صفحه 5 از 18 نخستنخست 123456789101112131415 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 179

موضوع: نوشتن پروپوزال/درخواست پروپوزال

Junior Member fpnu آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

پیش فرض پاسخ : Research Proposal

سلام دوستان
    من cvم رو واسه یکی از استادای آمریکایی فرستادم، واسه دکترا اقدام کردم. ظاهرا از کارام خوشش اومده! ازم خواسته سریع واسش، research Proposal بفرستم!! آخه، چی بنویسم تو این مدت کوتاه؟ چقدر باید موضوع رو باز کنم؟ آیا این میشه، همون پروپوزالی که باید 4 سال باهاش سر کنم؟
    فکر میکردم نوشتن پروپوزال، مربوط میشه به بعد از یه سال که دکترا رو شروع کردیم
    به نظرتون، چی کار کنم؟ یه چیزایی تو ذهنم هست ولی خیلی روش مطمئن نیستم. میترسم بره پروپوزالم رو تصویب کنه واسه کمک مالی، و بعد نشه عوضش کنم
    زندگی مثل دوچرخه سواری است. برای حفظ تعادل بایدحرکت کنید. EINSTEIN

Junior Member

دوستان من میخوام یکی رو پیدا کنم که برام پروپوزال بنویسه.... کسی هست که اینکار رو بکنه؟

ApplyAbroad Champion
    فراز آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Essex, Econometrics

نقل قول نوشته اصلی توسط fpnu نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من cvم رو واسه یکی از استادای آمریکایی فرستادم، واسه دکترا اقدام کردم. ظاهرا از کارام خوشش اومده! ازم خواسته سریع واسش، research Proposal بفرستم!! آخه، چی بنویسم تو این مدت کوتاه؟ چقدر باید موضوع رو باز کنم؟ آیا این میشه، همون پروپوزالی که باید 4 سال باهاش سر کنم؟
    فکر میکردم نوشتن پروپوزال، مربوط میشه به بعد از یه سال که دکترا رو شروع کردیم
    به نظرتون، چی کار کنم؟ یه چیزایی تو ذهنم هست ولی خیلی روش مطمئن نیستم. میترسم بره پروپوزالم رو تصویب کنه واسه کمک مالی، و بعد نشه عوضش کنم
    مدت زیادی از این سوال گذشته ولی شاید بعدا به درد کسی بخورد
    این اتفاقی بود که دقیقا برای خود من افتاده بود.در اوج درگیری درسیم استادی از رزومه ام خوشش اومد و گفت یک پروپوزال بنویس منم مجبور شدم و در زمانی بسیار محدود یک چیزی بنویسم و بفرستم.
    چیزی که من از خیلی از استاد ها شنیدم این بود که خیلی نادر است شخصی پروپوزالی بنویسد و همون رو بعد از پذیرش استفاده کند.در کل دانشگاه هایی که من تا کنون باهاشون سر و کار داشتم همگی درباره تغییر پروپوزال انعطاف پذیری بالایی نشون می دادند. دلیلی که از شما پروپوزال می خواهند این است که چک کنند آیا شما ایده ای درباره فیلد کاری خود دارید؟آیا توانایی دست به قلم بردن دارید؟آیا می توانید ایده های خود درست بیان نمایید؟
    این مسئله که بعد از یک سال تحصیل در دانشگاه جدید دید شما باز شود و بخواهید بر موضوع دیگری تمرکز کنید کاملا طبیعی است و از دید من پروپوزال در زمان قبل پذیرش بیشتر از اینکه برنامه ریزی برای آینده تحصیلی باشد سنگ محک توانایی تحقیق است.
    Some dance to remember, some dance to forget

