صفحه 10 از 19 نخستنخست 12345678910111213141516171819 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 181

موضوع: مواد غذایی سالم

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : مواد غذایی سالم

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    پنیراشون نه نمک کافی داره نه چربی! من که فقط پنیر بلغاری و تبریزی از مغازه های ایرانی میگیرم.
    پنیرهای تبریز رو که من همیشه می انداختم تو آب شوریش بره! بلغاری رو امتحان نکردم.
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    من خودم خام خوارم! من pecan نیم پوندی با پوست از والمارت گرفتم 3.5 دلار فکر کنم یه خورده گرونه. فندق هم 4دلار همون نیم پوند حدودا یه خورده بیشتر و با پوست. والا اینجا شهر خودش بزرگه دیگه مناطق روستاییش خیلی دور شروع میشه کار دوچرخه نیست خصوصا اتوباناش سربالایی سر پایینی داره. دیروز اتفاقا چند جا Sample قهوه و کیک و ... خوردم خیلی حال داد! کلا سنت خوبیه اگه اون نبود شاید من فرش نمی شدم که بیشتر تو فروشگاه بچرخم.
    اون گلابی ها رم تو Trader Joes خریدم عجیب Sale خورده بود و به در و دیوار فروشگاه نمی خورد این قیمت. کلا بعضی چیزا بعضی جاها ارزونتره. مثلا همین تریدر گوشتهاش گرون بود اما میوه و سبزی عالی بود.
    جریان بقالی چیه؟ اون مغازه های کوچیک رو میگی شبیه Mini market های خودمونه؟ (که تو ایران مردم اشتباهی میگن سوپر مارکت!!!)
    راستی من فکر کنم به یه دوره ی آموزشی برای شناخت پنیر های اینجا نیاز دارم! خیلی تنوعشون زیاده من اصلا نمی تونم انتخاب کنم...
    ضمنا برنج قهوه ای کیسه بزرگ هم تا حالا ندیدم + حبوبات تو بسته بندی بزرگ و یا فله ای. لپه هم که اصلا بچشم نخورده.
    Trader Joes قبلا در یکی‌ از پست هام در تاپیک صرفه جویی در هزینه‌ها گفته بودم چیزی هست شبیه Aldi ولی‌ از نوع ارگانیک. یعنی‌ اونجا چیزای ارگانیک رو میشه با قیمت خوب خرید. البته اینجور فروشگاه های‌ ارگانیک ممکنه چیز های‌ غیر ارگانیک رو هم بفروشن که اونها رو تصریح می‌کنن می‌نویسن conventional. فروشگاه های‌ co-op هم جای خوبی هست برای خریدن چیزای ارگانیک. البته اگه بتونی‌ با تیپ مشتریاش کنار بیای، بدجوری دچار خود با کلاس بینی‌ هستن (از نوع امریکاییش، نه ایرانیش).

برای جاهای روستایی یا اونجور باغ‌ها نباید لزوما به جاهای خیلی‌ دور فکر کنی‌. تولیدو هم شهر کوچیکی نیست، ولی‌ با حدود ۱۰ مایل دوچرخه سواری (یا گاهی‌ وقت‌ها همون حومه های‌ اطراف) میشه به اینجور باغ‌ها رسید.

بقالی هم منظورم جاهایی‌ هست که مثل بقالی‌های خودمون میمونه. یعنی‌ فروشگاه های‌ محلّی (محلی که میگم هم local منظورم هست هم ethnic). اگه منظورت از مینی مارکت جاهایی‌ هست که اونجا میگن carryout یا convenience store که نه اونجور جاها بدترین جاها هست برای خرید کردن. بیزینس اصلی‌ اونها (که معمولاً از در و دیوار مغازه هم داد میزنه) فروختن liquor و لاتاری و check cashing و اینجور چیزا هست.

در مورد پنیر باید بیای پیش خودم دوره بذارم. بعضی‌ چیزا هست که باید ذائقه خودت رو امریکایی کنی‌، مگه اینکه شهر‌هایی‌ باشی‌ که مغازه های‌ ایرانی‌ داشته باشه یا عرب یا پاکستانی. پنیر های‌ شبیه لیقوان و اینها رو نمی‌تونی توی فروشگاه های‌ امریکایی پیدا کنی‌. در مورد پنیر من همون ایران هم که بودم از بچگیم غربزده بودم.

