صفحه 52 از 246 نخستنخست ... 2424344454647484950515253545556575859606162102152 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 511 تا 520 , از مجموع 2459

موضوع: آرشیو شده: روادیددانشجویی|نحوه دریافت|مدارک موردنیازومسائل مرتبط-تاسال 2015

پیش فرض پاسخ : روادید دانشجویی | نحوه دریافت | مدارک مورد نیاز و مسائل مرتبط

همسر من ویزای دانشجویی دارد و من ویزای کار (بواسطه همسرم)؛ اوایل دسامبر 2012 بعد از گرفتن پذیرش از دانشگاه آکلند، درخواست ویزای دانشجویی (با هزینه شخصی) کردم. ابتدا پرونده من به دفتر اداره مهاجرت در شهر Palmerston North که معمولاً پرونده های دانشجویی بررسی می شود رفت. 11 ژانویه، بعد از اینکه پرونده من به ولینگتون رفت و مسئول پرونده جدید با من تماس گرفت و اطلاع داد که بزودی بعد از بررسی های اولیه دوباره تماس می گیرد. حدود یک هفته بعد تماس گرفت و گفت که از موجودی حسابی که در ایران نشان دادید کافی نمی باشد و از من خواست که علاوه هزینه سه سال زندگی، شهریه دو سال تحصیل (شهریه سال اول پرداخت شده بود) بعلاوه شهریه دو سال همسرم را نشان بدهم. ضمناً گفت که به علت تحریم، مشکلاتی برای دسترسی به موجودی حسابتان دارید و باید توضیح بدهید که چطور به حسابتان دسترسی خواهید داشت در طول تحصیلتان. بعد از چند بار مکاتبه و اضافه کردن حساب پدرم به حساب خودم و توضیحاتی در مورد روشهای دسترسی به موجودی بانکی در ایران، مسئول پرونده ذر تاریخ 29 ژانویه اعلام می کند که توضیحات مورد نظر را بررسی خواهد کرد. در تاریخ 21 فوریه در جواب ایمیل من اعلام می کند که پرونده من در مرحله external verification است ضمن اینکه از من می خواهد تا فرم 1014 توسط پدرم به عنوان حامی مالی پر شود. 11 آوریل، مسئول پرونده طی ایمیلی اعلام می کند که می خواهد هفته بعد یعنی 17 آوریل با من تلفنی صحبت کند. امروز با من تماس گرفت و در مورد وضعیت فعلی ام در نیوزلند، ابهاماتی که در مورد یکی از سوابق کاری داشت، وضعیت شغلی پدر و مادر خودم و همسرم ، برنامه های احتمالی سفر به ایران یا برنامه های سفر خانواده به نیوزلند و برنامه بعد تحصیل پرسید. این اولین بار بود که من می شنیدم که مسئول پرونده ویزای دانشجویی در ولینگتون درخواست مصاحبه می کند. نهایتاً بعد از مصاحبه گفت که بزودی نتیجه را خبر می دهد.
    یک نکته حاشیه ای این مصاحبه ولی خیلی اساسی این است که سعی کنید همه مدارکتان حقیقی و جواب هایتان صادقانه و بدون تناقض با مدارک ارسالی تان باشد. ما خودمان هم از اول بنا را بر دروغ نگفتن گذاشتیم. بقیه اش هر چه که شود ان شاء الله خیر است.

نقل قول نوشته اصلی توسط Raahnamaaee نمایش پست ها
    همسر من ویزای دانشجویی دارد و من ویزای کار (بواسطه همسرم)؛ اوایل دسامبر 2012 بعد از گرفتن پذیرش از دانشگاه آکلند، درخواست ویزای دانشجویی (با هزینه شخصی) کردم. ابتدا پرونده من به دفتر اداره مهاجرت در شهر Palmerston North که معمولاً پرونده های دانشجویی بررسی می شود رفت. 11 ژانویه، بعد از اینکه پرونده من به ولینگتون رفت و مسئول پرونده جدید با من تماس گرفت و اطلاع داد که بزودی بعد از بررسی های اولیه دوباره تماس می گیرد. حدود یک هفته بعد تماس گرفت و گفت که از موجودی حسابی که در ایران نشان دادید کافی نمی باشد و از من خواست که علاوه هزینه سه سال زندگی، شهریه دو سال تحصیل (شهریه سال اول پرداخت شده بود) بعلاوه شهریه دو سال همسرم را نشان بدهم. ضمناً گفت که به علت تحریم، مشکلاتی برای دسترسی به موجودی حسابتان دارید و باید توضیح بدهید که چطور به حسابتان دسترسی خواهید داشت در طول تحصیلتان. بعد از چند بار مکاتبه و اضافه کردن حساب پدرم به حساب خودم و توضیحاتی در مورد روشهای دسترسی به موجودی بانکی در ایران، مسئول پرونده ذر تاریخ 29 ژانویه اعلام می کند که توضیحات مورد نظر را بررسی خواهد کرد. در تاریخ 21 فوریه در جواب ایمیل من اعلام می کند که پرونده من در مرحله external verification است ضمن اینکه از من می خواهد تا فرم 1014 توسط پدرم به عنوان حامی مالی پر شود. 11 آوریل، مسئول پرونده طی ایمیلی اعلام می کند که می خواهد هفته بعد یعنی 17 آوریل با من تلفنی صحبت کند. امروز با من تماس گرفت و در مورد وضعیت فعلی ام در نیوزلند، ابهاماتی که در مورد یکی از سوابق کاری داشت، وضعیت شغلی پدر و مادر خودم و همسرم ، برنامه های احتمالی سفر به ایران یا برنامه های سفر خانواده به نیوزلند و برنامه بعد تحصیل پرسید. این اولین بار بود که من می شنیدم که مسئول پرونده ویزای دانشجویی در ولینگتون درخواست مصاحبه می کند. نهایتاً بعد از مصاحبه گفت که بزودی نتیجه را خبر می دهد.
    یک نکته حاشیه ای این مصاحبه ولی خیلی اساسی این است که سعی کنید همه مدارکتان حقیقی و جواب هایتان صادقانه و بدون تناقض با مدارک ارسالی تان باشد. ما خودمان هم از اول بنا را بر دروغ نگفتن گذاشتیم. بقیه اش هر چه که شود ان شاء الله خیر است.
    مطمنئنا همین طور بوده که میفرمایید....هر چی که تحویل بدیم رو نقطه به نقطه و کلمه به کلمه و با دقت میخونن...از همه مدارک و شرایط و قوانین ما بطور کامل و بهتر از خودمون اطلاع دارن واسه همینه که همه آفیسر ها معمولا همین چند نفر هستن.....اونها پول میگیرن تا مچ ما رو بگیرن.... مطمئن باشید میخواسته ببینه جایی سوتی میدین یا نه....انشالله که هرچه زودتر جواب خوبی بهتون میرسه

