صفحه 5 از 5 نخستنخست 12345
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 50

موضوع: ترس از برخورد با حیوانات در اماکن عمومی و راه های مقابله با آن

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Chemical Engineering- Monash Uni- Aus

پیش فرض پاسخ : ترس از برخورد با حیوانات در اماکن عمومی و راه های مقابله با آن

درود
    در مورد دوستان بزرگواري كه با اين ترس مواجه هستند چند روش براي حل اين ترس و كمتر شدن اون وجود داره. ترس از حيوانات يا animal phobia (البته براي سگ تعريف جداگانه اي به اسم dog phobia هم وجود داره ) دسته خيلي زيادي از افراد رو در بر مي گيره و در آمريكا( به طور مثال) 12 درصد خانومها 4 درصد آقايان و 35 درصد كودكان به صورت متوسط يا شديد با اين قضيه در گير هستند.
    انواع ديگه اي از ترس هم وجود داره(مثل Hydrophobia يا ترس از آب-Social Phobia يا ترس از جامعه-Acrophobia ترس از بلندي و...)كه جز فوبي پيچيده قرار مي گيرن.
    در مبحث ترس شناسي اولين پاسخ يا response شما به عامل ترس براي شما يك عادت يا طرز برخورد كلي habit مي شه. بهترين عمل همون طور كه دوستان در پستهاي قبلي اشاره كردند انداختن تدريجي خودتون تو اون ترس هست.(براي ترك اين عادت) (حديثي هم وجود داره راجع به اين قضيه إذا هبت أمراً فقع فیه، فإن شدة توقیه أعظم مما تخاف منه " كه البته من از حديث استفاده نكردم . از منابع ديگه استفاده كردم كه قضيه مذهبي نشه ).
    هوراس فلچر پژوهشگر آمريكايي مي گه كه «ترس مانند هواي گاز كربنيك داري است كه مغز و روح را مسموم كرده و اگر درجه آن شديد باشد نهايتاً منجر به مرگ انسان مي شود.»
    البته شتابزدگي تو درمان ترس اون رو شديد تر مي كنه.
    3 روش نوين براي درمان اين ترس وجود داره
    1-هيپنوتراپي
    2-Neuro-Linguistic Programming يا همون nlp دكتر spiro ;D
    اگر listening تون خوب هست اين لينك رو نگاه بندازيد
    http://www.youtube.com/watch?v=XwSMmAD6vm8
    3-Energy Psychology
    و روش قبلي هم همون روانكاويه معروفه!
    روشهاي ساده تري هم وجود دارند
    1-- شيوه ي حساسيت زدايي نظامدار :
    در اين شيوه چندين موقعيت ترس آور كه شدت ترس از آنها به تدريج افزايش مي يابد ، فراهم مي شود ، سپس از شخص مي خواهند كه اين ترس آور را يكي پس از ديگري نظاره كند .
    در اين موقع مشاهدات وي با رهايي از فشار ( relaxation ) يا واكنشهاي ديگري كه با ترس توافقي نداشته باشد ، قرين مي شود تا بتوان ترس آورترين صحنه را به راحتي مشاهده كرد
    2-مدلسازي موقعيت ترس زا با شرايطي كه اين موقعيتها در scaıe هاي كوچكتر آورده شدند(مثالي كه يكي از دوستان در مورد نزديك شدن به حيوانات بي خطر تر مثل سگ كوچك يا سنجاب كبوتر و ...آوردند)
    3- شيوه ي شناختي درماني:البته بيشتر براي كودكان استفاده مي شه-مكانيسم ساده رسيدن به پاداش با انجام دادن كاري كه قبلا ترس انجام دادن اونكار مانع انجامش مي شد. (براي بزرگسالان راهكارش مي شه همون تلقين- به مرور باورهاي ذهني تون رو نسبت به ترس كاهش بديد- با توجه به شناختي كه از عوامل اطرافتون پيدا مي كنيد)
    در مورد هر كدوم منابع فراواني وجودداره
    دوستاني كه از منابع زير نمي تونند به هر عنوان استفاده كنند كتابي هست به اسم مهارت در درمان ترس، به قلم آقاي دكتر اسلامي- نشر شفا بخش- قيمت حدود 3000 تومان(حدس مي زنم اگر زياد نشده باشه!)
    در ضمن يك متن هم من ضميمه كردم. نمي دونم منبع دقيقش كجاست وگرنه مي آوردم.(در مورد راهكارهاي مبارزه با ترس)
    منابع
    http://www.helpguide.org/mental/phob..._treatment.htm
    www.anxietycare.org.uk/docs/animal.asp
    http://www.phobia-fear-release.com/hypnotherapy.html

