صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 25

موضوع: مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه برای ویزای تحصیلی در مقطع لیسانس (تمامی سفارت ها)

ApplyAbroad Veteran

پیش فرض مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه برای ویزای تحصیلی در مقطع لیسانس (تمامی سفارت ها)

لطفا نتایج و تجربیات مربوط به مصاحبه ویزای خود را در مقطع لیسانس در این تاپیک به اشتراک بگذارید.

پ. ن: این تاپیک به پیشنهاد کاربر گرامی tortori ایجاد شده است.
    ویرایش توسط milad1988 : June 26th, 2012 در ساعت 11:06 PM

Junior Member

پیش فرض پاسخ : نتایج و تجربیات مصاحبه‌ی خود در سفارت آمریکا در آنکارا در سال ۲۰۱۲

سلام دوستان

من امروز ساعت ۱:۴۵ دقیقه وقت داشتم و حدودا ساعت ۴ مصاحبه شدم و خوشبختانه بدون کیلیرنس ویزا گرفتم . برای لسانس کامپیوتر پذیرش دارم و حدود ۸۰ درصد کل هزینه ها هم بورس دارم. امروز حدود ۶ نفر دیگه هم برای ویزای دانشجویی بودن که فقط یک خانمی که برای PHD عمران میخواست بره مثل من کلیرنس نخورد( شایدم من مثل اون ) و بقیه بچه ها همگی رفتند برای کلیرنس. در مورد متقاضی های ویزای توریستی و لاتاری هم اگه اشتباه نکنم فقط دو نفر ریجکت شدند و اکثرا رفتند برای کیلیرنس.

موارد زیر هم شاید برای بعضی از دوستان مفید باشه.
    اول اینکه منم با همون آقای جوان که موهای کوتاهی داره مصاحبه کردم و ایشون خیلی خیلی خوب برخورد کرد و هیچ مشکلی نبود و از من هیچ مدرکی نخواست فقط برای اون مقدار باقیمانده هزینه ها پرسید چطوری اونو پرداخت میکنی منم گفتم پدرم یه مقداری پس انداز داره , فقط همین و حتی bank statement هم ازم نخواست.

مورد دوم اینکه بچه هایی که قصد دارند بعد از مصاحبه به یه شهر دیگه برند ( مثلا استانبول) میتونند آدرس هتل استانبول رو به UPS بدند و نیازی نیست بعد از مصاحبه حتما آنکارا اقامت داشته باشند.

شاید موردی باشه که بهش اشاره نکردم اگه سوالی هست حتما بپرسید که جواب بدم.

Senior Member Gela آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer science-State university of New York at Buffalo

پیش فرض پاسخ : نتایج و تجربیات مصاحبه‌ی خود در سفارت آمریکا در آنکارا در سال ۲۰۱۲

سلام منم امروز از آنکارا ویزای مالتی بدون کلیرنس گرفتم.
    دختر هستم، فاند ندارم، برای لیسانس میرم و هیچ فامیلی اونجا ندارم. دانشگاه State university of new york at Buffalo
    با یه آقای جوون مصاحبه کردم خیلی خوش برخورد بود و رفتار دوستانه ای داشت.
    اولش سلام کرد و حالم رو پرسید بعد گفت یکم عجیبه دختر برای لیسانس بره آمریکا و خیلی کم پیش میاد. بخاطر کنکور و این مسائل داری میری؟
    منم گفتم نه برای کنکور هم خونده بودم ولی وقت مصاحبه ام طوری بود که روزی که کنکور داشتم مجبور شدم بیام ترکیه. عذرخواهی کرد (یه چیزیم طلب کار شدم ))) )
    بعد گفت چرا این رشته ( کامپیوتر) رو انتخاب کردی؟ چرا این دانشگاه؟
    پدر و مادرت چکاره هستند؟ اونا ساپورتت میکنن؟ میشه BS و کارنامه هاتو ببینم؟
    منم پرینت بانک+ کارنامه ی 3 سال دبیرستان+مدرک دیپلم+کارنامه های پیش رو نشون دادم. البته کارنامه ی 3 سال دبیرستان رو نگاه نکرد و فقط پیش رو دید.
    نگاه کرد و گفت انگار دیپلمت خیلی زودتر از بقیه حاضر شده، گفتم آره انقدر رفتم مدرسه گفتم زودتر دیپلمم رو بدید دادن
    بعد پرسید دبیرستان شریف میرفتی؟ گفتم بله، گفت این دبیرستان مال دانشگاه شریف هست؟ گفتم متاسفانه نه، فقط تشابه اسمی دارند.
    گاهی تایپ هم میکرد ولی وقتی سوال می پرسید بهم نگاه میکرد و این خیلی خوب بود چون اون جو خشک و اداری رو از بین می برد.
    بعدش گفت To me you're even more than qualified . اینجا بود که هم خیلی خوشحال بودم هم تقریبا مطمئن بودم ویزا رو میده :دی
    نهایتا گفت امیدوارم تو امریکا بهت خوش بگذره من بهت ویزای مالتیپل میدم برو UPS آدرستو بده فردا ویزات میاد هتل.

