صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 25

موضوع: مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه برای ویزای تحصیلی در مقطع لیسانس (تمامی سفارت ها)

Member s7amiri آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Midwifery - SBMU

پیش فرض پاسخ : نتایج و تجربیات متقاضیان ویزای تحصیلی در مقطع لیسانس (تمامی سفارت ها)

نقل قول نوشته اصلی توسط AmirUSA نمایش پست ها
    سلام کسی انجا خبر داره اونایی که می خوان برای بار دوم لیسانس بگیرن سنشونم بالاس مثلا 30 سالشونه .. وضعیت ویزا به چه صورته؟؟؟
    من هم همین سوال را دارم ولی هیچ جوابی نگرفتم چون تقریبا همه دارند برای فوق و دکتری اقدام می کنند ولی کلا به نظر می رسد که امسال دبی خیلی خوب داره ویزا میده و وضعیت امیدوار کننده است.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : نتایج و تجربیات متقاضیان ویزای تحصیلی در مقطع لیسانس (تمامی سفارت ها)

سلام دوستان!
    من امروز ساعت 14.30 ایروان وقت داشتم. (دختر هستم)
    ازم پرسید برای لیسانس می ری؟ گفتم بله. گفت scholarshipهات چی هستن؟ که گفتم، گفت دبیرستانتو کی تموم کردی؟ گفتم 4سال پیش. گفت از اون موقع چیکار می کردی؟ گفتم 3سال دانشجوی داروسازی بودم و پارسال ول کردم و برای امتحانای زبان اماده شدم. گفت چرا ول کردی؟ گفتم هم اینکه علاقه نداشتم، همم اینکه امکانات اصلاً کافی نبود. گفت می خوای چی بخونی؟ گفتم زیست شناسی. گفت که چیکار کنی؟ گفتم ادامه بدم برای ژنتیک. گفت همه چی خوبه و اپروو شدی و 4شنبه بیا ویزارو بگیر.
    از دیگران هم 3تا خانواده و یه آقا بودن برای ویزای توریستی که یکیشون رو رو متوجه نشدم چی شد و2تا دیگه درجا گرفتن بدون کلیرنس، آقای AZ1 هم که مثل من برای لیسانس بودن بدون کلیرنس اپروو شدن

بازم ضمناً من جفت برادرام امریکا دانشجو هستند..بازم اگه سوالی داشتین در خدمتم
    برای همه ارزوی موفقیت می کنم
    آهان قبلش هم ازم I-20 و دیپلم پایان دبیرستان و پیش دانشگاهی (اصلشون) و admission letter رو ازم گرفتن، اما آفیسر هیچی ازم نگرفت یعنی حتی نامه ی بانک هم نخواست..
    ویرایش توسط solaleh : September 20th, 2014 در ساعت 01:03 AM دلیل: ادغام پست ها

Member s7amiri آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Midwifery - SBMU

