صفحه 2 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 50

موضوع: ترس از برخورد با حیوانات در اماکن عمومی و راه های مقابله با آن

Member
    رشته و دانشگاه
    علم و صنعت ایران - مهندسی صنایع

پیش فرض پاسخ : ترس از برخورد با حیوانات در اماکن عمومی و راه های مقابله با آن

من به شدت پيشنهاد ميكنم دوستان يكم برن باغ وحش تا با حيوونا يكم رابطه بهتري برقرار كنن
    البته كسي انتظار نداره دشمني هاتون رو با موجود كريهي مثل سوسك كنار بگذاريد ولي شايد ديدن ظاهر حيوون هاي خونگي و فكر كردن به اينكه چقدر Cute هستن بتونه بهتون كمك كنه.

شايدم بد نباشه يه حيوون خونگي بگيرين و يه چند ماهي باهاش سر كنين،‌ نگهداشتن Hamster خيلي راحته، سريع هم با اخلاقش خو ميگيرين، تنها چيزي كه نياز دارين يه ظرف پر از براده چوبه كه همسترتون رو توش بگذارين و روزي چند تا پسته بهش بدين و از اينكه پسته رو توي لپاش براي يكي دو ساعت ديگه قايم ميكنه لذت ببرين
    قيمت يه همستر بسته به اينكه چقدر بزرگه بين 5 تا 15 تومن بيشتر نيست.

كيوان
    برای اینکه امضات از دو خط بیشتر نشه، فقط کافیه یکم سعی کنی  

Junior Member

شاید یکی از مزایای مهاجرت برای شما، این باشه که کمی با حیوانات و طبیعت نزدیکتر بشید، توجه کنید انسان هم جزئی از این طبیعت هست. چون متاسفانه این جوی که توی جامعه ما وجود داره و اکثر شهرنشینهای ما با حیوانات بیگانه هستند و خیلیهاشون از حیوانات میترسند یا با اونها دشمنی دارند، خیلی فرهنگ بدی است و باید اصلا ح بشه. (هرچند که متاسفانه در نسل جدید این امر بیشتر دیده میشه)
    منظور من هم این نیست که حتما باید حیوانات رو بغل کنید یا حیوان خانگی بیارید یا دائم سگها رو مثلا نوازش کنید، اما دیگه سگ و گریه و خرگوش و سنجاب و پرنده رو به عنوان جزئی از طبیعت قلمداد کنید، مثل درخت، مگه از درخت میترسید؟ سعی کنید از زیباییهای حیوانات لذت ببرید. (البته از سگ بزرگ که قلاده و صاحب هم نداشته باشه، باید ترسید!!!)

اینایی که شما می‌گید درسته... من خودم هم اینا رو می‌دونم . یکی از بزرگترین آرزوهام هم اینه که از حیوونا نترسم. حتا تلاش هم کردم اما اصلا نتونستم. اینقدر حالم بد می‌شه که خانواده‌ام واقعا تعجب می‌کنن. سگ که می‌بینم تمام تنم شروع می‌کنه به لرزیدن به شدت. اصلا یه حالت وحشتناکی می‌شم

ApplyAbroad Champion
    Pink Floyd آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    این حساب کاربری غیر فعال می باشد.

درود
    البته این فقط یه پیشنهاده که بعضی وقت ها جواب میده!
    برای برطرف کردن بعضی از ترسها به گفته ی یونگ میشه مستقیم با خود اون ترس بیشتر آشنا شد.مثلاً اگر خودتون بتونید از این سگهای ریزه میزه که بیشتر به جاسوئیچی شبیه هستند بگیرید و نگهداری کنید شاید ترس و فوبی تون از بین بره.
    این حساب کاربری غیر فعال می باشد.

فکر کنم بد نباشه برنامه های بی بی سی از حیات وحش رو ببینید این پیرمرده دیود آتن بارو که با این سنش 85 سالشه فکر کنم هی می ره استرالیا قطب آمریکا انگلیس .... بعد از مانتیس( آخوندک خودمون همون که اول کارتون هاچ زنبور عسل نشون می داد( سیاسی شد)) تا نهنگ و دایناسور و گوریل رو از فاصله ی خیلی کم ملاقات می کنه
    تصاویر پیوست تصاویر پیوست
    • نوع فایل: jpg 1.jpg (26.6 کیلوبایت, 20 views)
    • نوع فایل: jpg 2.jpg (2.7 کیلوبایت, 190 views)
    HOPE, GIVES YOU WINGS

