نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 181

موضوع: مواد غذایی سالم

Threaded View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی

پیش فرض مواد غذایی سالم

مصرف مواد غذایی سالم در حفظ سلامتی و متعاقبا عدم نیاز به درمان ضروری هست. در این تاپیک تجربه و دانش خودم در مورد توجه به مواد غذایی سالم رو بیان می کنم. (البته تجربه من برای آمریکا هست اما بعید می دونم که تفاوتی با سایر مناطق داشته باشه).

میوه و سبزیجات تازه بهترین مواد غذایی هست. البته توجه کنید که میوه های ارگانیک organic خیلی سالم تر هست اما خب صد البته گرون تر هم هست. ترجیحا از میوه هایی که با هورمون رشد کردن (مثل توت فرنگی هایی که بیش از حد بزرگ هستن!) خودداری کنید.

حتی المقدور از آبمیوه های طبیعی استفاده کنید؛ نه آبمیوه هایی که روی بطری نوشته شده: concentrated
    روی آبمیوه های مناسب نوشته شده: not from concentration یا اینکه نوشته 100%

برنج و نان های enriched چندان مناسب نیست. محصولات fortified بهتر هست و محصولات whole grain خیلی خوب هست (البته این آخری باید گرون باشه). در ضمنا، توی آمریکا مردم نان و برنج سفید رو مناسب نمی دونن و قهوه ای رو ترجیح می دن و معتقدن طبیعی هست. در مورد علمی بودن این مطلب اگه کسی اطلاع داره لطفا بگه.

شیر organic خیلی خوب و البته گرون هست. شیر fortified with vitamin D خوب هست.

تا اونجا که می تونید از غذاهای کنسرو شده پرهیز کنید.
    ویرایش توسط احسان : June 25th, 2012 در ساعت 09:19 AM
    كساني كه در گرفتن وقت از سفارت عجله مي كنند، يا وقت هاي چند گانه مي گيرند، باعث ضايع شدن حق افراد بعدي مي شوند... وقتي يك دانشجو مي تواند وقت اضطراري بگيرد، با وسواس خود باعث جدايي اعضاي خانواده هاي ديگر و دور شدن همسران از هم يا از بچه هايشان مي شود.