صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 50

موضوع: ترس از برخورد با حیوانات در اماکن عمومی و راه های مقابله با آن

پیش فرض پاسخ : ترس از برخورد با حیوانات در اماکن عمومی و راه های مقابله با آن

نقل قول نوشته اصلی توسط aa
    با سلام
    ترس از حیوانات{که اغلب در خانمها دیده می شود
    تا حدی طبیعی است مثلا ترس از حیوانات ولگرد مثل سگ گربه...طبیعی است چرا احتمال حمله و انتقال بیماریها کشنده ای مثل هاری وجود دارد..
    اما در مورد ترس از حیوانات خانگی و به نوعی اهلی که مدام به دامبزشکی برده می شوند و داری شناسنامه سلامتی هستند احتمال حمله فوق العاده اندک است
    و به فرض محال اگر هم حمله کنند مطمئنا هیچ بیماری به شما منتقل نخواهد شد. اما اگر واقعا چشم دیدن حیوانت را ندارید شما دچار نوعی فوبیای حیوانات هستید که بری درمان باید به روانبزشک مراجعه کنید چرا که با این ترس کاذب دچار مشکل خواهید شد زیرا در جوامعی که حیوانات به عنوان عضوی از جامعه و حتی خانواده بذیرفته شده اند و دارای حقوقی قابل احترام هستند{حقوقی که در ایران بعضابرای انسانها وجود ندارد} وشما در همه جا کوچه و خیابان .اتوبوس .. مهمانی ها . حتی محل کار و تحصیل.. با انواع و اقسام حیوانات روبرو خواهید شد..و زیر با گذاشتن حقوق حیوانات مجازاتی را بدنبال دارد......شما نمی توانید از حیوانات فرار کنید ???
    حرف اخر:باور بفرمایید که بسیاری از ادمها از وحشی ترین حیوانات هم درنده خوی تر هستند..و گاهی اوقات حیوانات میتوانند شما را از تنهایی بیرون اورند و جواب تمام محبت های شما را خواهند داد لذت داشتن یک حیوان را از دست ندهدد بی خود نیست که بعضی ها با از دست دادن حیوانشون عزادار میشوند... وحیوانات افریده خدایند و قابل احترام..
    من که قبلا" برای غلبه بر این ترس دکتر هم رفتم اما کوچکترین تاثیری نداشت.
    قضیه فرار نیست. من نه به حیوانات علاقه ای دارم- نه خوشم میاد بعلاوه این که واقعا" میترسم. مشکلی هم ندارم فقط مراقبم که دور و برم جک و جونور نباشه
    من آن خاكستر سردم كه در من شعله هم عصيان هاست
    من آن پروانه آرامم كه در من فرياد همه طوفان هاست
    من آن مجنون سردم كه در من آتش ليلي است

saeede83
    Guest

wow من اصلا فکر نمی کردم این همه آدم ترس از حیوون داشته باشن. فکر می کردم خودم استثنام

سعیده جان من هم واقعا فکر نمی‌کردم. الان کلی روحیه گرفتم. فهمیدم با ترس هم می‌شه اونجا ها زندگی کرد. یعنی حداقل هستند کسایی که بترسن و الان تو امریکا باشن.
    ممنون از سارای عزیز به خاطر راهنمایی‌‌ش

Junior Member

سلام
    منم به شدت و حدت از هر نوع حيوون به خصوص گربه مي ترسم. البته دوستان اشتباه نكنيد ما كه از حيوانات بدمون نمي اد فقط نمي خواهيم نزديك تر از يك حدي به ما بيان. من خودم كلي طرفدار حقوق حيواناتم معمولا به يك كسي غذا مي دم براي گربه ها بريزه. براي پرنده ها دونه مي ريزم و اينا. ولي يك چيزي من بعد از تولد دخترم كه به شدت عاشق گربه بود، اندكي بهبود پيدا كردم. فكر كنم اگر آدم به تدريج فاصله شو با اين حيوانات كم كنه.ترسش بريزه.البته كم كم. نه يهويي. بعدم چه زوريه ك اين خارجي ها مي گن. خوب همه كه عاشق حيوون نيستند يك كاري كنند حيوونشون تو محافل عمومي يش خودشون بمونه.

