صفحه 1 از 19 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 189

موضوع: نحوه جواب دادن به ۱۰ سوال معروف سفارت آمریکا در ایروان

Member
    رشته و دانشگاه
    Transportation Engineering/ Oregon State University

پیش فرض نحوه جواب دادن به ۱۰ سوال معروف سفارت آمریکا در ایروان

چند وقتی هست که ایروان برای اکثر بچه ها ایمیل می زنه و 10 تا سوال تمپلیت رو می فرسته. گفتم یه تاپیک بزنیم تا اگر کسی در این زمینه مشکل داشت بچه ها بتونن کمکش کنن.
    10 تا سوال سفارت ایروان:
    Dear Visa Applicant,

Greetings from US Embassy, Yerevan.

As a part of your administrative processing, you are requested to provide our office the following information:

1. Your name and any family members who will be traveling with you.

2. Please provide the name of the port of entry at which you plan to enter the U.S. with your immigrant visa.

3. List your research and/or business interests and whether you intend to continue this line of research or business in the U.S. If you do plan to continue, state how and where.(The street address(es), Web site address(es), phone numbers of, and points of contact at, the organizations, institutes, and/or companies the applicant intends to visit in the United States (applicants going to academic institutions or conferences should give the name of an academic contact, not the name of the foreign student advisor);
    4. Please list detailed descriptions of your proposed research or work plans in the U.S. If any, please include a statement of purpose of your travel to the U.S.

5. List your entire employment background. (List the most recent employment first and include specific duties and responsibilities.)

6. Please list your entire educational background, including dates attended, degrees received, projects worked on, names of professors you worked with, and any publications you wrote.

Please provide

- Complete list of publications of the applicant

- List of references in your country of birth or residence

7. List all overseas travel you have made, most recent trip first.

8. Name who or which organization will be funding your travel to the United States. Please provide

-Letters of invitation from the United States sponsor;
    -Letters of recommendation from a United States source or from abroad;
    -Letters of support from the financial sponsor;

9. Export license number (or, if pending, an export license application number) covering the activity in the United States (if relevant and available)

10. Mother name, Father name, Date and place of birth.

You may send your message to the e-mail address Consyerevan@state.gov. Your subject line must read “nivadminprocessing” (no space between letters).

Please also attach an electronic copy of your Statement of Purpose, CV (and if your spouse is accompanying you, please provide your spouse’s résumé too) to your e-mail.

Thank you,
    Consular Section
    US Embassy, Yerevan

Member
    رشته و دانشگاه

پیش فرض پاسخ : نحوه جواب دادن به 10 سوال معروف سفارت آمریکا در ایروان

واسه سوال 4 هم research plan و هم SOP رو بنویسیم؟
    سوال 9 چی هست؟ چی باید بگیم؟

Banned

من فاند و استاد راهنما ندارم وطبیعتاً دقیقاً نمیدونم قراره رو چی کار کنم. البته علایق خودم رو دارم و میدونم!
    تو سوال 3 گفته که:
    applicants going to academic institutions or conferences should give the name of an academic contact, not the name of the foreign student advisor
    یعنی استاد راهنما نمیخواد و یه کانتکت دانشگاهی میخواد! حالا دیگه نمیدونم چی بنویسم!

برای سوال 4 هم به نظر من و یکی از دوستانم، باید sop برای سفر بنویسیم (خودشم همین رو گفته) یعنی اینکه بنویسیم که کی قراره پرواز کنیم و چه تاریخی با آمریکا برسیم و از کدوم فرودگاه و....
    سوال 9 رو من هم نمیدونم، ولی به نظرم میرسه که به دانشجو ها خیلی ارتباط نداشته باشه

لطفاً درباره چیزهایی که نوشتم نظر بدین

Member gentela آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Eng,

نقل قول نوشته اصلی توسط jeffyjoon نمایش پست ها
    واسه سوال 4 هم research plan و هم SOP رو بنویسیم؟
    سوال 9 چی هست؟ چی باید بگیم؟
    من که ننوشتم براشون attach کردم!

Member gentela آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Eng,

نقل قول نوشته اصلی توسط sajjadtech نمایش پست ها
    من فاند و استاد راهنما ندارم وطبیعتاً دقیقاً نمیدونم قراره رو چی کار کنم. البته علایق خودم رو دارم و میدونم!
    تو سوال 3 گفته که:
    applicants going to academic institutions or conferences should give the name of an academic contact, not the name of the foreign student advisor
    یعنی استاد راهنما نمیخواد و یه کانتکت دانشگاهی میخواد! حالا دیگه نمیدونم چی بنویسم!