در مورد لپه و اینجور چیزا هم باید بری مغازه های‌ عرب یا هندی و پاکستانی‌.

در مورد فلّه‌ای هم وقت کنم توی همون تاپیک صرفه جویی هزینه‌ها یک پست میذارم.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

Member mahsa_re آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    معماری

دوستان این قهوه سبز رو کجا می شه پیدا کرد ؟
    Trader Joes که به نظر منم خیلی خوبه چیزاش یعنی شما توت فرنگی یا هر میوه ای که از اینجا می خری واقعا طعم میوه طبیعی مثل ایران رو میده ولی جاهای دیگه اکثرا بی مزه هست ، و یک نکته اینکه شما یه کم بیشتر پول می دی ولی در عوض ارگانیک هست چیزایی که می خوری
    آرامش محصول تفکر نيست.آرامش هنر نينديشيدن به انبوه مسايلي است که ارزش فکر کردن را ندارد

Senior Member mdemehri آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط arez0u نمایش پست ها
    خب شیرم ه بچه ها اینجا گفتن تعریفی نداره!پس چه کنیم؟؟بعد یه چیز دیگه اینه پنیر چی؟؟خوبه؟؟
    بچه هایی که اونجا هستن بگن پنیراشون خوبه یا مثل شیراشونه
    من که پنیر حوشمزه اینجا پیدا نکردم
    پنیرphiladelphia cheese خوبه. پنیر خامه ایه البته.
    وقتی یکی به سئوالتون جواب می ده از روی وظیفه نیست، از رو لطفه....اینو یاد بگیرید که تشکر کنید.... آفرین!
    از پاسخ به هر گونه سئوال شخصی معذوریم. حتی شما دوست عزیز

Senior Member mdemehri آواتار ها

راستی آقا امیر که گفتن ماست زیاد خوب نیست...پنیر هم که از نوع خوبش اینجا نیست...شیر هم که داغونه...دقیقاً در سن چند سالگی ماها پوکی استخوان می گیریم؟ :|
    راستی یه نکته ی جالب ما که اومدیم امریکا اولین چیزی که دکترمون گفت بخوریم( بدون آزمایش) کلسیم+دی بود....از دوستای دیگمون هم پرسیدیم گفتن دکتر اونا هم گفته.
    یعنی چی اونوقت؟ داستان فقر کلسیم در امریکا؟
    وقتی یکی به سئوالتون جواب می ده از روی وظیفه نیست، از رو لطفه....اینو یاد بگیرید که تشکر کنید.... آفرین!
    از پاسخ به هر گونه سئوال شخصی معذوریم. حتی شما دوست عزیز

رشته و دانشگاه

پنیر که خوشمزه پیدا میشه، باید سر کیسه رو شل کرد. از پنیر های‌ خوشمزه که به بودجه دانشجویی من سازگار تره: مارک Alouette و Rondele البته من اینها رو وقتی‌ sale هست میخرم انبار می‌کنم. پنیر های‌ بهتر هم هست که معمولاً sale نمیخوره و مال پولدار هاست. پنیر‌هایی‌ هم هست به اسم ricotta cheese و cottage cheese که میگن مغذی تر هست ولی‌ من چند دفعه خوردم به مذاق من خیلی‌ خوش نیومد. یک جایی‌ هست به اسم Cheese Haven که حدود ۵۰ مایلی شرق تولیدو هست میگه ۳۰۰ جور پنیر داره، من که یه دفعه از اونجا رد میشدم از شانس من روز تعطیلیش بود. برگشتم تولیدو، باید دوباره سر بزنم. sample هم داره.

در مورد شیر که fortified با کلسیم و ویتامین D پیدا میشه. ولی‌ اگه کسی‌ بدنش کمبود ویتامین D داشته باشه، با شیر مشکل حل نمیشه، باید قرص خورد. در مورد ماست هم ایشون گفت زیاده روی خوب نیست و همینطور خالی‌ خوردن. وگرنه ماست که جز لا ینفک رژیم غذایی مدیترانه‌ای بوده و هست.
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrad نمایش پست ها
    Trader Joes قبلا در یکی‌ از پست هام در تاپیک صرفه جویی در هزینه‌ها گفته بودم چیزی هست شبیه Aldi ولی‌ از نوع ارگانیک. یعنی‌ اونجا چیزای ارگانیک رو میشه با قیمت خوب خرید. البته اینجور فروشگاه های‌ ارگانیک ممکنه چیز های‌ غیر ارگانیک رو هم بفروشن که اونها رو تصریح می‌کنن می‌نویسن conventional. فروشگاه های‌ co-op هم جای خوبی هست برای خریدن چیزای ارگانیک. البته اگه بتونی‌ با تیپ مشتریاش کنار بیای، بدجوری دچار خود با کلاس بینی‌ هستن (از نوع امریکاییش، نه ایرانیش).

