صفحه 244 از 246 نخستنخست ... 144194234235236237238239240241242243244245246 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,431 تا 2,440 , از مجموع 2459

موضوع: آرشیو شده: روادیددانشجویی|نحوه دریافت|مدارک موردنیازومسائل مرتبط-تاسال 2015

Junior Member

پیش فرض پاسخ : روادید دانشجویی | نحوه دریافت | مدارک مورد نیاز و مسائل مرتبط

دوستان اگه کسی خواست برای وقت دکتر پیش دکتر ابراهیمی راد بره باید با شماره موبایل منشی هماهنگ کنه بیمارستان دی هستند ایشون خیابن ولیعصر نبش شهید عباسپور
    09123069757

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    مهندسی صنایع- دانشگاه آکلند

این سفارت بی انصاف اینا واسه چی ۴۸۰ یورو میگیره؟؟؟(ویزای دانشجویی و ویزای همراه)

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه

مدارک رو بردم سفارت میگه باید تمام صفحات ترجمه شده رو ما مهر بزنیم هر صفحه ای ۵ یورو. ایکاش از روز اول واسه نیوزلند اقدام نمی کردم. واقعا اینهمه باید پول بدی تازه چندین ماه هم صبر کنی تا ویزات بیاد

نقل قول نوشته اصلی توسط hmoghadam نمایش پست ها
    مدارک رو بردم سفارت میگه باید تمام صفحات ترجمه شده رو ما مهر بزنیم هر صفحه ای ۵ یورو. ایکاش از روز اول واسه نیوزلند اقدام نمی کردم. واقعا اینهمه باید پول بدی تازه چندین ماه هم صبر کنی تا ویزات بیاد
    دقیقا برای هر سه مهری که بزنن، 15 یورو میگیرن و رو به بالا رند میکنند، یعنی مثلا دو صفحه هم که مهر کنن، باز 15 یورو میگیرن. البته از مدارک ترجمه شده، صرفا صفحات فارسی رو مهر میکنن و انگیسی رو نیازی نیست مهر کنی. ضمنا من با یکی از بچه هایی که ماه گذشته ویزاش اپروو شد صحبت کردم، اون گفت من اصلا ندادم به سفارت مهر کنه و نیازی هم نیست. ولی من فکر کنم اون صفخات فارسی که مهر کپی برابر اصل نخورده رو بهتره بدید مهر کنن

Senior Member

اشتباه از شما بوده باید تو همون دارالترجمه اینکارو میکردین. ما تو دارالترجمه همه مدارکو مهر کردیم (بدون هزینه) و بعد که به سفارت نشون دادیم گفت همینا اوکیه تازه یکی از مدارکو یادمون رفت مهر کنیم که خودشون مهر کردن و چون فقط یکی بود هیچ پولی هم نگرفتن!

Junior Member

سلام دوستان،

خیلی خوشحالم که این گروه انقدر فعال هست. واقعا خیلی استفاده کردم. فقط یک سری سوال دارم که خیلی نگرانم کردن، و نتونستم با مطالعه صفحات جوابشونو پیدا کنم و ممنون میشم کمکم کنید:

1. رزومه ای که من به دانشگاه فرستادم شامل کارهای تحقیقاتی و کارهای Freelance من هم میشد. ولی برای همه کارهام مدرک ندارم. چون برای تحقیقات و ترجمه و اینا که مدرک نمی دن. بنابراین برای سفارت رزومه ای تهیه کردم که فقط شامل مواردی باشه که مدرکشو دارم. آیا این امر اشکال ایجاد می کنه؟ ممکنه سفارت رزومه ی دانشگاه رو با این رزومه مقایسه کنه؟ در ضمن، با کسر موارد تحقیقاتی، سابقه کارم میشه 3 سال. سفارت به این موضوع گیر میده؟ البته خود سفارت تهران گفته مشکلی ایجاد نمیشه... ولی من نگرانم....

2. برای مدیکال، من چند وقت پیش پام با شیشه بریده شد و چند تا بخیه خورد. ولی هیچ مشکلی نداره. فقط زخمش معلومه. این برای مدیکال مشکل ایجاد میکنه (از دکتر شهیدی وقت گرفتم)

3. من هزینه ی یک سال تحصیلم رو از طریق دوستم در نیوزلند با چک(که از بانک خود دوستم گرفته شده بود) پرداخت کردم. قراره بعدا باهاش حساب کنم سفارت گیر نمیده که این چک از کجا اومد و چرا دوستت پرداخت کرده؟ با توجه به اینکه من یک 30.000 دلار تو حساب خودم هست، و دو تا 100.000 دلار هم از طرف برادر و پدرم اسپانسر شدم.

