صفحه 4 از 13 نخستنخست 12345678910111213 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 123

موضوع: کلاه برداری های رایج در کانادا

ApplyAbroad Veteran

پیش فرض پاسخ : کلاه برداری های رایج در کانادا

فقط مشکل گارانتیش اینه که اگه بعد از سه ماه خراب بشه باید برید سراغ تولید کننده اصلی که معمولا خارج از شهر هستند. حالا فرض کن یه سشوار خریدی 20 دلار بعد از سه ماه که خراب میشه میگه برو سراغ تولید کننده اصلی که 30 کیلومتر با تورنتو فاصله داره بعد با خودت فکر می کنی تا اونجا بری پول بنزینت بیشتر میشه برای همین بی خیال میشی!
    افتتاح پرونده: ژوئیه 2005 دمشق
    دریافت ویزا: مارس 2011 ورشو

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    University of Calgary

سلام دوستان
    من دوتا سوال داشتم. ببخشید اگه کلیشه ای یا بامربوط به این تاپیک نیست.

اول اینکه با توجه به اینکه کارت های اعتباری حساب بانکی ما هیچ رمزی مثل ایران نداره و با پیدا کردن اون میشه به راحتی دزدی کرد، میخاستم بدونم چه راهی برای جلوگیری از دزدی وجود داره؟ یک فکری هست که میگن با خودتون کارت رو همراه نبرین ولی خوب آخه من اگه با کارت خرید کنم یک مقدار تخفیف میخوره!

دوم اینکه بعضی ها برای برگردوندنه مقداری پول به حساب من و یا واریز پول شماره کارت منو میپرسن! اولا باید اون شماره که بالای کارت نوشته و تعداد ارقامش زیادتره رو بگم دیگه؟ دوما ممکنه با داشتن این شماره بتونن سواستفاده کنن؟

خیلی ممنون از همگی

ApplyAbroad Veteran
    Radian آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Arizona State University

نقل قول نوشته اصلی توسط MehPa نمایش پست ها
    سلام دوستان

اول اینکه با توجه به اینکه کارت های اعتباری حساب بانکی ما هیچ رمزی مثل ایران نداره و با پیدا کردن اون میشه به راحتی دزدی کرد، میخاستم بدونم چه راهی برای جلوگیری از دزدی وجود داره؟ یک فکری هست که میگن با خودتون کارت رو همراه نبرین ولی خوب آخه من اگه با کارت خرید کنم یک مقدار تخفیف میخوره!

دوم اینکه بعضی ها برای برگردوندنه مقداری پول به حساب من و یا واریز پول شماره کارت منو میپرسن! اولا باید اون شماره که بالای کارت نوشته و تعداد ارقامش زیادتره رو بگم دیگه؟ دوما ممکنه با داشتن این شماره بتونن سواستفاده کنن؟

خیلی ممنون از همگی
    بلی بلی بسیار سو استفاده میشه از کارت . من خودم چند بار تاحالا گریبانگیرم شده. لیکن از اونجاییکه اینجا ایران نیست بانک همیشه طرف مشتری رو میگیره. تماس میگیرین با بانک میگین فلان تراکنش رو من Authorize نکردم

و اونها هم سه سوت برگشت میزنن. اصولا اینجا دیگه شهرِ هرت نیست.

اصلِ اصیلِ کلاهبرداری ها مربوط به SSN هست که توی آمریکا اتفاق میفته عمدتا با توجه به سیستمی که اینجا هست و به این راحتی ها کسی نمیتونه متوجه بشه که موردِ کلاهبرداری واقع شده.

فکر نمکینم ازین دسته چیزا تو کانادا داشته باشین. بنابراین برای کارت فقط کافیه که همیشه مانیتور کنین حسابتون رو که یه موقع عدد و رقمی اضافی نباشه اونجا.
    Arizona State University / Alumnus, Class of 2015 / Materials Science & Solid State Electronics, PhD
    دریچه ای به زندگی در آمریکا : اینستاگرام

Senior Member

سلام دوستان

خیلی ممنون از همگی
    دادن شماره كرديت كارد يعنى دادن چك سفيد امضاء پس به هيچ عنوان ان را به كسى ندهيد و براى جابجايى پول فقط شماره حساب بانكى تان را بدهيد.
    بله بعضى از كارت هاى اعتبارى بدون پين نامبر هم كار ميكنند ولى نكته اينجاست كه اگر در صورتحساب اخر ماه مغايرت مشاهده كرديد ميتوانيد از پرداخت مبلغ خوددارى كرده و تقاضاى پىگيرى نماييد.ولى دقت كنيد كه كارت هاى دبيت همگى داراى پين نامبر هستند و تراكنش انها فاينال است .