برای جاهای روستایی یا اونجور باغ‌ها نباید لزوما به جاهای خیلی‌ دور فکر کنی‌. تولیدو هم شهر کوچیکی نیست، ولی‌ با حدود ۱۰ مایل دوچرخه سواری (یا گاهی‌ وقت‌ها همون حومه های‌ اطراف) میشه به اینجور باغ‌ها رسید.

بقالی هم منظورم جاهایی‌ هست که مثل بقالی‌های خودمون میمونه. یعنی‌ فروشگاه های‌ محلّی (محلی که میگم هم local منظورم هست هم ethnic). اگه منظورت از مینی مارکت جاهایی‌ هست که اونجا میگن carryout یا convenience store که نه اونجور جاها بدترین جاها هست برای خرید کردن. بیزینس اصلی‌ اونها (که معمولاً از در و دیوار مغازه هم داد میزنه) فروختن liquor و لاتاری و check cashing و اینجور چیزا هست.

در مورد پنیر باید بیای پیش خودم دوره بذارم. بعضی‌ چیزا هست که باید ذائقه خودت رو امریکایی کنی‌، مگه اینکه شهر‌هایی‌ باشی‌ که مغازه های‌ ایرانی‌ داشته باشه یا عرب یا پاکستانی. پنیر های‌ شبیه لیقوان و اینها رو نمی‌تونی توی فروشگاه های‌ امریکایی پیدا کنی‌. در مورد پنیر من همون ایران هم که بودم از بچگیم غربزده بودم.

در مورد لپه و اینجور چیزا هم باید بری مغازه های‌ عرب یا هندی و پاکستانی‌.

در مورد فلّه‌ای هم وقت کنم توی همون تاپیک صرفه جویی هزینه‌ها یک پست میذارم.
    Sam's Club هم هست که گویا فامیل والمارته.
    من از پنیرهای تبریز خوشم نمیاد حقیقتا چون همه ش نمکه. فکر کنم اینجا برام بهتر باشه. پنیر خامه ای خریدم زیاد جالب نبود. مارک Philadelphia اگه اشتباه نکنم. من پنیر یه خورده تیز دوست دارم نه شور.
    فعلا به مغازه های Middle Eastern دسترسی ندارم.

یک جایی‌ هست به اسم Cheese Haven که حدود ۵۰ مایلی شرق تولیدو هست میگه ۳۰۰ جور پنیر داره، من که یه دفعه از اونجا رد میشدم از شانس من روز تعطیلیش بود. برگشتم تولیدو، باید دوباره سر بزنم. sample هم داره.
    شانس ما رو. Smoke Haven به ما نزدیکه :|
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

ApplyAbroad Superstar amir110 آواتار ها

پنیرهای تبریز رو که من همیشه می انداختم تو آب شوریش بره! بلغاری رو امتحان نکردم.
    نقل قول نوشته اصلی توسط mdemehri نمایش پست ها
    من که پنیر حوشمزه اینجا پیدا نکردم
    پنیرphiladelphia cheese خوبه. پنیر خامه ایه البته.

