صفحه 12 از 36 نخستنخست ... 2345678910111213141516171819202122 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 111 تا 120 , از مجموع 354

موضوع: تحصیل در ژاپن و مسائل مرتبط

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : تحصیل در ژاپن و سوالات شما در مورد مسائل مرتبط

دوست عزیز.
    شانستون برای بورس گرفتن خیلی زیاد نیست هم بدلیل نداشتن نمره زبان و اینکه برای بورس سفارت شرایط خاص داره که در پست قبلی گذاشتم و لطفاً فروم رو بدقت بخونید دستتون میاد.
    دانشگاههای خوب برای عمران در ژاپن که خودش قطب علمی قویی هست فراهم است.

Junior Member

جسارتا کل 12 صفحه رو خوندم ... چیزی که مد نظر منه اینه که اگه مستقیما از طریق دانشگاه اقدام کنم ، میتونم بورس بگیرم یا نه؟ بخاطر معدلم از طریق سفارت نمیتونم اقدام کنم.

نمره زبان هم مشکلی نیست اونو زودی میگیرم.

* میشه یکی از دانشگاه های خوب رو برای عمران معرفی کنید؟

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط bdsafa نمایش پست ها
    جسارتا کل 12 صفحه رو خوندم ... چیزی که مد نظر منه اینه که اگه مستقیما از طریق دانشگاه اقدام کنم ، میتونم بورس بگیرم یا نه؟ بخاطر معدلم از طریق سفارت نمیتونم اقدام کنم.

نمره زبان هم مشکلی نیست اونو زودی میگیرم.

* میشه یکی از دانشگاه های خوب رو برای عمران معرفی کنید؟
    برای بورس دانشگاه هم خیلی به رزومه بستگی داره ضمن اینکه ژاپن یکی از پیچیده ترین سیستم ارزیابی دانشجو را داره اما امیدوارم بتونید موفق بشید بهترین دانشگاهها رشته عمران رو از بالا به پایین میزارم.
    1- The University of Tokyo
    2- Kyoto University
    3- Tokyo Institute of Technology
    4- Tohoku University
    5 - Nagoya University
    6- Hokkaido University
    7- Kyushu University
    8- Osaka University
    9- Tokyo University of Science (TUS)

Junior Member

ممنون ، میشه لطفا اطلاعاتی در مورد امتحانات بعد از پذیرش هم بدین؟ جریان اینا چیه؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    عمران-عمران. دانشگاه آزاد ارومیه

سلام دوستان من دانشجوی رشته عمران از دانشگاه ازاد ارومیه هستم.10 تا اختراع ثبت شده و 10 تا مدال جهانی از المپیاد و مسابقات اختراعات و نو آوری هارو دارم همچنین 2 عدد مقاله ISI دارم.موضوع مقاله هام و اختراعاتم در زمینه رشته مکاترونیک هست.ولی متاسفانه معدل دیپلمم 15 و معدل دانشگاهم 14 تا اینجا ( 50 واحد ) هست. می خواستم بدونم آیا من میتونم از ژاپن برای لیسانس و مسترز مکاترونیک بورس بگیرم یا نه؟ خیلی ممنون میشم راهنماییم کنین.

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط bdsafa نمایش پست ها
    ممنون ، میشه لطفا اطلاعاتی در مورد امتحانات بعد از پذیرش هم بدین؟ جریان اینا چیه؟
    تا اونجا که میدونم این ازمون برای بورسی است که از طرف سفارت ارائه میشه و در همه زمینه های ریاضی و فیزیک و برخی رشته های تخصصی رشته خودتان. برای این ازمون باید یک سفر به ژاپن برید ازمون رو اونجا بدهید و برگردید و پس از مدتی نتایج رو اعلام می کنند.

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط inventor_sina نمایش پست ها
    سلام دوستان من دانشجوی رشته عمران از دانشگاه ازاد ارومیه هستم.10 تا اختراع ثبت شده و 10 تا مدال جهانی از المپیاد و مسابقات اختراعات و نو آوری هارو دارم همچنین 2 عدد مقاله ISI دارم.موضوع مقاله هام و اختراعاتم در زمینه رشته مکاترونیک هست.ولی متاسفانه معدل دیپلمم 15 و معدل دانشگاهم 14 تا اینجا ( 50 واحد ) هست. می خواستم بدونم آیا من میتونم از ژاپن برای لیسانس و مسترز مکاترونیک بورس بگیرم یا نه؟ خیلی ممنون میشم راهنماییم کنین.
    دوست عزیز.
    شما رشته عمران هستید چه سنخیتی با مکاترونیک دارید؟؟؟ در ژاپن این موضوع که رشته در یک زمینه نیست ممکنه مشکل ساز باشد و باید از اول لیسانس بخوانید. و تا اونجا که میدونم به زبان ژاپنی است.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Harvard University