ترس شما یه پاسخ روانشناختی به پدیده ای است که دلیل اون عدم وجود عوامل ترس در محیطی است که شما قسمت اعظم زندگیتون رو بدون دیدن اون عوامل در اون سپری کردید و قطعا در صورتی که اون عوامل به تعداد کافی و در مکان های مختلف محلی که شما دوره ی اعظم زندگیتون رو در آن بودید یافت می شد عوامل لازم برای ایجاد آن موجود نبود و در نتیجه خود ترس نیز امکان بروز به شکلی که بتونه در پروسه ی بعد از موفقیت در اپلای و خیت (؟) شدن بعد از آن در یک محیط با حضور گسترده مردم مانند رستوران رو نمی یافت و این تایپک این طوری از موضوع خودش دور نمی گردید
    HOPE, GIVES YOU WINGS

راستش منم از سگ می ترسیدم( هنوزم بعضی وقتا می ترسم) اما تظاهر می کنم که نمی ترسم. امتحان کنید جواب میده!

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Chemical Engineering- Monash Uni- Aus

نقل قول نوشته اصلی توسط WAY2GO
    ترس شما یه پاسخ روانشناختی به پدیده ای است که دلیل اون عدم وجود عوامل ترس در محیطی است که شما قسمت اعظم زندگیتون رو بدون دیدن اون عوامل در اون سپری کردید و قطعا در صورتی که اون عوامل به تعداد کافی و در مکان های مختلف محلی که شما دوره ی اعظم زندگیتون رو در آن بودید یافت می شد عوامل لازم برای ایجاد آن موجود نبود و در نتیجه خود ترس نیز امکان بروز به شکلی که بتونه در پروسه ی بعد از موفقیت در اپلای و خیت (؟) شدن بعد از آن در یک محیط با حضور گسترده مردم مانند رستوران رو نمی یافت و این تایپک این طوری از موضوع خودش دور نمی گردید
    اين دور شدن از موضوع تاپيك براي همه افراد عموميت نداره! همون طور كه ديديد 2صفحه در مورد بحثهاي روان شناسي ترس از سگ و گربه داره صحبت مي شه و موضوع تاپيك اينه" گويا در آمريكا رفتارهاي خاصي خيلي بد تلقي مي شن!"
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...
    PhD positions:Switzerland*** Netherlands***Norwa

این تاپیک ظاهراً قرار بوده یه جورایی آموزش فرهنگ بده. یه ذره موضوع ها قاطی شده. به نظر من بعضی از مشکلات به فرهنگ مربوط نمیشه و بیشتر یه مشکل شخصیه. یعنی بین آمریکایی ها هم یه خانوم ممکنه از سگ بترسه و فکر نمیکنم مشکل یا بهتره بگم عقب موندگی فرهنگی محسوب بشه.
    راه، همان است که تو می‌روی.

پیش فرض ؟

واقعاً یعنی یک قشر تحصیا کرده ای که اکثراً برای دکترا دارن می رن کشورهای دیگه،چنین چیزی براش معضل شده؟
    یا نه اینجا باید دنبال راه حلش باشه؟
    ببخشید اینجا فروم apply abroad هست،نه فروم How To live abroad و همینطور نه فروم How do you feel about living abroad...
    Before the Dawn

That's right I absolutely agree with advisor, as seen recently in other topics these are samples of concerns of some brightest students going to study abroad !!! this forum is not created to solve these issues as there are many variety of these and other issues, to those who are afraid of cats dugs and other poor animals please do not try to make forum a public discussion one for your personal jokey concerns !!

صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)