صفحه 6 از 13 نخستنخست 12345678910111213 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 123

موضوع: کلاه برداری های رایج در کانادا

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

پیش فرض پاسخ : کلاه برداری های رایج در کانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط yasinhajizadeh نمایش پست ها
    دووشواری؟ دووشواری نداره. خیلی هم عاااالیه. ییکی.
    اما جدا از شوخی، سیستم چیپ ن پین خیلی وقته که شکسته اگر تکنیکال به قضیه نگاه کنیم. یه نکته دیگه هم عرض کنم و اونم اینه که همیشه از کیف های استفاده کنید و کارت ها رو توش بزارین که RFID بلاکر باشه

نقل قول نوشته اصلی توسط nima2147 نمایش پست ها
    آقا این خط آخر رو دوباره بگو من متوجه نشدم. کیفهای ... چی؟ RFID چیه؟
    لازم شد و توضیح بیشتری بدم
    3 روش برای کارتهای کردیت یا دبیت وجود داره برای ارتباط با دستگاه POS card reader
    1- نوار مغناطیسی که در پشت همه کارتها شما به رنگ سیاه میبینید
    2- چیپ. که یه قسمت مربعی و مسی هست که به صورت جزیره ای هست و معمولا حدود 1 سانت در 1 سانت هست
    3- RFID . (که در برخی کارتها وجود دارد البته کم کم داره فراگیر میشه)که شما اصلا نمیبینید مداراتش رو و معمولا یه برآمدگی کوچکی روی کارت بوجود میاره که در نور میشه تشخیص داد که کجای کارت وجود داره
    مورد 1 و 2 حتما نیاز به ارتباط فیزیکی با دستگاه POS دارن تا مشخصات شما خوانده شود اما برای سومی چنین ارتباطی وجود نداره و از طریق امواج رادیویی این ارتباط برقرار میشه. پس ممکنه کسی از جیب شما بتونه اطلاعات کارت شما رو بخونه.
    از دید علمی و تکنیکی هیچ کدام از روشهای فوق ایمن نیستند اما در مقایسه میشه گفت که وضعیت روش دوم از همه بهتره
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

Member
    رشته و دانشگاه
    software engineer

نقل قول نوشته اصلی توسط zini_zinparast نمایش پست ها
    لازم شد و توضیح بیشتری بدم
    3 روش برای کارتهای کردیت یا دبیت وجود داره برای ارتباط با دستگاه POS card reader
    1- نوار مغناطیسی که در پشت همه کارتها شما به رنگ سیاه میبینید
    2- چیپ. که یه قسمت مربعی و مسی هست که به صورت جزیره ای هست و معمولا حدود 1 سانت در 1 سانت هست
    3- RFID . (که در برخی کارتها وجود دارد البته کم کم داره فراگیر میشه)که شما اصلا نمیبینید مداراتش رو و معمولا یه برآمدگی کوچکی روی کارت بوجود میاره که در نور میشه تشخیص داد که کجای کارت وجود داره
    مورد 1 و 2 حتما نیاز به ارتباط فیزیکی با دستگاه POS دارن تا مشخصات شما خوانده شود اما برای سومی چنین ارتباطی وجود نداره و از طریق امواج رادیویی این ارتباط برقرار میشه. پس ممکنه کسی از جیب شما بتونه اطلاعات کارت شما رو بخونه.
    از دید علمی و تکنیکی هیچ کدام از روشهای فوق ایمن نیستند اما در مقایسه میشه گفت که وضعیت روش دوم از همه بهتره
    در تکميل صحبت شما نياز به کيف خاصی نيست. فقط کافی در دو طرف کارت کاغذ آلومينيوم بگذاريد...
    می تونيد دو تکه کاغذ در جيب های کيف پولتون قرار بديد به طوری که وقتی کيف تا می شه کارت ها بين دو کاغذ آلومينيومی قرار بگيره و اينطوری امکان برداشتن اطلاعات از جيب/ کيف منتفی می شه...