کل زمان مصاحبه یه چیزی حدود 3-4 دقیقه بود.
    پیشنهادم اینه که اولا تا مدرکی نخواسته ارائه نکنید دوما اگر روی موضوعی ( مثلا یه مبحث درسی) تسلط کافی ندارید تو صحبتتون بهش اشاره نکنید چون ممکنِ یه سوال ازش بپرسن (زیاد پیش اومده!) و نتونید درست جواب بدید. لبخند هم فراموش نشه

قبل از من یه خانوم مصاحبه داشت از شریف میرفت A&M بدون فاند، ویزا گرفتن بدون کلیرنس، یه آقا هم برای Logistic میرفتن ویزاشون همون موقع Approve شدن.(بدون کلیرنس)
    متاسفانه اطلاعات بیشتر ازشون ندارم 4 نفر دیگه هم بعد از من بودن که امیدوارم تجربیاتشون رو بنویسن اینجا. در کل خیلی خوب ویزا میدادن یه خانوم و آقا هم برای Lottery اومده بودن ویزا گرفتن بدون کلیرنس.

میدونم استرس کلا طبیعیه و دست شخص هم نیست. من خودم با اینکه خیلی اطمینان داشتم ویزا میگیرم ولی شدیدا استرس داشتم.
    اما بدونید اصلا استرس نداره و تو بدترین حالت یه کلیرنس میخورید و تموم!

بعلاوه برای Lottery هم نگران نباشید من خودم شرکت کردم ولی آفیسر اصلا اشاره ای به این موضوع نکرد.

برای دانلود نرم افزار شبیه ساز بخش Listening TOEFL iBT کلیک کنید.
    سوال خود را در انجمن ارسال کرده و لینک را به پروفایل من بفرستید.
    درباره ی وضعیت فاند و پذیرش مستر/دکترا سوال نپرسید چون من اطلاعی ندارم.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : نتایج و تجربیات متقاضیان ویزای تحصیلی در مقطع لیسانس (تمامی سفارت ها)

من ٧ مي در سفارت دبي وقت داشتم . من براي ليسانس ميرم.
    افيسر شروع كرد به انگليسي صحبت كرد. گفت چرا ميخواي بياي امريكا. منم
    گفتم چون تسهيلات رفاهي دانشگاه هاي اونجا خيلي از ايران بهتره و بعد از فارغ التحصيلي.. وقتي برگردم
    تو ايران كلي برام موقعيت شغلي خوب هست. چون مدرك امريكايي دارم. البته من نميخوام برگردم.. ولي به افيسر اينجوري گفتم.
    بعد بهم گفت.. اوكي... حالا كي اسپانسرته؟ منم گفتم بابام. گفت بابات چيكارست و تو كدوم شهر زندگي ميكني. ايا تاحالا كار كردي؟ كه منم كار نكردم و گفتم نه.
    بعدش پاسمو گرفت.. و بدون كليرنس.. ٢ روزه ويزام رو گرفتم. پاسپورت رو كه ويزا ميزنز ميره تو امپوست. كه منم با توجه به اينمه كليرنس نخوردم.. ٢ روز بعد زنگ زدم به امپست و گفتن حاضره بيا بگير . البته به من گفتن با ايميل بهت خبر ميديم كه كي پاست ميره تو امپست. ولي هيچ ايميلي به من نزدن. من خودم به امپست پيگيري كردم. در اخر هم بگم كه افيسر نه ريز نمرات و نه مدارك ماليمو ديد. فقط i20 نگاه كرد. فكر كنم من يكم شانس اوردم. كه طرف ادم خوبي بود.

پیش فرض پاسخ : نتایج و تجربیات متقاضیان ویزای تحصیلی در مقطع لیسانس (تمامی سفارت ها)

نقل قول نوشته اصلی توسط sk8erdude نمایش پست ها
    گفتم چون تسهيلات رفاهي دانشگاه هاي اونجا خيلي از ايران بهتره و بعد از فارغ التحصيلي.. وقتي برگردم
    تو ايران كلي برام موقعيت شغلي خوب هست. چون مدرك امريكايي دارم. البته من نميخوام برگردم.. ولي به افيسر اينجوري گفتم.
    بعد بهم گفت.. اوكي... حالا كي اسپانسرته؟ منم گفتم بابام. گفت بابات چيكارست و تو كدوم شهر زندگي ميكني. ايا تاحالا كار كردي؟ كه منم كار نكردم و گفتم نه.
    بعدش پاسمو گرفت.. و بدون كليرنس.. ٢ روزه ويزام رو گرفتم. پاسپورت رو كه ويزا ميزنز ميره تو امپوست. كه منم با توجه به اينمه كليرنس نخوردم.. ٢ روز بعد زنگ زدم به امپست و گفتن حاضره بيا بگير
    اگه اشکال نداره میشه وضعیت سربازیون، وضعیت فاندتون رو بگید... راستی شما برای لیسانس دومتون میرید یا بعد از دبیرستان مستقیم میرید آمریکا؟؟؟
    Apply A to Z - Undergraduate
    راهنمای کامل برای گرفتن پذیرش از دانشگاه های آمریکا در مقطع لیسانس
    این اکانت غیرفعال می باشد. لطفاً پیغام خصوصی ندهید.