Junior Member fpnu آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط فراز نمایش پست ها
    مدت زیادی از این سوال گذشته ولی شاید بعدا به درد کسی بخورد
    این اتفاقی بود که دقیقا برای خود من افتاده بود.در اوج درگیری درسیم استادی از رزومه ام خوشش اومد و گفت یک پروپوزال بنویس منم مجبور شدم و در زمانی بسیار محدود یک چیزی بنویسم و بفرستم.
    چیزی که من از خیلی از استاد ها شنیدم این بود که خیلی نادر است شخصی پروپوزالی بنویسد و همون رو بعد از پذیرش استفاده کند.در کل دانشگاه هایی که من تا کنون باهاشون سر و کار داشتم همگی درباره تغییر پروپوزال انعطاف پذیری بالایی نشون می دادند. دلیلی که از شما پروپوزال می خواهند این است که چک کنند آیا شما ایده ای درباره فیلد کاری خود دارید؟آیا توانایی دست به قلم بردن دارید؟آیا می توانید ایده های خود درست بیان نمایید؟
    این مسئله که بعد از یک سال تحصیل در دانشگاه جدید دید شما باز شود و بخواهید بر موضوع دیگری تمرکز کنید کاملا طبیعی است و از دید من پروپوزال در زمان قبل پذیرش بیشتر از اینکه برنامه ریزی برای آینده تحصیلی باشد سنگ محک توانایی تحقیق است.
    ممنونم از راهنماییتون دوست عزیز، اتفاقن تو این چند هفته دارم کتاب و مقاله جدید میخونم واسه نوشتن پروپوزال
    ترسیدم از استاده دقیق بپرسم چی میخواد الانم که واسه پرسیدن این مطلب دیگه خیلی دیر شده
    حالا با صحبت شما خیالم یه کم راحت شد ولی چیزی که هست اینه که استاده میخواد با این پروپوزال واسم از این بورسای ایالتی بگیره، ترسم از اینه که اگه پروپوزالم یه جایی خارج دانشگاه تصویب بشه و بر اساس اون، از لحاظ مالی پشتیبانی بشم دیگه نشه بعد یه سال عوضش کرد
    از طرفی، واقعا حتا یه ماه هم واسه به خصوص فرموله کردن سوال پروپوزال کمه
    ممنونم میشم از راهنمایی و نظرتون
    زندگی مثل دوچرخه سواری است. برای حفظ تعادل بایدحرکت کنید. EINSTEIN

ApplyAbroad Champion
    فراز آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Essex, Econometrics

نقل قول نوشته اصلی توسط fpnu نمایش پست ها
    ممنونم از راهنماییتون دوست عزیز، اتفاقن تو این چند هفته دارم کتاب و مقاله جدید میخونم واسه نوشتن پروپوزال
    ترسیدم از استاده دقیق بپرسم چی میخواد الانم که واسه پرسیدن این مطلب دیگه خیلی دیر شده
    حالا با صحبت شما خیالم یه کم راحت شد ولی چیزی که هست اینه که استاده میخواد با این پروپوزال واسم از این بورسای ایالتی بگیره، ترسم از اینه که اگه پروپوزالم یه جایی خارج دانشگاه تصویب بشه و بر اساس اون، از لحاظ مالی پشتیبانی بشم دیگه نشه بعد یه سال عوضش کرد
    از طرفی، واقعا حتا یه ماه هم واسه به خصوص فرموله کردن سوال پروپوزال کمه
    ممنونم میشم از راهنمایی و نظرتون
    شاید بشه گفت تنها کسی که می تونه در این موضوع نظر بده خود استاد است.از تاریخ پست ها معلوم است بیش از 2 هفته از زمانی که استاد گفت پروپوزال را بنویسید گذشته پست احتمالا الان استاد منتظر پروپوزال شماست نه سوال درباره تغییر موضوع.
    عدم صداقت زیاد کار درستی نیست ولی اگر من بودم سوال رو به این شکل برای استاد مطرح می کردم که من پروپوزال رو تقریبا نوشتم ولی درباره متدولوژی و در دسترس بودن دیتا ها شک دارم و می پرسیدم آیا می شه بعدا در پروپوزال دست برد و تغییرش داد؟
    البته این در صورتی است که واقعا ایده ای دارید و می دونید موضوع چیه و می خواهید چی کار کنید چون کاملا قابل درک است که استاد در جواب این ایمیل درباره موضوع و متدولوژی تحقیق شما سوال نماید.
    Some dance to remember, some dance to forget

دوستان
    من یه متن کوتاه (دو صفحه ای دارم) که مقدمه پروپوزاله و می خوام قبل اینکه بدم به استادم یکی بخونه. کسی هست این لطف رو بکنه؟ نمی خوام از لحاظ علمی بررسی کنه. فقط گرامر و به خصوص punctuation. ممنون میشم.

