صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 20

موضوع: آیا میشه با ویزای دانشگاه X وارد آمریکا شد ولی بعد رفت دانشگاه Y؟

پیش فرض آیا میشه با ویزای دانشگاه X وارد آمریکا شد ولی بعد رفت دانشگاه Y؟

سلام دوستان

به نظر شما آیا میشه به هنگام مصاحبه برای ویزا از I-20 دانشگاه X استفاده کرد و ویزا رو گرفت بعد وقتی وارد آمریکا شدی بری دانشگاه Y؟

راستش یه دانشگاه برام زده Proficient برای زبان نیستم و این ممکن برای مصاحبه ایجاد مشکل کنه، به همین دلیل به این فکر افتادم که با I-20 دانشگاه دیگه که در اون Proficient ام برای زبان اقدام کنم.

دوستان اگه در این زمینه تجربه ای دارند بیاین اینجا Share کنیم

با تشکر

Junior Member

پیش فرض پاسخ : آیا میشه با ویزای دانشگاه X وارد آمریکا شد ولی بعد رفت دانشگاه Y؟

من تجربه شخصى در اين زمينه ندارم. ولى مى دونم كه وقتى وارد آمريكا شدين بايد برين همون دانشگاهى كه با i20 اش سفارت رفتين. حتى اسم دانشگاه شما روى ويزاتون ميخوره. بعد از اون مى تونين براى ترانسفر اقدام كنين ولى قبل اش حتما قوانين ترانسفر رو از سايت دانشگاه مبدا و مقصد بخونيد. بعضى دانشگاه ها قوانينى دارن كه شما بايد حداقل يك ترم رو اونجا بگذرونيد تا با جابجايى تون موافقت كنن. حواستون باشه كه شما با ويزاى دانشجويى هر كارى نمى تونين بكنين. اگر بعد از ورود به آمريكا به دانشگاهى كه باهاش ويزا گرفتين نرين و ثبت نام نكنين بعد از مدتى اون ها فايل sevis شما رو مي بندن و اتوماتيك حضور شما توى آمريكا غير قانونى ميشه! با وجود اينكه ويزا دارين!

Junior Member

پیش فرض پاسخ : آیا میشه با ویزای دانشگاه X وارد آمریکا شد ولی بعد رفت دانشگاه Y؟

نقل قول نوشته اصلی توسط DrRosha نمایش پست ها
    من تجربه شخصى در اين زمينه ندارم. ولى مى دونم كه وقتى وارد آمريكا شدين بايد برين همون دانشگاهى كه با i20 اش سفارت رفتين. حتى اسم دانشگاه شما روى ويزاتون ميخوره. بعد از اون مى تونين براى ترانسفر اقدام كنين ولى قبل اش حتما قوانين ترانسفر رو از سايت دانشگاه مبدا و مقصد بخونيد. بعضى دانشگاه ها قوانينى دارن كه شما بايد حداقل يك ترم رو اونجا بگذرونيد تا با جابجايى تون موافقت كنن. حواستون باشه كه شما با ويزاى دانشجويى هر كارى نمى تونين بكنين. اگر بعد از ورود به آمريكا به دانشگاهى كه باهاش ويزا گرفتين نرين و ثبت نام نكنين بعد از مدتى اون ها فايل sevis شما رو مي بندن و اتوماتيك حضور شما توى آمريكا غير قانونى ميشه! با وجود اينكه ويزا دارين!
    سلام
    ببخشید حتما باید در دانشگاهی که با I20 اقدام کردیم ثبت نام کنیم و بعد ترنسفر کنیم؟ یا بدون ثبت نام میشه ترنسفر کرد؟؟
    آخه دانشگاه اول (اونیکه با I20ش اقدام کردیم) فاند نداره ولی دانشگاه دوم فاند داره

Global Moderator

Simon آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط asreyakhi نمایش پست ها
    سلام
    ببخشید حتما باید در دانشگاهی که با I20 اقدام کردیم ثبت نام کنیم و بعد ترنسفر کنیم؟ یا بدون ثبت نام میشه ترنسفر کرد؟؟
    آخه دانشگاه اول (اونیکه با I20ش اقدام کردیم) فاند نداره ولی دانشگاه دوم فاند داره
    سلام
    ویزا مال دانشگاه اوله ممکنه بپذیرند یا خیر. اکثرا میگن 1 ترم رو باید اینجا باشید و بعد منتقل شید. پس قبل اقدام از خودشون بپرسید
    شادزی
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

اگر توی فرودگاه از شما بپرسن که کدوم دانشگاه میرید و بگید دانشگاه Y همونجا برتون میگردونن ایران حتما حتما باید بگید که میخواین برید دانشگاه X که اسمش روی I-20 شما هست. بقیه توضیحات رو دوستان گفتن.

