نقل قول نوشته اصلی توسط sanaz67 نمایش پست ها
دوستان من یه سوال دارم.معمولا باید یه پروپوزال اماده کنیم و بعد برای استادهایی که تو اون زمینه کار کردن یا حالا موضوع مورد علاقشون هست میل کنیم و یا به استاد ها میل بدیم که فلان کارو انجام دادیم و بیسار و ببینیم موضوع مورد علاقش چیه که براش پروپوزال بنویسم؟معمولا کودوم حالت بیشتر اتفاق می افته؟مثلا من شروع کنم دنبال یه موضوع قوی و یه پروپوزال تهیه کنم و اون رو به چندتا دانشگاه بفرستم که ترتیب اثر بدن و اگه خوششون اومد بم خبر بدن یا نه از استاد بپرسم رو چه موضوع هایی دوست دارن کار کنیم؟البته باتوجه به چیزی که خوندم اینجا،اگه اساتید خودشون پیشنهاد بدن کار راحتتره و نیازی نیس دنبال موضوع گشت.
ولی خوب مثلا دانشگاه سپینتزای رم میگه موضوع هاتون رو بفرستین ما جلسه تشکیل میدیم با اساتید مربوطه،هرکودوم از موضوع شما خوششون اومد اعلام همکاری میکنن که اینطوری فک کنم ریسک کار بالاس ممکنه از هر بیست نفر یک نفر و شاید هیچکس موضوع مارو نپسندید.
سلام

1- شما از طریق ارسال CV یا رزومه توجه استاد رو جلب می کنید...
2- استاد مدارک شما رو بررسی می کنه و rough در مورد اینکه applicant مناسبی برای position مورد بحث هستید یا تصمیم میگیره...
3- اگر جواب مرحله 2 مثبت بود -> از شما طلب SoP می کنه و باهاتون در مورد ریز علائق و زمینه تحقیقاتی مذاکره می کنه (در صورت لزوم interview هم محتمل هست)
4- بالاخره شما رو قطعی می پذیره...
5- و... و نهایتا اینجا بحث طرح پروپوزال مطرح میشه...

به طور کلی بیشتر توصیه میشه در ارتباطات اولیه با اساتید سعی کنید کلیات اونچه که به عنوان یک graduate applicant برای پیگیری مدنظرتون هست رو بیان کنید و مواردی مثل proposal رو به زمان مقتضی خودش موکول کنید...

براتون آرزوی موفقیت دارم