صفحه 245 از 246 نخستنخست ... 145195235236237238239240241242243244245246 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,441 تا 2,450 , از مجموع 2459

موضوع: آرشیو شده: روادیددانشجویی|نحوه دریافت|مدارک موردنیازومسائل مرتبط-تاسال 2015

Junior Member

پیش فرض پاسخ : روادید دانشجویی | نحوه دریافت | مدارک مورد نیاز و مسائل مرتبط

نقل قول نوشته اصلی توسط hmoghadam نمایش پست ها
    مهر کپی برابر اصل دارالترجمه رو تمام مدارک فارسی من بود اما سفارت گفت کافی نیست و باید مهر سفارت هم بخوره در غیر اینصورت دبی بر میگردونه. مثل اینکه این جدیدا قانون شده
    سلام دوست عزیز...

آره دقیقا برا منم همین جریان بود. من تمام صفحات کپی فارسی که به ترجمه های مدارک تحصیلیم الصاق بود توسط دارالترجمه کپی برابر اصل کرده بودم ولی مسئول سفارت تهران گفت که باید اوناهم مهر کنم وگرنه دبی رجکت میکنه.
    به ازای هر 3برگ 15یورو گرفت. من 7 برگ داشتم که جمعا ازم 30 یورو دریافت کرد

سلام، باز یاداوری میکنم، یکی از دوستانی که در همین فروم هم حضور داشتند و ویزاشون یکماه پیش اپروو شد، گفت که هیچ مدرکی رو به جز پاسپورت در سفارت کپی برابر با اصل نکرده. ایشون ظرف کمتر از یکماه از زمان پست مدارک، ویزاش اپروو شد. البته خود من مدارکم رو از طریق سفارت کپی برابر با اصل کردم ولی من صرفا واسه اینکه خیالم راحت باشه (وسواس به خرج دادم) اینکار رو کردم و گمون نمیکنم الزامی باشه.

یه سوال از دوستان دارم، من مدارکم رو هفدهم دسامبر (چهار روز پیش) به پست دی اچ ال تحویل دادم و هجدهم مدارکم به سفارت دبی رسید و امروز (21 دسامبر) ایمیل اومده که مدارکم رو به IPB فرستادن. بعد یک نامه ضمیمه ایمیل شده که توش همینو گفته و گفته که ظرف 14 روز از تاریخ نامه، فرم رو باید پست یا ایمیل کنم به ولینگتون. حالا سوال من اینه که منظورش چه فرمیه؟ تنها فرمی که در متن نامه و در دو پاراگراف بالاتر از این بهش اشاره شده، فرم 1200 هست که من داخل مدارک فرستاده بودم. یعنی باید فایل الکترونیکیش رو هم بفرستم؟

2- سوال دومم اینه که آیا این مدت (سه روزه از زمان دریافت مدارک در دبی) برای ارجاع پرونده به IPB متداول هست؟

از راهنماییتون ممنونم

Junior Member

سلام دوست عزیز

شما درست میگین. راستش منم وسواس بخرج دادم و تمام مدارک رو دادم سفارت تهران مهرکرد. آخه گفتم این هزینه 30 یورو رو الان بدم بهتر از اینکه که 1% پروندم به تعویق بیوفته و مجبور بشم دوباره هزینه پست مدارک بدم.

راستش در مورد سوالاتون نظری ندارم متاسفانه. ولی برا من قضیه کاملا برعکس.
    من مدارکم 30 نوامبر رسید دبی ( از سایت tnt چک کردم ) ولی هیچ ایمیلی دریافت نکردم تا اینکه بعد 1هفته خودم چندین بار بهشون ایمیل زدم و سرانجام ج دادن و بم 1 رفرنس نامبر و 1 لینک دادن ( که مربوط به vfs دبی بود) که میتونم اپلیکیشنمو چک کنم. بعد از چک کردن فهمیدم که مدارکم 1 دسامبر دریافت شده فقط همین. و تا الان هیچ ایمیلی دگه ای دریافت نکردم که آیا مدارکم دبی بررسی میشه یا به ولینگتون فرستاده میشه و واقعا از وضعیت اپلیکیشنم کاملا بی اطلاعم.

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    مهندسی صنایع- دانشگاه آکلند

چندتا نکته که به درد آیندگان میخوره:
    ۱. ویزای همراه مبلغش ۲۵۰ یورو
    ۲. طبق گفته سفارت اگه مدارک در دبی بررسی بشه نیاز به مهر کپی برابر اصل سفارت نیست و همون مهر دارالترجمه کفایت میکنه ولی اگه قرار به ارسال به ولینگتون باشه مهر سفارت لازمه در غیر اینصورت مدارک برگشت میخوره به تهران
    ۳. سفارت نیوزلند در ایران بعضی رشته ها رو میدونه که در دبی بررسی میشن یا میرن ولینگتون پس حتما ازشون بپرسین
    ۴. سفارت خودش میتونه مدارک شما رو به دبی پست کنه فقط هزینه اش رو باید پرداخت کنید