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    University of Calgary

نقل قول نوشته اصلی توسط Radian نمایش پست ها
    بلی بلی بسیار سو استفاده میشه از کارت . من خودم چند بار تاحالا گریبانگیرم شده. لیکن از اونجاییکه اینجا ایران نیست بانک همیشه طرف مشتری رو میگیره. تماس میگیرین با بانک میگین فلان تراکنش رو من Authorize نکردم

و اونها هم سه سوت برگشت میزنن. اصولا اینجا دیگه شهرِ هرت نیست.

اصلِ اصیلِ کلاهبرداری ها مربوط به SSN هست که توی آمریکا اتفاق میفته عمدتا با توجه به سیستمی که اینجا هست و به این راحتی ها کسی نمیتونه متوجه بشه که موردِ کلاهبرداری واقع شده.

فکر نمکینم ازین دسته چیزا تو کانادا داشته باشین. بنابراین برای کارت فقط کافیه که همیشه مانیتور کنین حسابتون رو که یه موقع عدد و رقمی اضافی نباشه اونجا.
    ممنون از پاسختون میشه راجع به SSN یه کم توضیح بدین و اینکه چرا توی کانادا اتفاق نمی افته؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    University of Calgary

نقل قول نوشته اصلی توسط amira44a نمایش پست ها
    دادن شماره كرديت كارد يعنى دادن چك سفيد امضاء پس به هيچ عنوان ان را به كسى ندهيد و براى جابجايى پول فقط شماره حساب بانكى تان را بدهيد.
    بله بعضى از كارت هاى اعتبارى بدون پين نامبر هم كار ميكنند ولى نكته اينجاست كه اگر در صورتحساب اخر ماه مغايرت مشاهده كرديد ميتوانيد از پرداخت مبلغ خوددارى كرده و تقاضاى پىگيرى نماييد.ولى دقت كنيد كه كارت هاى دبيت همگى داراى پين نامبر هستند و تراكنش انها فاينال است .
    ممنون از پاسختون
    اینطور که من متوجه شدم کارت ها یا دبیت هستن که برای برداشت وجه یا خرید از اونا پین لازمه و با داشتن شماره کارت کسی نمیتونه پول برداشت کنه و یا اعتباری هستن که آخر ماه که موقع پرداخته برای هر تراکنش مشکوکی میشه تقاضای بررسی کرد و در صورت دزدی مبلغشو نمیدی درسته؟ خوب وقتی یک شخصی با پول من خرید کرده و منم پولشو ندم، اون موقع تکلیف اون جنس خریداری شده و مغازه دار چی میشه؟ به علاوه چگونه میفهمن که من درست میگم؟
    باز هم ممنون

ApplyAbroad Veteran
    Radian آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Arizona State University

ممنون از پاسختون میشه راجع به SSN یه کم توضیح بدین و اینکه چرا توی کانادا اتفاق نمی افته؟
    در آمریکا هویت مالی هر فرد با SSN اش مشخص میشه ، فکر نمیکنم چنین مقوله ای در کانادا باشه.

و همین طور در آمریکا و فکر میکنم در کانادا چیزی به عنوان Final Sale نداریم روی Debit. برعکس برگردوندن پول به Debit بسیار ساده تر Credit هست. Credit برگشت پولش بعضا تا 2 دوره ی مالی ممکنه طول بکشه در حالیکه

من خودم Debit برگشت زدم 2 بار و هر بار 3 تا 4 روزه پول برگشته تو حساب. چیزی از بانک کم نمیشه ، بانک اون پولی که رقته به حساب طرف رو ازش پس میگیره به شما اضافه میکنه و حتی در صورت درخواست میره

طرف رو پیدا میکنه. البته به قول معروف همیشه همه جا ریسک وجود داره ولی اینجا خیلی از خرید ها پای تلفن انجام میشه و شماره کارت رو میدید و سفارش ثبت میشه. سیستم بانکی اینجا با ایران خیلی فرق داره.

من هم اون اوایل که اومده بودم از این Myth ها زیاد شنیدم بعدا دیدم که همه ی خیال پردازیست. حتی یکبار من یک کمپانی اشتباهی از کارتم پول برداشته بود، بعد چون تو حساب پول نبود بانک داده بود و یک فی 35$ بابت این

کارش من رو شارژ کرده بود. بلافاصله تماس گرفتم پول برگشت داده شد و فی بانک هم حذف شد.

