صفحه 12 از 18 نخستنخست ... 23456789101112131415161718 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 111 تا 120 , از مجموع 179

موضوع: نوشتن پروپوزال/درخواست پروپوزال

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

پیش فرض پاسخ : نوشتن پروپوزال/درخواست پروپوزال

نقل قول نوشته اصلی توسط chemistrymaste نمایش پست ها
    سلام عرض میکنم خدمت دوستان عزیز،
    من جایی پیدا نکردم که این سوالو بنویسم، بنابراین اینجا مطرحش میکنم!
    Initial research plan چه قدر با research proposal فرق داره؟
    از من خواسته شده که در کمتر از پنج صفحه یه اینیشیال ریسرچ پلن بنویسم و براشون بفرستم.
    research proposal که یه نظرم خیلی با جزئیات نگاه میکنه به تز دوره دکترا.
    کسی میتونه لطف کنه یه توضیحی بده؟
    به نظرتون نوشتن سه قسمت مقدمه، شرح جزئی موضوع تز (به صورت کلی) و نتایج مورد انتظار از کار کافیه؟
    از دوستان بی نهایت ممنونم
    سلام

در قدم اول، اگر دانشگاه مربوطه مستندی در اختیار گذاشته، ازش استفاده کنید.
    در قدم دوم، در اینترنت جستجو کنید و چند نمونه مطالعه کنید.
    در قدم سوم، فرض کنید در مورد موضوع مربوطه، بنا دارید پروپوزال تز ارشد بنویسید در حداکثر 5 صفحه.
    در قدم چهارم، سعی کنید با گسترش دادن عمق متن نوشته شده و توجه به مدت زمان حداقل سه سالۀ دورۀ دکترا، ویرایش نهایی کنید.

چون initial هست، طبعاً کسی انتظار نداره ریسرچ پلن شما perfect باشه.

موفق باشید.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

ApplyAbroad Hero chemistrymaste آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biophysical and Bioanalytical Chemistry

دوستان سلام،
    به نظرتون برای Initial research plan که باید ماکزیمم پنج صفحه باشه، تایم تیبل هم لازمه؟
    ممنونم.

"We believe in "Possibility

به هر چیزی که فکر کنید از ته دلتون، بهش میرسید!

Banned

دوستان سلام،
    به نظرتون برای Initial research plan که باید ماکزیمم پنج صفحه باشه، تایم تیبل هم لازمه؟
    ممنونم.
    سلام

set کردن time table علاوه بر تعیین رئوس موضوعات تحقیقاتی و ترتیب pursuing اونها، موارد مهم دیگه ای مثل resource management و دوره های خارجی احتمالا مورد نیاز دانشجو رو هم شامل میشه... که خب پیش از مراودات دقیق با استاد به راحتی قابل evaluation نیستند...
    معمولا در initial research plan باید کلی تر و بر اساس محتوای تحقیق صحبت کرد تا نحوه پیاده سازی schedule-based اون... اینجا یک روند کلی شرح داده شده که می تونه بهتون نقطه کار بده...

براتون آرزوی موفقیت دارم

ApplyAbroad Veteran
    PhdComposite آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Materials Eng. - Queensland University of Technology

دوستان سلام،
    ممنونم.
    سلام

معمولا بهتره که Time Table و Research Plan در پروپوزال اولیه قید بشه ، نمونه هایی که من از تمپلیت Initial Research Proposal دانشگاه ها دیدم اکثرا این مورد رو می خواستن.

Junior Member

سلام
    اینجا خوندم که پروپوزال باید یکی دو صفحه باشه ولی بعضی ها میگن باید یه پروپوزال کامل نوشت.قبل انتخاب موضوع باید با استادها در ارتباط بود؟

ApplyAbroad Hero chemistrymaste آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biophysical and Bioanalytical Chemistry

نقل قول نوشته اصلی توسط atefeh8001 نمایش پست ها
    سلام
    اینجا خوندم که پروپوزال باید یکی دو صفحه باشه ولی بعضی ها میگن باید یه پروپوزال کامل نوشت.قبل انتخاب موضوع باید با استادها در ارتباط بود؟
    سلام دوست عزیز،
    اون یکی دو صفحه، که اتفاقا نوشته بنده هم هست! درباره initial research plan هست، نه پروپوزال. پروپوزال معمولا (معمولا، نه همیشه)، شش هفت صفحه میشه. و ضمنا با جزئیات بررسی میکنه همه موارد رو و ضمنا تعداد صفحات زیاد مهم نیست، مسئله بررسی کردن و توضیح دادن با ذکر همه موارد هست در بحث نوشتن research proposal.
    بله، شما برای نوشتن هر دو مورد ذکر شده باید موضوع در اختیار داشته باشین و باید یه استادی سوپروایزر بشه (اگه دقت کنین، جاهایی که initial research plan میخوان از شما، خودشون ذکر میکنن که با فلان استاد تماس بگیرین).
    موفق باشید.

"We believe in "Possibility

به هر چیزی که فکر کنید از ته دلتون، بهش میرسید!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Matinking نمایش پست ها
    سلام
    1- شما از طریق ارسال CV یا رزومه توجه استاد رو جلب می کنید...
    2- استاد مدارک شما رو بررسی می کنه و rough در مورد اینکه applicant مناسبی برای position مورد بحث هستید یا تصمیم میگیره...
    3- اگر جواب مرحله 2 مثبت بود -> از شما طلب SoP می کنه و باهاتون در مورد ریز علائق و زمینه تحقیقاتی مذاکره می کنه (در صورت لزوم interview هم محتمل هست)
    4- بالاخره شما رو قطعی می پذیره...
    5- و... و نهایتا اینجا بحث طرح پروپوزال مطرح میشه...