سلام دوستان
    من 9 جون وقت داشتم و برگ زرد گرفتم
    من لیسانس مامایی دارم و واسه داروسازی دارم میرم . واسه اینکه وارد برنامه داروسازی بشم باید یه سری پیش نیاز در سطح لیسانس پر می کردم و به همین دلیل پذیرشم برای لیسانس Pre-Pharmacy است از دانشگاه سینسیناتی با 7000$ اسکالرشیپ سالانه. فکر می کردم چون مثل بقیه برای فوق و دکتری نمیرم و فاند و این حرفا هم ندارم شانسم باید خیلی کم باشه ولی ویزا رو گرفتم.
    اول باید از همه دوستانی که تجربیاتشان را اینجا به اشتراک گذاشتند تشکر کنم چون با خواندن آن ها از همه سوالات از پیش آشنا بودم و با آمادگی کامل رفتم. درست مثل اینکه آدم یه امتحان مهم داشته باشه و شب امتحان سوالا رو به آدم داده باشند
    من 6 صبح آنجا بودم و تا ساعت 7:35 دقیقه که شروع کردند به داخل کردن مراجعین. با صحبت با سایرین سرمون گرم شد و تازه کلی هم خوش گذشت و روحیه گرفتیم. دیر تر از 6-6:30 نرین چون باید تو آفتاب تو صف باشین ولی اگر زودتر بریم حداقل زیر سایبون وایسادین و تو آفتاب سیستمتون بهم نمیریزه
    کیفارو تحویل دادیم و بعد از گذشتن از حیاط وارد ساختمون اصلی شدیم و نوبت دادند و بعدشم تحویل مدارک و انگشت نگاری.
    از شانس من نفر 4-5 صدام زدند (راندومه چون خیلی دانشجو صبح قبل من آمده بودند) واسه همین از سرنوشت سایرین بی خبرم
    یه خانم جوان آفیسر من بود.
    سوالات این ها بودند که من از قبل از طریق همین انجمن همه را می دانستم و جواب های از قبل آماده شده داشتم
    -چرا این دانشگاه رو انتخاب کردی؟ من تو جوابام چند تا از رنکینگ هایی رو که دانشگام داشت تحویلش دادم که معلوم بود خوشش آمده که با اطلاعات دقیق جواب میدم نه صرفا یه جواب کلی که مثلا چون اینجا خوبه
    -جای دیگه هم اپلای کردی؟ من 8 جا دیگه هم اپلای کرده بودم و از همشون پذیرش داشتم. از اینم خیلی خوشش آمد و حتی گفت WOW! Congradulations
    -بعد فارغ التحصیلی می خوای چی کار کنی؟ به نظر من از آینده شغلی درخشان رشتتون تو ایران بگین که چقدر رو بورسه و کلا ایران ایران زیاد بگین توی جملاتتون. واسه من که جواب داد.
    -از زمان فارغ التحصیلی تا حالا چیکار کردی؟ واسه دولت کار کردی؟ من کار نکرده بودم و گفتم این مدت درگیر پذیرش گرفتن از دانشگاهها بودم
    چونکه من لیسانسم علوم پزشکی است یه چیزی از طرح پزشکان که تعهد دارند که چند سال واسه دولت کار کنند توی ذهنش بود واسه همین باز هم تو این زمینه ازم سوال کرد . منم چون از قبل آماده بودم گفتم ما از طرح معافیم و دولت به رشته ما احتیاج نداره که این بار ازم قبول کرد
    بعدش ازم برگه های بانکی و تعهدات مالی را گرفت و یه نگاه اجمالی انداخت و پسم داد.

وسط مصاحبم یه پسره هم که عقب ماندگی ذهنی داشت یه مرتبه اومد کنار من وایساد و دستش را کرد توی محفظه ای که مدارک رو توش میزاریم که آفیسر ترسیده بود . حواستون باشه که اگر چنین موارد غیر مترقبه ای پیش آمد شما هول نشین و استرس نگیرین و جوابای بعدیتون رو تحت تاثیر نذاره . تحت هر شرایطی لبخند از لبتون نره و با اعتماد به نفس و طوریکه از خودتون مطمئن هستید ژست بگیرید

بعد یه سوال پرسید که فکر نکنم ربطی به روند ویزا داشته باشه: پرسید تو ایران مردم می توانند دارو بگیرند؟ من حدس زدم منظورش تحریم ها و کمبود دارو است. من نخواستم مستقیم جواب بدم که آره شرایط بده و این حرفا . اونوقت لابد می گفت می خواد داروساز بشه برگرده ایران چیکار وقتی دارو نیست. واسه همین منم خودمو زدم به اون راه که هر کسی که نسخه داشته باشه از داروخانه می تونه دارو بگیره و فقط داروخانه ها بدون نسخه دارو نمی دهند.