Junior Member

با سلام به دوستان
    من برای یک استاد CV خودم را فرستادم آن هم ایمیل من را فوروارد کرد برای PhD Cordinator بخش مربوطه و آن هم از من Prposal research می خواهد.
    حالا من proposal Research در راستای استاد اولی بنویسم یا برای استاد دومی؟ چکار باید بکنم؟ ممنون می شوم راهنمایی کنید.

Junior Member

سلام دوست عزیز
    من یک تجربه در این زمینه از استرالیا دارم. توی اون مورد ظاهراً PhD Coordinator همه کاره بود.
    من پروپوزالم رو برای استاد مورد نظرم فرستادم. اون خوشش اومد و یک سری اصلاحیه برای تکمیلش از من درخواست کرد. من دقیقا چیزهایی رو که مد نظرش بود تو پروژه لحاظ کردم. واقعا کار خوبی از اب دراومد(این رو بعدا سایر استاد هایی که براشون اپلای کردم گفتند..)
    استاد اولی که پروفسور هم بود پروپوزال رو تأیید کرد اتفاقا خیلی هم خوشش اومد و کلی هم از اون تعریف و تمجید کرد و برای PhD Coordinator فرستاد..
    اما به طور عجیبی استاد دوم که اتفاقا دانشیار هم بود به نحو تندی از اون انتقاد کرد(انصافاانتقاداتش وارد هم نبود!) و یه تغییر بنیادی رو هم پیشنهاد داد..
    من به استاد اول ایمیل زدم، گفت اون همه کارست سعی کن هرچی میگه انجام بدی...
    من به خاطر اینکه احساس کردم اونجا خودشون هم معلوم نیست چی میخوان، چی کار می خوان بکنند و البته موقعیت به نسبت بهتری که در دانشگاه دیگه ای داشتم کلا از اون پروژه انصراف دادم!
    این تجربه من بود امیدوارم شما موفق باشید.
    نقل قول نوشته اصلی توسط searcher نمایش پست ها
    با سلام به دوستان
    من برای یک استاد CV خودم را فرستادم آن هم ایمیل من را فوروارد کرد برای PhD Cordinator بخش مربوطه و آن هم از من Prposal research می خواهد.
    حالا من proposal Research در راستای استاد اولی بنویسم یا برای استاد دومی؟ چکار باید بکنم؟ ممنون می شوم راهنمایی کنید.

پیش فرض پاسخ : نوشتن پروپوزال

من در دانشگاهی که می خوام apply کنم نوشته باید اول استاد پیدا کرد و در مدارک لازم فرم proposal هم می خواد ! اگر قراره با استاد صحبت کنم خوب این پروپوزال باید با هماهنگی استاد باشه . یعنی باید به استاد در نامه ای که میفرستم در مورد موضوع پروپوزال پیشنهاد بدم !!!

سوال دیگه اینکه برای مدارک اسم سه تا استاد که زمینه کاریشون نزدیک به منه رو می خواد ! اگر اینطوره پس پیدا کردن استاد چه معنی داره ؟!؟!

بچه ها یک سوال درباره نحوه نوشتن پروپوزال،
    1- اصولا پروپوزال باید چند کلمه باشه؟ حدود 400-500 کلمه؟
    2- بخش های مختلف باید با تیتر بیاد یا هر بخش رو فقط با پاراگراف بندی باید جدا کرد؟ به عنوان مثال باید Objectives , Hypotheses و ..... رو به صورت تیتر آورد بعد زیرش توضیح داد یا این که بدون ذکر این تیترها، مطالب رو آورد؟
    ممنون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)