صفحه 15 از 19 نخستنخست ... 5678910111213141516171819 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 141 تا 150 , از مجموع 181

موضوع: مواد غذایی سالم

Board Member
    rashdy_chem آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physical Chemistry, University of Illinois at Chicago

پیش فرض پاسخ : مواد غذایی سالم

نقل قول نوشته اصلی توسط Chuck نمایش پست ها
    سلام
    من واسه مصرف شیر، از شیر TruMoo میخریدم، مزش خوب بود، یه دو هفته فرصت نکردم برم خرید واسه همین اون شیری که قدیم گرفته بودم تو یخچال موند، تاریخش هم گذشت ولی حسش نبود بندازمش دور! تا اینکه دیروز یاده این افتادم که تو مملکته خودمون چه قد از بدیه شیرو این جور چیزا میگفتن، گفتم بیام این شیرو گرم کنم تا ببینم میبره یا نه. حدوده ۱۴ روز از تاریخه رو جعبه میگذشت ولی وقتی گرمش کردم اصلا هیچ اتفاقی نیفتاد! در حالی که قاعدتا باید میبرید! معلوم بود اینا یه سری ات اشغال دیگه هم قاطیه شیر میکنن. شما دوستان تو آمریکا چه شیری استفاده میکنین که میدونین سالمه و از این مشکلا نداشته باشه؟
    من تو ایران با توجه به رشته ام یه مدت سرو کارم با آلودگی های موجود در شیر بود ... کمی اطلاعات دارم !
    شیرهای پاستوریزه و هموژنیزه موجود در ایران از نظر آلودگی از بدترین شیرهای دنیا هست ... غلظت آلایندههای آن (باکتریها) هزاران برابر حد استاندارد است ... دلیل زود فاسد شدن شیرهای ایران هم رشد سریع باکتریها هست ... درضمن اینو میدونستید که اگر یک آمریکایی شیر ایران را بخورد به احتمال 80 درصد دچار مسمومیت نوع دوم می شود!؟

یه سرچی تو اینترنت بزنید متوجه می شوید که شیرهای اروپایی و آمریکایی بهترین دنیا هستند ... آت آشغال چیه !!!!!!!!!!!!!!!!!!

کارشناس دیگری نیز بدین روزنامه گفت: «هرچند بار میکروبی شیرها از حد استاندارد اروپا و آمریکا بالاتر است اما غیر از موارد شدید، عاملی برای مسمومیت افراد به شمار نمی‌آید. این بار میکروبی شیرها به علت مقاومت دستگاه گوارش ایرانیان آسیب‌زا نیست.» اما رسول دینارود معاون سابق وزیر بهداشت می‌گوید: «آلودگی غذا در ایران سالی ۳۵ هزار نفر را می‌کشد و میلیاردها تومان خسارت اقتصادی به بار می‌آورد.».

یکی از کارشناسان به این روزنامه گفته‌است:«شیر سالم حالت شیمیایی قلیایی دارد اما زمانی که بار میکروبی آن از حد مجاز می‌گذرد، اسیدی می‌شود. کارخانه‌داران برای جلوگیری از این اتفاق به آن «آب ژاول» یا «وایتکس» اضافه می‌کنند. این عمل باعث می‌شود تا دوباره حالت شیمیایی شیر قلیایی شود. از طرف دیگر اداره استاندارد هم متوجه این قضیه نمی‌شود، چون نتیجه این عمل قابل اثبات نیست!» همچنین کارشناس دیگری نیز گفته‌است: «نباید این مساله را به همه کارخانه داران تعمیم داد. الان کارخانه‌های زیادی هستند که مسایل ایمنی و بهداشتی را رعایت می‌کنند ولی فعالان حوزه تغذیه و سلامت خوب می‌دانند که برخی کارخانه‌های سودجو، برای آنکه مجبور نشوند پول بیش‌تری برای تهیه شیر استاندار بدهند، از وایتکس استفاده می‌کنند.»[۶]
    روزنامه تهران امروز در شماره‌های بعدی خود خبر داد که پس از انتشار این گزارش با تهدید و تکذیب تولید کنندگان مواجه شد.
    دکتر موسی‌خانی متخصص آزمایشگاه «مبناء» به این رونامه می‌گوید:«متاسفانه برخی دامداران در شیر وایتکس می‌ریزند تا بار میکروبی آن پایین بیاید.» البته او معقتد است که تقلبات در این زمینه بسیار زیاد است.«برخی کارخانه‌ها گرفتار تقلب می‌شوند. مثلا برخی اوقات دامداران آنتی‌بیوتیک به دام می‌دهند و همین مساله برای مصرف کنندگان محصولات لبنی مشکل ایجاد می‌کند.» او اعتقاد دارد مساله آنتی بیوتیک‌ها از مساله استفاده وایتکس مهم‌تر است.[۷][۸]
    من مطالب بالا را با چشم خودم دیدم و تایید میکنم ! متخصصان تغذیه ای که از این فاجعه با خبر هستند به شدت توصیه می کنند بجای شیر در ایران از ماست استفاده کنید.

