صفحه 13 از 18 نخستنخست ... 3456789101112131415161718 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 130 , از مجموع 179

موضوع: نوشتن پروپوزال/درخواست پروپوزال

Junior Member

پیش فرض پاسخ : نوشتن پروپوزال/درخواست پروپوزال

سلام دوستان ،می شه منو رانمایی کنید یک استادی در ایمیل از من اینو خواسته:
    Please begin a review of the topic and let us know your plans for completing this review.
    می خواستم ببینم این همون Research plan است.مرسی

سلام
    من میخواستم برای پذیرش دکترا و نحوه نوشتن پروپوزال سوال کنم .... من میخوام از ابتدا شروع کنم، یعنی هنوز موضوعی ندارم ... سوالم اینه که آیا باید توی سایت دانشگاه مورد نظر گشت و با توجه به زمینه کاری استاداهای اون دانشگاه یه موضوع برای نوشتن پروپوزال انتخاب کرد؟؟؟
    چطوریه؟
    اگر از اول به استادی ایمیل بزنم که زمینه کاریش به من میخوره ولی هنوز موضوع پروپوزالم مشخص نشده باشه خیلی ضایع هست؟ !!!
    ممنون میشم راهنماییم کنید.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Ilaria نمایش پست ها
    سلام
    من میخواستم برای پذیرش دکترا و نحوه نوشتن پروپوزال سوال کنم .... من میخوام از ابتدا شروع کنم، یعنی هنوز موضوعی ندارم ... سوالم اینه که آیا باید توی سایت دانشگاه مورد نظر گشت و با توجه به زمینه کاری استاداهای اون دانشگاه یه موضوع برای نوشتن پروپوزال انتخاب کرد؟؟؟
    چطوریه؟
    اگر از اول به استادی ایمیل بزنم که زمینه کاریش به من میخوره ولی هنوز موضوع پروپوزالم مشخص نشده باشه خیلی ضایع هست؟ !!!
    ممنون میشم راهنماییم کنید.
    شما اول از استاد بپرسید و بهتره یک سری ایده ابتدایی در مکالماتتون باشه و بعد اگه استاد گفت اپلای کنید اون موقع براشون پروپوزال بنویسید. لازم نیست قبل از ایمیل ابتدایی پروپوزال بنویسید.

نقل قول نوشته اصلی توسط S03 نمایش پست ها
    شما اول از استاد بپرسید و بهتره یک سری ایده ابتدایی در مکالماتتون باشه و بعد اگه استاد گفت اپلای کنید اون موقع براشون پروپوزال بنویسید. لازم نیست قبل از ایمیل ابتدایی پروپوزال بنویسید.
    ممنونم از پاسختون ، حالا سوالم اينه كه اون ايده هاي ابتدايي رو از كجا ميتونم گير بيارم؟ مثلا ميشه در اينترنت چيزي پيدا مرد كه بشه ازش ايده گرفت؟ يا حتي روش هاي ديگه؟!

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Ilaria نمایش پست ها
    ممنونم از پاسختون ، حالا سوالم اينه كه اون ايده هاي ابتدايي رو از كجا ميتونم گير بيارم؟ مثلا ميشه در اينترنت چيزي پيدا مرد كه بشه ازش ايده گرفت؟ يا حتي روش هاي ديگه؟!
    بهتره در مقاله های اخیر استاد چیزی پیدا کنید که با سوابق و علایق شما جور در بیاد.

نقل قول نوشته اصلی توسط vahidia نمایش پست ها
    سلام

من تا قبل از این فکر میکردم که پروپوزال و وقتی میخواند که مثلا استاد رو موضوع خاصی کار نمیکنه و شما که بهش پیشنهاد میدین که میخوایند دانشجوش باشید، باید آماده کنید و بفرستید.
    اما حالا من روی یه پروگرام اپلای کردم که مشخص استادش کیه و قراره رو چه موضوعاتی متمرکز بشه، ولی به من ایمیل زدند که research proposal در ماکزیمم 3 صفحه بفرست. (اونم فقط تو 1 هفته) آخه این فرصتی که بشه توش پروپزال نوشت؟؟ به نظرتون از استاد مربوطه هم نظر خواهی کنم در این رابطه یا خودم یه چیزایی بنویسم بفرستم؟ رفرنس های آخر و من دیدم تو این پست یکی نوشته که رفرنس هایی که ممکن نیاز بشه را بصورت الفبا بنویسید، یا اینکه توی این قسمت رفرنس های مربوط به background را باید بیاوریم؟؟

مرسی
    سلام. اگر هنوز اینجا رو میخونی ممنون میشم کمکم کنی.
    من هم الان دقیقا همچین موقعیتی دارم. که پروگرم و استاد و پروژه مشخصه. اما دپارتمان از من پروپوزال 2500 کلمه ای میخاد ! دیدم که شما اون مرحله رو احتمالا گذروندی. میشه بگی چی فرستادی و نتیجه چی شد؟