سلام
    چند روز بعد از اینکه مدارکم رو پست کردم یه ایمیل (از onlineservices@dol.govt.nz) اومد که مدارکت رسیده به دبی و ما ارجاع دادیم به IPB در ولینگتن که چهارده روز دیگه میرسه. حالا امروز دوباره ایمیل (از ImmigrationContact@dol.govt.nz) اومده که مدارکت رسیده دبی و ما داریم بررسی میکنیم و یک جدول زمانی داده که نوشته ویزای دانشجویی در 16 روز کاری بررسی میشه.
    من دقیقا متوجه نشدم چی شده، کسی میتونه منو روشن کنه؟ بالاخره دادن به IPB یا ندادن.
    زمان تحویل مدارک به دی اچ ال: 17 دسامبر
    زمان تحویل به دبی: 18 دسامبر
    زمان دریافت اولین ایمیل: 21 دسامبر
    زمان دریافت ایمیل دوم: 24 دسامبر

قسمتی از متن ایمیل اول:
    This letter is to advise you that your application has been transferred to Immigration New Zealand’s Immigration Profiling Branch (IPB) in WellingtonThis letter is to advise you that your application has been transferred to Immigration New Zealand’s Immigration Profiling Branch (IPB) in Wellington

قسمتی از ایمیل دوم:
    Thank you for your Student visa application. Your application was received by us on 18/12/2014

The average processing time for visa applications is

• Visitor visas - 15 working days
    • Student Visas - 16 working days
    • Work Visas - 25 working days
    • Returning Resident - 5 working days

We will endeavour to process your application as fast as we can. Your Immigration Officer will contact you accordingly within this period if they require any information or documents for your application.

و انتهای ایمیل دوم این اومده (فرستنده):
    Ma’a salama
    Dubai Market Office
    Immigration New Zealand

نقل قول نوشته اصلی توسط elitor85 نمایش پست ها
    سلام
    دوست عزیز
    امیدوارم خدا بهت صبر بده اما این روند طولانی تا مشخص شدن آفیسر غیر عادیه کاشکی ای- میل می زدی و می گفتی تو ای- میل نوشته تا 4 هفته مشخص می شه.
    راستی آفیسرت کی هست؟

به نطرم به international office دانشگاهتون بگید از اون طریق هم پیگیری کنند.
    فکر کنم کمک کنه بهت.
    هنوز آفیسر مشخص نشده اصلا! مدارک تو سپتامبر لاج شده بهم ایمیل زدن گفتن که تازه آفسیر رو آخر فبریه مشخص می کنن ( 5 ماه تا مشخص شدن آفیسر زمان خواهد گرفت! بعدش پقدر زمان بگریه تا معلوم شه اصلا می دن یا نه دیدنیه!!) اگر باز عقب نندازن! من دارم دنبال بقیه کشورا می گردم دیگه تا اپلای کنم! مسخره کردن دیگه! فقط نمی دونم کسی خبر داره استرالیا هم این مسخره بازیا رو داره یا نه؟
    از ماست که بر ماست.

Junior Member

سلام دوستان. چنتا سوال دارم:

1. برای خانم ها، عکسهایی رو که به فرمها میزنیم باید با حجاب یا بیحجاب باشه؟ چون آخه عکسهای پاسپورت و سوء پیشینه باید باحجاب باشن اگ برا ویزا بی حجاب فرستاده بشه برا آفیسر جای تعجب نیست؟
    در ضمن اگ عکس ویزا بی حجاب باشه احیانا تو مرز هوایی ایران مشکلی پیش میاد یا نه؟

2. چند سال پیش (2011 ) کلیه مدارک رو شامل مدرک لیسانس، شناسنامه و کارت ملی رو ترجمه کرده بودم. اگ همون ترجمه هارو الان بفرستم بنظرتون تو پروسه ویزا به مشکل میخورم و ممکن آفیسر ایراد بگیره؟

3. کسی از دوستان از کانتربری برا دکترای مهندسی تا حالا تو این فروم بورسیه داشته. میخام بدونم حدودا چقد پروسه ویزا طول کشیده؟

4. برا پرداخت application fee و همینطور certify کپی پاسپورت و صفحات فارسی ترجمه مدارک تحصیلی، آیا باید شخصا به سفارت تهران مراجعه کنم یا نه میشه کس دگه ای این کارو برام انجام بده؟

با تشکر.

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    مهندسی صنایع- دانشگاه آکلند

نقل قول نوشته اصلی توسط ABABIL1985 نمایش پست ها
    سلام دوستان. چنتا سوال دارم:

1. برای خانم ها، عکسهایی رو که به فرمها میزنیم باید با حجاب یا بیحجاب باشه؟ چون آخه عکسهای پاسپورت و سوء پیشینه باید باحجاب باشن اگ برا ویزا بی حجاب فرستاده بشه برا آفیسر جای تعجب نیست؟
    در ضمن اگ عکس ویزا بی حجاب باشه احیانا تو مرز هوایی ایران مشکلی پیش میاد یا نه؟

2. چند سال پیش (2011 ) کلیه مدارک رو شامل مدرک لیسانس، شناسنامه و کارت ملی رو ترجمه کرده بودم. اگ همون ترجمه هارو الان بفرستم بنظرتون تو پروسه ویزا به مشکل میخورم و ممکن آفیسر ایراد بگیره؟

