صفحه 1 از 13 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 123

موضوع: کلاه برداری های رایج در کانادا

ApplyAbroad Veteran

پیش فرض کلاه برداری های رایج در کانادا

از آنجا که مهاجران تازه وارد یکی از گروه هایی هستند که در دام کلاهبرداران می افتند در این تاپیک از مثال هایی در مورد کلاه برداری های رایج در کانادا صحبت خواهیم کرد. باشد که کمکی به هموطنان عزیز باشد. از همه دوستان خواهشمندم بدون ذکر نام فرد یا شرکت کلاه بردار نظر خود را با دیگران به اشتراک بگذارند.
    افتتاح پرونده: ژوئیه 2005 دمشق
    دریافت ویزا: مارس 2011 ورشو

Member
    رشته و دانشگاه
    Urban Management (Erasmus University Rotterdam

پیش فرض پاسخ : کلاه برداری های رایج در کانادا

اولین مورد راجع به اجاره خانه می باشد اگر در سایتهای خانه یابی مانند کریج لیست اینا کسی گفت که من دانشمندم
    و الآن در کانادا نیستم و با عجله اومدم یه کشور دیگه و شما به حساب من اجاره رو واریز کنید تا من کلید و اجاره نامه
    را برایتان بفرستم یا به همسرم ایمیل دهید و او اینها را بگوید در حالیکه شما هم خانه ‍بیدا نکره اید و کلافه شده اید
    مطمپن باشید کلاهبرداری است با تشکر از احسان عزیز برای شروع این بحث جالب
    Applied from NL through Berlin Aug 2004 - Sent to Damuscus Feb 2005
    Update Letter June 2009 Sent to Damuscus Aug 2009 Application sent ot Warsaw April 2010
    Medical Request 14th Sep 2011 Received to London 28 sep
    PassR 8 Nov - Visa 31 Dec =83 months

چند وقت پیش توی همین کریگز لیست ونکوور من توی لیست خونه‌ها می‌گشتم، یه سری آپارتمان‌هایی بود 2-3 خوابه، مبله و نسبتن هم شیک، توی مناطق خوب، نزدیک داون‌تاوی یا نزدیک اسکای ترین،... بعد قیمت‌های همه‌شون ماهی 700-800 دلار بود!
    یکیشون که خیلی بزرگ هم بود!
    بعد از یکی 2 روز همه تبلیغ‌هاشون پاک شد
    مشخص بود کلاهبرداریه، اما خب ممکنه کسی که با قیمت‌ها و اجاره‌خونه‌ها آشنا نیست فکر کنه چه deal خوبی گیرش اومده!

اصولن هر چیزی که too good too be real بود، بدونید که یه مشکلی توش هست!

ApplyAbroad Guru

یکی از رایج ترین کلاهبرداریها در کشورهای پیشرفته مسئله جعل هویت (identity theft) است که اگر گیرش بیفتید مصیبت دارید.
    چند سال پیش یکی رو در تورنتو گرفتند که با جعل سند خونه های متعلق به افراد دیگر رو فروخته بود و پولش رو به جیب زده بود! مشکل این بود که بانکی که برای خونه وام داده بود یقه خریدار بخت برگشته رو گرفته بود که باید پول منو پس بدی و اون بدبخت هم دیگه از کلاهبردار که پول رو خورده بود و خرج کرده بود چیزی نمیتونست بگیره. کار بجایی رسید که پارلمان انتاریو قانونی گذراند که در این مورد بانکها رو مسئول چک کردن اسناد کرد و مسئولیت رو از افرادی که ازشون کلاهبرداری شده برداشت.

بخاطر الکترونیکی شدن همه چیز جعل هویت خیلی آسون شده. موقع خرید خانه حتما وکیل داشته باشید و بخواهید که سند را دقیقا براتون چک کنه. هر سال از طریق موسساتی مثل equifax و نظیر اون تاریخچه کردیت تون رو بگیرید که مطمئن بشوید کسی به اسم شما کردیت کارت نگرفته باشه. اگر از این قبیل اتفاقات بیفته دردسرش خیلی زیاد خواهد بود.

