صفحه 56 از 246 نخستنخست ... 6464748495051525354555657585960616263646566106156 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 551 تا 560 , از مجموع 2459

موضوع: آرشیو شده: روادیددانشجویی|نحوه دریافت|مدارک موردنیازومسائل مرتبط-تاسال 2015

پیش فرض پاسخ : روادید دانشجویی | نحوه دریافت | مدارک مورد نیاز و مسائل مرتبط

نقل قول نوشته اصلی توسط mannan نمایش پست ها
    سلام، من احتمالا تا یک هفته دیگه پذیرشم برای phd دانشگاه وایکاتو میاد چند تا سوال داشتم<br>1. من با همسرم می خوام برم میشه بگید که چه مقدار باید تو حساب بانکی پدرم (به عنوان اسپانسر ) پول باشه و به چه مدت؟ (اطلاعات ضد و نقیض زیادی در مورد مدت و مقدار پول دیدم)<br>2. از همین الان میتونیم یه مقدر پولی رو تو حساب بابام بذاریم یا نه صبر کنیم تا زمان سفارت و اینکه اونا به ما بگن چه قدر باید ارائه بدیم؟ (من بعضی جاها شنیدم که تا سه ماه پول باید تو حساب باشه و اگه ما تا اون زمان صبر کنیم تا سفارت بگه چه قدر و به چه مدت باید ارائه بدیم و تازه از اون زمان بخوایم مثلا 3 ماه پول بذاریم تو حساب دیر نمیشه؟)<br>3. همسرم از زمان 30 شهریور که مدرک ارشدشو گرفت و بعدش به مدت 4 ماه برای آیلتس وقت گذاشت تا الان بیکاره، من شنیدم باید برای فاصله زمانی بین فارغ التحصیلی و بیکاری دلیل آورد، میشه در این زمینه راهنماییم کنید؟ (من خودم الان دانشجوی دکترا هستم تو ایران)<br>4. اینکه من خودم الان تو ایران دانشجوی دکترا هستم وقتی سفارت ازم پرسید که چرا وقتی اینجا دانشجویی ول میکنی و میری نیوزیلند چی باید بگم؟<br>5. میدونید که از چه زمانی باید برای انصراف از تحصیل اینجا اقدام کنم و چه قدر طول میکشه و مراحلش چه طوریه؟<br><br>عذر میخوام که انقدر سوالاتم طولانی شد. ممنونم از راهنماییهاتون<br><br>
    سلام. من (همسر هملت) تنها به سوال 3 جواب می دم چون شبیه خودم بود.
    من شهریور 90 لیسانسم تمام شد و از اون موقع هیچ کاری نکردم. توی فرم نوشتم که زبان می خوندم و خانم خانه دار بودم و خودم رو واسه PhD آماده می کردم (آدرس استادم رو هم واسه اینکه اگه می خواد بپرسه گذاشتم ) و هزینه هام رو هم همسرم پرداخت می کرده که شاغل بوده. آفیسرم لوسیلا اصلا از من نپرسید که توی این 1/5 چی کارا می کردم.
    ویرایش توسط hamlet1 : April 23rd, 2013 در ساعت 11:32 PM

ApplyAbroad Senior Veteran
    hediye119 آواتار ها

سلام، من احتمالا تا یک هفته دیگه پذیرشم برای phd دانشگاه وایکاتو میاد چند تا سوال داشتم
    1. من با همسرم می خوام برم میشه بگید که چه مقدار باید تو حساب بانکی پدرم (به عنوان اسپانسر ) پول باشه و به چه مدت؟ (اطلاعات ضد و نقیض زیادی در مورد مدت و مقدار پول دیدم)
    2.از همین الان میتونیم یه مقدر پولی رو تو حساب بابام بذاریم یا نه صبر کنیم تا زمان سفارت و اینکه اونا به ما بگن چه قدر باید ارائه بدیم؟ (من بعضی جاها شنیدم که تا سه ماه پول باید تو حساب باشه و اگه ما تا اون زمان صبر کنیم تا سفارت بگه چه قدر و به چه مدت باید ارائه بدیم و تازه از اون زمان بخوایم مثلا 3 ماه پول بذاریم تو حساب دیر نمیشه؟)
    3.همسرم از زمان 30 شهریور که مدرک ارشدشو گرفت و بعدش به مدت 4 ماه برای آیلتس وقت گذاشت تا الان بیکاره، من شنیدم باید برای فاصله زمانی بین فارغ التحصیلی و بیکاری دلیل آورد، میشه در این زمینه راهنماییم کنید؟ (من خودم الان دانشجوی دکترا هستم تو ایران)
    4.اینکه من خودم الان تو ایران دانشجوی دکترا هستم وقتی سفارت ازم پرسید که چرا وقتی اینجا دانشجویی ول میکنی و میری نیوزیلند چی باید بگم؟<br>5. میدونید که از چه زمانی باید برای انصراف از تحصیل اینجا اقدام کنم و چه قدر طول میکشه و مراحلش چه طوریه؟
    عذر میخوام که انقدر سوالاتم طولانی شد. ممنونم از راهنماییهاتون
    سلام
    1- در مورد پولی که می‌بایست تو حساب باشه همون‌طور که خودتون هم گفتید تجربیات متقاوتی وجود داره، کیس بنده هزینه 3 سال و شهریه 3 سال بود/2- بهتره پول رو زودتر توی حساب‌تون بگذارید تا حداقلِ حداقل 1 ماه توی حساب‌تون باشه (مال ما بیشتر از 3 ماه توی حساب بود) / 3- خانوم هملت توضیح دادند/ 4- با توجه به تجربه خودم، ازتون می‌پرسن که چرا قصد دارید دکتراتونُ ول کنید، شما هم می‌تونید بگید چون مثلن دانشگاه ایکس دانشگاه بهتری هست و رنکینگ بهتری داره، همین‌طور مثلن پروژه‌هایی که کار کردند به مورد تحقیقاتی من نزدیکِ و ... / 5- نمی‌دونم
    All human wisdom is summed up in two words - wait and hope” Alexandre Dumas