نه دوستان اینطور نیست، پنیر خوب همه جا پیدا میشه به شرط دادن پول خوب. توی همین ایران خودمون، شما فکر میکنید واقعا اون چیزی که به اسم پنیر لیقوان میدن دست شما پنیر لیقوانه؟؟؟ یه تحقیقی بکنید (البته من که تخصصم اینه) می بینید لیقوان یه روستاییه که کل پنیر تولیدیش در سال در خوشبینانه ترین حالت ممکن به یک تن نمیرسه که از روستاش هم بیرون نمیاد و میدن به نزدیکانشون به بالاترین قیمت. ولی منم با پنیرهای بسته ای جور نیستم. الان پنیر درجه یک می خرم کیلیویی 20 تومن ولی واقعا استثنائیه (اصلا نمیتونین تصور کنین)،و هر کی میاد خونه ی ما و تنوع خوراکی ها رو می بینه دیگه دل نمی کنه پا شه بره. روغن زیتون، روغن کنجد برای روی غذا و سالاد و مصارف اندک، روغن ذرت برای سرخ کردنی و مصارف بیشتر و اون هایی که نمی تونن با بوی اون دوتای قبلی کنار بیان، روغن حیوونی برای روی برنج و..... چایی اصل لاهیجان برای آسوده خاطر بودن زمان چایی خوردن، عسل گون و گیاهان دارویی طارم برای خوردن عسل واقعی و انواع و اقسام جوشوندنی ها و گیاهان دارویی، گوشت گوسفندی که خودم ذبح میکنم، مربای آلبالو و به و گل که خانم خودم درست میکنه، کلم بروکلی، فلفل دلمه و قارچ و ماهی که پیوسته در غذاها استفاده می کنم، شیر و دوغ طبیعی و ماست گاومیش که از سر کار میارم، قند و شکر با حداقل مصرف و خرمای بیشتر، گاهی مصرف نبات که نیازه بدنه، مصرف روزانه (حتما) یک عدد سیب، مصرف برنج ایرانی، همراه غذا زیتون طارم طبیعی که بازم خودم میرم سالی یک بار می خرم، سالاد کاهو هم و همچنین، مصرف افشره ی گل سرخ که برای جوانان نیازه ضروریه، زعفرون و زیره و فلفل و زنجبیل هم فراموش نمی شود و چیزهایی که دیگه یادم نمیاد همه در کلبه ی ما به چشم می خوره. خوشبختانه ما دونفریم لذا بسیار راحتیم. شما هم ببینید از کدوم خوشتون میاد مصرف کنید.

فقط در انتها یک توصیه که از همه ی حرفهام مهمتره: اگر در ایران نیستید که راحتید، روغن ذرت در دسترسه و اگر در ایرانید و خودتون رو دوست دارید از این روغن های خوراکی ایرانی و صنعتی نخورید به هیچ وجه. فقط بگم که 80 درصدش پارافینه نه روغن. و بدنتون و غریزه تون رو نابود میکنه.
    هر چی اینجا می نویسم نظر شخصیه و قابل تعمیم نیست

رشته و دانشگاه

Sam's Club هم هست که گویا فامیل والمارته.
    من از پنیرهای تبریز خوشم نمیاد حقیقتا چون همه ش نمکه. فکر کنم اینجا برام بهتر باشه. پنیر خامه ای خریدم زیاد جالب نبود. مارک Philadelphia اگه اشتباه نکنم. من پنیر یه خورده تیز دوست دارم نه شور.
    فعلا به مغازه های Middle Eastern دسترسی ندارم.
    پنیر خامه‌ای Philadelphia که انواع و اقسام داره. یکی‌ دو تا نیست. اگه پنیر تیز دوست داری، باید بری تو کار cheddar و sharp cheddar و cracker jack و بقیه انواع jack اینها. البته اینجا تاپیک مواد غذایی سالمه. سالم بودن اینجور پنیر‌ها که بهشون میگن aged cheese و processed cheese جای بحث داره. الان فکر کنم امیر آقا بیاد برخورد کوبنده بکنه.

مغازه هندی که زیاده دور و بر دانشگاه تون. بعضی‌ چیزای شرقی‌ رو اون‌جا ممکنه گیر بیاری.

رشته و دانشگاه

امیر آقا در خیر خواهی‌ شما شکی نیست. ولی‌ من هم دوستانه میگم این رژیم غذایی که شما میگی‌ و این نسخه‌هایی‌ که برای سلامتی‌ میپیچی، توی آمریکا با بودجه دانشجویی غیر ممکنه. برای اینجور رژیم غذایی باید خیلی‌ پولدار باشی‌. بعضی‌ از این چیزا هم که گیر آوردنش توی آمریکا کار حضرت فیله صرف نظر از اینکه چقدر پول داشته باشی‌. قسمت اعظم بچه‌هایی‌ که میان اینها رو میخونن، حتی اگه پولدار باشن هم تا این اندازه که بتونن اینجوری خرید کنن، پولدار نیستن. با خوندن نوشته های‌ شما ممکنه دوستان دانشجو دچار افسردگی حاد بشن.
    ویرایش توسط Mehrad : November 26th, 2012 در ساعت 11:06 AM