صفحه 18 از 19 نخستنخست ... 8910111213141516171819 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 171 تا 180 , از مجموع 181

موضوع: مواد غذایی سالم

پیش فرض پاسخ : هزینه های زندگی و روش های صرفه جویی در آمریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrad نمایش پست ها
    در مورد جنوب کالیفرنیا و برای شهر مورد نظر شما اطلاع دقیق ندارم که کدوم فروشگاهها ارزونترن و دوستانی که اونجا زندگی می کنن بهتر میتونن جواب بدن. ولی به طور کلی نمیشه گفت در یک فروشگاه همه چی ارزونتر از فروشگاههای دیگه هست. ممکنه برخی اجناس در یک فروشگاه ارزونتر باشه و برخی اجناس در فروشگاه دیگه. لزوما به بزرگی و کوچکی فروشگاه ربطی نداره. در پستهای قبلی تاپیک صرفه جویی بیشتر در این مورد توضیح دادم.

مقررات ذبح شرعی در شریعت یهود تا حد زیادی شبیه مقررات اسلامیه و به گوشت حیوانی که به روش شرعی یهود ذبح شده باشه (یا کلا هر خوراکی که طبق شریعت یهود حلال باشه) میگن kosher. شما گوشت کوشر رو تقریبا در هر سوپرمارکتی در هر جای آمریکا می تونید پیدا کنید. البته بین خود یهودیها اختلاف هست که گوشتی که مهر کوشر خورده واقعا شرایط کوشر داره یا نه و بسته به اینکه تاییدیه یک محصول توسط چه مرجع دینی صادر شده باشه، ممکنه برخی محصولات از نظر برخی یهودیهای ارتدکس قابل خوردن نباشه. در تاپیک مواد غذایی سالم در این مورد بیشتر توضیح دادم. احتمالا برای شما این جزییاتش مهم نباشه چون سؤالتون صرفا از لحاظ خارج شدن خون از بدن حیوان بود نه جزییات جنبه مذهبی قضیه. گوشت کوشر این شرایط عمومی رو داره و تقریبا همه جا در دسترس هست و قیمتش مقداری گرونتر از گوشتهای معمولیه.

برام روشن نبود که چرا با گوشتهای حلال مشکلتون حل نمیشه. اگه منظورتون نگرانی در مورد مسائل بهداشتی خرید گوشت از مغازه های عرب یا پاکستانی بود، اونها گوشتهای حلال خودشون رو باید از مراکز مجاز ذبح تهیه کنن که همه شون تحت نظارت اداره بهداشت هستن. ولی به هر حال اگه جزییات مذهبی قضیه براتون مهم نباشه، گوشت کوشر رو به راحتی می تونید تقریبا از هر سوپرمارکتی تهیه کنید.
    عالی بود
    به من درصد میتونید بدید با واریانس 15% حتی اشکال نداره، که نظر امریکایی ها(غیر یهود چون کم هم نیستن) در مورد گوشت کم خون چیست؟بدشون میاد یا دوست دارن یا ترجیحا میرن سمت گوشت عادی؟(به عبارتی چند درصد این گوشت رو میپسندن)
    از کجا گوشت بگیریم ارزانتر دریاد butcher یا وال مارت؟
    قصاب ایرانی چطور گرونتر گوشت میده؟
    قصاب به صورت کمپانی هم داریم(برند) مثل وال مارت؟
    جناب یک سوال دیگه هم داشتم، به غیر از کوشر که خیلی مفید بود میتونید بفرمایید، خود امریکایی ها چند مدل کشتار حیوان دارند؟ و هر کدوم برای چه نتیجه ای است یا بهتر بگم خصوصیات اون گوشت چی میشه و اسمش چی میشه؟
    در ظمن یک قسمت از گوشت بدن خوک هست که خیلی لذیذه و سفید و روشن نیست(متریالش مثل گوشته قرمزه) و نرمه، ریش ریش هست مثل گوشت گوساله که ریش میکنن در بعضی از پیتزاها در ایران، اسمه اون قسمت چیه؟
    در ظمن بین اسم گوشت گوساله و گاو در قصابی فرق هست؟
    به انگلیسی بره، گوسفند، گاو، گوساله در قصابی vocab اش چی میشه؟مثلا من گوشت x مد نظرم هست حالا اون part خیلی specific اش، مثلا راسته(دنده پشت)!