امروز مسئول پرونده من ایمیل زد که درخواست ویزای من قبول شده است! چهار ماه و نیم بعد از ارسال مدارک اولیه

امروز مسئول پرونده من ایمیل زد که درخواست ویزای من قبول شده است! چهار ماه و نیم بعد از ارسال مدارک اولیه
    تبریک خالصانه من رو بپذیرید....دیدید خدمتتون عرض کردم که فقط میخواسته از چیزی مطمئن بشه و بزودی خبر خوبی بهتون میده.....انشالله این تجربه مفید به درد همه دوستان بخوره

ApplyAbroad Hero abola آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Food Science & Technology - University of Otago

امروز آلیستر ایمیل زد که با کارت ملی که کدپستی یکسان داره و گواهی سفر قانع نشده که ما با هم زندگی می کنیم، دوباره گفته یک مدرک قانع کننده بفرستید.آخه چی براش بفرستم؟
    CSQ: 15 Feb 2011 * F.F: 16 Feb 2011 * Update: 10 April 2013 * Medical : 18 Sep 2013 * Pass Request: 27 Oct 2013 * Landing: 29 Dec 2013

نقل قول نوشته اصلی توسط abola نمایش پست ها
    امروز آلیستر ایمیل زد که با کارت ملی که کدپستی یکسان داره و گواهی سفر قانع نشده که ما با هم زندگی می کنیم، دوباره گفته یک مدرک قانع کننده بفرستید.آخه چی براش بفرستم؟
    امکان دارد لیست مدارکی که برای این قضیه فرستادید را بگید؟

ApplyAbroad Hero abola آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Food Science & Technology - University of Otago

امکان دارد لیست مدارکی که برای این قضیه فرستادید را بگید؟
    ترجمه کارت ملی دو نفر که کدپستی یکسان داشت، اسکن صفحه پاسپورت که در یک تاریخ مسافرت رفتیم، ده تا عکس در فصل های مختلف
    CSQ: 15 Feb 2011 * F.F: 16 Feb 2011 * Update: 10 April 2013 * Medical : 18 Sep 2013 * Pass Request: 27 Oct 2013 * Landing: 29 Dec 2013

تبریک میگم . راستی آفیسرتون کی بود؟ وریفکیشنتون چقدر طول کشید؟

نقل قول نوشته اصلی توسط abola نمایش پست ها
    دوست عزیز این راه رو امتحان کردید؟؟؟ یک حساب پس اندار مشتر توی یه بانک باز کنید و از بانک بخواید یا نامه بهتون بده که شما حساب مشترک با هم دارید....یه مبلغی هم پول بذازید توش....البته باید دید بانک نامه رو با تاریخ افتتاح حساب میده یا نه. اگر هم قبض موبایلی چیزی دم دست هست که برای هر دونفرتون به یک آدرس فرستاده میشده در نتیجه میشه ازش استفاده کرد.... من نمیدونم چرا اینها اینجورین....از ما کدپستی رو قبول کرد اما از شما نه

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    chemistry, otago university

دوستان بالاخره من مدارک رو به دوبی فرستادم و ایمیلی دریافت کردم که To assist with the timely processing of your application each person 16 years of age or older included in the application should complete and return the attached INZ 1200 Additional Information Form. خوب حالا من این فرم رو پر کنم و بفرستم به این آدرس ایمیل تا 14 روز دیگه؟ همینجوری با ایمیل شخصی خودم بفرستم؟ اصلا این فرم رو چرا از اول نذاشتن که پر کنیم؟!! میشه دستی پر کرد و اسکنش رو فرستاد؟ مرسی