من خودم پذیرش از دانشگاه x و y داشتم ولی پذیرش دانشگاه y را برای 1 ترم دیفر کردم و با ویزای مربوط به دانشگاه x وارد امریکا شدم. بعد از اینکه رفتم و دانشگاهو دیدم و محیطشو و با استادا حرف زدم نظرم عوض شد و تصمیم گرفتم transfer out کنم. بعدش تماس گرفتم دانشگاه مبدا گفتم من دیفر کردم ولی الان نظرم عوض شده و میخوام بیام اونا هم با یکم نامه نگاری گفتند اوکیه. بعد هم خیلی راحت رفتم فرم ترنسفر out را پر کردم و در دانشگاه دیگر ترنسفر in کردم. به همین راحتی و فقط در یک روز

Global Moderator

Simon آواتار ها

سلام

بله برای شما راحت بوده چون قوانینش وجود داشته. باید دید دانشگاه X و Y هر کسی چه قوانینی رو اعلام کرده. برخی دانشگاه ها صراحتا در سایتشون گفتند ترنسفر ندارند. پس خوندن کامل سایت دانشگاه قبل از چنین اقداماتی توصیه میشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط sara89aryanpou نمایش پست ها
    من خودم پذیرش از دانشگاه x و y داشتم ولی پذیرش دانشگاه y را برای 1 ترم دیفر کردم و با ویزای مربوط به دانشگاه x وارد امریکا شدم. بعد از اینکه رفتم و دانشگاهو دیدم و محیطشو و با استادا حرف زدم نظرم عوض شد و تصمیم گرفتم transfer out کنم. بعدش تماس گرفتم دانشگاه مبدا گفتم من دیفر کردم ولی الان نظرم عوض شده و میخوام بیام اونا هم با یکم نامه نگاری گفتند اوکیه. بعد هم خیلی راحت رفتم فرم ترنسفر out را پر کردم و در دانشگاه دیگر ترنسفر in کردم. به همین راحتی و فقط در یک روز
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

Junior Member

سلام.
    دوستان یه سوال مهم دارم ممنون می شم خیلی سریع راهنمایی بفرمایید.
    من از دانشگاه x پذیرش دارم برای دوره ی دکتری و بدون فاند. دانشگاه y برای مستر با فاند پذیرش داده اما فرم I20 خیلی دیر صادر می شه. می خواستم بدونم ایا امکانش هست با پذیرش x برای ویزا اقدام کنم و بعد بین دانشگاه ها ترنسفر کنم. بسیار ممنون می شم راهنمایی کنید.

Junior Member

سلام دوستان،

خواهر من از دانشگاه x در آمریکا پذیرش و I-20 گرفته و باهاش رفته وقت سفارت گرفته و SEVIS fee رو هم پرداخت کرده. دو هفته دیگه هم مصاحبه ی سفارت آمریکا داره. حالا از دانشگاه Y پذیرش با فاند خیلی خوب اومده براش. حالا چیکار باید بکنه؟ میتونه این SEVIS رو لغو بکنه و نره سفارت و با I-20 دانشگاه Y دوباره اقدام کنه؟

Junior Member amjadi1 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط lmn نمایش پست ها
    سلام دوستان،

خواهر من از دانشگاه x در آمریکا پذیرش و I-20 گرفته و باهاش رفته وقت سفارت گرفته و SEVIS fee رو هم پرداخت کرده. دو هفته دیگه هم مصاحبه ی سفارت آمریکا داره. حالا از دانشگاه Y پذیرش با فاند خیلی خوب اومده براش. حالا چیکار باید بکنه؟ میتونه این SEVIS رو لغو بکنه و نره سفارت و با I-20 دانشگاه Y دوباره اقدام کنه؟
    میتونه SEVIS رو با ایمیل ترنسفر کنه، شماره I-20 فرم DS و اطلاعات وقت گرفتن اش رو عوض کنه، بدون کنسل کردن یا از بین رفتن پولش. پستهای مربوط به http://www.applyabroad.org/forum/sho...8C%DA%AF%D8%B1 و راهنمای حل مشکلات رایج گرفتن وقت با سیستم US VISA INFO را در http://www.applyabroad.org/forum/sho...-Post%29/page2 بخونید.

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)