4. پذیرش من Conditional نیست. ولی Provisional هست. به این شرط که 1. سوپروایزر دوم پیدا کنم تا سه ماه و 2. پروپوزال نهایی ارائه بدم تا یک سال. این امر مشکل ساز نیست؟

5. رشته ی تحصیلی من دیپلماسی و روابط بین الملل هست. آیا این رشته جزء رشته های حساس هست؟ و آیا مدارک من در دبی بررسی می شوند یا به نیوزلند می رن؟کلاً برای رشته های علوم انسانی پروسه ی بررسی کوتاه تر هست یا طولانی تر؟

6. من دو لیسانس دارم (دو رشته ای دانشگاه تهران)، ولی مدرک لیسانس دومم هنوز تو دانشگاه داره بررسی میشه. میخوام بدونم توی فرم ویزا بنویسم دو لیسانس دارم یا خیر( توی رزومه ی دانشگاه نوشتم).

دوستان ممنون میشم جوابم رو بدید. هر کس هر اطلاعاتی داره به نوعی به من می تونه کمک بکنه.

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Lily2014 نمایش پست ها
    سلام دوستان،

خیلی خوشحالم که این گروه انقدر فعال هست. واقعا خیلی استفاده کردم. فقط یک سری سوال دارم که خیلی نگرانم کردن، و نتونستم با مطالعه صفحات جوابشونو پیدا کنم و ممنون میشم کمکم کنید:

1. رزومه ای که من به دانشگاه فرستادم شامل کارهای تحقیقاتی و کارهای Freelance من هم میشد. ولی برای همه کارهام مدرک ندارم. چون برای تحقیقات و ترجمه و اینا که مدرک نمی دن. بنابراین برای سفارت رزومه ای تهیه کردم که فقط شامل مواردی باشه که مدرکشو دارم. آیا این امر اشکال ایجاد می کنه؟ ممکنه سفارت رزومه ی دانشگاه رو با این رزومه مقایسه کنه؟ در ضمن، با کسر موارد تحقیقاتی، سابقه کارم میشه 3 سال. سفارت به این موضوع گیر میده؟ البته خود سفارت تهران گفته مشکلی ایجاد نمیشه... ولی من نگرانم....

2. برای مدیکال، من چند وقت پیش پام با شیشه بریده شد و چند تا بخیه خورد. ولی هیچ مشکلی نداره. فقط زخمش معلومه. این برای مدیکال مشکل ایجاد میکنه (از دکتر شهیدی وقت گرفتم)

3. من هزینه ی یک سال تحصیلم رو از طریق دوستم در نیوزلند با چک(که از بانک خود دوستم گرفته شده بود) پرداخت کردم. قراره بعدا باهاش حساب کنم سفارت گیر نمیده که این چک از کجا اومد و چرا دوستت پرداخت کرده؟ با توجه به اینکه من یک 30.000 دلار تو حساب خودم هست، و دو تا 100.000 دلار هم از طرف برادر و پدرم اسپانسر شدم.

4. پذیرش من Conditional نیست. ولی Provisional هست. به این شرط که 1. سوپروایزر دوم پیدا کنم تا سه ماه و 2. پروپوزال نهایی ارائه بدم تا یک سال. این امر مشکل ساز نیست؟

5. رشته ی تحصیلی من دیپلماسی و روابط بین الملل هست. آیا این رشته جزء رشته های حساس هست؟ و آیا مدارک من در دبی بررسی می شوند یا به نیوزلند می رن؟کلاً برای رشته های علوم انسانی پروسه ی بررسی کوتاه تر هست یا طولانی تر؟

6. من دو لیسانس دارم (دو رشته ای دانشگاه تهران)، ولی مدرک لیسانس دومم هنوز تو دانشگاه داره بررسی میشه. میخوام بدونم توی فرم ویزا بنویسم دو لیسانس دارم یا خیر( توی رزومه ی دانشگاه نوشتم).

دوستان ممنون میشم جوابم رو بدید. هر کس هر اطلاعاتی داره به نوعی به من می تونه کمک بکنه.
    دوست عزیز تا اونجایی که من اطلاع دارم رزومه جز مدارک ضروری اولیه نیست پس بنابراین در صورتی که آفیسر پرونده شما نیاز به اطلاعات بیشتر یا توضیحاتی از جانب شما داشته باشه خودش بهتون ایمیل میزنه.
    2. دکتر شهیدی یه معاینه بدنی هم داره ولی به نظر من در کل اگه بریدگی که فرمودید در راه رفتن یا عملکرد پاهای شما تاثیر نذاشته باشه فکر نکنم گیر بده
    3. در صورتی که آفیسر بپرسه می تونید تحریم ها بین المللی رو بهونه کنید و بگید که از طریق سیستم بانکی ایران قابل پرداخت نبوده(در کل فکر کنم آفیسر ها با این موضوع آشنا باشن)
    4. نمیدونم
    5. کلا تا اینجایی که من می دونم بیشتر دانشکده مهندسی میره ولینگتون بقیه تقریبا در دبی بررسی می شن بازهم باید بقیه نظرشون رو بدن
    6. نمیدونم

