صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 29

موضوع: پیشنهاد ها | راهکارهای مرتبط با نظارت کیفی بر " ارسالهای کاربران "

پیش فرض پیشنهاد ها | راهکارهای مرتبط با نظارت کیفی بر " ارسالهای کاربران "

با سلام

با آرزوي سالي خوب براي مديران محترم اين سايت بسيار وزين و مفيد
    پيشنهادي داشتم و نميدانم شايد قبلا هم بازگو شده باشد، بنظر م ميرسد بهتر است بخشي " کيفي " براي ارسالها در نظر گرفته شود. به اين معني که گاه به کرات ديده شده است که افراد براي اينکه تعداد ارسالهايشان بالا برود و يا ستاره اي در کنار نامشان باشد و .... نظرات بعضا کوتاه و غير مفيدي را ارسال ميکنند که حتما تا اين زمان خود مديران سايت نسبت به اين موضوع مطلع هستند.

تصور ميکنم " نظارت کيفي " بر روي کامنتهاي ارسالي و دادن احيانا امتيازي مبني بر ارسال بهتر است اعمال شود تا شاهد بيهوده نويسي ها و مطالبي بي مورد کمتر باشيم.
    به عنوان يک راهکار بنظرم ميرسد که ميتوان در برخي از موضوعات اجازه ارسال را صرفا براي پرسش باز گذارد و در مورد پاسخ محدوديت قائل شد مثلا براي افرادي که معلوم هست هنوز به الفباي کار با سايت آشنا نشده و از نوع سوالاتشان پيداست که نسبت به راهنمايي ديگران هنوز پخته نيستند...
    البته انچه که مطرح کردم صرفا يک افق ذهني براي بررسي بوده است و صد البته ميدانم که اشکال آفرين ميباشد و لابد خود مديران محترم اين سايت چاره انديشي هايي داشته اند....
    به هرحال بلحاظ تخصص شغلي خود در بخشهاي نظارت کيفي مديا و ... احساس کردم بايد اين موضوع را با دوستان مطرح کنم.
    تصور ميکنم اين موضوع ارزش وقت گذاشتن دارد و وقت ان رسيده است براي کيفي تر شدن Applyabroad در سال جديد راهکاري نو را آزمود.

با احترام

ApplyAbroad Guru smonabav آواتار ها

پیش فرض پاسخ : نظارت کيفي

نقل قول نوشته اصلی توسط admeyl نمایش پست ها
    ...تصور ميکنم اين موضوع ارزش وقت گذاشتن دارد و وقت ان رسيده است براي کيفي تر شدن Applyabroad در سال جديد راهکاري نو را آزمود.
    دوست من، من نه جزء اعضای تیم مدیریت هستم و نه دارم تلاش میکنم که ستاره هام بره بالا فقط مشکلی که هست، اینه که تعداد ارسال هایی که در یک روز صورت میگیره (با توجه به تعداد کاربران) بسیار زیاده و عملا بحث نظارت بر این تعداد ارسال بسیار بسیار وقت گیر و انرژی بر خواهد شد...و چون مسلما تمامی دوستان مدیریت RF - Real Life هم دارند بنابراین و با توجه به اینکه این ایده ایده ای بسیار مطلوب و + است ولی...به نظر من کاربردی یا بهتر بگم، عملی نیست.
    ببخشید که دخالت کردم!
    لطفا از پرسیدن سوالاتی که قابل طرح در فروم هستند به صورت پیام خصوصی خودداری کنید.

