صفحه 9 از 18 نخستنخست 123456789101112131415161718 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 179

موضوع: نوشتن پروپوزال/درخواست پروپوزال

Junior Member

پیش فرض پاسخ : نوشتن پروپوزال

سلام بچه ها-- یه استاد بهم گفته ریسرچ پروپوزال بنویس و واسم یک مقاله
    literature review va poster
    فرستاده
    خب من اینا روخوندم اما نتونستم ازش موضوع استخراج کنم واسه پروپوزال!! پوسترش که 4 خط بیشتر نبود و مظالبش شبیه مقاله هه بود !
    باید به استاد میل بزنم چی بگم?? بگم عرضه نداشتم موضوعو حیطه استخراج کنم واسه پروپوزال !!? اگه از خودش کمک بخوام که ناجوره بچه ها !! نه??!! شما ها خودتون ریسرچ پروپوزال نوشتین??
    الان یه مدتی هست که بهش اصلا میل نزدم و روم نمیشه بگم علت تاخیرم چی بوده در میل زدن !
    اصلا باید چه جوری جواب میل استاد رو بدم وقتی که ازم خواسته یه ریسرچ پروپوزال بنویسم ومن هنوز هیچی اماده نکردم !!
    پلییییززززز کمک- چه کا کنم استاد رو از دست ندم - چه جوری میل بزنم بهش
    ویرایش توسط sahar_2013 : March 30th, 2014 در ساعت 08:15 AM

Junior Member

سلام. من با یکی از استادان دانشگاههای استرالیا مکاتبه کردم و به من گفت که پروپوزال بنویسم. منم نوشتم تحویل دادم. بهم گفته که تو research methodology باید مشخص کنی برای هر objective که از چه متودی استفاده می کنی ( من خلاصه وار گفته بودم که هر objective رو می خوام exprimental, numerical یا analytical کار کنم. آیا منظورش اینکه که با جزپیات بگم که مثلا از چه آزمایشی می خوام استفاده کنم!؟؟؟ این که یه lit review قوی می خواد پشتش باشه و ۳-۴ماهی زمان میبره. یا اینکه می خواد واضح تر بگم برای هر objective از چه متود یا همون روشی که قبلا گفتم و آزمایشی عددی یا... استفاده کنم؟ اصولا تو research methodolgy تا چقدر باید objective رو بشکافم؟ اینم بگم گفته ۴-۵ صفحه بیشتر نشه. ممنون میشم راهنمایی کنین

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط parsa990 نمایش پست ها
    سلام. من با یکی از استادان دانشگاههای استرالیا مکاتبه کردم و به من گفت که پروپوزال بنویسم. منم نوشتم تحویل دادم. بهم گفته که تو research methodology باید مشخص کنی برای هر objective که از چه متودی استفاده می کنی ( من خلاصه وار گفته بودم که هر objective رو می خوام exprimental, numerical یا analytical کار کنم. آیا منظورش اینکه که با جزپیات بگم که مثلا از چه آزمایشی می خوام استفاده کنم!؟؟؟ این که یه lit review قوی می خواد پشتش باشه و ۳-۴ماهی زمان میبره. یا اینکه می خواد واضح تر بگم برای هر objective از چه متود یا همون روشی که قبلا گفتم و آزمایشی عددی یا... استفاده کنم؟ اصولا تو research methodolgy تا چقدر باید objective رو بشکافم؟ اینم بگم گفته ۴-۵ صفحه بیشتر نشه. ممنون میشم راهنمایی کنین
    بیان جزئیات، به نظر استاد مربوطه بستگی داره؛ باید دید که این استاد، برای کجا می خواد اقدام کنه و تا چه حدی نیاز داره که توی پروپوزال، جزئیات دقیق ذکر بشه. شاید هم می خواد ذهن شما رو با دقت بیشتری واکاوی کنه.