ممنون
    ویرایش توسط frontwise : June 20th, 2016 در ساعت 01:40 PM

پیش فرض پاسخ : مواد غذایی سالم

نقل قول نوشته اصلی توسط khalas نمایش پست ها
    حالا دوغ باشه گاز و بی گازش مهم نیست.
    رفیق شما میدونی چه نوشیدنی یا خوردنی هایی به خواب بهتر در شب کمک میکنه؟
    خیلی ممنون از کمکاتون
    جواب شما مکملی که طبیعی هم هست
    https://www.amazon.com/Solgar-Sweete...s=sleep+solgar

ولی من دنبال یه چیزی ام خوابم کمتر شه، البته میدونم داروش چیه، تفنگ دارای دریایی امریکا ازش استفاده میکردن
    ولی خوب نیست دیگه، طبیعی اش اگر بود خوب بود

پیدا کردم، اون قسمت از گوشت خوک که گفتم گویا مربوط به کتف یا shoulder هست که اون ناحیه هم 6 مدل گوشت داره، حالا کدوم یکیرو نمیدونم
    http://www.clovegarden.com/ingred/ap_pigc.html
    boneless pork shoulder roast
    اینجا هم recipe رو نوشته
    http://www.anyaseats.com/slow-cooker-paleo-pulled-pork/

اب پز این قسمت به همراه سس مخصوص BBQ رو من چند بار بیرون خوردم خیلی خوشمزس

من به صورت برگر نخوردم منتها ولی یه چیزایی شبیه این بود
    pulled که یعنی همون ریش شده
    ویرایش توسط frontwise : June 20th, 2016 در ساعت 04:25 PM

ApplyAbroad Hero y2dark آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط frontwise نمایش پست ها
    پیدا کردم، اون قسمت از گوشت خوک که گفتم گویا مربوط به کتف یا shoulder هست که اون ناحیه هم 6 مدل گوشت داره، حالا کدوم یکیرو نمیدونم
    http://www.clovegarden.com/ingred/ap_pigc.html
    boneless pork shoulder roast
    اینجا هم recipe رو نوشته
    http://www.anyaseats.com/slow-cooker-paleo-pulled-pork/

اب پز این قسمت به همراه سس مخصوص BBQ رو من چند بار بیرون خوردم خیلی خوشمزس

من به صورت برگر نخوردم منتها ولی یه چیزایی شبیه این بود
    pulled که یعنی همون ریش شده
    منظورتون فکر کنم slow cooked pulled pork هست تو گوگل میتونید دستورش رو پیدا کنید به صورت خلاصه گوشت رو به مدت 10 12 ساعت آرام پز میکنید و پس از ریش ریش کردن تو سس باربیکیو سرخ میکنید! تقریبا با همه قسمتهای پورک خوشمزه میشه دلیلش هم چرب بودن پورکه ولی اصلش با pork shoulder ه

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

من چون گوشت غیرحلال نمی خرم نمی تونم جواب دقیق در مورد گوشتهای غیرحلال بدم. ولی مثل بقیه اجناس ممکنه sale یک فروشگاه ارزونتر از فروشگاه دیگه باشه و این هم به بزرگی و کوچکی فروشگاه ربطی نداره. در آمریکا مغازه قصابی به فراوانی ایران نیست و مردم معمولا گوشتشون رو از سوپرمارکتها میخرن. چند تا شرکت عمده هستن که بیشتر بازار گوشت دست اونهاست و در بیشتر سوپرمارکتها محصولاتشون هست. البته شرکتهای کوچکتر هم هستن. در برخی مناطق آمریکا (مثلا دیترویت یا شیکاگو) برای گوشت حلال هم شرکتهایی هستن که گوشت رو به صورت بسته بندی شده عرضه می کنن و میشه در فروشگاهها (حتی فروشگاههای غیرمسلمون) خرید. در بیشتر سوپرمارکتها غیر از قسمت گوشت (منجمد و غیرمنجمد) قسمتی هم هست به اسم deli که از کلمه آلمانی delikatessen گرفته شده. توی قسمت deli فروشگاه میشه گوشت تازه و غیرشرکتی خرید (و البته خیلی چیزهای دیگه مثل پنیر و کالباس و سوپ) فضای قسمت deli بیشتر شبیه مغازه های قصابی هست. توی بعضی فروشگاهها دیدم در قسمت deli گوشت رو در حضور مشتری می برن. قیمت اجناس قسمت deli فروشگاه از بقیه قسمتهای فروشگاه یه نمه گرونتره به دلیل لوکس و خاص بودن اجناس. در مورد deli در پستهای قدیمی تر تاپیک صرفه جویی توضیح داده بودم. فکر کنم سال ۲۰۱۳.