Member
    رشته و دانشگاه
    NSU-BIG DATA ANALYTICS

سلام دوستان
    من میخواستم برای چند تا دانشگاه(اکثرا شرق آسیا هستند) مدارکم رو آماده کنم حالا چند تا سوال داشتم.
    1.آیا Research Plan و Research Proposal و Study Plan یکی هستند؟
    2.بعضی دانشگاه ها توی اپلیکیشن فرم هاشون یک صفحه به اسم Research Plan دارند میخواستم ببینم دقیقا توی این یک صفحه چه چیزهایی باید نوشته بشه؟آیا فرمت خاصی داره؟
    3.این سوالم تقریبا شبیه سوال مورد دومم هست.من به یک استاد توی یه دانشگاه ایمیل زدم و ازش خواستم تا زیر نظرش کار کنم اون هم استقبال کرد اما گفت برو سایت آزمایشگاهم رو ببین و Research Plan رو بنویس.توی سایتش یه سری توضیحات هست که مثلا در مورد این موضوع تحقیق میکنیم معایبش اینه با این روش ها مثلا میخواهیم این معایب رو برطرف کنیم.حالا سوال من اینه که یعنی من باید برای نوشتن Research Plan مطالبی که توی سایت آزمایشگاه هست رو کپی کنم؟؟ایرادی نداره؟؟یا نه باید خودم یه موضوع طرح کنم؟؟
    پیشاپیش از پاسختون ممنونم

Junior Member

درود بر دوستان
    من تازه می خوام به اساتید مربوط به رشته خودم ایمیل بزنم و فکر می کردم تو همون ایمیل اول باید پروپوزال رو هم براشون ارسال کنم و به همین خاطر خیلی مردد بودم. اما اینطور که متوجه شدم پروپوزال مربوط به مرحلۀ آخر پروسه اپلای هست. لطفا در این رابطه راهنمایی بفرمایید.

ApplyAbroad Guardian
    imanprs آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mithrah نمایش پست ها
    درود بر دوستان
    من تازه می خوام به اساتید مربوط به رشته خودم ایمیل بزنم و فکر می کردم تو همون ایمیل اول باید پروپوزال رو هم براشون ارسال کنم و به همین خاطر خیلی مردد بودم. اما اینطور که متوجه شدم پروپوزال مربوط به مرحلۀ آخر پروسه اپلای هست. لطفا در این رابطه راهنمایی بفرمایید.
    خب چه راهنمایی منظورتونه؟
    اصولاً ای‌میل اول معرفی و اعلام علاقه به همکاری با استاده که در این مورد اشاره‌ی دقیق‌تر به حوزه‌ی کاری هم می‌شه داشت.
    بسته به رشته، بعضی اساتید ممکنه (در صورتی که تا حدی به همکاری با شما تمایل پیدا کنن) از شما پروپوزال بخوان. خیلی اوقات اصلاً قرار نیست شما فراتر از حوزه‌ی کلی چیزی تعیین کنی و نیازی هم به پروپوزال نمی‌شه.
    این روال معمولشه.
    ممکنه شما تصمیم مشخصی داشته باشی که روی یک موضوع که براش پروپوزال هم می‌تونی بنویسی کار کنی. در این صورت می‌شه پروپوزال هم از اول فرستاد ولی باید توجه داشت که این هم مزیت داره هم عیب. مزیتش اینه که شما رو راغب‌تر نشون می‌ده و این که می‌دونید روی چه چیزی قراره کار کنید نکته‌ی مثبته. ولی از طرف دیگه در این صورت باید استادی پیدا بشه که به اون پروپوزال شما علاقه پیدا کنه علاوه بر رزومه. از ایمیل اول گزینه‌های خودتون رو محدود می‌کنید.
    در کل اگه چیزی دارید پروپوزال بنویسید خوبه ولی برای ای‌میل اول توصیه نمی‌شه.
    فرآیند گرفتن وقت سفارت آمریکا (۲۰۱۶)

از این که با احترام گذاشتن به خودتون و دیگران،
    سؤالات پاسخ‌ داده شده و قابل طرح در انجمن رو به طور شخصی نمی‌پرسید ممنونم.

Member Mohammadtaghi6 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Radiation Application Engineering

سلام دوستان
    من یک یک پوزیشن توی دانشگاه شفیلد پیدا کردم و به استاد مربوطه ایمیل زدم. ایشون هم گفتن سوابق من متناسب با پروژه اعلام شده هستش و ازم خواستن که اقدام کنم. حالا من باید برای اپلای یک reseacrh statement بنویسم. من اول فکر کردم که باید چیزی شبیه به research proposal بنویسم ولی توی وبسایت خود دانشگاه توضیح زیر را نوشته:

You should supply a statement of at least 300 words giving your reasons for applying and any other information you want to include in support of your application. Among the issues you may wish to cover are how your previous education and experience relates to the course, and how the course fits into your long-term academic or career plans

For postgraduate research applicants, the statement should also include details of the area of research you wish to pursue. For subject areas such as science, engineering and medicine, where the programme of research may link into an ongoing research project, include a brief outline of the area(s) of interest along with the name of preferred supervisor(s), if known
    با توجه به این توضیح من فکر میکنم منظورشان بیشتر motivation letter هست تا پروپزال. می خواستم نظر دوستان را در این مورد بدونم.

سوال دیگه ای که هم داشتم اینه که به نظر شما مشکلی نداره قبل از سابمیت research statement، اون را برای استاد ایمیل کنم و نظرش را بخوام؟

خیلی ممنون میشم پاسخ دوستان را بدونم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)