صفحه 246 از 246 نخستنخست ... 146196236237238239240241242243244245246
نمایش نتایج: از شماره 2,451 تا 2,459 , از مجموع 2459

موضوع: آرشیو شده: روادیددانشجویی|نحوه دریافت|مدارک موردنیازومسائل مرتبط-تاسال 2015

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering/ Sharif University of Technology

پیش فرض پاسخ : روادید دانشجویی | نحوه دریافت | مدارک مورد نیاز و مسائل مرتبط

سلام
    ما بعد از 21 دسامبر هنوز ايميلي دريافت نكرديم. ولي در همين ايميل گفتند كه تا دوهفته بعد ميرسه و الان هم كه تعطيلات هست. اميدوارم هرچه زودتر نتيجه اي به دستمون برسه.

نقل قول نوشته اصلی توسط a_arghavani نمایش پست ها
    سلام
    ممنون از پاسختون
    ولی من دوباره بعد از چند روز از ایمیل اول، یه ایمیل دیگه دریافت کردم که تو کامنتهای بالا توضیح دادم، اگه ممکنه بخونید و نظرتونو بگید. این ایمیل گفته بود که مدارک شما رسیده و ...، ولی هیچ اسمی از IPB نبود و تازه انتهای ایمیل ادرسی از دبی بود که واسم جای تعجب داره.

نوع ویزای من دانشجویی هست و لیسانس مهندسی کامپیوتر (نرم افزار)، و ارشد آی تی دارم و واسه دپارتمان علوم کامپیوتر برای PHD اقدام کردم که البته موضوع تز دکترام هم در زمینه آی تی هست.

