صفحه 15 از 18 نخستنخست ... 56789101112131415161718 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 141 تا 150 , از مجموع 179

موضوع: نوشتن پروپوزال/درخواست پروپوزال

Member
    رشته و دانشگاه
    Energy System Modelling, Griffith University

پیش فرض پاسخ : نوشتن پروپوزال/درخواست پروپوزال

نقل قول نوشته اصلی توسط civilicar نمایش پست ها
    سلام دوستان. یک سوال: اگر من پروپوزالی را که اماده میکنم و برای استاد راهنمای آینده میفرستم، مرتبط با علایق و حوزه کاری استاد باشه ولی ارتباطی با موضوع پایان نامه ارشدم نداشته باشه برام بد میشه؟ من میخوام یه زمینه جدید را توی دکتری شروع کنم و کلا میخوام موضوع ارشدم را بیخیال بشم. ایا با این شرایط شانسی برای پذیرش توسط استاد مربوطه دارم؟
    سلام..

نه چرا بد باشه؟! یه محقق موضوعات مختلفی رو در طول یه دوره انجام میده و کم پیش میاد تمرکز فقط رو یه حوزه محدود باشه..
    اگه موضوع پروپوزال کاملن مرتبط با ارشد باشه و نشون بدید که به بحث تسلط دارید خب مسلمن امتیاز مثبت داره ولی اگه متفاوت باشه امتیاز منفی نداره. خیلی از اساتید هم کلن دقت نمیکنن که موضوع تز ارشدتون چی بوده.. نگران این قضیه نباشید..

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط tecra نمایش پست ها
    سلام..

یه محقق موضوعات مختلفی رو در طول یه دوره انجام میده و کم پیش میاد تمرکز فقط رو یه حوزه محدود باشه..
    سلام
    این محقق؛ محقق قابل اعتنایی نیست و در واقع باید از تشتت و پراکنده کار کردن در رزومه خودداری کرد. موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط maxi1 نمایش پست ها
    سلام
    این محقق؛ محقق قابل اعتنایی نیست و در واقع باید از تشتت و پراکنده کار کردن در رزومه خودداری کرد. موفق باشید
    سلام

این نظر شما هم درسته. بعضی ها معتقدن اینکه آدم در رزومه نشون بده روی یک موضوع خاص تمرکز داشته بهتره....

ولی این رو هم من باز شنیدم که کار کردن در زمینه های مختلف میتونه نشون دهنده قابلیت درک موضوعات مختلف... قدرت خلاقیت .... و بازه ی وسیعتری از توانایی رو نشون بده که مثلا طرف هر زمینه ای رو که روش کار کنه میتونه موفق باشه.

دیگه حالا نمیدونم کدوم یکی ارجحیت داره برای استادا !

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط Nscience نمایش پست ها
    سلام

این نظر شما هم درسته. بعضی ها معتقدن اینکه آدم در رزومه نشون بده روی یک موضوع خاص تمرکز داشته بهتره....

ولی این رو هم من باز شنیدم که کار کردن در زمینه های مختلف میتونه نشون دهنده قابلیت درک موضوعات مختلف... قدرت خلاقیت .... و بازه ی وسیعتری از توانایی رو نشون بده که مثلا طرف هر زمینه ای رو که روش کار کنه میتونه موفق باشه.

دیگه حالا نمیدونم کدوم یکی ارجحیت داره برای استادا !
    سلام
    "شنیده ها" قابل استناد و اتکا نیست صرفا به بیان "دیده ها" و تجربیات بپردازید.
    موفق باشید

سلام دوستان

research proposal با research plan یکیه یا با هم فرق دارن؟

ممنون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Architecture at University of Tehran

درود و خسته نباشید. علی‌الاغلبِ برخوردهایِ من با اصطلاحاتِ پیش‌گفته، جاهایی بودن که دلالت‌هایِ یکسانی براشون در نظر داشتن. در کل اما احتمالاً می‌شه تفسیر [حتی تأویل]هایِ چندی از اون موضوعات داشت، که هر دانشگاهی توضیحاتِ خودش رو در این زمینه ارائه خواد داد. عجالتاً با این‌که مندرجاتشون رو تا اندازه‌یِ زیادی یکی می‌دونم، پلان رو با جرئیات‌تر و دقیق‌تر، چه از لحاظِ زمانی چه ابزاری، نسبت به پروپوزال درمی‌یابم.

سلام دوستان

research proposal با research plan یکیه یا با هم فرق دارن؟

ممنون

Junior Member
    رشته و دانشگاه

سلام و خسته نباشید. به‌نظرم این مسأله بد نخواهد بود، اما چه‌بسا ابتدائاً امتیازِ مثبتی به‌شمار نیاد. با این‌حال، اگر در پروپوزال بتونین به موضوعی که اشاره می‌فرمایین و براتون تاحدی جدیده، با تسلط بپردازین، و نیز به ابزارهایِ مرتبط و منابعِ ارزشمندِ شاخه‌یِ مربوط اشاره داشته باشین، حتماً که شانسِ خوبی دارین.