لطفا قبل از طرح سوال، از قابلیتی که فروم در اختیار شما گذاشته و اسمش "جـسـتـجـو" است، استفاده نمائید!!
    اهــدای سلول بنیادی - اهـــدای عضو - محک

ApplyAbroad Champion
    hossein2266 آواتار ها

با سلام

با آرزوي سالي خوب براي مديران محترم اين سايت بسيار وزين و مفيد
    پيشنهادي داشتم و نميدانم شايد قبلا هم بازگو شده باشد، بنظر م ميرسد بهتر است بخشي " کيفي " براي ارسالها در نظر گرفته شود. به اين معني که گاه به کرات ديده شده است که افراد براي اينکه تعداد ارسالهايشان بالا برود و يا ستاره اي در کنار نامشان باشد و .... نظرات بعضا کوتاه و غير مفيدي را ارسال ميکنند که حتما تا اين زمان خود مديران سايت نسبت به اين موضوع مطلع هستند.تصور ميکنم " نظارت کيفي " بر روي کامنتهاي ارسالي و دادن احيانا امتيازي مبني بر ارسال بهتر است اعمال شود تا شاهد بيهوده نويسي ها و مطالبي بي مورد کمتر باشيم.
    سلام خدمت شما
    ممنون از پيشنهادات شما و همچنين مشاركت شما در فروم

درخصوص ارسالهايي كه صرفا براي زياد كردن تعداد پست هست، بله ما هم به اين موضوع واقف هستيم و حتي تعدادي از كاربران با پستهاي خيلي زياد هم در مجموعه AA از اين قاعده مستثني نيستند، حتي بسياري از امتيازات رد و بدل شده هم به اين صورت است كه مثلا كاربري در كمتر از 10 دقيقه چندين بار به كاربر ديگه امتياز ميده ( و امتياز ميگيره) و اين موضوع به كرات در زمانهاي مختلف تكرار ميشه، بنابراين، درحالت كلي، تعدد پست يا داشتن امتياز زياد، دليلي بر مفيدتر بودن كاربران نيست، تا زماني كه اين افزايش پست و امتياز باعث ايجاد انگيزه بيشتر و فعاليت پوياتر كاربران در فروم ميشه، مشكلي نيست ولي در حالت كلي مخصوصا به مديران فروم توصيه ميشه كه از ابزار امتياز به درستي استفاده كنند و به كاربران مفيد امتياز بدن تا اونها رو تشويق به فعاليت بيشتر كنند و از رد و بدل كردن امتيازهاي بي هدف و تكراري خودداري كنند.

به عنوان يک راهکار بنظرم ميرسد که ميتوان در برخي از موضوعات اجازه ارسال را صرفا براي پرسش باز گذارد و در مورد پاسخ محدوديت قائل شد مثلا براي افرادي که معلوم هست هنوز به الفباي کار با سايت آشنا نشده و از نوع سوالاتشان پيداست که نسبت به راهنمايي ديگران هنوز پخته نيستند...
    در برخي موضوعات فروم راهكاري كه فرمودين وجود داره، مثلا تاپيكهاي FAQ در فروم به اين صورت هستند كه امكان ارسال سوال در اونها وجود نداره، يا مثلا محدوديتهايي براي ايجاد موضوع جديد براي كاربراني كه تازه ثبت نام كردند وحود داره، حتي اگر كاربر تازه واردي پستي خلاف قوانين ارسال كنه (مثل پست تكراري يا پينگليش و ..) در پيام خصوصي توسط مديران راهنمايي ميشه، اما درحالت كلي، نميشه محدوديت زيادي براي كاربران ايجاد كرد، چرا كه كاربر تازه وارد هم احتمالا سوالاتي در ذهنش خواهد داشت كه ممكنه حتي با خوندن صفحات مختلف تاپيك، جوابي براي اونها پيدا نكنه.