بعدشم بهم تبریک گفت و برگه ی زرد رو داد و گفت که باید واسه کلیرنس مدتی صبر کنم. این زرد هم عجب رنگ قشنگیه ها من قبلا متوجهش نشده بودم

امیدوارم تونسته باشم کمکی کرده باشم . خود من خیلی مدیون این انجمن هستم و هر کس اگر هر سوالی داشت خیلی خوشحال میشم بتونم کمکی کنم

سعی کنید روز قبل مصاحبه کلی خوش بگذرونید و خوتون رو تا شب کلی خسته کنید تا شبش راحت بخوابین و استرس رو از خودتون دور کنید. آژانس هواپیمایی من همش به من می گفت شانست خیلی کمه و بزار من اولین کسی باشم که بهت می گم ویزا نمیگیری چون داری در مرحله اول واسه لیسانس میری و داروسازی هم رشته ای است که روش حساسن و ویزا نمیدن . اگر قرار بود واسه این حرفا استرس بگیرم و خودم رو ببازم حتما ویزا نمی گرفتم ولی در عوض درست برعکسش رفتار کردم و هر روز اعتماد به نفسم رو بیشتر کردم. شما هم اگر از خودتون مطمئن باشین و توی صورتتون نشان بدین حتما تاثیر مثبت دارد.

به امید موفقیت برای همه

Junior Member

بچه ها من 12 june آنکارا مصاحبه داشتم و درجا ویزای multiple گرفتم. با اون آقاهه یه جورایی مو زرده مصاحبه داشتم. آدم جدی بود ولی بسیار خوب و راحت بود. به قول خود امریکاییا کلا cool بود! بابا تو رو خدا استرس نداشته باشید، فقط به همین قانون نانوشته توجه کنید: هرچی استرس کمتر، شانس و امکان گرفتن ویزا بیشتر.
    من برای لیسانس computer science پذیرش دارم از cal state long beach. مصاحبه بسیار بسیار بسیار راحت تر از اون چیزی بود که فکر می کردم. من استرس خاصی نداشتم. با اعتماد به نفس کامل برید، به خصوص بچه های لیسانس تقریبا می تونم بگم بالای ۹۵٪ درجا ویزاشونو می گیرن. تازه اینم برای کسانی که نگرانن که gap تحصیلی دارن بگم که من حدود ۹ سال پیش پیش دانشگاهیمو گرفتم و تا الان کار می کردم. ممکن باورتون نشه ولی واقعا اصلا به این قضیه گیر نداد. فقط در مورد اینکه این مدت چه کارایی می کردم یکم سوال پرسید اونم اصلا به جزئیات گیر نداد.
    سوالایی که از من پرسید تا اونجایی که یادم میاد اینا بود:
    چه رشته ای می خوای بخونی؟
    چرا این دانشگاه؟
    تا الان چه کارهایی می کردی؟ (که منم همون کارایی که کرده بودم مثل کار تو کتابفروشی، کارهای اداری-دفتری تو شرکت برادرم و اینا بهش گفتم)
    بعد یه دفعه یه سوال عجیب غریب پرسید اونم اینکه پرسید بازی کامپیوتری هم دوست داری؟!!!!!!! منم گفتم راستش اییی یه کمکی یعنی بهش گفتم بدم نمیاد ولی اون قد این کاره نیستم (بهش گفتم به عنوان casual gamer) همین!
    کی ساپورتت می کنه؟ (گفتم پدرم)
    پدرت چی کاره است؟
    بعد Bank Statement خواست، بهش دادم. یه نگاهی انداخت و بهم پس داد.
    بعد اصل کارت معافیت و ترجمشو خواست، بهش دادم.
    کلا در طول مصاحبه دائم داشت تایپ می کرد. بعدش هم گفت I just issued your visa
    فقط ds-160 و پاسپورتو نگه داشت و در آخر هم گفت که ۴-۵ روز دیگه برو ptt پاسپورتو بگیر.
    با اینکه گفته بود ۴-۵ روزه آماده می شه، من که چهارشنبه مصاحبه داشتم، ۲روز بعدش یعنی جمعه ویزامو گرفتم.