در کل، یه پروپوزال قوی و هدفمند، بدون literature survey قابل نوشتن نیست.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

Junior Member

سلام دوستان. ممنون mechatronic بابت جواب. من الان یه lit review قوی انجام دادم. الان یه مشکل بزرگ دیگه دارم.
    من از استاده پرسیده بودم experimental کار کنم یا numerical گفت هر دو. بعد بهش ایمیل زدم که
    I am supposed to use numerical methods to validate just the experimental method which is going to be implemented in the project if applicable. Is it acceptable or not?
    و اونم بهم فقط جواب داد که:
    Yes but validate the numerical models with experiments not other way round
    منظور از این جوابش اینه که من بیام شبه سازی عددی رو اول انجام بدم بعد برای معتبر کردنش آزمایش فیزیکی انجام بدم؟ آخه من برعکس همین رو تو یه مقاله با موضوع در همین رابطه دیدم که اومده بود شبیه سازی عددی انجام داده بود که بگه آزمایش فیزیکیم درسته!!! اینم عین جمله همون مقاله :

A XXX simulationmodel was developed to validate the experimental results and observation.
    ممنون میشم راهنماییم کنین خیلی گیره اینم.

سلام.
    امکانش هست چند نمونه پروپوزال رو اینجا قرار بدید؟ من کلا نمی تونم فایل های پیوست این تاپیک رو دانلود کنم. نمی دونم چرا!
    ممنونم دوستان.

ApplyAbroad Hero sasansas آواتار ها

با سلام
    1.
    ایا امکان قرار دادن عکس و جدول در پروپوزال وجود دارد..بیان شده حداقل 500 کلمه و چیز دیگری نگفته...
    2.
    ببخشید منظور از این چیست؟
    Student ID

+++++++++++++++++++++++++++++++++++
    Name:
    Student ID:
    Thesis Title:

Please complete the following sections. It is strongly recommended that you liaise with your proposed Supervisor while preparing this Statement of Research Intent. This Statement of Research Intent must be at least 500 words in length (use additional pages if necessary). Instructions in red may be removed.

Introduction/Background
    Summarise current research in your area of interest.

Aims and Objectives of the Research
    Describe the aims and objectives of your proposed project. What question(s) or problem is your research is seeking to answer? Why do you believe this project is worth undertaking?

References
    Include references as appropriate.

+ ببخشید الان من اصلا فکرش را نمی کردم استاد از من پروپوزال بخواهد....استرس عجیبی گرفتم..حالا منابع که اخر پروپوزال می زنیم اگر کم باشند در حد 5 تا ایراد داره...حتما باید بروز باشند....والا من خیلی فکر نکرده بودم در مورد موضوعم تو دکتری؟؟شاید فقط در حد یک عنوان برای خودم مدنظر داشتم...

ببخشید دارم Statement of Research Intent را تمکمیل می نمایم. در انتهای نمونه فرم دانشگاه آمده است
    "References"
    حالا این منظورش این است که مراجعی که در متن پروپوزال استفاده کردم را بگویم یا نه مثل برخی دانشگاه های مثلا ایران خودمون منظورش این است:
    منبع‌ها:
    در انجام این پایان­نامه از مقالات، پایان­نامه­ها و کتاب­های تخصصی بروز در زمینه­های زیر استفاده می­گردد:
    1.
    2.
    و ...

سپاس

ویرایش توسط sahar_2013 : October 13th, 2014 در ساعت 09:40 PM دلیل: ادامه

Junior Member

پیش فرض پاسخ : نوشتن پروپوزال/درخواست پروپوزال

سلام

من تا قبل از این فکر میکردم که پروپوزال و وقتی میخواند که مثلا استاد رو موضوع خاصی کار نمیکنه و شما که بهش پیشنهاد میدین که میخوایند دانشجوش باشید، باید آماده کنید و بفرستید.
    اما حالا من روی یه پروگرام اپلای کردم که مشخص استادش کیه و قراره رو چه موضوعاتی متمرکز بشه، ولی به من ایمیل زدند که research proposal در ماکزیمم 3 صفحه بفرست. (اونم فقط تو 1 هفته) آخه این فرصتی که بشه توش پروپزال نوشت؟؟ به نظرتون از استاد مربوطه هم نظر خواهی کنم در این رابطه یا خودم یه چیزایی بنویسم بفرستم؟ رفرنس های آخر و من دیدم تو این پست یکی نوشته که رفرنس هایی که ممکن نیاز بشه را بصورت الفبا بنویسید، یا اینکه توی این قسمت رفرنس های مربوط به background را باید بیاوریم؟؟

مرسی

با سلام،
    این توضیحات مربوط به نوشتن research proposal برای یکی از دانشگاه های استرالیاست:

Your research proposal must be no longer than 2 pages and must use these headings:

1. Area of research (include the faculty, centre or school in which your course of study lies)
    2. Clear statement of your research topic
    3. Brief overview of previous relevant research
    4. Objectives of the program of research and investigation
    5. Research methods and plan including references to key literature sources
    6. Proposed QUT Principal Supervisor/QUT Associate Supervisor(s)/Non QUT Associate Supervisors
    7. Coursework requirements

حالا سوال من اینه:

1- چه جوری تو دو صفحه میشه پروپوزال نوشت؟ دراینصورت به غیر از کلی گویی کار دیگری میشه کرد؟
    2- با توجه به این توضیحات، میشه با حذف قسمت های بی ربط SoP و شرح بیشتر بقیه قسمت ها، پروپوزال رو آماده کرد؟
    3- آیا مجاز به وارد کردن مقالات رفرنس در این پروپوزال دو صفحه ای هستیم؟

ممنون.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط bjeddi نمایش پست ها
    با سلام،
    این توضیحات مربوط به نوشتن research proposal برای یکی از دانشگاه های استرالیاست:

Your research proposal must be no longer than 2 pages and must use these headings:

1. Area of research (include the faculty, centre or school in which your course of study lies)
    2. Clear statement of your research topic
    3. Brief overview of previous relevant research
    4. Objectives of the program of research and investigation
    5. Research methods and plan including references to key literature sources
    6. Proposed QUT Principal Supervisor/QUT Associate Supervisor(s)/Non QUT Associate Supervisors
    7. Coursework requirements

حالا سوال من اینه:

1- چه جوری تو دو صفحه میشه پروپوزال نوشت؟ دراینصورت به غیر از کلی گویی کار دیگری میشه کرد؟
    2- با توجه به این توضیحات، میشه با حذف قسمت های بی ربط SoP و شرح بیشتر بقیه قسمت ها، پروپوزال رو آماده کرد؟
    3- آیا مجاز به وارد کردن مقالات رفرنس در این پروپوزال دو صفحه ای هستیم؟

ممنون.
    سلام

1- بله!... به جز موارد 2 و 3 که باید کاملا تشریح بشن، در صورت کمبود فضا میشه در مورد بقیه موضوعات به صورت موردی شرح داد... مثلا در بند هفتم میشه بدون توضیحات اضافی صرفا لیستی از دروسی که احساس می کنید باید به عنوان پیش نیاز بگذرونید رو بیارید...
    2- خیر... مواردی مثل شماره 5 اصولا در SoP بحث نمیشن... توصیه من این هست که نوشتن proposal رو اساسا از پایه و براساس همین نیازمندی ها شروع بقرمایید...
    3- در مورد 5 اشاره شده به references to key literature sources... اگر "کار تحقیقاتی ای کردید که از لحاظ محتوا در حدی هست که بتونه به عنوان بنیان تحقیقاتتون در اینده قرار بگیره" می تونه تحت لوای این مورد ذکر بشه...

براتون آرزوی موفقیت دارم

دوستان من یه سوال دارم.معمولا باید یه پروپوزال اماده کنیم و بعد برای استادهایی که تو اون زمینه کار کردن یا حالا موضوع مورد علاقشون هست میل کنیم و یا به استاد ها میل بدیم که فلان کارو انجام دادیم و بیسار و ببینیم موضوع مورد علاقش چیه که براش پروپوزال بنویسم؟معمولا کودوم حالت بیشتر اتفاق می افته؟مثلا من شروع کنم دنبال یه موضوع قوی و یه پروپوزال تهیه کنم و اون رو به چندتا دانشگاه بفرستم که ترتیب اثر بدن و اگه خوششون اومد بم خبر بدن یا نه از استاد بپرسم رو چه موضوع هایی دوست دارن کار کنیم؟البته باتوجه به چیزی که خوندم اینجا،اگه اساتید خودشون پیشنهاد بدن کار راحتتره و نیازی نیس دنبال موضوع گشت.
    ولی خوب مثلا دانشگاه سپینتزای رم میگه موضوع هاتون رو بفرستین ما جلسه تشکیل میدیم با اساتید مربوطه،هرکودوم از موضوع شما خوششون اومد اعلام همکاری میکنن که اینطوری فک کنم ریسک کار بالاس ممکنه از هر بیست نفر یک نفر و شاید هیچکس موضوع مارو نپسندید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)