البته انچه که مطرح کردم صرفا يک افق ذهني براي بررسي بوده است و صد البته ميدانم که اشکال آفرين ميباشد و لابد خود مديران محترم اين سايت چاره انديشي هايي داشته اند....
    به هرحال بلحاظ تخصص شغلي خود در بخشهاي نظارت کيفي مديا و ... احساس کردم بايد اين موضوع را با دوستان مطرح کنم.
    تصور ميکنم اين موضوع ارزش وقت گذاشتن دارد و وقت ان رسيده است براي کيفي تر شدن Applyabroad در سال جديد راهکاري نو را آزمود.
    حتما سعي خواهيم كرد تا درخصوص بهينه سازي مطالب با مديران/كاربران هر انجمن مشورت كنيم، چنانچه پيشنهادات ديگه اي هم در اين خصوص داريد، لطفا با ما در ميون بگذاريد، ممنون از شما

نقل قول نوشته اصلی توسط smonabav نمایش پست ها
    دوست من، من نه جزء اعضای تیم مدیریت هستم و نه دارم تلاش میکنم که ستاره هام بره بالا فقط مشکلی که هست، اینه که تعداد ارسال هایی که در یک روز صورت میگیره (با توجه به تعداد کاربران) بسیار زیاده و عملا بحث نظارت بر این تعداد ارسال بسیار بسیار وقت گیر و انرژی بر خواهد شد...و چون مسلما تمامی دوستان مدیریت RF - Real Life هم دارند بنابراین و با توجه به اینکه این ایده ایده ای بسیار مطلوب و + است ولی...به نظر من کاربردی یا بهتر بگم، عملی نیست.
    ببخشید که دخالت کردم!

ممنون از شما، بله مساله كمبود وقت دغدغه هميشگي مديريت هست، خصوصا اينكه بسياري از مديران در حال ادامه تحصيل در كشورهاي ديگه هستند و خودتون ميدونيد كه چقدر تحصيل در مقاطع تحصيلات تكميلي در خارج از كشور وقتگير هست، در هرحال همه ما بصورت داوطلبانه و براي كمك گرفتن/دادن به هموطنانمون در اينجا جمع شديم و سعي بر اينه كه با استفاده از نظريات كاربران خوب و تجربه هاي پيشين مديريتي، فروم، به نحو مطلوبي اداره بشه و پيشنهادات و همچنين نظرات موافق/مخالف بيان بشه تا درنهايت به نفع هممون بشه، متشكرم
    تاريخ ثابت كرد انسان مذهب را ساخت، اما مذهب انسان را نساخت.
    والاترين مذهب بشر، انسانيت است و كامل ترين كتابش، عقل و قدرت انديشيدن. پس آفريدگار را در خود بيابيد!

یک نکته کوچک رو به جواب بقیه دوستان اضافه کنم. فعلا در فروم تا وقتی کاربری 24 ساعت از زمان عضویتش نگذشته باشه و یا حداقل 3 ارسال نداشته باشه نمیتونه سوال جدید بپرسه. البته این در حدی که شما مد نظر دارید کنترل کیفی نمیکنه ولی خوبیش اینه که به طور اتوماتیک توسط خود سیستم انجام میشه. حالا اگر بشه شرایط مشابهی تعریف کرد که (1) عملی و کارا باشه و (2) به طور اتوماتیک اعملا بشه، میتونیم سعی کنیم پیاده سازی کنیم. البته همانطور که حسین جان هم گفت، الزاما همه پستهای حتی کاربران با تعداد پست و امتیاز بالا هم گاهی کیفیت لازم رو نداره. تنها راه نظارت بر کیفیت در این زمینه ها به طور مستقیم و توسط مدیران هست. البته این مسئله خیلی سلیقه ای خواهد بود و مشکلات فراوانی رو درست کرده و میکنه. شاید 90% شکایتهای توی سایت به حذف و یا ویرایش پستها هست.

با توجه به این شرایط، اگر پیشنهادی دارید، حتما در میان بگذارید.

ممنون.
    لطفا قوانین فروم رو بخونید و با رعایت اونها در بهبود کیفیت فروم سهیم باشید.

با سلام و احترام

ممنونم از حسن نظر و پاسخهاي دوستان و مديران.

