صفحه 10 از 13 نخستنخست 12345678910111213 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 123

موضوع: کلاه برداری های رایج در کانادا

Senior Member

پیش فرض پاسخ : کلاه برداری های رایج در کانادا

یه تماس دریافت کردم از یه شرکت تور که گفتن اگه در جلسه معارفه ما که 90 دقیقه است شرکت کنی با یه پکیج تعطیلات به لاس وگاس می ری خونه و تضمین میکنیم که هیچ پولی لازم نیست بدی. کسی چنین موردی دیده تا به حال؟! نمیدونستم تو چه تاپیک دیگه ای می شد مطرح کرد.
    Culture lives in everything we do

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط mina7 نمایش پست ها
    یه تماس دریافت کردم از یه شرکت تور که گفتن اگه در جلسه معارفه ما که 90 دقیقه است شرکت کنی با یه پکیج تعطیلات به لاس وگاس می ری خونه و تضمین میکنیم که هیچ پولی لازم نیست بدی. کسی چنین موردی دیده تا به حال؟! نمیدونستم تو چه تاپیک دیگه ای می شد مطرح کرد.
    به اینها میگن timesharing. وقتی بروید جلسه معارفه شون کلی تحت فشارتون میگذارند که یک قرارداد timesharing باهاشون ببندید که معمولا به هزینه اش نمیارزه. اگر خواستید بروید حتما با خودتون قرار قطعی بگذارید که هیچ قراردادی رو امضا نکنید ولو اینکه خیلی اکازیون بنظر برسه.

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

از یه چیز کانادا خوشم میاد و اون اینه که هر حرفی پشت تلفن مثل سند هست و نمیشه زیرش زد چون دادگاه هر حرفی پشت تلفن رو قبول داره.
    من اگر جای شما بودم میرفتم اونجا مینشستم با البته دستهای بسته که مبادا چیزی رو امضا کنم. بعد هم بلیط رو میگرفتم و البته بهشون میگفتم که برای اون 90 دقیقه یه قهوه با دونات هم بهم بدند
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

[FONT="]یه تماس دریافت کردم از یه شرکت تور که گفتن اگه در جلسه معارفه ما که 90 دقیقه است شرکت کنی با یه پکیج تعطیلات به لاس وگاس می ری خونه و تضمین میکنیم که هیچ پولی لازم نیست بدی. کسی چنین موردی دیده تا به حال؟! نمیدونستم تو چه تاپیک دیگه ای می شد مطرح کرد.[/FONT]
    این یکی با یک مقدار تفاوت توی ایران هم چند ساله رسم شده! البته معمولاً هر بار زوم می کنند روی قشری خاص ، مثلاً از مدیران رده بالا و میانی صنایع و کارخانه ها، مدیران شرکت های خدماتی و بازرگانی ، پزشکان موفق و .... دعوتشون می کنند مثلاً به یک سالن اجتماعات با کلاس در شمال شهر تهران، یک مجلس بسیار مجلل ، انواع امکانات پذیرایی با مهمانداران رنگارنگ و بهشتی! ... و چند عامل نفوذی در داخل مهمان ها ....جهت هیپنوزتیزم کردن موفق شما! و در آخر این محفل رایگان بخودتون میاین می بینید چند میلیونی پرداخت کردید (به اصطلاح خودمون کارت کشیدید!) اونهم فعلاً جهت پیش پرداخت و یک قرارداد رو هم امضا فرمودید و ....
    حالا موضوع جلسه چی بوده: فلان شرکت بین المللی توریستی در قراردادی با صنف و اتحادیه یا سندیکای شما ، بین اعضا بررسی کرده و با انتخاب شما ، شما و خانوادتون رو می خواد حداقل یک سفر توریستی مجانی بفرسته سنگاپور، مالزی ، اندونزی اونهم با کشتی استارکروز! یا نخواستید پکیج جزایر قناری ، اونهم نخواستید پلن جزایر گوآ را دیگه باید بپذيرید!!

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط zini_zinparast نمایش پست ها
    از یه چیز کانادا خوشم میاد و اون اینه که هر حرفی پشت تلفن مثل سند هست و نمیشه زیرش زد چون دادگاه هر حرفی پشت تلفن رو قبول داره.
    من اگر جای شما بودم میرفتم اونجا مینشستم با البته دستهای بسته که مبادا چیزی رو امضا کنم. بعد هم بلیط رو میگرفتم و البته بهشون میگفتم که برای اون 90 دقیقه یه قهوه با دونات هم بهم بدند
    با تمام احترام به شما اما اصلا اینطوری نیست. تا چیزی را کتبی ندارید قابل استناد نیست مگر اینکه مکالمات ضبط شده باشن اونهم داستان های خاص خودش را داره. گفتگوی حضوری را می زنن زیرش چه برسه به تلفن.
    ویرایش توسط uxmal09 : February 20th, 2016 در ساعت 05:45 PM
    Solitary trees, if they grow at all, grow strong.