Junior Member

دوست عزیز تا اونجایی که من اطلاع دارم رزومه جز مدارک ضروری اولیه نیست پس بنابراین در صورتی که آفیسر پرونده شما نیاز به اطلاعات بیشتر یا توضیحاتی از جانب شما داشته باشه خودش بهتون ایمیل میزنه.
    2. دکتر شهیدی یه معاینه بدنی هم داره ولی به نظر من در کل اگه بریدگی که فرمودید در راه رفتن یا عملکرد پاهای شما تاثیر نذاشته باشه فکر نکنم گیر بده
    3. در صورتی که آفیسر بپرسه می تونید تحریم ها بین المللی رو بهونه کنید و بگید که از طریق سیستم بانکی ایران قابل پرداخت نبوده(در کل فکر کنم آفیسر ها با این موضوع آشنا باشن)
    4. نمیدونم
    5. کلا تا اینجایی که من می دونم بیشتر دانشکده مهندسی میره ولینگتون بقیه تقریبا در دبی بررسی می شن بازهم باید بقیه نظرشون رو بدن
    6. نمیدونم

خیلی ممنون از پاسختون. خوشحال میشم سایر دوستان هم اگر نظری دارند کمک کنند. ممنونم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Lily2014 نمایش پست ها
    سلام دوستان،

سلام دوست عزیز...
    1. به نظر من بهتره که هرچه هست رو بطور کامل ذکر کنین و نیازی نیست که cv رو طریق بدین. در ضمن الزامی نیست که برا تمام سوابق مدرک ارائه بشه ( البته که اگه ارائه کنین مسلما بهتره ) ولی شما میتونید تو 1 برگه پیوست به فرم 1200 توضیح بدید که کارای research و Freelance رو بطور مستقل انجام دادین و زیر نظر شخص یا ارگان خاصی نبوده. ولی باید حتما قید کنین که تو اون دوره ها از چه طریقی support میشدین.

2. بازدید بدنی که توسط آقای دکتر شهیدی انجام میشه کاملا سرسرکی هستش. لاقل در مورد من اینطور بود. چون پای چپ منم شکستی داشته و هنوز اثر تعداد زیاد بخیه ها به وضوح هست ولی ایشون اصلا متوجه نشدن. خودشون ازتون میپرسن که آیا عملی داشتین یا نه. به نظر من اگ موضوع زیاد حاد نیست بهتر که چیزی نگید راجبش.

3. گمون نکنم مشکلی باشه. چون احتمالا باید فقط پرداخت شهریه مهم باشه. ولی بازم سایر دوستان که تجربه داشتن نظر بدن بهتره. چون من با هزینه شخصی اقدام نکردم.

4. معمولا دانشگاههای نیوزیلند یا پذیرش قطعی میدن و یا شرطی تا جایی که من میدونم. تا حالا من پذیرش Provisional از دانشگاههای نیوزیلند نشیده بودم. ولی مشکل مربوط به comprehensive proposal و cosupervisor باید بگم که سفارت فک نکنم به این 2 مورد حساس باشه. چون اینا جزوه مدارک اصلی نیس. شاید آفیسر زمانی که پرونده شما رو بررسی میکنه احتمالا از شما بخاد که initial proposal (در حد 1 صفحه) و اسم primary supervisor رو ارائه بدین. عموما این جزوه قوانین دانشگاههاست که پروپوزال جامع رو باید دانشجو در 12 ماه اول دوره دکترا ارائه بده و cosupervisor هم معمولا میشه در همین مدت و وقتی اونجا حضور فیزیکی دارین پیدا کنین. بازم برای اطلاع دقیقتر با Graduate Research Institute دانشگاه مکاتبه کنین.

5. کلا هیچ سند و مدرکی وجود نداره که چه رشته هایی حساسند. فقط بر اساس تجربه دوستان میشه نتیجه گرفت که رشته های مهندسی در اکثر موارد به ولینگتون فرستاده میشه.

6. قطعا باید تو فرم 1200 تو قسمت education history قید کنین این موضوع رو.شما میتونید از دانشگاه گواهی موقت فارغ التحصیلی درخواست کنین و اونو ترجمه ( احتمالا غیر رسمی ) کنین.

امیدوارم نظراتم براتون مفید باشه ولی بازم سایر دوستان باید نظر بدن چون منم به تازگی اقدام کردم و اینا تنها تجربیات شخصی خودم بودن.

موفق باشین...

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط mannan نمایش پست ها
    اشتباه از شما بوده باید تو همون دارالترجمه اینکارو میکردین. ما تو دارالترجمه همه مدارکو مهر کردیم (بدون هزینه) و بعد که به سفارت نشون دادیم گفت همینا اوکیه تازه یکی از مدارکو یادمون رفت مهر کنیم که خودشون مهر کردن و چون فقط یکی بود هیچ پولی هم نگرفتن!
    مهر کپی برابر اصل دارالترجمه رو تمام مدارک فارسی من بود اما سفارت گفت کافی نیست و باید مهر سفارت هم بخوره در غیر اینصورت دبی بر میگردونه. مثل اینکه این جدیدا قانون شده