نقل قول نوشته اصلی توسط Pink Floyd
    درود
    البته این فقط یه پیشنهاده که بعضی وقت ها جواب میده!
    برای برطرف کردن بعضی از ترسها به گفته ی یونگ میشه مستقیم با خود اون ترس بیشتر آشنا شد.مثلاً اگر خودتون بتونید از این سگهای ریزه میزه که بیشتر به جاسوئیچی شبیه هستند بگیرید و نگهداری کنید شاید ترس و فوبی تون از بین بره.
    راستش من چون با سیمای عزیز همدردم این ترس رو کاملا" درک می کنم. روش شما هم امتحان کردم نزدیک بود برم اون دنیا
    من آن خاكستر سردم كه در من شعله هم عصيان هاست
    من آن پروانه آرامم كه در من فرياد همه طوفان هاست
    من آن مجنون سردم كه در من آتش ليلي است

Junior Member

با سلام
    ترس از حیوانات{که اغلب در خانمها دیده می شود
    تا حدی طبیعی است مثلا ترس از حیوانات ولگرد مثل سگ گربه...طبیعی است چرا احتمال حمله و انتقال بیماریها کشنده ای مثل هاری وجود دارد..
    اما در مورد ترس از حیوانات خانگی و به نوعی اهلی که مدام به دامبزشکی برده می شوند و داری شناسنامه سلامتی هستند احتمال حمله فوق العاده اندک است
    و به فرض محال اگر هم حمله کنند مطمئنا هیچ بیماری به شما منتقل نخواهد شد. اما اگر واقعا چشم دیدن حیوانت را ندارید شما دچار نوعی فوبیای حیوانات هستید که بری درمان باید به روانبزشک مراجعه کنید چرا که با این ترس کاذب دچار مشکل خواهید شد زیرا در جوامعی که حیوانات به عنوان عضوی از جامعه و حتی خانواده بذیرفته شده اند و دارای حقوقی قابل احترام هستند{حقوقی که در ایران بعضابرای انسانها وجود ندارد} وشما در همه جا کوچه و خیابان .اتوبوس .. مهمانی ها . حتی محل کار و تحصیل.. با انواع و اقسام حیوانات روبرو خواهید شد..و زیر با گذاشتن حقوق حیوانات مجازاتی را بدنبال دارد......شما نمی توانید از حیوانات فرار کنید ???
    حرف اخر:باور بفرمایید که بسیاری از ادمها از وحشی ترین حیوانات هم درنده خوی تر هستند..و گاهی اوقات حیوانات میتوانند شما را از تنهایی بیرون اورند و جواب تمام محبت های شما را خواهند داد لذت داشتن یک حیوان را از دست ندهدد بی خود نیست که بعضی ها با از دست دادن حیوانشون عزادار میشوند... وحیوانات افریده خدایند و قابل احترام..

saeede83
    Guest

مسئله ترس از حیوانات (حداقل در مورد من) اختیاری نیست که بشه با ایجاد علاقه یا در نظر گرفتن حقوق حیوانات حلش کرد. من حیوون ها رو خیلی دوست دارم اما نه از نزدیک! فکر می کنم همون طور که در اینجا می شه کنترلش کرد (با وجود این همه گربه توی خیابون) اونجا هم می شه از پسش بر اومد(همون چیزی که سارا خانم گفتن).

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

بیشتر اون فوبیا که بچه ها هم گفتند بیشتر ازین هستش که انسان یه تجربه بدی پیدا کنه مثلا از آسیب و حمله و یا تهدید مثلا یک حیوان که شرط لازم و کافی واسه یک ترس همیشگی به اونها باشه- پس اگه این اتفاق نیفته فکر نکنم تا این لحظه دلیلی واسه ترس باشه
    من کلا مشکلی با حیوانات نداشتم تا اینکه یه روز یه سگ دنبالم گذاشت- تا چند صباحی پیش هم حتی ازین عروسکهاشون هم خوف داشتم-همین سگ فانتزی هایی که تو جیب جا میشند هم دیگه دردسری شده بود- ولی بعد با واقعیات زندگی کنار اومدم که اون حرکت سگه فقط یه اتفاق بود چون تقصیره خودم هم بود .......

نقل قول نوشته اصلی توسط sima_s
    اینایی که شما می‌گید درسته... من خودم هم اینا رو می‌دونم . یکی از بزرگترین آرزوهام هم اینه که از حیوونا نترسم. حتا تلاش هم کردم اما اصلا نتونستم. اینقدر حالم بد می‌شه که خانواده‌ام واقعا تعجب می‌کنن. سگ که می‌بینم تمام تنم شروع می‌کنه به لرزیدن به شدت. اصلا یه حالت وحشتناکی می‌شم
    If u really have this much problem, and scream when cute puppies
    come close to you, I dont wether u believe in
    reincarnation or not, maybe u have been a cat in ur previous life
    just kidding
    8)
    Simply U have phobia and U can use NLP to overcome that.
    Arrange a meeting with Tony Robbins over there
    one of his expertise is healing phobia just in some mins!

صفحه 2 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)