و كتاب زيركه حجمش كمه با عنوان Fear Is No Longer My Reality
    http://rapidshare.com/files/34129613...0071447296.pdf
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...
    PhD positions:Switzerland*** Netherlands***Norwa

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

Penelope and dear Advisor to:
    دوستان گرامی:
    تا چند پست پیش که گیرتون این بود که این فرووم واسه اپلای هستش نه این حرف ها- :
    this forum is not created to solve these issues as there are many variety of these and other issues, to those who are afraid of cats dugs and other poor animals please do not try to make forum a public discussion
    حالا ایراد میگیرید که پست من ربطی به این تاپیک نداره -
    من تو اون پست گفتم موضوع pet و مطرح شدنش که شما در عبارت بالا فلسفه وجودی این تاپیک رو بردید زیر سوال موضوع مهمی هستش
    اگه کسی ترس از pet در مکان های عمومی رو داره قطعا در هم خونه ای گرفتن و .. که جزیی از فرآیند اپلای تا آخر این مسیر هست حتما این ترس رو داره چون ممکنه pet های نازنین در یک متری اون بلکه نیم میلیمتری اون زندگی کنند- اووووووووه چو 100 آید 90 هم پیش ماست
    بهرحال هدف من از نوشتن اون تایید و تاکید Useful بودن این تاپیک هاست در برابر نظریه شما
    حالا شما که معتقد هستید این فرووم جای این حرف ها نیست یه نمه دارید اینجا (تو این تاپیک) وقتتون رو تلف میکنید

I do not understand why you insist on your words grounded on the fact that it is not related to this topic , I appreciate sharing ideas but yours is not really related to the discussion of this topic

ApplyAbroad Champion
    Pink Floyd آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    این حساب کاربری غیر فعال می باشد.

به پنلوپه:
    لطفاً تشخیص اینکه چه مطلبی مرتبط است یا نه رو بعهده ی ما بگذارید و در صورت اعتراض به غیر مرتبط بودن یک ارسال با استفاده از ارسال گزارش به مدیران موضوع را اطلاع دهید.
    در صورت اعتراض به عملکرد مدیران موضوع را در تاپیک ویژه ی این موضوع مطرح نمائید.
    این حساب کاربری غیر فعال می باشد.

سلام
    من یه چند وقتی هست اومدم کانادا
    اینجا مردم معمولا سگها شون هر روز می آرن بیرون هر ساعتی از روز هم که بگی توی خیابون هستن ولی ندیدم که گربه بیارن بیرون ( به نفع کسایی که از گربه می ترسن )
    البته دکتر ها اینجا به افراد مسن توصیه می کنن که اینکار رو بیشتر برای سلامتی خودشون بکنن
    اما در خصوص سگ:
    اینجا یه قانونی هست که سگها در اماکن عمومی حتما باید با قلاده باشن وگرنه صاحب شون به شدت جریمه می شه
    همه جور سگ از 5 سانتی بگیر تا 1.5 متری توی خیابون هست و نمیشه کاریش کرد ، ولی یه مساله دیگه هم هست خیابون ها اینقدر بزرگه که می تونی از 50 متری سگه رد شید
    ضمنا اوردن حیوانات خونگی توی اتوبوس ممنوعه مگه اینکه سگ برای افراد نابینا باشه
    پس با خیال راحت از زندگی در اینجا لذت ببرید چون اینقدر آرامش داره که متاسفانه با کشور خودمون قابل مقایسه نیست و نگران این جور مسائل نباشید
    موفق باشید

سايه اي نيست دراين سوي پريشاني ها
    تا رهــاي کند ازدســت زمستــاني ها
    اي که صد پنجره از صبح خدا سرشاري
    تو نجـــاتم بده از دست پريشــاني ها

نقل قول نوشته اصلی توسط shahrouz
    درود
    مسئله اين نيست. مسئله اينه كه بعضي اوقات برخي از تاپيكها به دليل عدم ارتباط با موضوع پذيرش قفل مي شن.(لن موردي رو در خاطر ندارم -اما يك مقدار شبيه بودند به همچين موضوعي -اگر در مورد دليل اين عدم ارتباط يخورده توضيح داده بشه بهتره تا دوستان بدونن چه دسته اي از موضوعات مي تونه مطرح بشه و چه دسته اي نمي تونه)خوب براي بعضي ها عجيبه كه همچين تاپيكي براش همچين اتفاقي نميفته.(من از جانب خودم صحبت نمي كنم-چون به نظر من اين تاپيك به هر حال داره يك دغدغه زندگي متفاوت خارج و داخل ايران رو مطرح مي كنه و روشهاي مقابله با اون رو-پس نياز هست كه باشه)
    قبلا" هم اشاره شده- اگر به عنوان شدن تاپیک خاصی اعتراض دارید لطف کنید در تاپیک مرتبط نظرتون رو اعلام کنید. از ارسال هر نوع پیشنهاد در تاپیک های دیگر خودداری کنید
    من آن خاكستر سردم كه در من شعله هم عصيان هاست
    من آن پروانه آرامم كه در من فرياد همه طوفان هاست
    من آن مجنون سردم كه در من آتش ليلي است