شیرهای غیر اورگانیک از نظر غذایی سالم و فاقد هرگونه آلودگی هستند ... هنوز هم از لحاظ علمی اثبات نشده این شیرها و سایر مواد غذایی غیر اورگانیک برای بدن مضر هستند...
    با توجه به تعریف اورگانیک در اینجا میشه به جرات اینو گفت که نسل ما در ایران هرگز میوه و مواد غذایی اورگانیک نخورده ! ...

*** دوستان خواهش دارم با گزارش پست های خلاف به مدیران در برقراری نظم و اجرای قوانین فروم کمک کنید ***

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط rashidy_chem نمایش پست ها
    من تو ایران با توجه به رشته ام یه مدت سرو کارم با آلودگی های موجود در شیر بود ... کمی اطلاعات دارم !
    شیرهای پاستوریزه و هموژنیزه موجود در ایران از نظر آلودگی از بدترین شیرهای دنیا هست ... غلظت آلایندههای آن (باکتریها) هزاران برابر حد استاندارد است ... دلیل زود فاسد شدن شیرهای ایران هم رشد سریع باکتریها هست ... درضمن اینو میدونستید که اگر یک آمریکایی شیر ایران را بخورد به احتمال 80 درصد دچار مسمومیت نوع دوم می شود!؟

...
    ممنون از جوابتون. شکی در این نیست که شیری که ما ایران داشتیم مشکل داشت. ولی اگه شیری که من استفاده میکردم اینجا سالم بوده، پس چرا ۱۴ روز بعد از تاریخ انقضا هنوز خراب نشده بود؟ قاعدتا باید بعد از تاریخ انقضا شیر رو گرم کنی ببره. این به خاطره مواد شیمیایی نگهدارنده یا یه چیزی تو این مایه ها نیست که بهش میزنن؟
    یا چرا این شیر کاکاو ها هر چی هم که یه جا ساکن میمونن هیچی تهش ته نشین نمیشه؟

Board Member
    rashdy_chem آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physical Chemistry, University of Illinois at Chicago

نقل قول نوشته اصلی توسط Chuck نمایش پست ها
    ممنون از جوابتون. شکی در این نیست که شیری که ما ایران داشتیم مشکل داشت. ولی اگه شیری که من استفاده میکردم اینجا سالم بوده، پس چرا ۱۴ روز بعد از تاریخ انقضا هنوز خراب نشده بود؟ قاعدتا باید بعد از تاریخ انقضا شیر رو گرم کنی ببره. این به خاطره مواد شیمیایی نگهدارنده یا یه چیزی تو این مایه ها نیست که بهش میزنن؟
    یا چرا این شیر کاکاو ها هر چی هم که یه جا ساکن میمونن هیچی تهش ته نشین نمیشه؟
    ببینید
    تاریخ انقضا روزی است که مقدار باکتری های مضر شیر از حد استاندارد بالاتر می رود ... ممکن هست شما شیری که میزان باکتری بالا تر از استاندارد هست رو بخورید و مسموم نشید (شیرهای تازه ایران ) ولی عوارض جانبی و بلند مدتش سر جای خودش هست ... شیری که به اصطلاح ببره دیگه خییییییییییلی باکتری داره و حتما مسمومیت ایجاد میکنه! ...
    شیر تازه ایران طبق استانداردهای اینجا منقضی هست ... وقتی شیر تازه را در ایران گرم میکردین می ببرید !؟
    اگه روی شیر نوشته شده هموژنیزه یا پاستوریزه یعنی از مواد نگهدارنده استفاده نشده ... اگز هم ماده نگهدارنده داشته باشه طبق قانون باید روی شیر بنویسند.