به طور کلی بیشتر توصیه میشه در ارتباطات اولیه با اساتید سعی کنید کلیات اونچه که به عنوان یک graduate applicant برای پیگیری مدنظرتون هست رو بیان کنید و مواردی مثل proposal رو به زمان مقتضی خودش موکول کنید...

براتون آرزوی موفقیت دارم
    درود گرامی
    بزرگوار من با یه استادی در ارتباط هستم و فقط براش CV رو فرستادم و اونم گفته که تمایل داری به Lab بیای منم گفتم آره و بهش گفتم میتونی استاد راهنمام بشی که اینو گفته!
    If you are really keen to work/study in my lab, please come up with a research proposal and email it to me. This will be the first step to have the discussion.
    آخه منی که لیسانس دارم چی میدونم RP چیه و اصلن باید رو چه موضوعاتی کار کنم! فقط میدونم که میخوام روی حوزه Human-Computer Interaction کار کنم
    الان من باید چی بدم به استاد در حالی که نمیدونم رو چه موضوعاتی میشه مانور داد یا gap تو این حوزه چیه؟

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط drcnet نمایش پست ها
    درود گرامی
    بزرگوار من با یه استادی در ارتباط هستم و فقط براش CV رو فرستادم و اونم گفته که تمایل داری به Lab بیای منم گفتم آره و بهش گفتم میتونی استاد راهنمام بشی که اینو گفته!
    If you are really keen to work/study in my lab, please come up with a research proposal and email it to me. This will be the first step to have the discussion.
    آخه منی که لیسانس دارم چی میدونم RP چیه و اصلن باید رو چه موضوعاتی کار کنم! فقط میدونم که میخوام روی حوزه Human-Computer Interaction کار کنم
    الان من باید چی بدم به استاد در حالی که نمیدونم رو چه موضوعاتی میشه مانور داد یا gap تو این حوزه چیه؟
    سلام

استاد از شما انتظار داره که دقیق بدونید دنبال چی هستید و روی چی می خواید کار کنید... لازمه اون هم دونستن موضوعاتی هست که الان روی بورس هستند و تمایل دارید روی اونها کار کنید...

باید بدونید که برای تحصیل در خارج از ایران به عنوان یک graduate student باید به واقع "دانشجو" باشید.. نه مثل دانشگاه های ایران، "دانش آموز پیشرفته"...

کمی در این حوزه تحقیق کنید، رئوس مطالب رو استخراج کنید، علائقتون رو مشخص کنید و با یک فرد با تجربه در مورد کارهایی که میشه در اون حیطه انجام داد مشورت کنید تا به چیزی که مد نظر استاد هست برسید...

براتون آرزوی موفقیت دارم

Junior Member

سلام دوستا. می شه من رو راهنمایی کنید که فرق research statement و statement of purpose چیه؟ چون من با استادم که الان تو مستر استادم بوده صحبت کردم برای دکترا و من رو راجع به این که باید research satement کمی راهنمایی کرده. حالا که دارم application دانشگاه رو نگاه می کنم، می بینم که بخشی به نام research statement نداره و فقط statement of purpose داره. گیج شدم. آیا هر دو یک چیزند یا با هم فرق می کنند. دوشنبه هم با استادم قرار دارم که کارم رو آماده کنم و سوالات تحقیقم رو مشخص کنم. حالا شروع کردم برای SOP بنویسم ولی بعد فکر کردم که نکنه اصلاً اینها دو تا چیز جدا هستند. پیشاپیش از راهماییتون ممنونم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط simin23 نمایش پست ها
    سلام دوستا. می شه من رو راهنمایی کنید که فرق research statement و statement of purpose چیه؟ چون من با استادم که الان تو مستر استادم بوده صحبت کردم برای دکترا و من رو راجع به این که باید research satement کمی راهنمایی کرده. حالا که دارم application دانشگاه رو نگاه می کنم، می بینم که بخشی به نام research statement نداره و فقط statement of purpose داره. گیج شدم. آیا هر دو یک چیزند یا با هم فرق می کنند. دوشنبه هم با استادم قرار دارم که کارم رو آماده کنم و سوالات تحقیقم رو مشخص کنم. حالا شروع کردم برای SOP بنویسم ولی بعد فکر کردم که نکنه اصلاً اینها دو تا چیز جدا هستند. پیشاپیش از راهماییتون ممنونم.

سلام
    البته که با هم فرق دارند.
    SOP یا Statement of purpose در واقع متنی هست که شما در تقریبآ 2 صفحه A4 تنظیم می کنید و در مورد این هست که چرا اصلآ رشته ای که مطالعه کردی رو انتخاب کردی، دوره لیسانس یا فوق لیسانس چه کارایی کردی، چه دوره هایی گذروندی، چه پروژه هایی کار کردی، تجربه کاری اگر داری ذکر می کنی و در نهایت هم می گی برای چی می خوای اون رشته رو در دانشگاه اونها انتخاب کنی و برای چی اونها باید شما رو انتخاب کنند.
    ولی در Research Statement باید به این بیردازید که در صورت قبولی در اون دانشگاه پروژه احتمالی که می خوای روش کار کنی چی هست و در موردش توضیح بدی.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)