2. Please provide the name of the port of entry at which you plan to enter the U.S. with your non immigrant visa.

وقتی هنوز بلیط تهیه نشده، از کجا باید مطمئن باشم که کدوم شهر Port of entry هست؟ شاید من الان شهری که دانشگاه مورد نظر درش هست رو بنویسم Port of entry ولی وقتی بلیط گرفتم با توجه به برنامه پرواز اون بلیط اولین شهری که وارد خاک آمریکا میشم اونی نباشه که من گفتم بهشون؟ این بعدا مشکلی ایجاد نمی کنه اگه Port of entry که الان بهشون گفتم عوض بشه؟
دوست عزیز

از این تاپیک استفاده کنید. محتمل ترین Port of Entry رو بنویسید... این مسئله برای اکثریت افراد پیش اومده و میاد! اصلاً نگران نباشید!

6. Please list your entire educational background, including dates attended, degrees received, projects worked on, names of professors you worked with, and any publications you wrote.

Please provide

- Complete list of publications of the applicant

- List of references in your country of birth or residence

خب من همه این اطلاعات رو که دقیق براشون توی فرم DS-160 از مقطع راهنمایی تا آخرین مقطع تحصیلیم نوشتم. دوباره همونا رو اینجا هم بنویسم براشون؟
اینا آخر این میل از من CV هم خواستن که باز CV هم تکرار همین اطلاعات تحصیلی میشه که بازم تکراری میشه. من اشتباه می کنم یا اینا سوال تکراری پرسیدن؟
دوباره بدید! اینا سوال تکراری پرسیدند و باز هم میپرسن! سابقه داشته دقیقاً بعد از 11 سوال، DS160 و CV باز هم ایمیل بزنن بگن اسم دانشگاه های قبلیت رو بنویس! خودشونم نمیدونن چیکار می کنند!

8. Name who or which organization will be funding your travel to the United States. Please provide

-Letters of invitation from the United States sponsor;
-Letters of recommendation from a United States source or from abroad;
-Letters of support from the financial sponsor;

ازونجایی که فاند به من تعلق نمی گیره، ازین 3 تا Letter که خواسته من فقط باید آخری رو براشون بفرستم که مشخص کنه مخارج منو کسی تامین می کنه اون 2 تای دیگه که در مورد من صدق نمی کنن، درسته ؟
این نامه دوم که نوشته Letter of recommendation from a United States source or form abroad منظورش از نظر مالیه یا از نظر تحصیلیه؟
ایروان زیاد رو این سوال گیر نیست!

شما برای مورد اول I-20 و نامه پذیرش رو بفرست! برای آخری هم BS خودت رو! دومی هم نمی خواد! دومیه تحصیلیه!

9. Export license number (or, if pending, an export license application number) covering the activity in the United States (if relevant and available

کسی میدونه این دقیقا چی هست؟ اصلا ماها داریم همچین چیزی؟ منظورش از Export License number یه چیزی مثل شماره پاسپورته؟
این نامه نامه ای هست که اجازه دسترسی به تکنولوژی های export controlled رو به شما میده! برای دانشجویی ها کاربرد نداره! به درد ویزای H میخوره! سایت خودمون هم یه سکشن براش داره