ApplyAbroad Senior Veteran
    hediye119 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط abola نمایش پست ها
    من امروز برای الیستر نامه هایی که به من و همسرم فرستادند به یک آدرس رو ایمیل کردم به نظرتون قانع میشه؟
    به نظرم چیز خوبی فرستادید امیدوارم قانع شه/ یکی از دوستان در مورد جساب مشترک هم گفته بود، این حساب مشترک در ثابت کردن یک رابطه پایدار خیلی خیلی موثره/ به‌نظرم بچه‌هایی که از این به بعد قصد اپلای برای ویزا رو دارن حتمن قبلش یه حساب مشترک با پارتنرشون باز کنن
    All human wisdom is summed up in two words - wait and hope” Alexandre Dumas

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hediye119 نمایش پست ها
    به نظرم چیز خوبی فرستادید امیدوارم قانع شه/ یکی از دوستان در مورد جساب مشترک هم گفته بود، این حساب مشترک در ثابت کردن یک رابطه پایدار خیلی خیلی موثره/ به‌نظرم بچه‌هایی که از این به بعد قصد اپلای برای ویزا رو دارن حتمن قبلش یه حساب مشترک با پارتنرشون باز کنن
    گرفتن استشهاد محلی از همسایه ها هم می تونه مفید باشه مبنی بر اینکه شما با هم زندگی می کنید

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hamlet1 نمایش پست ها
    سلام. من (همسر هملت) تنها به سوال 3 جواب می دم چون شبیه خودم بود.
    من شهریور 90 لیسانسم تمام شد و از اون موقع هیچ کاری نکردم. توی فرم نوشتم که زبان می خوندم و خانم خانه دار بودم و خودم رو واسه PhD آماده می کردم (آدرس استادم رو هم واسه اینکه اگه می خواد بپرسه گذاشتم ) و هزینه هام رو هم همسرم پرداخت می کرده که شاغل بوده. آفیسرم لوسیلا اصلا از من نپرسید که توی این 1/5 چی کارا می کردم.
    اما مشکلی که هست اینه که شوهر بنده هستند که بیکارن، من دانشجوی phd هستم و ما داریم از طریق من اقدام می کنیم. تو این مدت تقریبا 4 ماه درگیر امتحان آیلتس بود اما بعد از اون دیگه کار نکرد چون درگیر اپلای و رفتن شدیم... کسی میتونه تو این زمینه کمکم کنه؟

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hediye119 نمایش پست ها
    سلام
    1- در مورد پولی که می‌بایست تو حساب باشه همون‌طور که خودتون هم گفتید تجربیات متقاوتی وجود داره، کیس بنده هزینه 3 سال و شهریه 3 سال بود/2- بهتره پول رو زودتر توی حساب‌تون بگذارید تا حداقلِ حداقل 1 ماه توی حساب‌تون باشه (مال ما بیشتر از 3 ماه توی حساب بود) / 3- خانوم هملت توضیح دادند/ 4- با توجه به تجربه خودم، ازتون می‌پرسن که چرا قصد دارید دکتراتونُ ول کنید، شما هم می‌تونید بگید چون مثلن دانشگاه ایکس دانشگاه بهتری هست و رنکینگ بهتری داره، همین‌طور مثلن پروژه‌هایی که کار کردند به مورد تحقیقاتی من نزدیکِ و ... / 5- نمی‌دونم
    ممنون از راهنماییتون در مرو گزینه سه هم میشه اگه تجربه ای دارید بفرمایید چون دوستان یه اشتباهی کردند و وضعیت من و همسرم رو جابجا متوجه شدند .
    اما مشکلی که هست اینه که شوهر بنده هستند که بیکارن، من دانشجوی phd هستم و ما داریم از طریق من اقدام می کنیم. تو این مدت تقریبا 4 ماه درگیر امتحان آیلتس بود اما بعد از اون دیگه کار نکرد چون درگیر اپلای و رفتن شدیم... کسی میتونه تو این زمینه کمکم کنه؟