پیش فرض پاسخ : متقاضیان مهاجرت به کانادا که فایلشان به ورشو ارسال شده است (پیش از 2008)

دوستانی که هنوز پاس رکوئست نشدین از نصیحت دوستان استفاده کنید. من به شخصه بهتون توصیه میکنم اگر امکان اقدام کردن برای استرالیا رو دارین حتما تا قبل از اینکه از ایران خارج شین که وقفه بیفته تو سابقه کارتون اقدام کنید. من چندین سال استرالیا بودم. اصلا قابل قیاس با کانادا نیست. اصلا منظورم هواش نیست کلا خود سیستم کشور هست. صداقت و روند کلی . اینجا یه سور زده به ایران. حالا تا تجربه بقیه دوستان چیه. ما رفتیم ماشین صفر خریدیم از تویوتا. test drive دادیم با ماشین و انتخاب کردیم. تو راه برگشت خونه داشتیم فکر میکردیم چرا فروشنده در رفت و هی میگفت برین، وسط راه فهمیدیم کلا یه مدل دیگه ماشین بهمون دادن و ما هم نفهمیدیم و تمام امضاها رو هم تو برگه کردیم. یعنی تو ایرانشم همچین چیزی آدم نمیبینه. به تویوتا اصلی زنگ زدیم میگه ببخسید ولی کاری نمیتونیم بکنیم، رییس این کمپانی اینجا هم وقتی فرداش رفتیم اینقدر هول شد چون مشتری داشت گفت دوشنبه عوضش میکنم یعد دیروز میگه نه میخواستی حواستونو جمع کنید. ...... دلار پول بیزبونو دادیم بابت هیچی. من نمیدونم چرا تجربه ما با این کشور اینقدر بد داره پیش میره. این همه برا همتون نوشتم به کسی اعتماد نکنید اونوقت اینجوری رفت تو پاچه خودمون. حالا یه تجربه دیگه هر کاری خواستین بکنین اول برین تو سایت bbb و ببینین که اون کمپانی چیجوریه حتی برا خرید مبل یا هرچی. من حالم واقعا بده که اینجوری سرمون کلاه رفته.<BR>این همه سال استرالیا یه بار همچین تجربه هایی نداشتم. اینجا نمیدونم ما شهرمون بده یا بقیه جاهاش هم همینطوره؟ ببخشید دوستان نمیخوام نا امیدتون کنم فقط حواستون جمع باشه خیلی زیاد. کلا یه 10-15 تا چشم اضافی با خودتون همه جا ببرین. نمیخواستم بنویسم ولی اونوقت سر شما ها هم همین پیش میاد. کلا برای هر کاری اصلا اعتماد نکنید.
    ویرایش توسط srj : December 16th, 2013 در ساعت 08:53 AM دلیل: ويرايش

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : متقاضیان مهاجرت به کانادا که فایلشان به ورشو ارسال شده است (پیش از 2008)

ای بابا عجب داستانی شد. تا حالا اینطوریشو نشنیده بودم. خیلی ناراحت شدم. این شهر شما ظاهرا خودمختاریه.
    تویوتا هیچ سیاست تعویض و پس گرفتن نداره؟ من از یه دیلر خیلی معروف در تورنتو یکی از این ماشین های دست دوم تمیز certified preowned شورولت گرفتم که تا یک هفته می تونستی کلا پس بدی و تا یک ماه هم می شد عوض کرد ماشین رو. تنها چیزش این بود که خیلی اصرار داشتن گارانتی اضافی بگیرم برای ماشین (واقعا پول الکی) که نگرفتم. البته از قیمتی که اول گفته بود به هیچ وجه پایین نیومد که در نهایت ازشون خواستم چند تا آپشن اضافی مثل سنسور دنده عقب و چند تا تعویض روغن و سرویس مجانی بهم بدن که دادن. برای سرویس که می بری ماشین رو خیلی محترمانه آدم رو می رسونن در خونه بعد میان دنبالت بری ماشینت رو بگیری. هرچند وقت یکبار زنگ می زنن و ایمیل می فرستن که راضی هستیم یا نه.