در مورد شیر کاکائو ... یک علمی وجود داره بنام صنایع غذایی !! قرار نیست چون در ایران تکنولوژی درست کردن سوسپانسیون های پایدار وجود نداره شیرکاکائو ها سالم تر باشه !
    ویرایش توسط rashdy_chem : February 10th, 2013 در ساعت 09:51 AM

*** دوستان خواهش دارم با گزارش پست های خلاف به مدیران در برقراری نظم و اجرای قوانین فروم کمک کنید ***

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

...I am about to omit any kind of meat from my daily diet
    I did it for 5-6 days and I really felt healthier

nobody knows what's going on in their food industries.... :|
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

Junior Member shaghi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Pharmacy Doctorate, Tehran University of Medical Sciences

خب شروع میکنیم. اولا یه بحثی رو با یکی از دوستان تو پیام خصوصی مطرح کردیم و اون نحوه صحیح مصرف میوه است.
    میوه حتما و حتما باید با معده خالی میل بشه.
    خب معده خالی یعنی چی؟
    (این برای بحث دارو هم صدق میکنه)
    یعنی حداقل نیم ساعت قبل غذا و 2 ساعت بعد از غذا.
    این که شما الان بیای میوه بخوری و پشتش غذا بخوری همون همراه غذا محسوب میشه. مگه اینکه شااانس بیاری و معده تو فاز تخلیه باشه (یکی از 4 فاز معده) و جدا وارد معده بشه که خب کم پیش میاد. تو بحث داروسازی هم معده خالی کلا قابل پیش بینی تر به حساب میاد.
    حالا علت چیه؟
    سرعت هضم غذاهای مختلف متفاوته. میوه زود از معده خارج میشه ولی مثلا نون یا شیر زمان بیشتری طول میکشه. پس تو این فرصت اون میوه میگنده و زمینه ساز بیماری هایی مثل سرطان میشه!
    به همین دلیله که شیر موز یه میان وعده افتضاح به حساب میاد. یا کلا همراه کردن هر میوه ای با شیر...
    یا مثلا بعضی ها با میوه نون میخورن. اینها همه مشکل دار به حساب میاد.
    در نهایت، این سبک میوه خوردن رو امتحان کنید. قول میدم متوجه تفاوت ها میشید. اولش سخته ولی بعدا عادت میکنید.

رشته و دانشگاه

یه نکته ای هم تو همین تاپیک دیدم. یادم نیست کدوم صفحه بود و اون اینه. درسته که کلسیم شیر خیلی اهمیت داره ولی شیر میخوریم بخاطر پروتئین های اون! نه صرفا کلسیم. وگرنه بهترین نوع کلسیم رو با توجه به سن و جنسیت و تاریخچه تون بهتون معرفی میکنم برین حالشو ببرین

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط shaghi نمایش پست ها
    خب شروع میکنیم. اولا یه بحثی رو با یکی از دوستان تو پیام خصوصی مطرح کردیم و اون نحوه صحیح مصرف میوه است.
    میوه حتما و حتما باید با معده خالی میل بشه.
    خب معده خالی یعنی چی؟
    (این برای بحث دارو هم صدق میکنه)
    یعنی حداقل نیم ساعت قبل غذا و 2 ساعت بعد از غذا.
    این که شما الان بیای میوه بخوری و پشتش غذا بخوری همون همراه غذا محسوب میشه. مگه اینکه شااانس بیاری و معده تو فاز تخلیه باشه (یکی از 4 فاز معده) و جدا وارد معده بشه که خب کم پیش میاد. تو بحث داروسازی هم معده خالی کلا قابل پیش بینی تر به حساب میاد.
    حالا علت چیه؟
    سرعت هضم غذاهای مختلف متفاوته. میوه زود از معده خارج میشه ولی مثلا نون یا شیر زمان بیشتری طول میکشه. پس تو این فرصت اون میوه میگنده و زمینه ساز بیماری هایی مثل سرطان میشه!
    به همین دلیله که شیر موز یه میان وعده افتضاح به حساب میاد. یا کلا همراه کردن هر میوه ای با شیر...
    یا مثلا بعضی ها با میوه نون میخورن. اینها همه مشکل دار به حساب میاد.
    در نهایت، این سبک میوه خوردن رو امتحان کنید. قول میدم متوجه تفاوت ها میشید. اولش سخته ولی بعدا عادت میکنید.
    آیا مطالعات علمی و مراجع علمی هم این صحبت ها رو تایید می کنند؟ چیزی بسیار مشابه این قضیه چند سال پیش برای من ایمیل شد که ریشه در باورهای طب سنتی هندی داشت و به هیچ وجه با علم روز پشتیبانی نمی شد.

اگه میشه پایه ها و تحقیقات علمی این قضیه رو بررسی کنید و نتایجش رو همراه با لینک هایی از مراجع اینجا قرار بدید.

مرسی

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط S03 نمایش پست ها
    آیا مطالعات علمی و مراجع علمی هم این صحبت ها رو تایید می کنند؟ چیزی بسیار مشابه این قضیه چند سال پیش برای من ایمیل شد که ریشه در باورهای طب سنتی هندی داشت و به هیچ وجه با علم روز پشتیبانی نمی شد.

اگه میشه پایه ها و تحقیقات علمی این قضیه رو بررسی کنید و نتایجش رو همراه با لینک هایی از مراجع اینجا قرار بدید.