نقل قول نوشته اصلی توسط civilicar نمایش پست ها
    سلام دوستان. یک سوال: اگر من پروپوزالی را که اماده میکنم و برای استاد راهنمای آینده میفرستم، مرتبط با علایق و حوزه کاری استاد باشه ولی ارتباطی با موضوع پایان نامه ارشدم نداشته باشه برام بد میشه؟ من میخوام یه زمینه جدید را توی دکتری شروع کنم و کلا میخوام موضوع ارشدم را بیخیال بشم. ایا با این شرایط شانسی برای پذیرش توسط استاد مربوطه دارم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Temark نمایش پست ها
    درود و خسته نباشید. علی‌الاغلبِ برخوردهایِ من با اصطلاحاتِ پیش‌گفته، جاهایی بودن که دلالت‌هایِ یکسانی براشون در نظر داشتن. در کل اما احتمالاً می‌شه تفسیر [حتی تأویل]هایِ چندی از اون موضوعات داشت، که هر دانشگاهی توضیحاتِ خودش رو در این زمینه ارائه خواد داد. عجالتاً با این‌که مندرجاتشون رو تا اندازه‌یِ زیادی یکی می‌دونم، پلان رو با جرئیات‌تر و دقیق‌تر، چه از لحاظِ زمانی چه ابزاری، نسبت به پروپوزال درمی‌یابم.
    استادی شرایط خودش رو برای ایمیل زدن گفته که راجع به یکی از پروژه هاش که علاقه داریم مطالعه کنیم و در حد یک یا 2 صفحه research plan and publishing plan رو براش همراه سی وی ایمیل کنیم تا تازه بررسی کنه که آیا دانشجو مناسب هست برای گروهش یا نه...
    در واقع این مرحله ی قبل از اپلیکیشن اصلی هست. برای اپلیکیشن اصلی همون پروپوزال باید نوشته شه مطابق استاندارد دانشگاه همونطور که شما گفتید.
    منظورتون اینه که ریسرچ پلن بیشتر کلی هست ولی پروپوزال عمیقتر و با جزئیات بیشتره؟ برای یک ریسرچ و پابلیشینگ پلن مفید و مختصر کدوم سرخط ها مهمترن که باید حتما در متن آورده بشن ؟ چون نباید ظاهرا بیشتر از دو صفحه بشه...
    مثلا: Introduction, Background, Goal .....

ممنون میشم نظرتون رو بدونم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه

درودِ دوباره و خسته نباشید. تا جایی‌که اطلاع دارم، پروپوزال کلی‌تر، و پلان انضمامی‌تره و احتیاج به نگارشِ استراتژی و حتی جزئیاتِ تدابیرِ روشِ موردِ استفاده در تحقیق، و نیز یک زمان‌بندیِ دقیق داره. برایِ عناوینِ اصلیِ پلان، به‌نظرم می‌رسه همون عناوینِ مشخصی که در پیشنهاده‌هایِ فارسیِ خودمون هم داریم رو لحاظ بفرمایین، اما با تأکیدِ بیشتر بر متدولوژی و زمان‌بندیِ انجام و ارائه.

استادی شرایط خودش رو برای ایمیل زدن گفته که راجع به یکی از پروژه هاش که علاقه داریم مطالعه کنیم و در حد یک یا 2 صفحه research plan and publishing plan رو براش همراه سی وی ایمیل کنیم تا تازه بررسی کنه که آیا دانشجو مناسب هست برای گروهش یا نه...
    در واقع این مرحله ی قبل از اپلیکیشن اصلی هست. برای اپلیکیشن اصلی همون پروپوزال باید نوشته شه مطابق استاندارد دانشگاه همونطور که شما گفتید.
    منظورتون اینه که ریسرچ پلن بیشتر کلی هست ولی پروپوزال عمیقتر و با جزئیات بیشتره؟ برای یک ریسرچ و پابلیشینگ پلن مفید و مختصر کدوم سرخط ها مهمترن که باید حتما در متن آورده بشن ؟ چون نباید ظاهرا بیشتر از دو صفحه بشه...
    مثلا: Introduction, Background, Goal .....

ممنون میشم نظرتون رو بدونم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    حقوق بین الملل

سلام به همگی دوستان من برای استاد پروپوزال رو فرستادم فقط توش چهار منبع انگلیسی بیشتر نداشتم که بذارم و همونا رو نوشتم زمان بندی هم گذاشتم روش تحقیق هم همینطور یه موضوع دیگه هم جایی دیدم دوست داشتم به شما هم بگم شاید تاثیر مثبت بذاره و اون اضافه کردن تیتری هست تحت عنوان Personal Interest هست توش بنویسید که چرا علاقه دارید به این موضوع مثلا من که موضوع ارشد و رساله تا حدودی باهم فرق داره توی این قسمت تونستم یه لینکی بینشون ایجاد کنم ..خلاصه اگر دانشگاه بهتون این اجازه رو میده یعنی محدودیت کلمه و این حرفا نداره حتما اضافش کنید متشکرم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)