صفحه 7 از 13 نخستنخست 12345678910111213 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 123

موضوع: کلاه برداری های رایج در کانادا

ApplyAbroad Guru marjanmohajer آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

پیش فرض پاسخ : کلاه برداری های رایج در کانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط keshvari نمایش پست ها
    دوستان امروز برا ما هم داشت از این اتفاقا میفتاد که گفتیم ما خودمون آخر خطیم و ... بهمون زنگ زدن گفتن شما دوتا بلیت سفر به باهاما بردید که امروز پروموشن خورده و از هزار و ... دلار رسیده به 188 دلار برا هردو نفر و کلی شروع کردن به تعریف و ... که چه ساحلی و به به و ... بعد گفتن خب ویزا کارت دارین؟ گفتیم آره گفت خب تا کی اعتبار داره؟ گفتیم تا فلان وقت. گفتن خب شماره کارتت رو بده. همسرم گفت برا این 188 دلار میخواید؟ گفت آره دیگه این قیمت استثنایی امروزه من براتون سریع بگیرم. همسرم گفت من باید با همسرم مشورت کنم بعد. آقاهه گفت من جاهای زیادی سفر کردم از جمله ایران و مردای ایرانی درهیچ کاری احتیاج به اجازه همسرشون ندارن!!! (مارو دور نزن!) بیا خانمت رو سورپرایز کن و... همسرم گفت نه فوقش همون 1000 دلار میدیم گفت نه نمیشه و بده شماره رو اگه نه من 40 نفر دیگه تو سایت هستن که بهشون زنگ بزنم و همسرم گفت باشه به همونا زنگ بزن!!! حالا نمیدونم این کلاهبرداری بود یا نه اما طرف حتی زیر حرف خودشم زد... خلاصه حواستون به این تلفن ها هم باشه.
    از این گونه تلفن ها و افرها فراوانه. به هیچ وجهه هیچ اطلاعاتی بهشون ندید حتی اگه گفت از بانکتون تماس می گیریم. کلا صحبت باهاشون را ادامه ندید و تلفن رو قطع کنید.

ApplyAbroad Guru

دوستان امروز برا ما هم داشت از این اتفاقا میفتاد که گفتیم ما خودمون آخر خطیم و ... بهمون زنگ زدن گفتن شما دوتا بلیت سفر به باهاما بردید که امروز پروموشن خورده و از هزار و ... دلار رسیده به 188 دلار برا هردو نفر و کلی شروع کردن به تعریف و ... که چه ساحلی و به به و ... بعد گفتن خب ویزا کارت دارین؟ گفتیم آره گفت خب تا کی اعتبار داره؟ گفتیم تا فلان وقت. گفتن خب شماره کارتت رو بده. همسرم گفت برا این 188 دلار میخواید؟ گفت آره دیگه این قیمت استثنایی امروزه من براتون سریع بگیرم. همسرم گفت من باید با همسرم مشورت کنم بعد. آقاهه گفت من جاهای زیادی سفر کردم از جمله ایران و مردای ایرانی درهیچ کاری احتیاج به اجازه همسرشون ندارن!!! (مارو دور نزن!) بیا خانمت رو سورپرایز کن و... همسرم گفت نه فوقش همون 1000 دلار میدیم گفت نه نمیشه و بده شماره رو اگه نه من 40 نفر دیگه تو سایت هستن که بهشون زنگ بزنم و همسرم گفت باشه به همونا زنگ بزن!!! حالا نمیدونم این کلاهبرداری بود یا نه اما طرف حتی زیر حرف خودشم زد... خلاصه حواستون به این تلفن ها هم باشه.
    صددرصد کلاهبرداری بوده.هیچوقت به کسی که تلفنی از شما شماره کردیت کارت میخواهد اطمینان نکنید.

من فک کنم یه 20 باری اینو گفتم، دیگه باید بنویسم بزنم سردر انجمن
    هرگر هرگر هرگر مشخصات خودتون (تاریخ تولد، سین نامبر،...) مشخصات حساب بانکیتون و شماره کردیت کارتتون رو پای تلفن به کسی ندید... مگر اینکه خودتون زنگ زده باشید و بدونید دارید با کی صحبت می‌کنید (مثلن بعضی فروشگاه‌ها مثل فیوچرشاپ می‌تونید شماره کارتتون رو پای تلفن بدید بهشون و خریدتون رو بکنید و اونا براتون می‌فرستنش)

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

از من میشتوید هرگز پشت تلفن نه خرید کنید نه چیزی رو بپذیرید حتی اگر بسیار به سودتون باشه.
    هر کسی هم به شما از هرجایی بانک، فروشگاه یا شرکت اینترنتی زنگ زد بگید که قبلا کسی از شرکت شما زنگ زده و توضیح داده، ممنون من علاقه من نیستم. طرف هم میگه مطمینید از طرف ما بوده بفرمایید بله. طرف هم بدون هیچ درنگ خداحافاظی میکنه. این بهترین روش برای خلاص شدن از این مزاحم تلفنیهاست
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

Junior Member Flyaway آواتار ها

با سلام خدمت دوستان

یکی از موارد کلاهبرداری که بنده چند وقت پیش بهش برخوردم ، آگهی اجاره خانه در مونترآل در یکی از مناطق گران قیمت مونترآل بود که طرف مدعی بود خونه All included کاندو یک خوابه + اینترنت Wifi و و و کلا" 630 دلار ; کنار مترو سنت لوران ...
    ...
    شماره تماسی از خودش نمی ذاره ! آدرسی هم که میده من ساده توو سرما بلند شدم رفتم دیدم همچین پلاکی وجود نداره تووی اون خیابون که اون میگه
    ...
    یه سرچ تووی سایتهای خارجی کردم دیدم به شکل های مختلف با همون ایمیل اطلاعات افراد رو جمع می کرده و ازشون می خواست براش با وسترن یونیون پول انتقال بدن " یه چیزی توو این مایه ها
    ...
    هر سری یه تغییراتی تووی داستان ساختگیش درست می کنه ( به من می گفت می خواد 5 سال بره فرانسه پیش ننه اش درس بخونه + یک ماه هم برای تضمین اسباب اثاثیه کرایه اضافه می خواد و از این جور حرفا )
    ...
    نمونه متن ایمیلش رو براتون می ذارم + ایمیل کذایی که باهاش مکاتبه می کنه :

Bonjour

J'ai pris bonne note de votre courriel. Il s'agit d'un Appartement 3 1/2 meublé à proximité de toutes commerces et commodités. L'appartement est très propre comme sur les photos ce dernier était occupé par ma fille. Le Loyer est de 630$ avec les charges inclus (Chauffage, eau chaude, électricité, Internet haute vitesse et wifi, téléphone, câble TV, 5 Électro, Stationnement etc.). La raison de cette éventuelle location est de ne pas laisser l'appartement vide et non entretenu vu que ma fille qui occupait l'appart vient de me rejoindre à Paris (FRANCE) dans le cadre de ces études pour une durée de 5 Ans. L'appartement peut être loué meublé comme vide selon vos préférences. Je tiens aussi à vous dire que vous aurez à donner une garantie d'un mois de caution (qui sera remboursable à la fin du bail ou prise en compte pour le dernier mois de loyer).Pour ce qui est de la visite, je vais me déplacer sur rendez-vous pour vous faire visiter l'appartement et éventuellement passer à la signature du contrat de bail et la remise des clés de l’appartement. Je suis flexible a la durée du bail, vous pouvez emménager quand vous voudriez de la semaine prochaine ou début Janvier, Février. Merci de me faire part d’une réponse si vous êtes toujours intéressé pour que je vous laisse dans le prochain message la liste des pièces à fournir ainsi qu'une date pour le rendez-vous .Les informations suivantes sont requises d'abord pour la visite :

NOM:
    PRÉNOM:
    TÉLÉPHONE FIXE:
    NATIONALITÉ:
    NOMBRES DE PERSONNES DANS L'APPARTEMENT:
    DURÉE DE BAIL (Flexible) :
    PROFESSION:
    ADRESSE ACTUEL:

Adresse de l'appartement: ( 74 Rue Charlotte, Montréal, Québec , Canada ) et sachez que l'appartement est disponible dans l’immédiat. La Visite peut se faire cette semaine si vous désirez.

CARACTÉRISTIQUE

Très bel Appartement à louer Intime, chaleureux, aéré, vous serez tout simplement charmé. Complètement rénové et très bien insonorisé.Parfaite luminosité, organisation de l'espace impeccable et aménagé selon la tendance. 1 Chambre à coucher fermée.Emplacement très paisible. Vous trouverez, à proximité, les restos, cafés, terrasses, bars, boutiques, librairies et épiceries fines. Toutes les commodités se trouvent à moins de cinq minutes de marche y compris l'accès à la station. Draps, serviette de bain, salle de bains avec baignoire et douche, lave-linge et sèche-linge, fer et planche à repasser, cuisinière, réfrigérateur, congélateur, lave-vaisselle, climatiseur, grille-pain, vaisselle, casseroles, coutellerie, chaîne Hi-Fi, sécheuse, aspirateur, four micro-ondes, chauffage, téléphone avec appels locaux gratuits, Internet haute vitesse sans fil, etc.C’est un plaisir d’y habiter et de respirer la qualité de vie.C’est un des quartiers de Montréal les plus agréables à vivre. Le quartier est très sécuritaire pour des enfants et adultes.

vilosc59@hotmail.fr

موفق باشین و هوشیار

ApplyAbroad Veteran
    arashgold2002 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Flyaway نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان

یکی از موارد کلاهبرداری که بنده چند وقت پیش بهش برخوردم ، آگهی اجاره خانه در مونترآل در یکی از مناطق گران قیمت مونترآل بود که طرف مدعی بود خونه All included کاندو یک خوابه + اینترنت Wifi و و و کلا" 630 دلار ; کنار مترو سنت لوران ...
    ...
    شماره تماسی از خودش نمی ذاره ! آدرسی هم که میده من ساده توو سرما بلند شدم رفتم دیدم همچین پلاکی وجود نداره تووی اون خیابون که اون میگه
    ...
    یه سرچ تووی سایتهای خارجی کردم دیدم به شکل های مختلف با همون ایمیل اطلاعات افراد رو جمع می کرده و ازشون می خواست براش با وسترن یونیون پول انتقال بدن " یه چیزی توو این مایه ها
    ...
    هر سری یه تغییراتی تووی داستان ساختگیش درست می کنه ( به من می گفت می خواد 5 سال بره فرانسه پیش ننه اش درس بخونه + یک ماه هم برای تضمین اسباب اثاثیه کرایه اضافه می خواد و از این جور حرفا )
    ...

موفق باشین و هوشیار
    منم مورد مشابهی رو دیدم، با قیمت باورنکردنی! طرف در جواب ایمیل به من گفته:

Thanks for your response regarding your interest in having my apt for rent.The Apt is much available for now.What happened is that initially,I wanted to sell this apt but my wife suggested that we should rent it out to a responsible person.I am now currently in west Africa now with my family where we work as a volunteer with the Missionary, both me and my wife,we have the keys right here with us.I will like to inform you that it was due to my transfer that makes us to leave the apt and also want to give it out for rent and looking for a responsible person that can take very good care of it as we are not after the money for the rent but want it to be clean at all time and the person that will rent it will have to take it as if it were his/her own..So for now,We are here in West Africa,our new home and also with the keys of the apt,we are trying to look for an agent that we can give this document before we left but could not see and we are as well we don’t want our apt to be used any how in our absent that is why we took it along with us here..We are only willing to give the apt out to a lovely and caring person only, so if you know you cannot give the apt the neatness it deserves please don’t contact me.But if you promise to always take good care of the apt,get back to me on how you could take care of our apt or perhaps experience you have in renting a home. I am looking forward to hear from you ASAP,

And the monthly rent fee of the apartment is including the utilities include Hydro, cable /internet access,Central Air Conditioning, Laundry, Garbage Chute, Pets OK,Parking, dry cleaning,Heating, Electricity,TV, fridge etc and everything its already been furnished,Kindly confirm your interest by filling the form below:

TENANT RENT APPLICATION
    FIRST NAME:__________________
    MIDDLE NAME: __________________
    LAST NAME:__________________
    PROFESSION: ________________
    DATE OF BIRTH___________________
    PHONE (____) __________ (CELL)
    PHONE (____)__________ (WORK)
    PHONE (____) __________ (HOME)
    MARITAL STATUS: _________
    KIDS_____ (YES/NO), HOW MANY________
    CURRENT ADDRESS: ___________________________
    CITY: _______________
    PROVINCE:______________
    POSTAL CODE: ____________
    HOW LONG?___________IF RENTING
    WHY ARE YOU LEAVING? __________________________________________________ _____________________
    CURRENT RENT: _______
    DO YOU HAVE A CAR?
    HOW MANY PEOPLE WILL BE LEAVING IN THE HOUSE
    IF THIS HOUSE IS BEING GIVEN TO YOU,
    HOW LONG DO YOU INTEND STAYING? ____________
    WHEN DO YOU INTEND MOVING IN? ______________
    HOW MANY MONTH RENT ARE YOU WILLING TO PAY UPFRONT??____________________

Looking forward to hear from you with all this details so that i can have it in my file in case of issuing the receipt for you and contacting you.Await your urgent reply so that we can discuss on how to get the document and the key to you,please we are giving you all this base on trust and again i will want you to stick to your words,you know that,we do not see yet and only putting everything into Gods hand,so please do not let us down in this our property and God bless you more as you do this.

Thanks and God Bless you

جالب اینه که من دو بار همین ایمیل رو از دو آدم مختلف و برای دو خونه متفاوت دریافت کردم!!! آدم باید خیلی ساده لوح باشه که بخواد جواب همچین ایملی رو بده و گول این آدم رو بخوره...

موفق باشید
    دوستان عازم، رهسپاران سرزمین کانادا این تاپیک رو ببینید.

دوستان، لطفاً سوالات خودتون را در تاپیک های مربوطه مطرح فرمایید و تا حد ممکن از فرستادن پیام خصوصی خودداری نمایید. متشکرم

برای خونه اجاره کردن حتما از طرف بخواهید که سند خونه رو نشون بده که ثابت کنه خونه مال خودشه. من یکی از دوستام سرش کلاه رفت و 700 دلار داد و یارو گفت هفته دیگه بیا کلید رو بگیر. بعد معلوم شد خود یارو مستاجر بوده و ... . پول هم بش برنگردوند با اینکه همه چیز رو به پلیس گفت... دیگه بقیش رو نمی دونم چی شد...خلاصه مواظب باشید.
    If you fail to plan,you plan to fail

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط kbigdelysh نمایش پست ها
    برای خونه اجاره کردن حتما از طرف بخواهید که سند خونه رو نشون بده که ثابت کنه خونه مال خودشه. من یکی از دوستام سرش کلاه رفت و 700 دلار داد و یارو گفت هفته دیگه بیا کلید رو بگیر. بعد معلوم شد خود یارو مستاجر بوده و ... . پول هم بش برنگردوند با اینکه همه چیز رو به پلیس گفت... دیگه بقیش رو نمی دونم چی شد...خلاصه مواظب باشید.
    اینجا چند تا سوال پیش میاد. اولا آیا اون فرد چینی بود یا وایت کانادایی؟
    ثانیا، مگه دوستون ازش نپرسید که مالک هست یا مستاجر؟
    ثالثا، مگه ازش شماره تلفن نداره؟
    رابعا، تبلیغات خونه رو از سایتی چیزی دیده بود؟
    خامسا، چرا چک نداد؟
    والا دیگه عربی بلد نیستم،
    6- خونه خالی بود یا وسایل توش بود؟
    7- اگر وسایل توی خونه بود، مالک حق نداره که بدون حضور مستاجر وارد خونه بشه. پس باید مستاجر بوده باشه دیگه!
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

Banned

من هم چند وقتیه دنبال خونه هستم و هر روز kijiji رو چک می کنم. من هم مثل دوستان با یک آپارتمان مبله و همه چی included برخوردم که طرف از خودش شماره موبایل هم نذاشته بود. خلاصه حس کنجکاوی باعث شد بهش ایمیل بدیم از طریق سایت kijiji. امروز جواب ایمیل رو داده و این بار ایشون در انگلیس تشریف دارن و شماره انگلیس رو داده که می تونی تماس بگیری. این هم متن ایمیل اش:

Hello ....,

Thank you for your reply. As I told you before the rent for 1 month will be 780CAD and damage deposit 390CAD ( last month) with no extra fees and you will have full access to all the amenities of the building. The price will not increase for the whole period that you will stay there. I would also like to know how many people will live in the apartment and also which rental contract do you prefer- 6 months or 1 year rental contract with option of renewal. The monthly payments can be wired to my Canadian Bank Account (TD Bank) or we can setup a payment method that is suitable for both of us.

The apartment is in excellent condition, you only need to receive the keys and the contract so you could check it out, and see if you like it. Since at this moment I'm in London, United Kingdom and obviously we need a safe way to complete this deal.The solution is a worldwide third party company called SparkRent (www.SparkRent.com) ,they will provide assistance in handling the payment and delivery of the rental package

We use this company to see that you are an trusting and serious person. They will provide assistance in handling the payment and delivery of the rental package . With this procedure you will be able to check the apartment before I receive the payment. Please be aware that is NOT necessary for you to register with SparkRent given that I'm a registered user for 4 years and I've made over 30 transactions with them so far. They are really professional and they have great services.

My phone number is +44 203 28961 13 (if you are calling from Canada you may need to dial 011-44 203 28961 13). You can call me or e-mail anytime you wish.

Let me know if you are interested so I can provide with all the steps of this transaction . You need to know everything about this process before we get this started. I think is right for both of us.

Thank you and hope to hear from you soon!

Chris

خوب شد اینجا قبلا در موردش خونده بودم وگرنه اوون عکس هایی که از آپارتمان اش فرستاده بود هر کسی رو وسوسه می کنه که حداقل بره ببینه.

چند تا عکسی که با ایمیل برام فرستاده:

فایل پیوست 26228 فایل پیوست 26229 فایل پیوست 26230 فایل پیوست 26231 فایل پیوست 26232

اینها فقط چند تا از 25 عکسی است که فرستاده بود.

ApplyAbroad Guru

بطور کلی برای اجاره خانه هیچ وقت روش ارسال حواله بانکی و واریز آنلاین و نظیر آن را قبول نکنید. همیشه فقط چک شخصی را شخصا به دست صاحبخانه بدهید و رسید بگیرید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)