ApplyAbroad Guru

ApplyAbroad Veteran

خوب با تشکر از دوستان، همانطور که همه می دانید یکی از حقه باز ترین صنوف در همه جای دنیا فروشنگان خودرو و دلالان فعال در این بخش هستند ( با عذر خواهی از معدود افراد محترمی که در این بخش فعالیت می کنند). اما در کانادا هم این قشر شریف از همکاران خود در سایر نقاط نه تنها کم نمی آورند بلکه در بعضی مواقع یک سر و گردن هم بالاتر هستند. در نظر بگیرید شما مهاجر تازه واردی هستید که نیاز به یک ماشین دارید و چون سابقه کردیت هم ندارید عملا خیلی سخت است که بتوانید از یک نمایندگی خودروی نویی خریداری یا لیز کنید ( هرچند که من خودم لیز کردن خودروی نو را اصلا توصیه نمی کنم) لذا به سراغ یکی از این عزیزان می روید که از قضا ایرانی ها هم در این بخش فعالیت زیادی دارند و احتمالا ممکن است که توسط یکی از دوستانتان به شخصی معرفی شوید توجه داشته باشید که این موجودات به صغیر و کبیر و دوست و آشنا رحم ندارند و خیلی فریب ظاهر و زبان چرب و نرم آنها را نخورید. در اینجا کارتان دو حالت پیدا می کند یا می خواهید نقد بخرید و یا فایننس کنید. در حالت دوم فرد مزبور شما را به پیش یکی دیگر از دوستان در همان دفتر می برد که معمولا خارجی است و مسئول امور وام است. وبه او می گوید که فلانی هموطن است و رفیق و وام می خواد و صفر کیلومتره خلاصه هواشو داشته باش اونم میگه ای به چشم ولی خوب باید به چندتا از دوستان زنگ بزنم تا بتونم طرفو اپروو کنم اونم میگه اشکال نداره و شما هم واستادی و فقط ناظر به صحنه ای و شایدم بلا نسبت مثل بوشوگ با خودت فکر می کنی چه آدمای خوبی. خلاصه از طرف سوال می کنی این وام چند درصده اونم میگه الان مشخص نمیشه بیا فعلا این قولنامه رو امضا کن تا بتونیم کارا رو ادامه بدیم شما هم میگی باشه الان پول ندارم میگه اشکال نداره یه هزار دلار فعلا بیعانه بده تا ببینیم چی میشه. خلاصه هزار دلارو میدی و قولنامه رو امضا می کنی و میای بیرون. دو سه روز بعد طرف زنگ میزنه بهتو خیلی خوشحال بهت میگه که آقا بالاخره ما اپرووت رو گرفتیم و پاشو بیا. خلاصه شما میری اونجا و میبینی که این اقساطی که برات بریدند واسه یه ماشین کارکرده قیمت ماشین اندازه یه ماشین نو در میاد و درصد سود بالایی رو ازت دارند می گیرند. خلاصه میگی آقا من اینو نمی خوام چه خبره اونم میگه تو کردیت نداری و ما کلی زحمت کشیدیم و کار کردیم و غیره و ذالک خلاصه یا میذاری تا آخر تو پاچت بره یا اینکه میگی معامله فسخ و هزار دلار ما رو پس بده اونم میگه برو آقا دنبال کارت هزار دلار کجا بوده تو قولنامه امضا کردی. خلاصه یک کم اگه طرف بهتر باشه بالاخره با خواهش تمنا از طرف پانصد دلار می گیری و میای بیرون. خوب این کیس اول. در ادامه به حالت های دیگه این قضیه می پردازیم
    افتتاح پرونده: ژوئیه 2005 دمشق
    دریافت ویزا: مارس 2011 ورشو