امیدوارم همه ایرانی ها ویزاشونو به راحتی و با موفقیت بگیرن.

Junior Member

اوه راستی ۲ سوال دیگه هم پرسید که من یادم رفت بگم:
    یکی اینکه چند تا دانشگاه apply کردی و از چند تاش پذیرش گرفتی؟یکی دیگه هم اینکه پرسید آیا اقوامی در امریکا داری؟ که منم گفتم بله، ۲تا از دایی هام california زندگی می کنن (همون ایالتی که منم دارم می رم) و در ادامش پرسید رابطتت باهاشون چه جوریه؟ هر چند وقت یه بار می بینی اونارو؟ که منم بر طبق واقعیت و با صداقت کامل بهش گفتم که چند سالیه ندیدمشون چون چند سالیه ایران نیومدن و فقط ۴-۵ ماه یه بار تلفنی باهاشون صحبت می کنم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Philosophy

پیش فرض پاسخ : مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه برای ویزای تحصیلی در مقطع لیسانس (تمامی سف

ایرانیا خیلی کم واسه لیسانس میرن و اینجا پست نمیذارن ولی چون من خودم خیلی دنبال تجربه مصاحبه برای مقطع لیسانس بودم اینو مینویسم شاید آیندگان خواستن بخونن
    من برای لیسانس میرم با 4 سال گپ تحصیلی و فول فاند هستم. خانوم هستم و مجرد. یه چیزی که باید بدونید اینه که آمریکا به اونایی که برای لیسانس میرن خیلی خوب ویزا میده برعکس کانادا! من قبلا خیلی نگران بودم که چون لیسانسم قبول نمیشم اما برعکسش ثابت شد. به من گفتن بری آنکارا بهتره چون دبی بیشتر سینگل میده و کلن آنکارا بهتره و این حرفا. اما چون وقت گرفتن واسه آنکارا سخته و من ترجیح میدادم برم دبی، به حرف کسی گوش نکردم و رفتم دبی!
    من 16 جون ساعت 8:30 مصاحبه داشتم. شب قبلش خسته و کوفته رسیدم دبی. صبح روز بعد با تاکسی راه افتادم رفتم سفارت. صف سفارت زیر سایه بون بود که چند تا پنکه بهش نصب بود و من اصلا احساس ناراحتی نکردم. خیلی هم زود منو فرستادن تو (پرینت وقت سفارت رو میدیدن و پاسپورت). داخل که رفتم اونجا ازم DS-160 رو خواست و خیلی خیلی هم برخوردشون خوب بود! گفت اگه موبایل و اینجور چیزا داری بذار که من خالی خالی بودم و رفتم تو حیاط. از تو حیاط رد شدم رسیدم به یه در دیگه. اونجا یه خانوم ایرانی تو سکوریتی نشسته بود و مدارکمونو چک میکرد بعد میگفت برید تو صف. اون موقع که من رسیدم همه صندلی ها خالی بود اما بعد از نیم ساعت پر شدن! وقتی رسیدم جلوی اون صف دراز، یه نفر بود که هر کس رو به صفهای جداگانه کوچیکتری هدایت میکرد. من رفتم تو یه صف دیگه و اونجا مدارکمو چک کرد و گفت برو شماره بگیر. رفتم دیدم هیچکی اونجا نیست! یه کم گشتم دیدم برگشت (کلا دبی حساب کتاب نداره) گفت تو دانشجو هستی شماره نمیخواد بگیری برو صف انگشت نگاری (اینو نفر قبلی هم میتونست بگه اما گفتم که اونجا حساب کتاب نداره). خلاصه رفتم انگشت نگاری هم کردم و گقت برو بشین اسمتو صدا میزنیم. من با بدبختی یه صندلی پیدا کردم نشستم. دانشجوها و توریستی ها رو یکی در میون صدا میزدن. من با اینکه 8:30 وقت داشتم خییییییییییییلی زود صدام زدن باجه 6. یه خانوم لاغر و عینکی بود با موهای قهوه ای. I-20 و پاسپورت رو ازم گرفت بعد گفت:
    -چرا این دانشگاه؟
    گفتم بهترین دانشگاه دنیاست!
    -چند سال پیش درستو تموم کردی؟
    4 سال
    -چیکار میکردی این مدت؟
    فرانسوی یاد میگرفتم و هنر و موسیقی و چیزایی که واقعا دوست داشتم و همین چیزا باعث شد دانشگاه به این خوبی قبول بشم.
    -ایران دانشگاه نرفتی یا کار نکردی؟
    نه
    -چرا؟
    دانشگاهای ایران اون چیزی رو که میخوام ندارن. فقط درسه و هیچ فعالیت غیر درسی درست حسابی هم ندارن and there is no social life
    -چه رشته ای میخوای بخونی؟
    به Science علاقه دارم و زبان یاد گرفتن رو هم دوست دارم. حالا ببینم چی میشه!
    -دانشگاهای دیگه هم اپلای کردی؟
    من چون زود اپلای کردم به این دانشگاه و زود خبر قبولیم رو گرفتم دیگه جای دیگه اپلای نکردم.
    -فامیل داری آمریکا؟
    یه دختر عمه
    -دوستات رفتن از ایران یا هستن؟
    همه دوستام ایرانن. اونا هی به من میگفتن که چرا اینجا درس نمیخونی و وقتتو تلف میکنی و این حرفا. منم بهشون گفتم که حالا شما که اینجا درس خوندید راضی هستید؟ اونا هم گفتن نه.
    گفت همه چی خوب به نظر میرسه. پاسپورتت رو نگه میدارم اگه دبی میمونی که گفتم من تا یه هفته اینجا هستم. اونم گفتم 2 3 روز دیگه برو پیکاپ کن. برگه صورتی بهم داد و منم کلی تشکر کردم و رفتم.
    دقیقا 2 روز بعدش ایمیل اومد که برو ویزاتو بگیر. رفتم امپوست و ویزامو گرفتم. از این راحتتر نمیشد. تو سفارت بیشتر از یه ساعت کارم طول نکشید و دو روزه ویزای مولتیپل گرفتم!