به طور کلی گوشت حلال و کوشر (البته این دو تا با هم یکسان نیستن و در تاپیک مواد غذایی سالم توضیح دادم) به دلیل اینکه مراکز عرضه محدودتری دارن و شرایطشون خاص تره قیمتشون گرونتر از گوشتهای عادیه. در مورد گوشت حلال تجربه خرید از فروشگاههای غیرمسلمون دارم. در تولیدو چند دفعه از والمارت مرغ حلال خریدم و موقعی که شیکاگو زندگی می کردم از دو تا از سوپرمارکتهای آمریکایی اونجا گوشت و مرغ حلال خریدم. ولی طبق تجربه خودم حتی برای همین هم قاعده کلی نیست. ممکنه فروشگاههای عربی باشن که گوشت حلالشون ارزونتر از والمارت باشه یا بر عکس. اون موقعی که شیکاگو بودم، فروشگاه عربی که نسبتا به ما نزدیک تر بود، قیمت گوشتش تفاوت قابل ملاحظه ای نسبت به اون دو تا سوپرمارکت آمریکایی نداشت و برای من راحت تر بود که از همون دو تا سوپرمارکت گوشت حلال بخرم. یکیشون خیلی جالب بود که sale های خیلی خوب برای مایحتاج ماه رمضان داشت و حتی توی آگهی sale تبریک ماه رمضان هم می نوشت با اینکه سوپرمارکت در اصل لهستانی بود. مثلا خرما رو به قیمتی بهتر از مغازه های عربی میشد خرید. الان که تولیدو هستیم، دو تا فروشگاه عربی جدید باز شدن که قیمت گوشت حلالشون هم از فروشگاههای عربی دیگه اینجا ارزونتره و هم از والمارت.

پی نوشت: پستهایی که در تاپیک مواد غذایی سالم در مورد گوشت حلال و تفاوتش با کوشر نوشته بودم منتقل شده اینجا

http://www.applyabroad.org/forum/sho...=1#post1782150
    ویرایش توسط Mehrad : June 21st, 2016 در ساعت 01:00 PM
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

محبت کردید بابت پاسخ
    ببخشید از دوستان که تجبره زندگی چند ساله در امریکا دارند، نظر عموم امریکایی ها(غیر یهود چون کم هم نیستن) در مورد گوشت کم خون چیست؟بدشون میاد یا دوست دارن یا ترجیحا میرن سمت گوشت عادی؟
    خود امریکایی ها چند روش کشتار حیوان(گاو و گوسفند) دارند؟

ممنون

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

نقل قول نوشته اصلی توسط s.m.h.sh نمایش پست ها
    مهراد جان توی شهر و دانشگاه ما تمام کسایی که از نظر اعتقادی معتقد به استفاده از گوشت حلال هستن با اطمینان کامل میگن کوشر و حلال mutually interchangeable هستن و کوچکترین تردیدی هم در این مورد ندارن با دلیل و برهان!! اصلا به همه تازه وارد ها این رو به عنوان tip یاد دادن و دوستان با رضایت کامل تشریف میبرن تریدر جوز گوشت حلال کوشر میخرن. یه مقدار بیشتر توضیح بدین تا حرف شما رو از طرف خودتون براشون نقل قول کنم!
    اینجا جواب دادم

http://www.applyabroad.org/forum/sho...=1#post1782150
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

ApplyAbroad Hero robotic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی

نقل قول نوشته اصلی توسط frontwise نمایش پست ها
    محبت کردید بابت پاسخ
    ببخشید از دوستان که تجبره زندگی چند ساله در امریکا دارند، نظر عموم امریکایی ها(غیر یهود چون کم هم نیستن) در مورد گوشت کم خون چیست؟بدشون میاد یا دوست دارن یا ترجیحا میرن سمت گوشت عادی؟
    خود امریکایی ها چند روش کشتار حیوان(گاو و گوسفند) دارند؟

ممنون
    من فقط حلال می خورم. در قصابی های حلال و رستوران های حلال تعداد بیشماری غیر مسلمان دیدم. موارد دیدم که تعداد مشتریان غیرمسلمانش بیش از ده برابر مسلمانان بوده است.