سلام دوستان

یادمه تو فیلم فوتبالیست ها یکی از بچه های تیم از توپ می ترسید ( فکر کنم کاشیرو یا ایشی زاکی بود).
    اون وقت سوباسا بهش گفت برای اینکه از توپ نترسی فکر کن توپ دوست ماست.
    این حرف سوباسا همیشه تو ذهن من هست.
    به نظر من این یه راه حل عملی و خوبه. بهتره اونایی که از حیوانات می ترسن فکر کنن حیوانا دوستشون هستن، اون وقت ترسشون می ریزه.

حتما این روش رو امتحان کنین.

یه توصیه من به اون دوستانی که از این حیوانات ترس دارن اینه که همینجا توی ایران سعی کنن یه مدت در کنار حیوونا باشن.آخه وقتی آدم فکر کنه که ترسش به چه دلیله،و بعدش به این نتیجه برسه که دلیلی نداره دیگه بعدش نمیترسه!
    یکی از اقوام من از گربه به شدت وحشت داشت،این برای من خیلی عجیب بود و وقتی ازش میپرسیدیم که چرا از گربه میترسی،خودش هم جوابی نداشت و میگفت از اولش میترسیدم!
    به نظر من گربه حیوون خیلی سر به زیر و ناز و خوشگلی هست. سعی کنین یه بچه گربه پیدا کنین و نازش کنین،ببینین چقدر دوست داشتنیه،اونوقت دلیلی برای ترس نمیمونه.
    آخه پیشی کوچولو چه آسیبی میتونه به ما بزنه که باید ازش بترسیم؟ظاهر نازی هم داره.
    سگ های گنده هم گرچه بعضا ظاهر ترسناکی دارن،ولی حیوونای خوب و مهربونین و اگه باهاشون مهربون باشین کاری به کارتون ندارن!
    امیدوارم مشکل همه حل بشه.

Junior Member

امروز خوشحال شدم این تاپیکو اینجا دیدم. چون فک میکردم فقط خودم این مشکلو دارم. واقعا نمیدونم چجوری کنار بیام با این ترس.میترسم اونجا اذیت شم. حتی دو روزه سگ گرفتیم ولی نمیتونم بهش نزدیک بشم.کسی میتونه راهنماییم کنه که تو این چند روزی که مونده به سفرم یخورده مشکلمو حل کنم؟!

Junior Member

من یه بار تو مطب یه خانم دکتری تو تهران بودم ، همه میومدن پیشش برای درمان انواع ترس ها . گربه ، سگ ، آمپول ، ترس از رانندگی ، یه خانمی از گیرافتادن تو آسانسور می ترسید ، یکی از سوار شدن هواپیما . برای هر نفر 1 ساعت وقت می ذاشت . اون موقع برای یک ساعت 600 هزار تومن می گرفت . یک خانمی 25 سال بود از گربه وحشت داشت ، می گفت شبا خواب گربه می بینه و از خواب می پره . خیلی جالب بود وقتی افراد می اومدن بیرون همه درمان شده بودن . تو همون 1 ساعت . از اون جالب تر این بود که یه روز با همه اونایی که از گربه می ترسیدن تو پارک قیطریه قرار می ذاشت . هر نفر باید یک کیلو آشغال گوشت می اورد برا گربه های پارک . می گفتند تلفنی هم درمان می کنه . ویزیت رو می ریختند به حساب بعد تلفنی با افراد صحبت می کرد . خانم دکتره به قدری خودمونی بود که همه می پرستیدنش .روانپزشک نبودا . دکتر طب سوزنی بود . اما همه بیماراشو با حرف زدن درمان می کرد . مطبش پر از بیمارای چاقی ، عاشقای شکست خورده ، طلاق گرفته ، عزیز از دست داده ، استرس و اضطرابی و افسرده بود . همه هم می گفتند معجزه می کنه . کلی هم کارگاه درمان چاقی و هنر زنگی کردن و ... دیگه داشت . متاسفانه اسمش یادم نبود .الان سرچ کردم دکتر فروزانفر اسمشه .

صفحه 5 از 5 نخستنخست 12345

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)