صفحه 12 از 13 نخستنخست ... 2345678910111213 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 111 تا 120 , از مجموع 123

موضوع: کلاه برداری های رایج در کانادا

ApplyAbroad Hero anihoo آواتار ها

پیش فرض پاسخ : کلاه برداری های رایج در کانادا

ممنون از اطلاعات مفيدتان.
    به نظر من بهتره هر نوع تبليغ و survey و ...رو كه مال سايت اصلي نيست به ديده ي ترديد بنگريم.

نقل قول نوشته اصلی توسط gbahrein نمایش پست ها
    این مورد اخیرا نفرات زیادی را دچار مشکل کرده است و قطعا تنها سایت نیز نیست اما روش کار اغلب چنین سایتهایی نظیر همین مورد است که در زیر برایتان شرح داده میشود تا حتی المکان از فریب و افتادن در دام این ترفند در امان بمانید:
    سایتی به اسم ​Rejuvaessence (اسم اصلا اهمیتی ندارد چون عموما با شناخته و معروف شدن اسامی و برندها مرتب تغییر میدهند تا شناخته نشوند) در خصوص نظرسنجی با جایزه ای مثلا 120 دلاری یا مبالغی در این حد از شما دعوت میکند و با چند سوال در یک Survey مرتبط با سایت مد نظر شما مثلا اینترنت راجرز از شما نظرسنجی میکند و در پایان ضمن تشکر میخواهد محصولی به ارزش 200 دلار مثلا را به عنوان تشکر و جایزه با پرداخت هزینه فقط 2-3 دلاری پست قبول کنید. فرد هم با توجه به ارزش این جایزه اغوا شده و با پرداخت هزینه 2-3 دلاری جایزه را دریافت میکند!
    در terms and conditions که معمولا به علت حجم زیاد افراد نمیخوانند توضیح داده شده که این یک محصول trail است و بعد از 15 روز محصول اصلی برایتان ماهانه با قیمت اصلی ارسال می شود. شما این بخش را احتمالا تیک زده اید بدون آنکه متوجه باشید و از این پس هر ماه هزینه ای بالا در حد 100-150 دلار برای خرید کرم یا محصول مشابهی میدهید که هیچ ارزشی در حد 10 دلار هم مثلا برایتان ندارد.
    جالب تر اینکه شک نکنید زمان 15روزه کنسلی اولیه را هم به همین دلیل عمدتا از دست خواهید داد و پس از آن نیز برای قطع ارسال محصول هم عموما موفق به اینکار حداقل تا چندین ماه نخواهید شد (به هرحال فکر همه جا را برای افزایش تعداد و دفعات شارژ قربانیان کرده اند). این ترفند را در خصوص سایتهای مشابه نیز مدنظر داشته باشید.
    این سایت را هم ببینید از تجربه مشابهی در این مورد نقل قول شده است که اطلاعات مفیدی در مورد دتایل و نحوه کلاهبرداری ارایه میکند:
    http://thenudetruth.com/2013/08/11/b...t-least-92-61/

به هرکجا که روی آسمان به رنگ شیشه های عینکی ست که به چشم زده ای.

Landing :2014

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط anihoo نمایش پست ها
    ممنون از اطلاعات مفيدتان.
    به نظر من بهتره هر نوع تبليغ و survey و ...رو كه مال سايت اصلي نيست به ديده ي ترديد بنگريم.
    بله البته این نکته را هم در نظر بگیرید که به لحاظ فنی اینها دارای حیله های پیچیده ای هستند که بسیار می تواند گمراه کننده باشد. از جمله به شکلی دقیقا مرتبط با سایتی که در جستجوی آن هستید یا در حال کار روی آن بوده اید survey میفرستند تا فرد متوجه این احتمال نگردد. مثلا در مثال قبل شما در حال جستجوی سایت راجرز هستید و قبل از ورود به آن یا همزمان این tab جدید باز شده و از شما survey راجع به خدمات آنلاین راجرز همراه با جایزه میپرسد که کاملا توجیه پذیر و منطقی است و به گمراه شدن افراد بدون سابقه ذهنی قبلی کمک میکند.
    موفق باشید.
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

هشدار کاستکو به مشتریان خود درباره‌ی کلاهبرداری‌های اینترنتی

فروشگاه کاستکو به‌مشتریان خود هشدار داد که مواظب ای‌میل‌هایی که ممکن است به‌نام این فروشگاه برایشان ارسال شود باشند.

این فروشگاه در بیانیه‌ای اعلام کرد میزان کلاهبرداری و سوء‌استفاده اینترنتی از مشتریان این فروشگاه افزایش پیدا کرده است. بنا بر اعلام Costco تنها سایت اینترنتی قانونی برای خرید آنلاین و هر گونه پرداخت اینترنتی در کانادا costco.ca است و بقیه سایت‌هایی که با نشانی‌های دیگر، به نام کاستکو فعالیت می‌کنند غیرقانونی هستند.