آمریکایی ها شامل مسلمانان ، یهودیان ، مسیحیان و کافران می شود
    مسلمانان حلال می خورند. یهودیان کوشر می خورند.
    مسیحیان با برق حیوان را می کشند و ادامه اش مهم نیست
    کافران اهمیتی نمی دهند و هر چی گیرشان بیاید می خورند! البته تازگی و ارگانیک بودن فاکتوری است که بیشتر بهش توجه می کنند.
    ذبح دیگری هم نیست

گوسفند کم پیدا می شود. بیشتر حلال ها فروشی ها دارند.
    آمریکایی ها به ترتیب خوک و مرغ و گاو و ماهب می خورند. خیلی کم گوسفند ، بز می خورند
    هرکه را اسرار حق آموختند
    مهر کردند و دهانش دوختند

Senior Member Context آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Living in Toronto

سلام

من ساکن تورنتو هستم و اتفاقی مسیرم اینجا افتاد و کل تاپیک رو خوندم... حسابی ترسیدم!! الان میفهمم چرا خیلی موقع ها بیحالی سراغم میاد. من رژیم غذاییم خیلی بده... بلد نیستم غذا درست کنم. یک ماه بیشتره که شروع کردم به نوشتن چیزهایی که مصرف میکنم که بلکه بهترشون کنم اما فقط نگرانیم بیشتر شده.

شام: فقط بلدم مرغ و گوشت چرخ کرده رو سرخ کنم با برنج. لازانیا. عدس پلو و ماکارونی. یه مدت هم تن ماهی و کنسرو قیمه میگیرفتم که دیگه نمیگیرم. هفته ای هم نهایت ۲تا سیب و ۴تا موز و ۲تا شلیل بخورم. تقریبا سبزیجان مصرف نمیکنم. لبینیات هم فقط ماست و گاهی پنیر بلغاری.
    ناهار: اکثرا از فود کرت دانشگاه یک اسلایس پیتزا یا چیکن شاوارما و همبرگر وندیز میگیرم.
    صبحانه: روزی یه موز و کوکی اونم به زور.

ممنون میشم دوستان راهنمایی کنن که چجوری شروع کردم به درست کردن رژیم غذاییم.

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط Context نمایش پست ها
    سلام

من ساکن تورنتو هستم و اتفاقی مسیرم اینجا افتاد و کل تاپیک رو خوندم... حسابی ترسیدم!! الان میفهمم چرا خیلی موقع ها بیحالی سراغم میاد. من رژیم غذاییم خیلی بده... بلد نیستم غذا درست کنم. یک ماه بیشتره که شروع کردم به نوشتن چیزهایی که مصرف میکنم که بلکه بهترشون کنم اما فقط نگرانیم بیشتر شده.

شام: فقط بلدم مرغ و گوشت چرخ کرده رو سرخ کنم با برنج. لازانیا. عدس پلو و ماکارونی. یه مدت هم تن ماهی و کنسرو قیمه میگیرفتم که دیگه نمیگیرم. هفته ای هم نهایت ۲تا سیب و ۴تا موز و ۲تا شلیل بخورم. تقریبا سبزیجان مصرف نمیکنم. لبینیات هم فقط ماست و گاهی پنیر بلغاری.
    ناهار: اکثرا از فود کرت دانشگاه یک اسلایس پیتزا یا چیکن شاوارما و همبرگر وندیز میگیرم.
    صبحانه: روزی یه موز و کوکی اونم به زور.

ممنون میشم دوستان راهنمایی کنن که چجوری شروع کردم به درست کردن رژیم غذاییم.
    از صبح شروع كنيد و بجاي اون كوكي يك ليوان شير با موزتون بخوريد . براي ناهار هم ميتونيد پنير بگيريد و يك لقمه نان و پنير گردو يا يك روز نان پنير خيار و يا يك روز نان پنير گوجه ببريد. وعده هاي شامتون هم كه خوبه فقط بجاي سرخ كردن مرغ را ابپز كنيد و به گوشت چرخ كرده تون هم يكم پياز بزنيد و همون را كف ماهيتابه پهن كنيد خودش آب ميندازه و بزاريد آبش تمام بشه ولي اگر ميخوايد كه سبزيجات بيشتري بخوريد سالاد كنار غذا بزاريد.ماهي هم گزينه خوبيه . درضمن براي وعده شام از انواع كوكو ها غافل نشيد چون هم خيلي راحته درست كردنش و هم خيلي سريع درست ميشه خيلي هم تنوع داره. ميتونيد بجاي تخم مرغ هم فقط سفيده از سوپر ها بگيريد كه ضرر كمتري داره. تمام اينها هم دستور پختش توي يوتيوب هست .