صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 20

موضوع: آیا میشه با ویزای دانشگاه X وارد آمریکا شد ولی بعد رفت دانشگاه Y؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : آیا میشه با ویزای دانشگاه X وارد آمریکا شد ولی بعد رفت دانشگاه Y؟

سلام دوستان
    من با ویزای F2 می خوام وارد آمریکا بشم. ویزام issue شده. همسرم که در آمریکا هست در حال ترنسفر به دانشگاه دیگه ای هست. سوال من این هست که من می تونم با I20 که ویزام براساسش صادر شده وارد آمریکا شم در صورتی که SEVIS NUMBER اش valid نیست.
    ممنون

Junior Member

پیش فرض پاسخ : آیا میشه با ویزای دانشگاه X وارد آمریکا شد ولی بعد رفت دانشگاه Y؟

سلام دوستان
    من تاریخ شروع کورس تو آی بیستم 14 سپتامبر بود و کلیرنسم تو 6 اکتبر اومد و پیکاپ 13 اکتبر انجام شد. دانشگاه قبول نکرد دیرتر از 5 اکتبر برسم. با توجه به اینکه ویزام مالتی و دوساله است
    - اول اینکه با یک آی بیست جدید از یه دانشگاه دیگه برای ترم آینده یعنی ژانویه می تونم وارد آمریکا بشم یا باید دوباره برم سفارت واسه مصاحبه؟
    - دوم اینکه آیا با توجه به اینکه این دانشگاه سال آینده بهم پذیرش داده و ویزام دو ساله است و وقت داره حتی واسه این دانشگاه هم باید دوباره سفارت برم و مصاحبه بشم؟
    ممنون میشم اگر کمکم کنید.

Junior Member

سلام
    من با یک دانشگاه رفتم سفارت در تاریخ 18 نوامبر و کلیرنس خوردم . هنوز خبری از ویزام نیست ولی از یک دانشگاه دیگه جواب قبولیم اومده و دانشگاه جدیده گفته که اگر می خوای ترنسفر بگیری باید تا 15 ژانویه دانشگاه اولی SEVIS را ترنسفر کرده باشه به دانشگاه جدید.
    حالا می خواستم بدونم این پروسه چقدر طول میکشه که تبدیل بشه؟ اصلا می رسم ؟ بعد تا وقتی که جواب ویزا نیومده کاری میتونم کنم؟؟؟
    اگر بشه سریع بهم بگید خیلیییییی ممنون میشم

Junior Member

کسی تجربه عملی در این مورد داره؟ یعنی کسی بوده که با ویزای دانشگاه X به آمریکا رفته باشه ولی در دانشگاه Y ثبت نام کرده باشه؟ اگر امکان داره تجربه خودتون رو بگید.

نقل قول نوشته اصلی توسط Sunshine07 نمایش پست ها
    کسی تجربه عملی در این مورد داره؟ یعنی کسی بوده که با ویزای دانشگاه X به آمریکا رفته باشه ولی در دانشگاه Y ثبت نام کرده باشه؟ اگر امکان داره تجربه خودتون رو بگید.
    بله این امکان وجود داره. ولی شرایط داره. باید همه قوانین رعایت بشه.
    تاریخ ورودتون نباید زودتر از 30 روز از شروع کلاسای دانشگاه مقصد باشد. (همچنین هم نباید زودتر از 30 روز از تاریخ I-20 دانشگاه مبدا باشد)
    زیاد هم نباید نزدیک شروع کلاسا وارد امریکا بشی (شروع کلاسای دانشگاه مقصد)، چون ممکنه بهونه orientation و ازین چیزا بیارن.
    تا شقایق هست زندگی باید کرد ...

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط arashmirh نمایش پست ها
    بله این امکان وجود داره. ولی شرایط داره. باید همه قوانین رعایت بشه.
    تاریخ ورودتون نباید زودتر از 30 روز از شروع کلاسای دانشگاه مقصد باشد. (همچنین هم نباید زودتر از 30 روز از تاریخ I-20 دانشگاه مبدا باشد)
    زیاد هم نباید نزدیک شروع کلاسا وارد امریکا بشی (شروع کلاسای دانشگاه مقصد)، چون ممکنه بهونه orientation و ازین چیزا بیارن.
    ممنون از پاسختون.فقط دوتا سوال:
    1-یعنی توی فرودگاه SEVIS Fee رو منتقل کرد؟ یا قبل از ورود؟
    2- من به Department of Homeland Security زنگ زدم اونها میگفت 30 روز زودتر از I20 دانشگاه اصلی که میخوای بری میتونی وارد بشی. ولی شما میگید بین این دوتا تاریخ باید وارد شد. مثلا اگر تاریخ شروع دانشگاه مبدا 1 سپتامبر باشه و تاریخ شروع شروع دانشگاه مقصد 15 اگوست بر اساس صحبت شما میشه از 1 اگوست وارد آمریکا شد درسته؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Sunshine07 نمایش پست ها
    ممنون از پاسختون.فقط دوتا سوال:
    1-یعنی توی فرودگاه SEVIS Fee رو منتقل کرد؟ یا قبل از ورود؟
    2- من به Department of Homeland Security زنگ زدم اونها میگفت 30 روز زودتر از I20 دانشگاه اصلی که میخوای بری میتونی وارد بشی. ولی شما میگید بین این دوتا تاریخ باید وارد شد. مثلا اگر تاریخ شروع دانشگاه مبدا 1 سپتامبر باشه و تاریخ شروع شروع دانشگاه مقصد 15 اگوست بر اساس صحبت شما میشه از 1 اگوست وارد آمریکا شد درسته؟
    شما برای ترنسفر نیازی به انتقال sevis fee نداری. شما باید وارد امریکا بشید (با رعایت تاریخها)، بعد، با دوتا دانشگاه هماهنگ میکنید و دانشگاه مبدا sevis شمارو release میکنه و شما میری دانشگاه مقصد ثبتنام میکنی.
    بله، شما 30 روز زودتر از تاریخ I-20 دانشگاه مبدا میتونی وارد امریکا بشی و کسی جلوتو نمیگیره. ولی اگر این تاریخ 30 روز جلوتر از شروع کلاسهای دانشگاه مقصد باشه، اونوقت نمیتونی بدون ثبتنام توی دانشگاه مبدا، ترنسفر کنی به دانشگاه مقصد.
    بله شما اگر 1 آگست بری هیچ مشکلی نیست.