مرسی
    این چیزهایی که من نوشتم بیشترشون Fact هست. با این حال این مقاله رو بخونید. خیلی مطالب براتون روشن میشه.

The digestion rate of protein is an independent regulating factor of postprandial protein retention.

مثلا تو این مقاله به پروتئین شیر (کازئین) این شکلی اشاره کرده:

a single meal of slowly digested casein (CAS

باز هم مقاله دیدم اینجا paste میکنم که دوستان مطالعه کنند.

Junior Member

تجربه خودمو از زندگی دانشجویی در خارج واشتباهات وحشتناکش میگم از این مواد غذایی زیر دوری کنید
    1.صدف خوراکی اگه تا به حال نخوردین مواظب باشین میتونه مسموم بشین یا بهش الرژِِی داشته باشین حتما ابپز کنید 20 دقیقه!
    2.سالمون بسته بندی سوید یا نروژ 80% ماهی سالمون و سوشی انگل دارن سرچ کنید
    3.سوشی یا ماهی خام
    4.رستوران ژاپنی چینی تو این رستوران ها معلوم نیس چه بلایی سرتون بیاد

اینها باعث شدن من دچار به بیماری انگلی بشم 10 کرم مختلف که هر کدوم میتونست کشنده باشه من نمیدونم این ژاپنی چینی ها چجوری زنده ان
    سس تند چیلی 10 % الکل داره اکثر سس ها الکل داره تو همه چیز الکل میزنن
    پاپ کورن ماکروفری نگیرین سرطان زاست
    اکثر شکلات ها الکل داره مخصوصا سیاه تلخ
    پنیر پروسس شده مشکل معده روده میاره هرچی دستکاری شده باشه !
    شیر فقط ارگانیک بگیرین !فقط
    میوه ارگانیک بگیرین سبزی رو هم تخمشو ایران بخرین اونجا توی گلدون بکارید
    تخم مرغ مرغ گوشت ارگانیک بگیرین هورمون انتی بیوتیک دستکاریو... البته بدن ما دیگه عادت کرده !
    گوشت رو حتما بپزید نیم ساعت قبلشم 24 ساعت فریز بعضی ها مثل من عادت دارم سوسیس کالباس خام بخورن(حماقت)
    برنج حتما whole grain ارگانیک اینا برنج دستکاری شده دارن
    گوشت خوک انواع انگلهای و بیماری های وحشتناک طرفش نرین نه بخاطر مسایل مذهبی بگم واقعا پشیمون میشین
    مک دونالد کینگ برگر. کوفت .... فراموش کنید معلوم نیس گوشتش چیه من 6 ماه کار کردم نمیدونید چه بلایی سرتون میاد نداشتن نظافت کارگر ها اکثرن چینی مکزیکی هندی... گوشت مصنوعی و ....
    خارج منطقه حفاظت نشده شنا نکنید الودگی میکربی هستهای و... اب امریکا هزاران برابر الوذگی دریاچه خزره

سعی کنید کپسول ماهی امگا 3 یا مولتی ویتامین یا قرص همین جوری مصرف نکنید Big Pharma یا کمپانی های داروسازی امریکا با جون مردم بازی میکنه FDA یه بازیچس و فقط براشون پول مهمه قبل از مصرف هر قرصی عوارض جانبی اون رو در انترنت سرچ کنید از جوانه گندم ماش شبدر استفاده کنید از قدرت معجزه اسای اینها رو به چشم خودتون ببینید

برای سلامتی بدن مخصوصا معده و روده حتما روزانه الو خشک طبیعی بدون شکر بخورین
    hxxp://www.californiadriedplums.org
    hxxp://www.amazon.com/Daily-Chef-California-Dried-Pitted/dp/B0065RM1PO
    یه میوه با حال پیدا کردم اینجا خیلی طرفدار داره به نام بلوبری محشره کافی امتحان کنید حاوی انتی اکسیدان ضد سرطان
    en.wikipedia.org/wiki/Blueberry
    ویرایش توسط gooogooli : October 20th, 2014 در ساعت 03:14 PM

Junior Member

حتما دستگاه تصقپفیه اب بگیرین اب امریکا مقدار بالای ارسنیک فلوراید !!! داره (فهمیدین چرا دندون امریکایی اینقدر سفیده
    اگه میخوایین موهاتون نریزه حتما شامپو و صابون طبیعی استفاده کنیدی مثل صابون زیتون و مراغه
    h xxp://www.amazon.com/Organic-Soap/lm/R3PP0QV3WG4AI6

http://www.amazon.com/Earthbath-Natu.../dp/B0002IEYIE

http://www.awildsoapbar.com/