Member navid4412 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Architect

بله بسیار مواظب نمایشگاه های ماشین دست دوم باشید، این صنف که افغانی و ایرانی در آن زیاد هسنتد، تقریبا ماشین بدون تصادف ندارند. ماشین ها رو از مزایده میگیرند و خارج از ایالت که رکورد بیمه یا تصادفش موجود نباشه، ماشین های تصادفی ایالت خودشون رو هم به ایالت های دیگه میفرستند. ماشین دست دوم بدون تصادف و تمیز به گفته کانادایی ها ، بین فامیل و دوستان جابجا میشه و به نمایشگاه نمیرسه. جای دیگه ای که خودروی دست دوم سالم میتونید پیدا کنید نمایندگی رسمی شرکت های خودرو سازی است.
    سایت های فروش ماشین دست دوم هم گزینه دیگری میباشد که برای ماشین سالم و تمیز باید با سرعت عمل کنید، البته اگر در زمینه خودرو خبره هستید.
    فایل Dec 2005
    ارسال آپدیت Aug 2010دریافت مدیکال در لندن 26 سپتامبر 2011

نقل قول نوشته اصلی توسط Mojola نمایش پست ها
    اولین مورد راجع به اجاره خانه می باشد اگر در سایتهای خانه یابی مانند کریج لیست اینا کسی گفت که من دانشمندم
    و الآن در کانادا نیستم و با عجله اومدم یه کشور دیگه و شما به حساب من اجاره رو واریز کنید تا من کلید و اجاره نامه
    را برایتان بفرستم یا به همسرم ایمیل دهید و او اینها را بگوید در حالیکه شما هم خانه ‍بیدا نکره اید و کلافه شده اید
    مطمپن باشید کلاهبرداری است با تشکر از احسان عزیز برای شروع این بحث جالب
    )))))
    GOOD ONE !
    من ۲ بار برخورد کردم......
    کلی‌ هم سعی‌ می‌کنن به اصطلاح لجیتیمت باشن فرم می‌فرستن ... و کلی‌ بندو بست

البته من از سمت خودم و عده‌ای که میشناسم اینو میگم
    ما‌ها عادت کردیم terms condition رو نخونیم ...
    اساسا تو ایران که چیزی به اسم terms condition به این دقت و دیتیلِ اینجا وجود نداشت،
    اما اینجا واقعا terms condition اپپلاید .............. آلردی !
    تمام اون پا ورقی‌های ریزِ با ستاره و بی‌ ستاره باید به دقت خونده بشه، در همهٔ مورد !
    خون، ماشین موبیل .........
    یه چیزیی‌ ممکن کلاه برداری نباشه ! اما وقتی‌ پا ورقی رو میخونی
    می‌فهمی به صورت قانونی‌ چه بابایی از آدم در میارن، پاش‌ام امضا کردی که بله پیلیز !
    مخصوصا در مورد بانک و موبیل که پر از هیدن فی هست !

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering, University of Torornto

نقل قول نوشته اصلی توسط navid4412 نمایش پست ها
    بله بسیار مواظب نمایشگاه های ماشین دست دوم باشید، این صنف که افغانی و ایرانی در آن زیاد هسنتد، تقریبا ماشین بدون تصادف ندارند. ماشین ها رو از مزایده میگیرند و خارج از ایالت که رکورد بیمه یا تصادفش موجود نباشه، ماشین های تصادفی ایالت خودشون رو هم به ایالت های دیگه میفرستند. ماشین دست دوم بدون تصادف و تمیز به گفته کانادایی ها ، بین فامیل و دوستان جابجا میشه و به نمایشگاه نمیرسه. جای دیگه ای که خودروی دست دوم سالم میتونید پیدا کنید نمایندگی رسمی شرکت های خودرو سازی است.
    سایت های فروش ماشین دست دوم هم گزینه دیگری میباشد که برای ماشین سالم و تمیز باید با سرعت عمل کنید، البته اگر در زمینه خودرو خبره هستید.
    یک سایت هست به اسمه "www.carproof.com". حتما قبل از خرید ماشین، برید و با "vin" ماشینی که میخواید بخرید چک کنید که یه وقت دزدی نباشه، همچنین گرو بانک نباشه و تصادف هم نکرده باشه. بعضی‌ وقتا ماشینای ارزون تصادفی هستن و فروشنده اینو به شما نمیگه. تا اینو چک نکردین، پول پیش ندین. هرچی‌ که پیش بدین دیگه از دست دادین و با فسخ معامله هم بر نمی‌گرده.

امیدوارم که گیر کلاه بردار نیفتین هیچوقت ؛)

صفحه 1 از 13 1234567891011 ... آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)