بنظرم ميرسد در گپ و گفت با افراد باسابقه و واجد شرايط ( با تشخيص مديران محترم سايت) اين مبحث صيقل خوبي خواهد خورد و راهکاري قرين به موفقيت از آن بيرون خواهد آمد

راهکاري مبتني بر نيازهاي افرادي که تازه به سايت مراجعه ميکنند و افرادي که خود مشاور ديگران ميشوند و راهگشا.

و اما در خصوص مطلب درست و شايسته دوست عزيزم که گفت : مديران اين سايت فرصت زيادي ندارند و...... خواستم عرض کنم که بنده هم در فضا و اتمسفر کار خويش به معناي

حقيقي کلمه فرصتم بسيار ضيق ميباشد . و به جهاتي کارهايي فرهنگي و ... را در بخشهاي مديا عهده دار هستم اما تصور ميکنم ارزشگذاري و قدرداني از زحمات ديگراني که ( در اين

سايت) کاشتند و ما خورديم بايد اين باشد تا محصولي شکيل تر و بهتر ( را بلحاظ فرم و محتواي اطلاعاتي) در اين سايت فراهم اورد، تا ديگران بهره شايسته را ببرند. که بلطف خدا و

تلاش مديران تا اين لحظه چنين هم بوده است و اگر حرفي به ميان امد نيت اين بود که پتانسيل هاي موجود در اين مبحث( بحث کيفي شدن فرم و محتوا) از سوي کاربران متمرکز شده و

بتوان هدايتمند به مسير مطلوبي اين نظرات را رهنمون ساخت.

باز هم لازم ميدانم از حسن ظن کسانيکه پيرو پيشنهادم نظراتي دادند سپاسگزاري کنم.

با احترام

ApplyAbroad Veteran
    atabak-aut آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering-École Polytechnique de Montréal

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrdad نمایش پست ها
    یک نکته کوچک رو به جواب بقیه دوستان اضافه کنم. فعلا در فروم تا وقتی کاربری 24 ساعت از زمان عضویتش نگذشته باشه و یا حداقل 3 ارسال نداشته باشه نمیتونه سوال جدید بپرسه. البته این در حدی که شما مد نظر دارید کنترل کیفی نمیکنه ولی خوبیش اینه که به طور اتوماتیک توسط خود سیستم انجام میشه. حالا اگر بشه شرایط مشابهی تعریف کرد که (1) عملی و کارا باشه و (2) به طور اتوماتیک اعملا بشه، میتونیم سعی کنیم پیاده سازی کنیم. البته همانطور که حسین جان هم گفت، الزاما همه پستهای حتی کاربران با تعداد پست و امتیاز بالا هم گاهی کیفیت لازم رو نداره. تنها راه نظارت بر کیفیت در این زمینه ها به طور مستقیم و توسط مدیران هست. البته این مسئله خیلی سلیقه ای خواهد بود و مشکلات فراوانی رو درست کرده و میکنه. شاید 90% شکایتهای توی سایت به حذف و یا ویرایش پستها هست.

با توجه به این شرایط، اگر پیشنهادی دارید، حتما در میان بگذارید.

ممنون.
    سلام
    توی مترجم گوگل وقتی متنی ترجمه میشه، ازتون میپرسه این ترجمه از نظر شما:
    -مفید است
    -غیر مفید است
    -توهین آمیز است (offensive)

یک چنین چیزی هم برای هر پست باشه خیلی خوب میشه.یعنی همون زیر بشه یکی از این سه گزینه رو انتخاب کرد و نتایج به طور مستقیم در پروفایل کاربر یا جایی بالاخره دیده بشه(یا نشه)

در اونصورت برای هر کاربر میشه سه تا درصد رو تعریف کرد:
    -چند درصد پستهای این کاربر مفید بوده؟
    -چند درصد پستهای این کاربر غیر مفید بوده؟
    چند درصد پستهای این کاربر توهین آمیز بوده؟

و برای هر پست هم میشه گفت:

-چند درصد کاربران این پست رو مفید دیده اند؟(پس اگر برای پستی این درصد بره بالا، مدیران میتونن بذارنش توی FAQ فروم)
    -چند درصد کاربران این پست رو غیر مفید دیده اند؟
    -چند درصد کاربران این پست رو توهین آمیز دیده اند؟

این نظر من هست .
    Essentially, all models are wrong, but some are useful.
    (George E. P. Box)
    ----------------------------------------------------------------------
    به
    قوانین انجمن احترام بگذاریم.

