صفحه 13 از 36 نخستنخست ... 34567891011121314151617181920212223 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 130 , از مجموع 354

موضوع: تحصیل در ژاپن و مسائل مرتبط

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : تحصیل در ژاپن و سوالات شما در مورد مسائل مرتبط

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsanhs نمایش پست ها
    سلام به همگی من برای مستر یه برنامه ای به نام MEM تو دانشگاه توکیو اقدام کردم. میخواستم ببینم چقدر شانس برای گرفتن پذیرش با فاند دارم؟
    1. نامه اکسپتنس از یکی از اساتید اونجا دارم. اما ایشون اونجا دانشیار هستن و ژاپنی هم نیستن. البته ایشون در حین مصاحبه هم گفتن که این برنامه خیلی رقابتیه و نامه پذیرش ایشون چیزیو قطعی نمیکنه. داشتن نامه پذیرش یکی از اساتید اونجا برای اپلای کردن ضروریه.
    2. برای این برنامه بین دانشجوهای دکترا و ارشد کلا 10 نفر فاند میگیرن که دانشگاه تعیین میکنه کیا باشن.
    3. برای اپلای لازم بود که یک ریسرچ پلن هم ارائه بدیم که با همکاری همین استاد یه ریسرچ پروپوزال نوشتیم که خوب از آب در اومد.
    4. یه دونه مقاله چاپ شده ISI یه مقاله چاپ شده ژورنال غیر ISI و یک مقاله ISI در حال بررسی و چهار تا کنفرانس بین المللی اما تو ایران در زمینه های مختلف دارم. چند تا کار آخرم در زمینه نانو بوده.
    5. معدل 16.5 جز ده درصد اول همورودی های دانشکده
    6. نمره تافلم 90 و جی آر ای V410 Q790 A3.5

خیلی ممنون میشم اگه نظرتونو بگید که آیا شانسی دارم.
    شانس دریافت بورس رو کسی نمیتونه دقیق بگه، چون بورس مونوبوشو که خیلی مهمه همه مدارکتون کامل و در زمان دقیق به سفارت ارسال بشه و همچنین شما شرایط کلی رزومه خوب دارید و از مینیمم های دانشگاههای بالا مناسب است. به نظرم برای تاپ 30 دانشگاه اول شانس دارید. نمره GRE مناسبه. در کل بهتره با یه استاد ژاپنی در زمینه کاری خودتون در دانشگاه مورد نظر مشورت و مکاتبه کنید. در کل شرایط اولیه برای بورس رو دارید تنها باید از مراحل چندگانه بورس به سلامت عبور کنید.

پیش فرض پاسخ : تحصیل در ژاپن و سوالات شما در مورد مسائل مرتبط

نقل قول نوشته اصلی توسط IELTS نمایش پست ها
    دروود.
    دوست عزیز با این رزومه چرا برای ژاپن؟؟؟ شما شرایطتون برای اروپا و حتی فکر کنم برای امریکا بسیار مناسبه. در ضمن اگر به کشور های اسیایی علاقه دارید کشور کره جنوبی انتخاب خوبیه چون بورس های بسیار جالبی داره. بهتره سوالاتون را در تاپیک تحصیل در کره هم مطرح نماییید.
    ازاد اندیش باشید
    دوست عزیز تحصیل در کره چه مزیتی نسبت به ژاپن داره؟ فاند بیشتری میدن؟ یا بخاطر آزمون ورودی دانشگاه های ژاپن میگین؟

از نظر یادگیری زبان ژاپنی و کره ای که هر دو مشکل مشابهی دارند.

بین ایندو گزینه کدوم بهتره:

بورس سفارت ژاپن
    بورس دولت کره

پیش فرض پاسخ : تحصیل در ژاپن و مسائل مرتبط

از جمله مدارکی که سفارت ژاپن برای بورس در دوره دکترا میخواد، اطلاعات زیر هست:

Your research theme after arrival in Japan

Study program in Japan

ممکنه راهنمایی کنید در پاسخ به این سوالات چه بنویسیم.

Member massoud آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ingénierie des Systèmes Automatisés (ISA) SUPELEC

سلام،
    من مطاب گذشتۀ شمارو دنبال نکردم که بدونم رشتۀ تخصصی تون چه بوده..
    اما سؤال اول : مربوط میشه به پروژۀ تحقیقاتی که بعداً در ژاپن قصد دارید بر روی اون کار کنید. بنطرم بنوعی proposal باشه یعنی موضوع یا جامع تر، مضمون تز تحقیقاتی تون رو معرفی کنید.
    سؤال دوم : گرایش تخصصی هست که در اون زمینه در ژاپن تحصیل خواهید کرد.