یک قضیه ی دیگه ای که هست اکثر کارت ها Option ای دارن به اسم Free Fraud Protection. شما اینو که داشته باشی که کلا عملا یعنی با بانک قرارداد داری بر ضد سو استفاده.
    Arizona State University / Alumnus, Class of 2015 / Materials Science & Solid State Electronics, PhD

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Radian نمایش پست ها
    در آمریکا هویت مالی هر فرد با SSN اش مشخص میشه ، فکر نمیکنم چنین مقوله ای در کانادا باشه.
    چرا در کانادا هم SIN = Social Insurance Number داریم که مثل همونه.

در مورد کردیت کارت یکی از دوستان یکبار توصیه خوبی به من کرد. گفت یک کردیت کارت با سقف پایین (در حدود 1000-2000 دلار) بگیر و سقفش رو قفل کن که بانک افزایشش نده (چون بانکها وقتی چند سال مشتریشون باشید سقف کردیت کارتتون رو اتوماتیک بالا میبرند) و بعد فقط از این کارت برای خریدهای روزمره و آنلاین استفاده کن. در نتیجه اگر ازش سوء استفاده هم بشه دزد فقط تا سقف مثلا 1000 دلار میتونه برداره. همیشه اگر متوجه سوء استفاده شدید فورا به بانک خبر بدید پولتون رو برمیگردونند.

Senior Member

ممنون از پاسختون
    اینطور که من متوجه شدم کارت ها یا دبیت هستن که برای برداشت وجه یا خرید از اونا پین لازمه و با داشتن شماره کارت کسی نمیتونه پول برداشت کنه و یا اعتباری هستن که آخر ماه که موقع پرداخته برای هر تراکنش مشکوکی میشه تقاضای بررسی کرد و در صورت دزدی مبلغشو نمیدی درسته؟ خوب وقتی یک شخصی با پول من خرید کرده و منم پولشو ندم، اون موقع تکلیف اون جنس خریداری شده و مغازه دار چی میشه؟ به علاوه چگونه میفهمن که من درست میگم؟
    باز هم ممنون
    دوست گرامى،
    استفاده از كارت اعتبارى براى خريد به اين معنى است كه اين پول شما نيست كه خريد مى كند بلكه اعتبار شما اين كار را انجام ميدهد به عبارتى مشخصات خريدار و فروشنده در هنگام خريد در جايي ثبت ميشود وسيستم tracking ميتواند شما وفروشنده را تا سالها پى گيرى نمايد ، تا حدى شبيه چك بانكى خودمان .
    اگر كارت شما گم شود يا دزديده شود وشما هم اطلاع داده باشيد كارت ديگر كار نميكند اگر خودتان خريد كرده باشيد نميتوانيد ان را كنسل كنيد چون يا موقع خريد از شما امضا گرفته اند ويا پين نامبر زده ايد.بهر صورت خريد با اين سيستم با خداحافظى خريدار و فروشنده پايان نميپذيرد و انواع واقسام روشها و وسايل مثل دوربين هاى مدار بسته ويا بيمه هاى متعدد وجود دارد كه امنيت تراكنش ها را تضمين كند و اين نكته را اضافه كنم كه fraud و تقلب جرم بسيار سنگينى است و سابقه چندين ساله افراد با يك خريد چند دلارى حيف است بربابد رود .

ApplyAbroad Veteran
    Radian آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Arizona State University

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    چرا در کانادا هم SIN = Social Insurance Number داریم که مثل همونه.

در مورد کردیت کارت یکی از دوستان یکبار توصیه خوبی به من کرد. گفت یک کردیت کارت با سقف پایین (در حدود 1000-2000 دلار) بگیر و سقفش رو قفل کن که بانک افزایشش نده (چون بانکها وقتی چند سال مشتریشون باشید سقف کردیت کارتتون رو اتوماتیک بالا میبرند) و بعد فقط از این کارت برای خریدهای روزمره و آنلاین استفاده کن. در نتیجه اگر ازش سوء استفاده هم بشه دزد فقط تا سقف مثلا 1000 دلار میتونه برداره. همیشه اگر متوجه سوء استفاده شدید فورا به بانک خبر بدید پولتون رو برمیگردونند.
    راستی همین الان تو سایت کارتم بودم دیدم این امکان رو داره که برای Credit Card تقاضای PIN بکنین. فکر میکنم اینطوری شاید Safe تر باشه واسه بچه هایی که یکم نگرانن.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)