حالا یعنی همون ماشین رو بهتون دادن با مدل/ آپشن متفاوت؟ آخه یه خورده برام هضمش سخته. یا اصلا پول یک چیز دیگه رو گرفتن چیز دیگه ای به شما دادن؟
    ویرایش توسط uxmal09 : December 11th, 2013 در ساعت 12:26 AM

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Master of Computer Engineering - Senior Software Developer

ما هم با هیوندایی کار کردیم تا حالا و واقعا راضی بودیم. البته از دلر خودش خریدیم و از بس بهمون ایمیل و تلفن میزنن بابت اینکه ببینن راضی هستیم یا نه که دیوونه شدیم. هر کاری هم داشتیم خیلی منصفانه برامون انجام دادن و حتی راهنمایی هایی برای مواردی دیگه کردن تا مجبور به پرداخت هزینه بیشتر نشیم. باورتون میشه به همین دلایل گاهی که به فروشش و آپ گرید به یه مدل بالاتر از کمپانی دیگه که فکر میکنیم به خاطر همین نوع برخوردشون منصرف میشیم؟ یعنی ای کاش یه ذره بدی داشتن تا راحت کنارشون میذاشتیم. نمیدونم چرا تجربه های افراد اینقدر متفاوت میشه. مطمئنین برگه ها رو درست خوندین و اشتباهی از جانب خودتون نبوده؟ اخه گاهی ماها فکر میکنیم اینو بهشون گفتیم در صورتیکه اونها اصلا یه چیزر دیگه میفهمن و گاهی هم برعکس اونها چیزی میگن که ما یه چیز دیگه برداشت میکنیم. معمولا توصیه اینه که مخصوصا برای خریدهای اینچنینی با ایرانی های قدیمی تر که مورد اطمینانتون هستن تشریف ببرین و باهاشون صلاح مشورت کنین.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط uxmal09 نمایش پست ها
    ای بابا عجب داستانی شد. تا حالا اینطوریشو نشنیده بودم. خیلی ناراحت شدم. این شهر شما ظاهرا خودمختاریه.
    تویوتا هیچ سیاست تعویض و پس گرفتن نداره؟ من از یه دیلر خیلی معروف در تورنتو یکی از این ماشین های دست دوم تمیز certified preowned شورولت گرفتم که تا یک هفته می تونستی کلا پس بدی و تا یک ماه هم می شد عوض کرد ماشین رو. تنها چیزش این بود که خیلی اصرار داشتن گارانتی اضافی بگیرم برای ماشین (واقعا پول الکی) که نگرفتم. البته از قیمتی که اول گفته بود به هیچ وجه پایین نیومد که در نهایت ازشون خواستم چند تا آپشن اضافی مثل سنسور دنده عقب و چند تا تعویض روغن و سرویس مجانی بهم بدن که دادن. برای سرویس که می بری ماشین رو خیلی محترمانه آدم رو می رسونن در خونه بعد میان دنبالت بری ماشینت رو بگیری. هرچند وقت یکبار زنگ می زنن و ایمیل می فرستن که راضی هستیم یا نه.

حالا یعنی همون ماشین رو بهتون دادن با مدل/ آپشن متفاوت؟ آخه یه خورده برام هضمش سخته. یا اصلا پول یک چیز دیگه رو گرفتن چیز دیگه ای به شما دادن؟
    من هم همچین چیزی تا حالا نشنیدم که کلاه برداری در این حد باشه. اینجا شاید سعی کنند انقدر حرف بزنند و تو رو در بایستی میندازن که ی چیزیو بردارین و یا انقدر تو مخ میرن که سر آخر ی جوری کردیت کرد و لیسنستو بگیرن ی چیزیو تو پاچت کنند ولی اینجوری که دزدی دیگه من احساس میکنم شما یه سو تفاهمی چیزی شده

Banned

[QUOTE=uxmal09;1454708]
    میشه بگی شورل ت خرجش چجوری بالا نیست ؟ حدودا چقدر باید بدیم تا یه شورلت تمیز بگیریم , من امروز رفتم چند جا با ٧ ٨ هزار دلار محصنه درس حسابی که اذیت نکنه احساس میکنم نمیدن منظورم تویوتا هست به سرم زده ی ماشین سفر لیس کنم , دیشب رفتم این نمایندگی هوندا سر استلز و یانگ یارو ول نمیکرد کم کم دشت میگفت گواهی نماتو بده , گفتم میخای چی کار گفت همینجوری خلاصه داستانی

Banned

دیدین دوست من شما کلا انگار سو تفاهم براتون زیاد پیش میاد , شما اگر نوشته من رو بخونیم من کی گفتم اینا دزدی میکنند, گفتم کلاه برداری تا این حد اصلا اینجا ندیدم , شاید شما همینجوری این ماشین اشتب کردن, در ضمن شما ٨٠٠ دلار دارین قست ماشین میدین پلاس اینشورنس ؟ بابا دمتون گرم

دوستان عزیز من تازه این فروم رو دیدم. فقط یادتون باشه که تا الان 2 جا بد جوری سر ما رو کلاه گذاشتند.
    1/ توتیوتا کانادا که ماشین صفر
    40 هزارتایی رو انداخته که براتون مفصل خواهم نوشت. اصلا سمت تویوتا نرین customer servisesh مزخرفه. وقتی بهشون میگیم که چرا تست درایو یه ماشین بوده ماشینی که فروختن به ما یه مدل دیگه بوده میگن تقصیر خودتونه حواستونو جمع میکردین، همون جا میفهمیدین. حالا که نامه کتبی میخوام ازشون که ببرم دادگاه نمیدن . اصلا سراغ تویوتا تو کانادا نرین. خودش ماشین خوبیه و خرج نداره ولی اگر به مشکل بخوره مثل شورلوت و هوندا نیست که ساپورت کنه.
    2/ خونه های رنتال boardwalk اگر خواستین بگیرین 30 تا چشم اضافی ببرین و هیچ چیزیو حتی وقت توضیح میدن امضا نکنید. حواستون باشه شوتینگ کجاست ، موقع تحویل خونه دونه دونه خودتون inspect کنید .
    کلا اینجا به هیچی اعتماد نکنید. حتی به چشمهاتون.

Senior Member keshvari آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering-Communications

دوستان امروز برا ما هم داشت از این اتفاقا میفتاد که گفتیم ما خودمون آخر خطیم و ... بهمون زنگ زدن گفتن شما دوتا بلیت سفر به باهاما بردید که امروز پروموشن خورده و از هزار و ... دلار رسیده به 188 دلار برا هردو نفر و کلی شروع کردن به تعریف و ... که چه ساحلی و به به و ... بعد گفتن خب ویزا کارت دارین؟ گفتیم آره گفت خب تا کی اعتبار داره؟ گفتیم تا فلان وقت. گفتن خب شماره کارتت رو بده. همسرم گفت برا این 188 دلار میخواید؟ گفت آره دیگه این قیمت استثنایی امروزه من براتون سریع بگیرم. همسرم گفت من باید با همسرم مشورت کنم بعد. آقاهه گفت من جاهای زیادی سفر کردم از جمله ایران و مردای ایرانی درهیچ کاری احتیاج به اجازه همسرشون ندارن!!! (مارو دور نزن!) بیا خانمت رو سورپرایز کن و... همسرم گفت نه فوقش همون 1000 دلار میدیم گفت نه نمیشه و بده شماره رو اگه نه من 40 نفر دیگه تو سایت هستن که بهشون زنگ بزنم و همسرم گفت باشه به همونا زنگ بزن!!! حالا نمیدونم این کلاهبرداری بود یا نه اما طرف حتی زیر حرف خودشم زد... خلاصه حواستون به این تلفن ها هم باشه.
    سر ارادت ما و آستان حضرت دوست***********که هرچه برسر ما می رود ارادت اوست

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)