سلام به همگی من برای مستر یه برنامه ای به نام MEM تو دانشگاه توکیو اقدام کردم. میخواستم ببینم چقدر شانس برای گرفتن پذیرش با فاند دارم؟
    1. نامه اکسپتنس از یکی از اساتید اونجا دارم. اما ایشون اونجا دانشیار هستن و ژاپنی هم نیستن. البته ایشون در حین مصاحبه هم گفتن که این برنامه خیلی رقابتیه و نامه پذیرش ایشون چیزیو قطعی نمیکنه. داشتن نامه پذیرش یکی از اساتید اونجا برای اپلای کردن ضروریه.
    2. برای این برنامه بین دانشجوهای دکترا و ارشد کلا 10 نفر فاند میگیرن که دانشگاه تعیین میکنه کیا باشن.
    3. برای اپلای لازم بود که یک ریسرچ پلن هم ارائه بدیم که با همکاری همین استاد یه ریسرچ پروپوزال نوشتیم که خوب از آب در اومد.
    4. یه دونه مقاله چاپ شده ISI یه مقاله چاپ شده ژورنال غیر ISI و یک مقاله ISI در حال بررسی و چهار تا کنفرانس بین المللی اما تو ایران در زمینه های مختلف دارم. چند تا کار آخرم در زمینه نانو بوده.
    5. معدل 16.5 جز ده درصد اول همورودی های دانشکده
    6. نمره تافلم 90 و جی آر ای V410 Q790 A3.5

خیلی ممنون میشم اگه نظرتونو بگید که آیا شانسی دارم.

Junior Member

پیش فرض راهنمایی در خصوص پذیرش

سلام
    من الان توکیو هستم،ویزای سه ماهه دارم (بازدید از اقوام).یک هفته هست که اومدم.کسی میتونه راهنماییم کنه که برای پذیرش گرفتن چیکار کنم؟ کدوم دانشگاه برم؟ چه مدارکی ببرم ؟ و ....
    مهندسی کامپیوتر-نرم افزار دارم با معدل 13 .
    8 سال هم سابقه آنالیز و تحلیل نرم افزار دارم.

ممنون میشم کمکم کنید.

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در خصوص پذیرش

نقل قول نوشته اصلی توسط elham6120 نمایش پست ها
    سلام
    من الان توکیو هستم،ویزای سه ماهه دارم (بازدید از اقوام).یک هفته هست که اومدم.کسی میتونه راهنماییم کنه که برای پذیرش گرفتن چیکار کنم؟ کدوم دانشگاه برم؟ چه مدارکی ببرم ؟ و ....
    مهندسی کامپیوتر-نرم افزار دارم با معدل 13 .
    8 سال هم سابقه آنالیز و تحلیل نرم افزار دارم.

ممنون میشم کمکم کنید.

در ژاپن تعداد زیادی دانشگاه وجود دارد که معمولا دانشگاههای دولتی بزرگ مثل دانشگاه توکیو، کیوتو، ازاکا، توهوکو، سوکوبا و ... و یا خصوصی مطرح مثل واسدا و کیو اعتبار بیشتری دارند. از طرفی شما با این معدل خیلی شانس بالایی از دانشگاههای خوب ندارید. برای اقدام هم باید به وب سایت دانشگاه مراجعه نموده و پس از اقدام برای اپلیکیشن فرم و سایر مدارک اونها رو ارسال نمایید. مدارک هم از ریزنمرات+ دانشنامه+ مدرک زبان+ انگیزش نامه+ توصیه نامه استاد و ....
    بستگی دارد به اینکه دانشگاه دولتی باشد یا خصوصی. معمولا هزینه دانشگاههای خصوصی دو برابر دانشگاههای دولتی بوده و کیفیت آنها هم پائین تراست. پس عاقلانه خواهد بود اگر فقط به دانشگاههای دولتی ژاپن اکتفا شود. شهریه دانشگاههای دولتی ژاپن در مقاطع فوق لیسانس و دکتری چیزی در حدود 500000 ین در سال است.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)