3. کسی از دوستان از کانتربری برا دکترای مهندسی تا حالا تو این فروم بورسیه داشته. میخام بدونم حدودا چقد پروسه ویزا طول کشیده؟

4. برا پرداخت application fee و همینطور certify کپی پاسپورت و صفحات فارسی ترجمه مدارک تحصیلی، آیا باید شخصا به سفارت تهران مراجعه کنم یا نه میشه کس دگه ای این کارو برام انجام بده؟

با تشکر.
    ۱. کلیه عکسهای همسرم با حجاب بوده و تا الان که کسی گیر نداده. مگه تو مرز هوایی ایران ویزای نیوزلند ازتون میخوان که حالا بخوان گیر بدن یا ندن؟؟؟؟؟؟
    ۲. اینو نمیدونم ولی اگه من بودم بالشخصه مجددا همه رو ترجمه می کردم چون همینجوری هم پروسه طولانیه پس بهتره واسه چند صد هزارتومن ریسک نکنید
    ۳. اینو هم نمیدونم ولی در کل فکر کنم مدت زمان ویزا بسته به رشته است نه دانشگاه. سفارت نیوزلند در ایران هم معمولا میدونه کدوم رشته ها میره ولینگتون(البته رشته مهندسی صنایع رو نمیدونست)
    ۴. مشکلی نداره می تونید کس دیگه ای رو به جای خودتون بفرستید. من برادرم رو فرستادم کارهامو انجام داد. فقط حواستون باشه ویزای همراه (اگه دارید) ۲۵۰ دلاره و کپی کلیه مدارک فارسیتون رو سفارت باید برابر با اصل کنه و اینکه خود سفارت میتونه واستون مدارکتون رو پست کنه دبی فقط پولش رو می گیره.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering/ Sharif University of Technology

سلام. من و همسرم هم مداركمون دقيقا 18 دسامبر دبي رسيد و همين ايميلرو ما هم دريافت كرديم. اون فرم رو اگر فرستاديد ديگه نيازي نيست.
    ميبخشيد. من ميتونم سوال كنم نوع ويزا و رشته تون چي هست؟

نقل قول نوشته اصلی توسط a_arghavani نمایش پست ها
    سلام، باز یاداوری میکنم، یکی از دوستانی که در همین فروم هم حضور داشتند و ویزاشون یکماه پیش اپروو شد، گفت که هیچ مدرکی رو به جز پاسپورت در سفارت کپی برابر با اصل نکرده. ایشون ظرف کمتر از یکماه از زمان پست مدارک، ویزاش اپروو شد. البته خود من مدارکم رو از طریق سفارت کپی برابر با اصل کردم ولی من صرفا واسه اینکه خیالم راحت باشه (وسواس به خرج دادم) اینکار رو کردم و گمون نمیکنم الزامی باشه.

یه سوال از دوستان دارم، من مدارکم رو هفدهم دسامبر (چهار روز پیش) به پست دی اچ ال تحویل دادم و هجدهم مدارکم به سفارت دبی رسید و امروز (21 دسامبر) ایمیل اومده که مدارکم رو به IPB فرستادن. بعد یک نامه ضمیمه ایمیل شده که توش همینو گفته و گفته که ظرف 14 روز از تاریخ نامه، فرم رو باید پست یا ایمیل کنم به ولینگتون. حالا سوال من اینه که منظورش چه فرمیه؟ تنها فرمی که در متن نامه و در دو پاراگراف بالاتر از این بهش اشاره شده، فرم 1200 هست که من داخل مدارک فرستاده بودم. یعنی باید فایل الکترونیکیش رو هم بفرستم؟

2- سوال دومم اینه که آیا این مدت (سه روزه از زمان دریافت مدارک در دبی) برای ارجاع پرونده به IPB متداول هست؟

از راهنماییتون ممنونم

نقل قول نوشته اصلی توسط nazimasih نمایش پست ها
    سلام. من و همسرم هم مداركمون دقيقا 18 دسامبر دبي رسيد و همين ايميلرو ما هم دريافت كرديم. اون فرم رو اگر فرستاديد ديگه نيازي نيست.
    ميبخشيد. من ميتونم سوال كنم نوع ويزا و رشته تون چي هست؟
    سلام
    ممنون از پاسختون
    ولی من دوباره بعد از چند روز از ایمیل اول، یه ایمیل دیگه دریافت کردم که تو کامنتهای بالا توضیح دادم، اگه ممکنه بخونید و نظرتونو بگید. این ایمیل گفته بود که مدارک شما رسیده و ...، ولی هیچ اسمی از IPB نبود و تازه انتهای ایمیل ادرسی از دبی بود که واسم جای تعجب داره.

نوع ویزای من دانشجویی هست و لیسانس مهندسی کامپیوتر (نرم افزار)، و ارشد آی تی دارم و واسه دپارتمان علوم کامپیوتر برای PHD اقدام کردم که البته موضوع تز دکترام هم در زمینه آی تی هست.