مسئولان کاستکو می‌گویند در صورتی که مشترک ایمیلی این فروشگاه هستید، فقط به ایمیل‌هایی پاسخ دهید که verified هستند. این فروشگاه می‌گوید به غیر از کلاهبرداری‌های مالی، بسیاری از سرویس‌های غیرقانونی از نام کاستکو برای جمع آوری اطلاعات شخصی مشتریان سوء‌استفاده می‌کنند. این اطلاعات از طریق ایمیل و شبکه‌های اجتماعی جمع‌آوری می‌شود.
    یکی دیگر از توصیه‌های کاستکو این است که برای ورود به سایت این فروشگاه، نشانی costco.ca را تایپ کنید و از کلیک کردن بر روی لینک‌ها برای رفتن به این سایت خودداری کنید. کلاهبرداران، سایت خود را دقیقا به شکل سایت کاستکو درمی‌آورند و کاربران را به اشتباه می‌اندازند.
    یکی از راه‌های اطمینان از ارتباط با فروشگاه کاستکو این است که از طریق صفحه فیس‌بوک verified شده با این فروشگاه در تماس باشید.
    فروشگاه‌های آمریکایی کاستکو در کانادا ۹۰ شعبه دارد و گردش مالی آن در این کشور در سال ۲۰۱۴ مبلغ ۱۷ میلیارد دلار بوده است.

Senior Member

‘Can you hear me?’: Don’t say ‘Yes’ in new telephone scam

http://globalnews.ca/news/3221328/ca...elephone-scam/
    Culture lives in everything we do

Senior Member Context آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Living in Toronto

یکی رو از Kijiji پیدا کردم که به هم خونه دوخوابه بگیریم... ازم میخواد که کردیت اسکورم رو براش بفرستم (۱۹ دلار خرج کردم براش) و الان میگه که میخواد فرم های جنرال خونه رو پر کنه و شماره گواهینامه من رو میخواد... این رو ندادم و گفتم چند روز دیگه که شروع کردیم خونه ها رو دیدیم فرم ها رو پر میکنیم. یه دختر کاناداییه و اینستاگرام و لینکدینش به نظر نرمال میاد. میخواستم نظرتون رو بدونم که یه وقت مشکلی پیش نیاد.

ممنون.

نقل قول نوشته اصلی توسط Context نمایش پست ها
    یکی رو از Kijiji پیدا کردم که به هم خونه دوخوابه بگیریم... ازم میخواد که کردیت اسکورم رو براش بفرستم (۱۹ دلار خرج کردم براش) و الان میگه که میخواد فرم های جنرال خونه رو پر کنه و شماره گواهینامه من رو میخواد... این رو ندادم و گفتم چند روز دیگه که شروع کردیم خونه ها رو دیدیم فرم ها رو پر میکنیم. یه دختر کاناداییه و اینستاگرام و لینکدینش به نظر نرمال میاد. میخواستم نظرتون رو بدونم که یه وقت مشکلی پیش نیاد.

ممنون.
    من جایی ندیدم برای اجاره خونه کسی شماره گواهینامه لازم داشته باشه،ولی دلیل هم نمیشه که حتما کلاه بردار باشه

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط alikanosala نمایش پست ها
    من جایی ندیدم برای اجاره خونه کسی شماره گواهینامه لازم داشته باشه،ولی دلیل هم نمیشه که حتما کلاه بردار باشه
    معمولا برای اجاره خانه باید یک کپی از گواهینامه تان را به صاحب خانه بدهید یا یک فرم استاندارد احراز شخصیت پر کنید که در آن شماره گواهینامه را مینویسند. هدف احراز شخصیت مستاجر است.

ApplyAbroad Hero

درصورتی که شخصی قربانی سرقت هویت شده باشد (نام و نام خانوادگی، تاریخ تولد، آدرس، شماره تلفن و ایمیل) چه اقداماتی را باید انجام دهد؟

نقل قول نوشته اصلی توسط sh00ca نمایش پست ها
    درصورتی که شخصی قربانی سرقت هویت شده باشد (نام و نام خانوادگی، تاریخ تولد، آدرس، شماره تلفن و ایمیل) چه اقداماتی را باید انجام دهد؟
    بستگی داره به نوع ماجرا
    مثلا اگر کارت pr یا پاسپورت کانادایی شما سرقت یا مفقود شده باید به اداره مهاجرت اطلاع بدید، یا برای گواهینامه باید به رجیستری مراجعه کنید و اطلاع بدید.اگر نگران حسابهای بانکی تون هستید باید با بانک تماس بگیرید و کردیت کارت جدید بگیرید ( هرچند صرفا داشتن اطلاعات هویتی نمیتونه منجر به سرقت از کردیت کارت بشه ).

بعلاوه اینکه هرچند وقت یکبار کردیت خودتون رو چک کنید تا مطمین بشید با هویت شما کردیت کارت جدید صادر نشده باشه.

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط alikanosala نمایش پست ها
    بستگی داره به نوع ماجرا
    مثلا اگر کارت pr یا پاسپورت کانادایی شما سرقت یا مفقود شده باید به اداره مهاجرت اطلاع بدید، یا برای گواهینامه باید به رجیستری مراجعه کنید و اطلاع بدید.اگر نگران حسابهای بانکی تون هستید باید با بانک تماس بگیرید و کردیت کارت جدید بگیرید ( هرچند صرفا داشتن اطلاعات هویتی نمیتونه منجر به سرقت از کردیت کارت بشه ).

بعلاوه اینکه هرچند وقت یکبار کردیت خودتون رو چک کنید تا مطمین بشید با هویت شما کردیت کارت جدید صادر نشده باشه.
    نه، هیچ مدرک فیزیکی دزدیده نشده. فقط اطلاعات مذکور به سرقت رفته.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)