نقل قول نوشته اصلی توسط massoud نمایش پست ها
    سلام،
    من مطاب گذشتۀ شمارو دنبال نکردم که بدونم رشتۀ تخصصی تون چه بوده..
    اما سؤال اول : مربوط میشه به پروژۀ تحقیقاتی که بعداً در ژاپن قصد دارید بر روی اون کار کنید. بنطرم بنوعی proposal باشه یعنی موضوع یا جامع تر، مضمون تز تحقیقاتی تون رو معرفی کنید.
    سؤال دوم : گرایش تخصصی هست که در اون زمینه در ژاپن تحصیل خواهید کرد.

ممنون از پاسختون

رشته من مهندسی شیمی هست و زمینه کاری مورد علاقم انرژیهای تجدید پذیر

من فکر میکردم در Study Plan باید حتی بنویسیم که چه درسهایی رو قراره پاس کنیم. اگه کلی بنویسم تو چه زمینه ای علاقه دارم کار کنم کافیه؟

Member massoud آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ingénierie des Systèmes Automatisés (ISA) SUPELEC

خواهش میکنم، خوب در ارتباط با پروژۀ تحقیقاتی تون به همون انرژیهای تجدید پذیر {Renewable (and sustainable) energies} اشاره کنید و حتی اگر جزئی تر/تخصصی تر برنامه تون مشخص هست که کدوم نوع از انرژیها (بادی، جریانهای زیر آبی، خورشیدی یا ...؟) مورد نظر دارید، مشخص کنید بهتر باشه.
    در ارتباط با فیلد تخصصی هم، program معمولاً همون گرایش تحصیلیتون هست که اشاره به همون کفایت میکنه (chemical engineering, areas : process,oil&gas, corrosion, etc) و نام بردن تک تک دروس رشته تون ضروری نباشه و یا اگر لازم باشه اصولاً بایستی ترجمۀ ریز نمرات مقاطع قبلیتون رو بخوان که خودش همه چیز رو مشخص خواهد کرد.
    البته اگر دوستانی تجربۀ بیشتری دقیقاً در مسیر شما داشته باشند بهتر راهنمایی خواهند کرد، من صرفاً ازین جهت که مدتی پاسخی دریافت نکردید در حد دانشم سعی کردم راهنمایی تون بکنم.
    موفق باشید.

Junior Member

سلام. بنده دانشجوی کارشناسی ارشد رشته مهندسی شیمی در دانشگاه صنعتی شریف هستم. در حال حاضر با معدل 17.87 نفر اول گرایش در دانشکده هستم.لیسانس را در دانشگاه صنعتی امیرکبیر گذراندم(متاسفانه با معدل 14.30). می خواهم برای بورس دولت ژاپن اقدام کنم. اما در سایت سفارت ژاپن نوشته شده است که معدل تمام مقاطع تحصیلی باید بالای 16 باشد. آیا راهی برای جبران کردن معدل پایین لیسانس دارم؟ یا همین پایین بودن معدل لیسانس باعث می شود به طور کلی مدارکم بررسی نشود؟ لطفا راهنمایی کنید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    MS of Mechanical engineering- Shahid Rajaee Tehran

سلام دوستان
    من لیسانس و ارشدم مهندسی خودرو (گرایش موتور) هستش. با توجه به اینکه ژاپن قطب خودرو هستش میتونم امیدی به گرفتن بورس داشته باشم؟ معدلم پایینه.

Member
    رشته و دانشگاه
    mechanical engineering &science and technology

سلام دوستان
    میشه برا دکترا پیوسته واسه توکیو اقدام کرد؟ شرایطش چیه؟

Banned

سلام
    دو تا سوال داشتم:
    1- میشه بگید کدوم یکی از دانشگاه های ژاپن در زمینه رباتیک سرآمد هستند؟
    2- به نظر شما من با این رزومه شانس پذیرش و رقابت برای بورس مونبوشو رو دارم؟

دانشجوی کارشناسی خواجه نصیرم... رشته کامپیوتر ( سخت افزار )

معدل : 16.5
    مقاله : 2 ISI و 4 کنفرانس
    سابقه کار : 6 ماه مرتبط ( طراحی سیستم های دیجیتال) و 1 سال غیر مرتبط(ترجمه)
    TA : طراحی سیستم های VLSI
    زمینه تخقیقاتی : mobile robotics-space robotics
    سابقه داوری برای یک ژورنال ISI
    عضو انجمن رباتیک ایران و IEEE و انجمن کامپیوتر و مکاترونیک ایران
    تافل : 101
    GRE در فرمت قدیم 1120
    مدرک ZD B1 زبان آلمانی

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)