Senior Member

سوال دیگه ای که دارم اینه که زمانی که ما وقت سفارت گرفتیم اون زمان مقدار پولی که باید بگذرایم و مدت زمانش معلوم میشه یا از الان میتونیم با سفارت تماس بگیریم و اینو بپرسیم؟

سوال دیگه ای که دارم اینه که زمانی که ما وقت سفارت گرفتیم اون زمان مقدار پولی که باید بگذرایم و مدت زمانش معلوم میشه یا از الان میتونیم با سفارت تماس بگیریم و اینو بپرسیم؟
    به نظرم به این سئوال اینکه چقدر پول باید نشان بدهیم بارها در این فروم جواب داده شده است! طبق قانون باید شما به ازای هر نفر-سال تحصیل 15000 دلار نیوزلند نشان بدهید. اخیراً مواردی دیده شده است که مسئول پرونده هزینه شهریه دانشگاه را هم برای سالهای تحصیل می خواهد. بنابراین اگر شما مجرد هستید و دکترا می خواهید بخوانید باید برای سه سال تحصیلتان سه تا 15000+6000 دلار نیوزلند یعنی 63 هزار دلار نیوزلند نشان بدهید. حداقل این مبلغ باید یک ماه قبل در حسابتان باشد و موقع اقدام یک صورتحساب با بازه حداقلی سه ماه نشان بدهید (در بعضی موارد شش ماه خواسته اند) این موارد هم در فرم تقاضانامه به صراحت آمده است.

ممنون از راهنماییتون در مرو گزینه سه هم میشه اگه تجربه ای دارید بفرمایید چون دوستان یه اشتباهی کردند و وضعیت من و همسرم رو جابجا متوجه شدند .
    دوست عزیز! مسئول پرونده شما انتظار دارد که تمام نقاط تاریک رزومه شما روشن باشد بنابراین شما خیلی صادقانه می توانید توضیح بدهید که همسرتان مشغول اپلای بوده و بیکار بوده است هیچ اشکالی هم ندارد. قرار به بازجویی نیست فقط روشن کردن قضیه است.
    در ضمن بد نیست یکبار برای یکی دو ساعت وقت بگذارید و تمام پستهای بخش ویزای نیوزلند و آرشیو تحصیل در نیوزلند را بخوانید خیلی از سئوالات شما را با تقریب خوبی بقیه بچه ها داشته اند و بعضی هایشان هم جواب گرفته اند. در ضمن خواندن و مطالعه دقیق فرم تقاضانامه ویزای دانشجویی بعلاوه راهنمای پر کردن آن توصیه اکید می شود.
    اگر تجربه متفاوتی داشتید دوستانتان را هم در این فروم مطلع کنید ثواب دارد

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Raahnamaaee نمایش پست ها
    دوست عزیز! مسئول پرونده شما انتظار دارد که تمام نقاط تاریک رزومه شما روشن باشد بنابراین شما خیلی صادقانه می توانید توضیح بدهید که همسرتان مشغول اپلای بوده و بیکار بوده است هیچ اشکالی هم ندارد. قرار به بازجویی نیست فقط روشن کردن قضیه است.
    در ضمن بد نیست یکبار برای یکی دو ساعت وقت بگذارید و تمام پستهای بخش ویزای نیوزلند و آرشیو تحصیل در نیوزلند را بخوانید خیلی از سئوالات شما را با تقریب خوبی بقیه بچه ها داشته اند و بعضی هایشان هم جواب گرفته اند. در ضمن خواندن و مطالعه دقیق فرم تقاضانامه ویزای دانشجویی بعلاوه راهنمای پر کردن آن توصیه اکید می شود.
    اگر تجربه متفاوتی داشتید دوستانتان را هم در این فروم مطلع کنید ثواب دارد
    ممنون از راهنماییتون من تقریبا تمام پستها رو خوندم و چون در مورد میزان پول و مدت زمانش حرفای ضد و نقیض شنیدم (بعضیها یک ماه نیاز به گذاشتن پول داشتند بعضی سه ماه) به این دلیل دوباره این سوال رو مطرح کردم. در مورد بیکاری همسرم هم یه مقداری کیس متفاوته من اپلای کردم و در واقع من درگیر اپلای بودم اما شوهرم بیکار بود (بعد از اتمام آزمون ایلتس)، چون معمولا این کیس بیکاری برای خانوما پیش میاد و آقایون برای ادامه تحصیل اقدام می کنند و همسرشون به عنوان همراه باهاشون میره این سوال رو پرسیدم. باز هم ممنون