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط uxmal09 نمایش پست ها
    با تمام احترام به شما اما اصلا اینطوری نیست. تا چیزی را کتبی ندارید قابل استناد نیست مگر اینکه مکالمات ضبط شده باشن اونهم داستان های خاص خودش را داره. گفتگوی حضوری را می زنن زیرش چه برسه به تلفن.
    بله مکالمه ضبط شده در دادگاه قابل استناد هست بخاطد همین موضوع هم معمولا چیزی پشت تلفن نمیگند که بعدا بزنند زیرش.
    یکی از دوستان هنگام دراومدن از پارکینگ به یک تراک زد. البته تراک یک خط هم بر نداشت و صاحب تراک همونجا بود و گفت چیزی نشده و مشکلی نیست. اما دوستمون به پلیس زنگ زد و پلیس خواست با صاحب تراک صحبت کنه و اون هم تایید که خسارت جانی و مالی نداشته. اما بعد از چند روز بعد فرد رفت ادعای خسارت کرد اما پلیس به استناد به همون تلفن ادعا رو باطل کرد.
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    به اینها میگن timesharing. وقتی بروید جلسه معارفه شون کلی تحت فشارتون میگذارند که یک قرارداد timesharing باهاشون ببندید که معمولا به هزینه اش نمیارزه. اگر خواستید بروید حتما با خودتون قرار قطعی بگذارید که هیچ قراردادی رو امضا نکنید ولو اینکه خیلی اکازیون بنظر برسه.
    ممنون. من بیخیالش شده بودم ولی انقدر زنگ زدن آخرش جواب دادم و گفتم اگه هم بیام مطمین هستم که قراردادی رو امضا نخواهم کرد گفت اشکال نداره فقط بیا متعارفه حتما پکیج رو میگیری

ApplyAbroad Superstar

ممنون. من بیخیالش شده بودم ولی انقدر زنگ زدن آخرش جواب دادم و گفتم اگه هم بیام مطمین هستم که قراردادی رو امضا نخواهم کرد گفت اشکال نداره فقط بیا متعارفه حتما پکیج رو میگیری
    چند تا آسپیرین بخورید قبل از رفتن
    Solitary trees, if they grow at all, grow strong.

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط uxmal09 نمایش پست ها
    چند تا آسپیرین بخورید قبل از رفتن
    والا چند نفری که تجربه اش رو دارن گفتن اعصاب آهنین میخواد که ۹۰ دقیقه در مقابل فشارشون مقاومت کنی و در کل نمیارزه چون اگه به این راحتی بود ما همش تعطیلات بودیم! منم تقریبا منصرف شدم شاید بعدا از روی کنجکاوی و برای محک اعصابم رفتم از پشتکارشون توی تلفن کردن تقریبا دستم اومد که چه خبره

برایان رمزی 26 ساله می گوید صبح روز جمعه پس از اینکه شب را با دوستانش گذارنده حدود ساعت دو و نیم صبح در تقاطع خیابان اسپاداینا و کینگ سوار یک تاکسی شده و پس از رسیدن به منزل کارت دبیت خود را کارت دبیت خود را برای پرداخت صورتحساب به راننده داده.چندساعات بعد متوجه شده کارتی که راننده به او پس داده کارت خودش نبوده است. "یک کارت سبز بانک TD بودولی فرانسه رویش نوشته شده بود"

رمزی همان موقع به بانک تلفن زده و در مورد احتمال کلاهبرداری به بانک اطلاع داده است، بلافاصله مشخص شدکه 12 مورد برداشت پول و دو مورد واریز پول به کارت وی اتفاق افتاده!

رمزی به یاد می آورد که راننده یک مرد بود ولی نمیتواندشرکت تاکسیرانی یا شماره تاکسی را به یاد بیاورد. راننده میخواسته است که رسید پول پرداخت شده را به رمزی بدهد ولی خودش گفته که به رسید احتیاجی ندارد، نکته عجیب این است که صورتحساب تاکسی در گزارش حساب بانکی اش منعکس نشده !

به گفته بانک پولهای حساب او از طریق دستگاه ATM چند فروشگاه مواد غذایی و یک هتل از حسابش برداشته شده است. با وجود این کلاهبرداری بنا به گفته رمزی، بانک پولهای برداشته شده را به او برگردانده است.

رمزی گفته که به رغم این اتفاق نمیخواهد که تمام سیستم تاکسیرانی را زیر سوال ببرد،به قول خودش "من بازهم از تاکسی استفاده خواهم کرد ولی حواسم را بیشتر جمع میکنم، مثل از مجوز تاکسیرانی عکس خواهم گرفت."

بازرسان اداره پلیس تورنتو عقیده دارند که گروهی از تاکسی های غیر قانونی تعداد زیادی از کارتهای بانکی را از نوامبر سال پیش به سرقت برده ،اطلاعات کارت دبیت یا کردیت را به دست آورده و سپس یک کارت تقلبی را به دست مسافر میدهند.به گفته این بازرسان هنوز نمیتوان با اطمینان گفت که مشکل بوجود آمده برای رمزی هم به این باند مربوط میشود.

بنا به گفته یکی از این کارآگاهان،"ما شاهد این کلاهبرداری ها هستیم و مردم هم از این موارداطلاع دارند،تنها کاری که میتوانید انجام دهید این است که حواستان را جمع کنید و کارتی که به راننده میدهید و کارتی که از راننده پس میگیرید را کنترل کنید".

یکی از اعضاء سندیکای رانندگان تاکسی میگوید،ممکن است این خلافکاران حتی راننده تاکسی واقعی نباشند،صرفا افرادی هستند که یک علامت تاکسی خریداری کرده اند،به گفته او این تئوری که رانندگان تاکسی در حال کلاهبرداری از مسافرانشان هستند را نمیتوان باور کرد.اوبر همین الان هم بازار را خراب کرده و از زمان ورود اوبر رانندگان تاکسی مودب تر و مسئولیت پذیر تر شده اند!

برگرفته از سایت زربان

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)