صفحه 3 از 13 نخستنخست 123456789101112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 123

موضوع: کلاه برداری های رایج در کانادا

Member
    رشته و دانشگاه
    software engineer

پیش فرض پاسخ : کلاه برداری های رایج در کانادا

يک کمک خيلی بزرگی که در زمان خريد با کارت های اعتباری وجود داره و شايد خيلی از ما ایرانی هايی که تجربه کارت اعتباری رو نداشتيم، ندانيم اين است که زمانی که شما هر خريدی را انجام می دهيد چنانچه شما از خريد خود راضی نباشيد يا به اصطلاح سرتون کلاه گذاشته باشن و فروشنده حاضر نباشه پول شما رو پس بده، کافی است به شکل زير عمل کنيد:
    قبل از اينکه 45 روز از زمان خريد بگذره به مرکز ارتباط کارت اعتباری تون زنگ بزنيد و اعلام کنيد می خواهيد dispute case باز کنيد. بعد کل ماجرا رو برای اون شخص تعريف می کنيد. اتفاقی که می افته فورا اون مبلغ در حساب فروشنده freeze می شه و اون حق برداشت اش را نداره و برای اين موضوع يک investigation case توسط شرکت کارت اعتباری باز می شه و بهتون هم می گه که شايد 4 تا 6 ماه طول بکشه که پول برگرده به حسابتون (مواردی بوده ظرف 2 هفته اومده حتی مبلغ های خريد های بالای 45 روز رو که در وب خريد کرديد...) و اينطوری يک اطمينان خاطر هست وقتی با کرديت کارت خريد می کنيد.
    البته اگر فروشنده شرکت بزرگی باشه علاوه بر روند بالا معمولا کرديت سنتر از شما می خواد که يک نامه به customer service اون company بزنيد و يک نسخه از اون رو هم برای credit centre بفرستيد. و در اين موارد خيلی موقع ها از اون شرکت تماس می گيرن و سعی می کنن شما رو راضی کنن که case رو ببنديد چون وجود اين موارد در پرونده مالی اآنها خيلی حيای منفی برای اعتبار مالیشون.

اصولا خريد با کرديت خيلی مزايا داره که بسياری از ايرانی های قديمی به اشتباه به تازه واردين توصيه می کنن تا می تونيد cash کار کنيد...
    گاهی هم قبل از اينکه اين کار را بکنيد همين که به فروشنده بگيد که از طريق credit company اقدام می کنيد کل مشکل رو حل می کنه و فروشنده شما رو در جا راضی می کنه...
    روند و کيفيت اين سرويس بستگی به credit company و نوع credit card شما دارد و سناريوی بالا برای همه کلاس های credit card انجام پذيره.
    ویرایش توسط misha10681 : September 20th, 2012 در ساعت 11:08 PM

Senior Member

كاملا صحيح مي فرماييد واين از مزاياي خريد با كارت اعتباري است البته توجه داشته باشيد كه اين قضيه دو طرفه است يعني ممكن است فروشنده هم پس از پايان پروسه خريد مبالغ اضافه ترى در صورتحساب نهايى منظور نمايد كه در نتيجه همواره بايد رسيد پرداخت ها و يا صورتحساب هاى بانكى خودرا كنترل نماييد وتا مدت هاى طولانى نگهدارى فرماييد

Member
    رشته و دانشگاه
    software engineer

درست است اما اين مورد بسيار نادر است چون برای تغيير مبلغ بايد از کارت دوباره استفاده شود که فروشنده ندارد، اين اتفاق ممکن است در مکان هايی مانند رستوران پيش بيايد
    و برای جلوگيری از آن بايد هميشه از پيش خدمت بخواهيم که POS را برای شما بياورد و در حضور شما کارت را وارد نمايد.
    همين موضوع برای ما يک بار اتفاق افتاد که گارسون برای خودش مبلغ اضافه تری به عنوان tip واردکرده بود که با تماس با credit company و بيان موضوع کل مبلغ شام را کنسل کردند و همه را به کارت برگرداندند...

دوستان از همه شما ممنون بابت share کردن تجربیاتتون. در مورد لوازم الکتریکی چطور ؟ موردی بوده تا بحال؟
    ارادتمند
    تقدیر ، تقویم انسانهای عادیست و تغییر ، تدبیر انسانهای عالیست.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Payam1981 نمایش پست ها
    دوستان از همه شما ممنون بابت share کردن تجربیاتتون. در مورد لوازم الکتریکی چطور ؟ موردی بوده تا بحال؟
    ارادتمند
    منظورتان دقیقا چیست (در مورد کلاهبرداری با لوازم الکتریکی)؟

ApplyAbroad Guru marjanmohajer آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

ارادتمند
    لوازم الكتريكي را حتما از فروشگاه هاي معتبر بخريد.

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    منظورتان دقیقا چیست (در مورد کلاهبرداری با لوازم الکتریکی)؟
    ghlobe عزیز.
    منظورم اینه که لوازم الکتریکی مثل اینجا که تقلبی که در نمی یاد؟ گارانتی واقعی دارن؟ من چون دارم با اینجا مقایسه میکنم یه خرده بدبین هستم. البته فرمایش خانم دکتر کاملا متینه. حتما باید از فروشگاههای معتبر خریداری بشه.
    تقدیر ، تقویم انسانهای عادیست و تغییر ، تدبیر انسانهای عالیست.

ApplyAbroad Guru

ghlobe عزیز.
    منظورم اینه که لوازم الکتریکی مثل اینجا که تقلبی که در نمی یاد؟ گارانتی واقعی دارن؟ من چون دارم با اینجا مقایسه میکنم یه خرده بدبین هستم. البته فرمایش خانم دکتر کاملا متینه. حتما باید از فروشگاههای معتبر خریداری بشه.
    اینجا مثل ایران نیست که جنس رو از مغازه های محلی بخرید. اصولا سر و کارتون تقریبا همیشه فقط با فروشگاههای بزرگ زنجیره ای است. اونها هم معمولا اجازه برگرداندن جنس رومیدن و گارانتی هم که وجود داره.

ApplyAbroad Guru marjanmohajer آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

تو بعضي از مال ها فروشگاه هايي هستند كه لوازم الكترونيكي مي فروشند همانطور كه عرض كردم از فروشگاه هاي معتبر فقط.

ApplyAbroad Guru

اگر در بریتیش کلمبیا زندگی میکنید از کمپانی Budget ماشین کرایه نکنید:

http://www.cbc.ca/news/canada/britis...etrepairs.html

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)