Junior Member

سلام، من ماه می از یک دانشگاه اکسپت با آفر (RA) داشتم و اولیا ژوثن ویزا اقدام کرده ام، الان از یک دانشگاه دوم (TA) آفر گرفته ام (هر دو آفر واسه پاییز با فاند ؛ هر دو آمریکا) دارم، میخواستم بپرسم بهترین راه حل چی میتونه باشه الان:
    1. که من آفر رو اکسپت کنم و با ویزای دانشگاه اول وارد شم و ترنسفر بگیرم اول ترم؟
    2. یا همین الان با استاد اولی تماس بگیرم و آفر رو کنسل کنم و با سفارت تماس بگیرم که پذیرش ام عوض شده (ترسم از پروسس ویزاس)؟
    3. * اصلا میتونم دو تا آی 20 با فاند داشته باشم؟ یا بخوام که دانشگاه دوم آی 20 شو بعد از ویزام صادر کنه یعنی بگم ویزا دارم و آی 20 صادر نکنه چون ترنسفر میکنم .. ؟
    ممنون میشوم از جوابتون. ددلاینش اکسپت آفر دومم 2 روز مونده.

نقل قول نوشته اصلی توسط terry123 نمایش پست ها
    سلام، من ماه می از یک دانشگاه اکسپت با آفر (RA) داشتم و اولیا ژوثن ویزا اقدام کرده ام، الان از یک دانشگاه دوم (TA) آفر گرفته ام (هر دو آفر واسه پاییز با فاند ؛ هر دو آمریکا) دارم، میخواستم بپرسم بهترین راه حل چی میتونه باشه الان:
    1. که من آفر رو اکسپت کنم و با ویزای دانشگاه اول وارد شم و ترنسفر بگیرم اول ترم؟
    2. یا همین الان با استاد اولی تماس بگیرم و آفر رو کنسل کنم و با سفارت تماس بگیرم که پذیرش ام عوض شده (ترسم از پروسس ویزاس)؟
    3. * اصلا میتونم دو تا آی 20 با فاند داشته باشم؟ یا بخوام که دانشگاه دوم آی 20 شو بعد از ویزام صادر کنه یعنی بگم ویزا دارم و آی 20 صادر نکنه چون ترنسفر میکنم .. ؟
    ممنون میشوم از جوابتون. ددلاینش اکسپت آفر دومم 2 روز مونده.
    سلام، اول تبریک میگم. منم دقیقا شرایط شمارو داشتم. آفرو اکسپت کن اگه میخوای بری.
    یک نکته را توجه کنید: داشتن چندتا I-20 مشکلی نیست. شما میتونید بیشتر از یک I-20 داشته باشید که توشون مبلغ فاند هم درج شده. ولی در نهایت یکی از این I-20ها valid هست. اونی که واسش فی 200 دلار را دادی valid هست.
    به نظر من دوباره کارتونو به سفارت نکشید. با همون I-20 که رفتید سفارت، ویزاتونو پیکاپ کنید و با همون I-20 وارد امریکا بشید. و بعد از ورود ترنسفرکنید.
    اگر به سفارت الان خبر بدید، به احتمال 99% میگه دوباره وقت بگیر بیا مصاحبه. همه چیز از اول که خیلی استرسش زیاده به نظر من.
    شما کاری که میکنید به نظر من، ببینید شروع کلاسای دانشگاه دوم (مقصد) کیه، بعد ببینید با توجه به تاریخ شروع که در I-20 دانشگاه اول (I-20 که با آن سفارت رفتید) نوشته، کی میخواهید وارد امریکا بشید.
    تاریخ ورودتون را طوری تنظیم کنید که زودتر از 30 روز از شروع کلاسای دانشگاه مقصد وارد امریکا نشید (همچنین این تاریخ نباید زودتر از 30 روز از تاریخ I-20 اول باشه). بعد میتونید مستقیم برید دانشگاه مقصد و بدون ثبت نام توی دانشگاه اول، ترنسفر کنید. بهش میگن transfer with initial status.

سلام
    اگه پذيرش دانشگاه اول مال ترم بهار باشه و دلنشگاه ديگه اي براي اگوست پذيرش بده با ويزايي كه براي دانشگاه اول گرفتيم مي تونيم وارد بشيم و يك ترم اين دانشگاه باشيم و براي ترم بعدش بريم دانشگاه دوم؟

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)