Junior Member

سلام
    من دیدم این مدته خیلی درباره مدارک و مهر کردنش صحبت شده گفتم تجربیات خودمو بگم بد نیست.
    من که شهریور مدارکم رو فرستادم همون موقه ها چه زنگ میزدی چه حضوری میرفتی، کارمندایی که پاسخگو بودن دو نفر آقا بودن. اونا ام کلا کاری باهات نداشتن. حتی من پوشه مدارکم رو عمدا درآوردم گذاشتم رو پیشخون که اگه حرفی دارن بزنن که نگفت اصلا. فقط من شنیده بودم که پاسپورتو بدی اونا کپی برابر اصل کنن بهتره همون رو دادم و بقیه مدارکم رو دارالترجمه داده بودم. و بعد اینکه کپی پاسپورتمو گرفتم پرسیدم همین گفت آره همین. اصلا بهم پیشنهادم نداد که میخوای مدارک دیگه ت رو هم بده مهر کنیم ... که اگه میگفت من حتما به خاطر استرسی که داشتم میدادم مهر کنه.... به هر حال
    ولی این یک ماهه اخیر که میری سفارت یه خانومی کارا رو انجام میده و من 10 روز پیش که رفته بودم و یه آقایی اومده بود که مدارکش رو مهر کپی برابر اصل بزنه بعد از اینکه شناسنامه ها رو داد خوده آقاهه از کارمند سفارت پرسید که یکی از مدارکش مهر کپی برابر اصل میخواد اونم گفت آره..... خیلی نسبت به مدارک کنجکاوی نشون میداد این خانومه نسبت به اون آقایی که قبلا مدارکه منو گرفته بود.... انگار که مثلا بهش گفته باشن از قبل که مدارک رو چک کنه (یعنی برداشته من اینجوری بود)
    حالا نمیدونم نظر شخصی خوده خانومه هست که اینجوری رو مدارک متقاضی دقیق بشه یا بهش گفتن...
    و اینکه میخواستم بگم که بعضی از دوستانه قدیمی به اونایی که تازه رفتن سفارت و مدارکشون رو دادن اونا مهر کنن خرده نگیرین که تقصیره خودتونه باید بیرون این کارو انجام میدادین. چون رفتاره خانومه یه جوریه که آدم شک میکنه و فکر میکنه حتمنه حتما باید بده اونا مهر کنن....
    اینا که گفتم همه ش برداشته خودم بود
    موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط Elsana نمایش پست ها
    سلام
    من دیدم این مدته خیلی درباره مدارک و مهر کردنش صحبت شده گفتم تجربیات خودمو بگم بد نیست.
    من که شهریور مدارکم رو فرستادم همون موقه ها چه زنگ میزدی چه حضوری میرفتی، کارمندایی که پاسخگو بودن دو نفر آقا بودن. اونا ام کلا کاری باهات نداشتن. حتی من پوشه مدارکم رو عمدا درآوردم گذاشتم رو پیشخون که اگه حرفی دارن بزنن که نگفت اصلا. فقط من شنیده بودم که پاسپورتو بدی اونا کپی برابر اصل کنن بهتره همون رو دادم و بقیه مدارکم رو دارالترجمه داده بودم. و بعد اینکه کپی پاسپورتمو گرفتم پرسیدم همین گفت آره همین. اصلا بهم پیشنهادم نداد که میخوای مدارک دیگه ت رو هم بده مهر کنیم ... که اگه میگفت من حتما به خاطر استرسی که داشتم میدادم مهر کنه.... به هر حال
    ولی این یک ماهه اخیر که میری سفارت یه خانومی کارا رو انجام میده و من 10 روز پیش که رفته بودم و یه آقایی اومده بود که مدارکش رو مهر کپی برابر اصل بزنه بعد از اینکه شناسنامه ها رو داد خوده آقاهه از کارمند سفارت پرسید که یکی از مدارکش مهر کپی برابر اصل میخواد اونم گفت آره..... خیلی نسبت به مدارک کنجکاوی نشون میداد این خانومه نسبت به اون آقایی که قبلا مدارکه منو گرفته بود.... انگار که مثلا بهش گفته باشن از قبل که مدارک رو چک کنه (یعنی برداشته من اینجوری بود)
    حالا نمیدونم نظر شخصی خوده خانومه هست که اینجوری رو مدارک متقاضی دقیق بشه یا بهش گفتن...
    و اینکه میخواستم بگم که بعضی از دوستانه قدیمی به اونایی که تازه رفتن سفارت و مدارکشون رو دادن اونا مهر کنن خرده نگیرین که تقصیره خودتونه باید بیرون این کارو انجام میدادین. چون رفتاره خانومه یه جوریه که آدم شک میکنه و فکر میکنه حتمنه حتما باید بده اونا مهر کنن....
    اینا که گفتم همه ش برداشته خودم بود
    موفق باشید
    من هم نظر شما رو دارم، اون خانمه هم هرچی ازش بپرسی که مهر لازم داره یا نه، میگه لازم داره. متاسفانه چون این پروسه گره کور زیاد داره، ادم وسواس پیدا میکنه و ریسک میکنه و میده اونا مهر کنن
    من تقریبا همه مدارکمو دادم علاوه ب دارالترجمه، سفارت هم مهر کرد

در مورد دو ایمیلی که من دریافت کردم (توضیحات در صفحه قبل) کسی نظری نداره؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering/ Sharif University of Technology

سلام
    ولي نه از من پرسيدند و نه من مدارك رو دادم مهر كنند. توي ايميلها هم چيزي نگفتند.

نقل قول نوشته اصلی توسط a_arghavani نمایش پست ها
    من هم نظر شما رو دارم، اون خانمه هم هرچی ازش بپرسی که مهر لازم داره یا نه، میگه لازم داره. متاسفانه چون این پروسه گره کور زیاد داره، ادم وسواس پیدا میکنه و ریسک میکنه و میده اونا مهر کنن
    من تقریبا همه مدارکمو دادم علاوه ب دارالترجمه، سفارت هم مهر کرد

در مورد دو ایمیلی که من دریافت کردم (توضیحات در صفحه قبل) کسی نظری نداره؟

Junior Member

سلام
    از دوستانی که موفق به اخذ فاند از استادشون یا بورس دانشگاه شدند می تونم خواهش کنم که یه مختصری از اطلاعاتی که در نامه ای که براشون از طرف دانشگاه ارسال شده مبنی بر این که شما ساپورت مالی دارید تا به سفارت ارائه کنید, ذکر کنند؟؟؟ استاد من یکم تازه وارده...!!! راجع به فاند میگه شرایط فاندش اینطوریه که من رو برای یکسال ساپورت میکنه بعد اگر پیشرفتم قابل قبول بود و منبع مالی هم موجود بود این ساپورت برای سال دوم و بعد سوم هم ادامه پیدا میکنه, آیا تو نامه شما هم این شرایط وجود دارد؟؟؟ یا 3 ساله است؟. سوال من اینکه با این شرایط سفارت آیا از من ارائه تمکن مالی برای تحصیلم میخواهد؟؟؟
    با سپاس

