صفحه 1 از 18 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 179

موضوع: نوشتن پروپوزال/درخواست پروپوزال

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی

پیش فرض نوشتن پروپوزال/درخواست پروپوزال

ضمنا کسی نمونه research perposal داره، شدیدا به یک sample نیاز دارم

پیش فرض پاسخ : research proposal

سلام
    یکی از جاهایی که ازشون درخواست پذیرش کرده بودم وSTATEMENT OF PURPOSE رو هم براشون فرستادم،حالا جواب دادن که ما مدارکتونو بررسی کردیم ، ولی باید یک research proposal کوناه در حد یک a4 بفرستید؟کسی می تونه منو راهنمایی کنه که اصلا چی هست این؟ باید توش چیا نوشت ؟ دقیقاً به موضوع تحقیق باید اشاره کرد؟

ممنون می شم
    باشد که از کسانی باشیم که این جهان را تازه می گردانند
    اشو زردشت

فکر می کنم باید یه شمای کلی از اون کاری که تو زمینه تحقیقت قراره انجام بدی(از شروع و چگونگی انجام و نتایج گرفته شده محتمل و...) باید بدید.
    ممنون
    آرین
    Johann Kaspar Lavater was born on November 15, 1741<br />Swiss theologian, 1741-1801<br />Intuition is the clear conception of the whole at once

Banned

سلام، من SOP را نوشته بودم (البته هنوز مدارک رو نفرستادم)، قافل از اینکه دانشگاه تو سایتش زده برای رشته های research باید Research Proposal بدهی. من تو SOP اشاره کردم که توچه حوزهای دوست دارم کار کنم ولی به صورت دقیق نگفتم چه موضوع تحقیقاتی رو انتخاب کردم و چطوری می خوام پیش ببرم حالا سئوالم اینه که:
    1 - sop رو نیازی هست بقرستم یا نه؟
    2- research proposal رو با انتخاب دقیق موضوع تحقیق ارائه کنم؟

Banned

پیش فرض تفاوت research Proposal و SOP و Cover Letter

من دارم برای کارشناسی ارشد، research based یا همان with thesis دارم apply می کنم، تو سایت اومده که برای رشته های تحقیقاتی حتما باید research proposal بدهم حالا نمی دونم که:
    1- SOP هم بدهم یا نه؟
    2- میشه محتوای تحقیقی که می خوام انجام بدهم رو تو SOP بیارم.
    3- تا چه انداره باید موضوع تحقیقم رو مشخص کنم، کاملا یک موضوع دقیق باشه یا نشان دادن حوزه علاقه مندی کافیه؟
    4- عنوان یا همان سر صفحه SOP و Research Proposal رو چطور شروع کنم? نام دپارتمان و رشتهای ام رو بالاش بنویسم؟ برای نمونه این جوری باشه خوبه :
    Statement of Proposal
    Name Family
    Faculty of Computer Science and Information Technology
    !!!
    5- این cover letter چه کار می کنه؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تفاوت research Proposal و SOP و Cover Letter

hi! research proposal is completely different,, generally north american schools don't ask for this, but it happens, for this you need to find a topic and write about it as much as possible and address some problems regarding the subject where the solution is still under investigtion, but SOP is a short desrciption about ur past either personally or academically,
    Good Luck

سلام.
    رشته ای که شما انتخاب کرده اید By Thesis هست.
    برخی از دانشگاه ها لازم دارند که شما هنگام ثبت نام پروپوزال تزی که میخواهید در آینده روی آن کار کنید رو بفرستید تا با اساتید دانشکدن بر روی قبول کردن Supervisor مطرح کنند.
    سعی کنید برای تهیه موضوع تحقیق حتماً با یکی از اساتید دانشکده مطبوع هماهنگ کنید.
    اگه بتونید رضایت طرف رو هم یگیرید که دیگه نورٌ علی نور.
    اگه موافقت استاد رو گرفتید حتما به گونه ای متذکر شوید؛ توی Proposal میتونید اسم Supervisor رو قید کنید و یا اینکه توی SOP هم میتوانید متذکر شوید که با استادی سر پروژه به توافق رسیده اید.
    توجه کنید که تنظیم پروپزال بدون هماهنگی با استاد (یعنی اشتباهی که من و چند تن از دوستان انجام دادیم) به شدت احتمال قبول شدن پذیرشتان را کاهش میدهد.
    امیدوارم تونسته باشم کمکی کرده باشم.