با سلام و تشکر از راهکار عملي atabk-aut

بنظرم ميرسه ايده خوبي براي شروع و اصطلاحا چکش کاري ارائه کرديد.

از آنجايي که کلمه " مفيد " بودن براي هر کاربري معناي کمي و مقداري پيدا ميکنه بنظر ميرسه ميشه کلمات ديگري را جايگزين ساخت بعنوان مثال:

چند درصد از کاربران اين پست را " کاربردي" ديده اند
    چند درصد ............................ غير کاربردي ...........
    چند درصد .............................. غير ضروري ............

که صد البته در پيشنهادات ديگري که دوستان ارائه خواهند کرد، به جمعبندي مطلوب نزديکتر خواهيم شد.

به سهم خودم باز هم از شما ممنونم

ApplyAbroad Hero anihoo آواتار ها

تا اینجا که من دیدم مدیران سایت خیلی سریع پستهای نامربوط رو حذف میکنند و اخطار میدن... هروقت هم تاپیکهای خیلی قدیمی رو خوندم هیچ پست اضافه ای توش ندیدم....
    به هرکجا که روی آسمان به رنگ شیشه های عینکی ست که به چشم زده ای.

Landing :2014

ویکی را دریابیم به روز رسانی و منظم کردن ویکی میتواند کیفیت فروم را افزایش دهد جلوی پستهای تکراری را بگیرد و پاسخگوی نیاز کاربران باشد.
    USA/Case creation date: Aug 2013
    Clearance Received: March 2014
    CANADA/CIO: Jan 2010
    Medical: Jan
    2014
    Issue Date: May 2014

پیش فرض پاسخ : پیشنهاد ها | راهکارهای مرتبط با نظارت کیفی بر " ارسالهای کاربران " (( در حال ب

در مورد امکان امتیاز به پست با شما موافق هستم. سیستم امتیاز دهی فعلی عملا به کاربر امتیاز میده و نه به پست. ما یک زمانی امتیاز دهی به پست رو بررسی کردیم و تغییرات زیادی را لازم داشت. هنوز امیدوارم که در نسخه های جدید vbulletin این امکان اضافه بشه. من یک سیستم امتحانی روی یک فروم تستی نصب کردم و باید ببینم موقع ارتقائ نرم افزار چطوری کار میکنه. همچنین لازم هم که فارسی بشه. بنابراین مدتی طول میکشه.

البته این رو هم بگن من دارم مرتب توصیه میکنم که از موضوعات با عنوان کلی خودداری بشه و هر موضوع (topic) جدید با عنوان کاملا مشخص و محدود به یک موضوع بسیار خاص ارسال بشه. در این صورت میشه ار سیستم "امتیاز به موضوع" در بالای موضوع استفاده کرد و مطالب مهم را جمع آوری کرد. به این ترتیب با یک تیر دو نشون میشه زد: 1- موضوعات چندین صفحه ای نخواهیم داشت و پیدا کردم جواب سوالات راحتتر میشه، 2- میشه به موضوعات امتیاز داد.

به نظر من خود کاربرها هم میتونن از این بعد وقتی موضوع جدید میبینن، قبل از اینکه شلوغ بشه به مدیر گزارش کنند که عنوان موضوع خیلی کلی هست و باید عوض بشه.

ممنون.
    لطفا قوانین فروم رو بخونید و با رعایت اونها در بهبود کیفیت فروم سهیم باشید.

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین