صفحه 106 از 246 نخستنخست ... 65696979899100101102103104105106107108109110111112113114115116156206 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,051 تا 1,060 , از مجموع 2459

موضوع: آرشیو شده: روادیددانشجویی|نحوه دریافت|مدارک موردنیازومسائل مرتبط-تاسال 2015

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    LSC, MASSEY

پیش فرض پاسخ : روادید دانشجویی | نحوه دریافت | مدارک مورد نیاز و مسائل مرتبط

ما برای دریافت کارت ملی جدید رفتیم گفتیم قبلی گم شده و همونجا یک فرم پر کردیم و بعد از یکماه کارت جدید اومد. فقط پشتش نوشته "المثنی"!! من در واقع الان 2 تا کارت ملی دارم. البته ترجمه اولی که Expire شده رو فرستادیم. جدیدها رو گرفتیم که اگه سفارت گیر داد که تاریخ گذشته است یا چرا آدرس من با همسرم فرق داره براشون بفرستم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    LSC, MASSEY

نقل قول نوشته اصلی توسط Haidehm نمایش پست ها
    ترجمه مدارک من برای 2011 بود و ارسال کردم ، البته هنوز بازخوردی دریافت نکردم اما اصلا از این قضیه اطلاع نداشتم که مدارک ترجمه شده با اعتبار 6 ماه است!!! به نظرم منطقی نیست!
    این که میگن اعتبار ترجمه مدارک تا 6 ماهه بیشتر برای اون مدارکی هست که ممکنه پس از مدتی بی ارزش بشه. مثلا شما 2 سال پیش سند خونه یاماشینت رو ترجمه کردی ولی الان فروختی!! این موضوع برای شناسنامه، مدرک تحصیلی وامثالهم صادق نیست. دارالترجمه اینو به من هم گفت ولی من توجه نکردم چون اونابیشتر به فکر درآمد خودشون هستن!!
    یا اینکه همشون میگن تمامی مدارک بدون استثنا باید مهردادگستری و وزارت خارجه داشته باشه که اینطور نیست. وقتی سوء پیشینه رو خود دادگستری صادر میکنه و سربرگ و مهر دادگستری داره چرا دوباره باید مهر دادگستری یا وزارت خارجه بخوره؟!
    تا اونجایی که من فهمیدم در جریان پروسه پذیرش و ویزا گرفتن و ترجمه مدارک به خصوص توی این فروم هر کی با توجه به برداشت خودش اظهارنظر میکنه درست یا غلط! که بسیاری اوقات ممکنه درست هم نباشه.

Member mao آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Fisheries ,Guilan University

سلام دوستان چند تا سوال داشتم:

1. عکس بهتر است با حجاب باشه یا بی حجاب؟
    2. در افر من که مال دانشگاه اتاگو است چیزی در باره accommodation ذکر نشده در صورتی که در چک لیست یک گارانتی از accommodation خواستند؟ دوستان الان من باید چه کار کنم؟
    3. تو نامه بورس من نوشته که این بورس شامل بیمه و استیودنت سرویس نمی شه. ایا در پروسه ویزا می خواهند که هر دو این مبالغ پرداخت شود؟ اگر این طور است شما از همین جا از طریق صرافی تونستید پرداخت کنید؟ یا اینکه می شه بعد از رفتن (البته به امید خدا) داد؟
    4. در قسمت additional supporting documents: منظور از latest academic reports to prove you are a genuine student یعنی چی؟ منظورش همون ریز نمرات و مدارک تحصیلی و یا لیست پابلیکیشن ها که در cv هست؟
    5. در قسمت 7 showing a genuine intent (بعد گفته دلایل تان برای درس خوندن و برگشت) می شه همه این ها را در قالب همون letter of intent نوشت (که در بخش ساپورتینگ داکیومنتس خواسته بودند؟)
    من یه جاب افر از استادم قرار است بگبرم (انگلیسی) دیگه همونه ضمیمه کنم؟ و نیازی به مهر دادگستری... نیست؟
    خیلی ممنون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    علوم کامپیوتر دانشگاه تهران

آقا من امروز مدارکمو واسه ویزا با DHL فرستادم. حالا بسته مو که پیگیری می کنم مشخصات یه بسته دیگه رو نشون می ده که یه ماه پیش از ترکیه رفته روسیه )))) این چه وضعیه خب آخه چرا؟ مگه این شماره ها یونیک نیستن؟!!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    chemistry, otago university

نقل قول نوشته اصلی توسط mao نمایش پست ها
    سلام دوستان چند تا سوال داشتم:

1. عکس بهتر است با حجاب باشه یا بی حجاب؟
    2. در افر من که مال دانشگاه اتاگو است چیزی در باره accommodation ذکر نشده در صورتی که در چک لیست یک گارانتی از accommodation خواستند؟ دوستان الان من باید چه کار کنم؟
    3. تو نامه بورس من نوشته که این بورس شامل بیمه و استیودنت سرویس نمی شه. ایا در پروسه ویزا می خواهند که هر دو این مبالغ پرداخت شود؟ اگر این طور است شما از همین جا از طریق صرافی تونستید پرداخت کنید؟ یا اینکه می شه بعد از رفتن (البته به امید خدا) داد؟
    4. در قسمت additional supporting documents: منظور از latest academic reports to prove you are a genuine student یعنی چی؟ منظورش همون ریز نمرات و مدارک تحصیلی و یا لیست پابلیکیشن ها که در cv هست؟
    5. در قسمت 7 showing a genuine intent (بعد گفته دلایل تان برای درس خوندن و برگشت) می شه همه این ها را در قالب همون letter of intent نوشت (که در بخش ساپورتینگ داکیومنتس خواسته بودند؟)
    من یه جاب افر از استادم قرار است بگبرم (انگلیسی) دیگه همونه ضمیمه کنم؟ و نیازی به مهر دادگستری... نیست؟
    خیلی ممنون
    1. زیاد مهم نیست یعنی من هر دو حالت رو دیدم . شخصا با حجاب گذاشتم
    2. هیچ کاری لازم نیست این موضوع مربوط میشه به زمان سفرتون
    3.نه این مبلغ رو زمانی که رسیدین اتاگو پرداخت میکنید
    4.بله
    5.متوجه نشدم
    بله همون کافیه با مهر و امضای شکیل استادتون

Junior Member Haidehm آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    teaching english

Smile پاسخ : روادید دانشجویی | نحوه دریافت | مدارک مورد نیاز و مسائل مرتبط

نقل قول نوشته اصلی توسط FaridF نمایش پست ها
    این که میگن اعتبار ترجمه مدارک تا 6 ماهه بیشتر برای اون مدارکی هست که ممکنه پس از مدتی بی ارزش بشه. مثلا شما 2 سال پیش سند خونه یاماشینت رو ترجمه کردی ولی الان فروختی!! این موضوع برای شناسنامه، مدرک تحصیلی وامثالهم صادق نیست. دارالترجمه اینو به من هم گفت ولی من توجه نکردم چون اونابیشتر به فکر درآمد خودشون هستن!!
    یا اینکه همشون میگن تمامی مدارک بدون استثنا باید مهردادگستری و وزارت خارجه داشته باشه که اینطور نیست. وقتی سوء پیشینه رو خود دادگستری صادر میکنه و سربرگ و مهر دادگستری داره چرا دوباره باید مهر دادگستری یا وزارت خارجه بخوره؟!
    تا اونجایی که من فهمیدم در جریان پروسه پذیرش و ویزا گرفتن و ترجمه مدارک به خصوص توی این فروم هر کی با توجه به برداشت خودش اظهارنظر میکنه درست یا غلط! که بسیاری اوقات ممکنه درست هم نباشه.
    به نظر من هم منطقی نیست! و امیدوارم که همینطور باشه که گفتین

رشته و دانشگاه
    teaching english

نقل قول نوشته اصلی توسط ftmashari نمایش پست ها
    آقا من امروز مدارکمو واسه ویزا با DHL فرستادم. حالا بسته مو که پیگیری می کنم مشخصات یه بسته دیگه رو نشون می ده که یه ماه پیش از ترکیه رفته روسیه )))) این چه وضعیه خب آخه چرا؟ مگه این شماره ها یونیک نیستن؟!!
    اگه شماره پیگیری رو درست وارد می کنین و این اطلاعات رو میده حتما با نمایندگی پست ارسالی تماس بگیرین و قضیه رو پیگیر بشین! بله البته که شماره هر بسته اختصاصی هست.

رشته و دانشگاه
    teaching english

نقل قول نوشته اصلی توسط shadiv نمایش پست ها
    1. زیاد مهم نیست یعنی من هر دو حالت رو دیدم . شخصا با حجاب گذاشتم
    2. هیچ کاری لازم نیست این موضوع مربوط میشه به زمان سفرتون
    3.نه این مبلغ رو زمانی که رسیدین اتاگو پرداخت میکنید
    4.بله
    5.متوجه نشدم
    بله همون کافیه با مهر و امضای شکیل استادتون
    تو فرم مقررات دریافت ارز دانشجویی تاکید کرده بود که حتما باید عکس خانمها در ویزا با حجاب باشه اما اینطور که از دوستان شنیدم در ویزای نیوزلند عکس ثبت نمیشه! بنابراین با حجاب یا بی حجاب برای ایران قابل مشاهده نخواهد بود. اما اگه تمایل به دریافت ارز دانشجویی دارین ، با یک دوراندیشی بدبینانه که از یه تاریخی به بعد نیوزلند تصمیم بگیره ویزاشو عکس دار کنه، اگه با حجاب بفرستین ریسکی نداره!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    علوم کامپیوتر دانشگاه تهران

نقل قول نوشته اصلی توسط Haidehm نمایش پست ها
    اگه شماره پیگیری رو درست وارد می کنین و این اطلاعات رو میده حتما با نمایندگی پست ارسالی تماس بگیرین و قضیه رو پیگیر بشین! بله البته که شماره هر بسته اختصاصی هست.
    ممنون جان. تماس گرفتم گفتن این مشخصات یه بسته قدیمیه و مشخصات بسته شما هنوز وارد سیستم نشده.
    اما به نظر من خیلی غیر منطقیه که شماره یه بسته که فقط یه ماه از تاریخ ارسالش گذشته رو به یه بسته دیگه اختصاص بدن

نقل قول نوشته اصلی توسط ftmashari نمایش پست ها
    ممنون جان. تماس گرفتم گفتن این مشخصات یه بسته قدیمیه و مشخصات بسته شما هنوز وارد سیستم نشده.
    اما به نظر من خیلی غیر منطقیه که شماره یه بسته که فقط یه ماه از تاریخ ارسالش گذشته رو به یه بسته دیگه اختصاص بدن
    من دو هفته پیش یه همچین اتفاقی افتاد برام ظاهرا شماره ها یونیک نیستن ولی حتما پیگیری کنین که مطمن شین.