Junior Member

سلام ali7
    آقا اين كه نوشتين واسه پروپوزال اول با يه استاد هماهنگ كنيم رو ميشه بيشتر توضيح بدي؟
    من دارم واسه مهندسي انرژي UPM اقدام ميكنم و رشته خودمم مهندسي شيمي هست و
    اصلا نميدونم آخه من چه پروپوزالي دارم واسه انرژي بنويسم؟! :-\ تازه شما كه ميگين اول بايد با يه استاد هماهنگ كرد!
    شما ميدونين پروپوزال در حد مالزي چه جوري بايد باشه؟كسي هست كه واسه نوشتنش كمك كنه؟
    من آن مرغ سخندانم كه گر خاكم بر افشانند ; هنوز آواز مي آيد كه سعدي در گلستان است

پروپوزال درحد مالزی مفهومی نداره! پروپوزال در هر جایی که بنویسید یکسری قواهدی داره که باید رعایت کنید و اطلاعاتی هست که باید توی متن پروپوزال به اون اشاره کنید (توی PDF که Upload کردم اطلاعاتی در این باره هست). برای رشته های By Thesis پروپوزال شما باید توسط یکی از اساتید پذیرفته بشه تا اون استاد Supervisor شما بشه و پوژه تونو راهنمایی کنه. با توجه به این نکته، معلومه که انتخاب موضوع پروژه بدون هماهنگی با یک استاد بی فایده است چون احتمالش خیلی کمه که استادی موضوع شما رو بپسنده. به اساتید ایمیل بزنید، CV بفرستید، موضوعاتی که کار کرده اید رو بگید، به موضوعات مورد علاقه تون هم اشاره کنید. اگه بخوان دانشجو بپذیرند خودشون موضوع پیشنهاد میدن. توی سایت دانشگاه یا دانشکده بخش Research هم اگه نگاهی بیاندازید (و به همچنین صفحات وب اساتید دانشگاه) پروژه های موجود و مورد نیاز هم اسم آورده شده که از توی آنها هم میتونید انتخاب کرده و با استاد پروژه مکاتبه کنید.

Junior Member

سلام
    کلا دانشگاه هایی که سیستم انگلیسی دارند ( مثل استرالیا) این Reasearch Proposal رو می خواهند. همانطور که دوستمون گفت، اول حتما با یکی از اساتید تماس بگیرید چون اون ها هستند که باید راهنمایی کنند تا شما بدونید تو چه زمینه هایی کار می کنند و بر مبنای اون پروپوزال رو بنویسید. استاد زمینه های موجود در دانشکده رو می گه و شما هم با توجه به علاقه تون باید یکی اش رو انتخاب، در موردش Search کنید و یک پروپوزال البته به صورت Abstract بنویسید. قبول دارم که کار سختیه ولی می شه از مقاله ها یک ایده ای گرفت. برای نوشتن هم باید یک فرمت هایی رو رعایت کنید. مثلا یه چیزی مثل این:

Title:Working title for the project.
    Academic staff contact: Name(s) of the academic staff with whom you
    have discussed your proposal and, if relevant a potential supervisor.
    Objectives: What aims does the work have?
    Synopsis:Briefly describe the key aspects of what you will be investigating.
    Background: Describe what research has already been done in relation to
    your topic.
    Significance: Why is the topic important?
    Methodology: Approach or methodology to be used in the research.
    Resources: Provide details of the resources required for you to carry out
    your research project.
    Work plan: An initial plan for completion with annual milestones.

صفحه 1 از 18 1234567891011 ... آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)