لازم نیست این امتحانارو بدیم مستقیم با دانشگاه وارد مکاتبه بشیم؟و یا اینکه بجای ژاپن کره یا آلمان گزینه بهتری نیستن؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    بیوتکنولوژی

نقل قول نوشته اصلی توسط Soroush_IM نمایش پست ها
    سلام دوستان روزتون بخیر,
    من معدل کارشناسیم الان بالای 18 و ترم 5 هستم رشته عمران میخواستم برای ارشد خارج اقدام کنم,بین ژاپن و آلمان و کره,من اطلاعات دولت ژاپن رو خوندم,طبق این سایت که ماله خود دولت ژاپنه:
    http://www.studyjapan.go.jp/en/toj/toj0302e.html
    باید امتحان EJU رو بدیم که بتونیم برای دانشگاه های ژآپن اپلای کنیم
    لینک مربوط به قسمت EJU:
    http://www.jasso.go.jp/en/eju/index.html
    http://www.g-studyinjapan.jasso.go.j...?content_id=11
    این امتحان رو زده فقط تو یه سری کشور های جنوب شرق آسیا و خود ژاپن میگیرن,امکان دادن این امتحان تو سفارت ژاپن تو ایران هست؟
    و بعد یکی اینکه research student که زده دولت ژاپن,بعد اتمام این دوره research student,تازه ما میتونیم برای ارشد یا دکترا اقدام کنیم اونجا یا اینکه همین دوره رو ارشد حساب می کنن.
    و ملاک دادن بورس Monbukagakusho رو دولت ژآپن امتحان EJU در نظر گرفته.
    بعد ما امتحان EJU رو بدیم بازم باید JLPT رو هم بدیم؟ یا اصلا" لازم نیست این امتحانارو بدیم مستقیم با دانشگاه وارد مکاتبه بشیم؟و یا اینکه بجای ژاپن کره یا آلمان گزینه بهتری نیستن؟
    سلام

من پیشنهاد می کنم یه دور تمام اطلاعاتی که خود سفارت ژاپن در ایران راجع به بورسیه ی مونبوشو قرار داره رو مطالعه کنید. تقریبا همه چیز واضح توضیح داده شده:

http://www.ir.emb-japan.go.jp/fa/jic...holarship.html

بخش مربوط به ارشد و دکترا رو مطالعه بفرمایید.

شما اگه امتحانات سفارت رو قبول بشید و تو فرصتی که بهتون داده میشه از استاد مورد نظرتون پذیرش بگیرید، نهایتا به عنوان research student میرید دانشگاه که هنوز دانشجوی رسمی محسوب نمیشید. تو اون شیش ماه تا یه سال درس می خونید و امتحان ورودی دانشگاهتون رو میدید و قبول که شدید دانشجوی ارشد یا دکترا محسوب میشید. حالا من نمی دونم این همون آزمون EJU هست که شما میگید یا نه. فقط می دونم معمولا هر دانشگاهی یه امتحان ورودی می گیره به هر حال.

راجع به آلمان و کره اطلاعی ندارم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی عمران-آزاد کرج

نقل قول نوشته اصلی توسط sebrahimiazar نمایش پست ها
    سلام

من پیشنهاد می کنم یه دور تمام اطلاعاتی که خود سفارت ژاپن در ایران راجع به بورسیه ی مونبوشو قرار داره رو مطالعه کنید. تقریبا همه چیز واضح توضیح داده شده:

http://www.ir.emb-japan.go.jp/fa/jic...holarship.html

بخش مربوط به ارشد و دکترا رو مطالعه بفرمایید.

شما اگه امتحانات سفارت رو قبول بشید و تو فرصتی که بهتون داده میشه از استاد مورد نظرتون پذیرش بگیرید، نهایتا به عنوان research student میرید دانشگاه که هنوز دانشجوی رسمی محسوب نمیشید. تو اون شیش ماه تا یه سال درس می خونید و امتحان ورودی دانشگاهتون رو میدید و قبول که شدید دانشجوی ارشد یا دکترا محسوب میشید. حالا من نمی دونم این همون آزمون EJU هست که شما میگید یا نه. فقط می دونم معمولا هر دانشگاهی یه امتحان ورودی می گیره به هر حال.

راجع به آلمان و کره اطلاعی ندارم.
    ممنون از راهنماییتون،آزمون سفارت فقط زبان انگلیسی و ژاپنی رو شامل میشه یا مباحث دیگری هم آزمون میگیرند؟و یکی اینکه تو سایت سفارت درباره فرآیند امتحان توضیحی دادند؟اگر کسی از دوستان آزمون سفارت رو دادند ممنون میشم تجربشون را مطرح کنند که ما هم با فرآیند آزمون سفارت آشنا بشیم.به نظر شما ادامه تحصیل در ژآپن تو رشته عمران هم از لحاظ درسی و هم از لحاظ شرایط اقامت بعد تحصیل گزینه مناسبی هست؟و این دوره یک ساله که ما به عنوان research student تو دانشگاه فعالیت میکنیم بعد از قبول شدن به عنوان دانشجوی ارشد یا دکترا جزو دوره ارشد یا دکترا لحاظ میشه یا نه دوباره ارشد 2 سال مجزا و دکترا 3 سال مجزا دوباره باید درس بخونیم؟

Junior Member

سلام دوستان من معدلم کارشناسیم 14 هست بین سه کشور ژاپن و چین و کره شما ها میگید کجا برم هم بشه تحصیل کرد هم کار کرد ؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)