Junior Member

بعدش پاسمو گرفت.. و بدون كليرنس.. ٢ روزه ويزام رو گرفتم. پاسپورت رو كه ويزا ميزنز ميره تو امپوست. كه منم با توجه به اينمه كليرنس نخوردم.. ٢ روز بعد زنگ زدم به امپست و گفتن حاضره بيا بگير . البته به من گفتن با ايميل بهت خبر ميديم كه كي پاست ميره تو امپست. ولي هيچ ايميلي به من نزدن. من خودم به امپست پيگيري كردم. در اخر هم بگم كه افيسر نه ريز نمرات و نه مدارك ماليمو ديد. فقط i20 نگاه كرد. فكر كنم من يكم شانس اوردم. كه طرف ادم خوبي بود.
    خدا رو شکر یکی پیدا شد تجربه undergrad بذاره!!
    آره همان طور که mjfadaee عزیز گفت، لطفا اگه ممکنه از شرایط خودت بیشتر بگو.
    ممنون.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mani85 نمایش پست ها
    خدا رو شکر یکی پیدا شد تجربه undergrad بذاره!!
    آره همان طور که mjfadaee عزیز گفت، لطفا اگه ممکنه از شرایط خودت بیشتر بگو.
    ممنون.
    بنده معافی دارم ، کفالت (پدر)، یک سال و نیمه گرفنم.ولی الان اگه قانون عوض شده در مورد کفالت ، اطلاعی ندارم. من مستقبم بعد از دبیرستان اقدام کردم کنکور ندادم . فاندی هم نگرفتم . با هزینه خودم میرم. از دانشگاه West virginia university پذیرش گرفتم. این دانشگاه برای مهندسی تو مقطع لیسانس SAT میخواست. منم میخواستم مهندسی کامپیوتر بخونم ولی چون SAT نداشتم
    دانشگاه گفت باید بیای physics, genreal بخونی و بعدش transfer کنی بعد یک semester به مهندسی. رشتم در I-20 , فیزیک قید شده بود و من میترسیدم بهم ویزا ندن ولی خوشبختانه اصلا افیسر نپرسید که چرا فیزیک...

البته fund تو این مقطع به من تعلق نمیگرفت . چون رزومه خواصی ندانشتم . معدل دبیرستانم 19/63 و تافل 70 ibt داشتم. برای undergraduate به این راحتیا فاند نمیدن. مگر اینکه رزومه خیلی قوی داشتم. ولی دانشگاه به خاطر معدل دبیرستانم چون بالا بود، در سال 3000$ از شهریم کم میکنه.....البته نا چیزه ولی بازم بد نیست

Member s7amiri آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Midwifery - SBMU

سلام
    لطفا اگر کسی برای مقطع کارشناسی اقدام کرده تجربیاتش را به اشتراک بگذارد
    من خودم می خواهم برای داروسازی بروم ولی اول باید یکسری پیش نیاز های مقطع کارشناسی داروسازی را بگذرانم واسه همین پذیرشم واسه لیسانس Pre-Pharmacy با اسکارلرشیپ سالی $7000 است از دانشگاه سینسیناتی. خودمم فارغ التحصیل شهید بهشتی مقطع کارشناسی در یکی از رشته های علوم پزشکی هستم با معدل 17.8 و تافل 94 و رزومه خوب و در واقع می خوام برای تغییر رشته بروم و 7 تا پذیرش دیگر هم در همین زمینه دارم. از نظر سند و حمایت مالی هم مشکل ندارم
    به نظرتون شانسم چه طوره؟
    خیلی نگرانم و اگر کسی تجربه ای داره خیلی خوشحال می شوم که بدانم
    ممنون

Junior Member

ممنون می شم اگه بگی چند سالته؟؟؟ در ضمن نمی دونی وضعیت اونایی که واسه بار دوم که دارن لیسانس می گیرن سنشونم بالاس به چه صورت هستش؟؟؟من 32 سالمه

Junior Member

سلام کسی انجا خبر داره اونایی که می خوان برای بار دوم لیسانس بگیرن سنشونم بالاس مثلا 30 سالشونه .. وضعیت ویزا به چه صورته؟؟؟

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)