برای سوال 4 هم به نظر من و یکی از دوستانم، باید sop برای سفر بنویسیم (خودشم همین رو گفته) یعنی اینکه بنویسیم که کی قراره پرواز کنیم و چه تاریخی با آمریکا برسیم و از کدوم فرودگاه و....
    سوال 9 رو من هم نمیدونم، ولی به نظرم میرسه که به دانشجو ها خیلی ارتباط نداشته باشه

لطفاً درباره چیزهایی که نوشتم نظر بدین
    academic contact دقیقا یعنی استاد راهنمات، منظور این سوال اینه که اسم Graduate Coordinator و یا کسی که توی I-20 هست رو نزنین.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط gentela نمایش پست ها
    academic contact دقیقا یعنی استاد راهنمات، منظور این سوال اینه که اسم Graduate Coordinator و یا کسی که توی I-20 هست رو نزنین.
    ولی من دقیقاً برعکس برداشت میکنم، شما از کجا میگین که graduate coordinator و یا کسی که اسمش تو I20 هست رو «نباید» بنویسیم؟ این که نوشته: not the name of the foreign student advisor پس چی هست؟

Member gentela آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Eng,

foreign student advisor همونی هست که اسمش توی i-20 آمده، داره میگه اونو ندین چون اون خودش با ما برای صدور i-20 تماس گرفته. یکی که شما رو بشناسه و آکادمیک هم باشه برامون مهمه؟!

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط gentela نمایش پست ها
    foreign student advisor همونی هست که اسمش توی i-20 آمده، داره میگه اونو ندین چون اون خودش با ما برای صدور i-20 تماس گرفته. یکی که شما رو بشناسه و آکادمیک هم باشه برامون مهمه؟!
    foreign یعنی خارجی! من فکر میکنم منظورش اینه که اسم استادراهنمای خودمون تو ایران رو ننویسیم و حتمن یه فرد دانشگاهی آمریکایی رو بنویسیم! آخه شما از کجا میگی که foreign student advisor همونیه که تو i20 امضا کرده، اون که اصلن ادوایزور نیست، کارمند بخش ادمیژن دانشگاهه! منو اصلن کسی اونجا نمیشناسه که اسمش رو بخوام بدم! بابا آکادمیک کانتکت میخواد دیگه! یعنی یک شخص دانشگاهی که بشه باهاش تماس گرفت! همین!

Member
    رشته و دانشگاه

من اسم پروفسوری که رئیس کمیته تصمیم گیری بود و چندبار باهاش تماس داشتم رو دادم

Member
    رشته و دانشگاه

سوال 5:کل سابقه کاری شما رو خواسته که باید از جدیدترین به قدیمیترین مرتب کنید و بنویسید. در نوشتن سابقه کاری ، ذکر این جزئیات ضروری است:

-از چه سال تا چه سالی در این سازمان یا شرکت کار می کردید.

- نام شرکت / سازمان ( بهتره اگر خصوصی هست داخل پرانتز بنویسید غیر دولتی /خصوصی ) + زمینه فعالیت شرکت/سازمان ( مثلا تولیدی است یا خدماتی ، در چه زمینه ای تولید یا سرویس دهی داره

- تلفن و وب سایت شرکت ( اگر داره )

-مسئولیت شما در سازمان/شرکتی که کار می کنید / کار می کردید چه بوده؟ یادتون باشه که لازم نیست خیلی دقیق بنویسید که چه می کنید ولی صرفا نوشتن کلمه مثلا کارمند بخش آموزش یا مهندس بخش تعمیرات و نگهداری ، کافی نیست. اگر مثلا جایی تدریس می کنید عناوین درسهایی رو که ارائه می دهید حتما عنوان کنید. اگر کار تحقیقاتی انجام می دهید دقیقا بنویسید که در چه زمینه ای است ( البته فقط تیتروار و بدون هیچ توضیح اضافه ).

سوال 6: کل سابقه تحصیلی خودتون رو بنویسید . اگر تحصیلات دانشگاهی دارید از آخرین مقطع شروع و به دیپلم ختم کنید.

برای هر مقطع تحصیلی دانشگاهی این موارد لازمه :

- از چه سال تا چه سالی بوده.
    -رشته تحصیلی + مقطع
    -در چه دانشگاهی ( شامل اسم شهر ، دانشگاه و دانشکده )
    -معدل (اجباری نیست ولی اگر خوبه بنویسید تا چشمشون رو بگیره ! )
    - چه پروژه هایی کار کردید (چه برای لیسانس و چه فوق لیسانس)
    - اسم استاد/اساتید پروژه ها
    - نمره پایان نامه ( بازم اگر درخشانه برای دراومدن چشم دشمن می تونید بنویسید ! ولی الزامی نیست)

سوال 9: این سوال برای کسانی است که به قصد انجام امور بازرگانی سفر می کنند و شما می تونید بنویسید Not Applicable

صفحه 1 از 19 1234567891011 ... آخرینآخرین

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)