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط nazimasih نمایش پست ها
    سلام
    ولي نه از من پرسيدند و نه من مدارك رو دادم مهر كنند. توي ايميلها هم چيزي نگفتند.
    خب دیگه... میگم شاید اون خانومه زیاد حساسیت نشون میده واسه مهر کردنه مدارک..... وگرنه منم فکر نکنم مشکلی پیش بیاد. .. ولی خب آدم هی فکر میکنه استرس میگیره ..

Junior Member

نامه ای که من تحویل دادم ؛، نامه بورس از دانشگاه بود و اصلا اون اطلاعاتی رو که باید داشته باشه مثلا مبلغ بورس و اینا رو نداشت و من یادمه مکاتبه کردم از کارمنده دانشگاه پرسیدم و اونم گفت نامه ت همینه و چیز دیگه ای نمیدیم... منم ترسیدم مدارک ساپورت مالی هم ارائه کردم ولی بعد که ویزام اومد اصلا قید شده که ایشون ساپورت مالی نیاز نداره.... درباره شما هم فکر کنم اگه مدت زمان ساپورت مالی تون 1 ساله باشه شاید مشکل ایجاد شه .. البته من تجربه فاند استاد رو ندارم... شایدم نشه... ولی اگه یه نامه جنرال تحویل بدین که واسه دوره دکتری ساپورت میشین بدون اشاره به جزئیات قطعا مشکلی پیش نمیاد..

نقل قول نوشته اصلی توسط erbvn نمایش پست ها
    سلام
    از دوستانی که موفق به اخذ فاند از استادشون یا بورس دانشگاه شدند می تونم خواهش کنم که یه مختصری از اطلاعاتی که در نامه ای که براشون از طرف دانشگاه ارسال شده مبنی بر این که شما ساپورت مالی دارید تا به سفارت ارائه کنید, ذکر کنند؟؟؟ استاد من یکم تازه وارده...!!! راجع به فاند میگه شرایط فاندش اینطوریه که من رو برای یکسال ساپورت میکنه بعد اگر پیشرفتم قابل قبول بود و منبع مالی هم موجود بود این ساپورت برای سال دوم و بعد سوم هم ادامه پیدا میکنه, آیا تو نامه شما هم این شرایط وجود دارد؟؟؟ یا 3 ساله است؟. سوال من اینکه با این شرایط سفارت آیا از من ارائه تمکن مالی برای تحصیلم میخواهد؟؟؟
    با سپاس

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Civil-Structural Engineering, University OF Auckland

نقل قول نوشته اصلی توسط erbvn نمایش پست ها
    سلام
    با سپاس
    سلام
    من از طرف استادم بورس گرفتم. و در نامه دقیقا ذکر شده که سالی چه مقدار و برای کدام هزینه ها چه مقدار بورس برام تحویل می گیره. دت زمان اختصاص بورس هم ذکر شده مثلا برای دکترای من نوشته بیش ز 36 ماه. منبع اختصاص بورس هم نوشته شده است. البته تو ادامه توضیحاتشون هم نوشته که فاند در صورتی تخصیص پیدا میکنه که از فعالیت من راضی باشند. این یک جمله عمومی هست و غالبا در بورس ها ذکر می شود.

موفق باشید.

ApplyAbroad Veteran

درود

به علت جزیی سازی و تفکیک تاپیک ها جهت دسترسی سریع تر و راحت تر کاربران و ساماندهی انجمن این تاپیک قفل و تا سال 2015 آرشیو شد . ارسال های انتهای این تاپیک به تاپیک مرتبط روادید دانشجویی | نحوه دریافت | مدارک مورد نیاز و مسائل مرتبط منتقل شد . لذا در صورت ادامه بحث به تاپیک های مرتبط مراجعه نمایید .

با تشکر