کلی مدارک هم برده بودم به هیچکدوم نگاه نکرد.

امیدورام شما هم موفق باشید و زود ویزا بگیرید.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه برای ویزای تحصیلی در مقطع لیسانس (تمامی سف

سلام به همه

من روز 29 سپتامبر ساعت هشت صبح تو سفارت دوبی وقت مصاحبه داشتم.حودا یک ربع به هشت بود که وارد سفارت شدم و بعد از اینکه سکوریتی برگه کانفرمیشن منو دید منو به داخل راه دادن.بعد تو قسمت ورودی یه خانم ایرانی بود که برگه ds-160 و پاسپورت رو از من خواست بعدش یه چک کردو بعد از اون بهم داد.چک سکوریتی شدم و رفتم تو ساختمون اصلی.
    اونجا از همون اول در یه صف بود که یه خانمی بهم گفت وایسا اونجا بعدش دوباره ds-160 و پاسپورت رو چک کرد و همچنان صف ادامه داشت تا باجه های 9 و 10 و 11.اونروز ایرانی های زیادی هم اومده بودن و میتونم بگم که بیش از نصف سالن شاید ایرانی بودن بگذریم نوبتم که شد رفتم باجه 11 یه مرد حون خوشتیپ بود که ازم passport و ds-160 و i-20 و همچنین swiss رو خواست بعد از اینکه چک کرد گفت برو انگشت نگاری...کلا اون روز همه چی به نظر خیلی مرتب منظم و عالی بود.رفتم برای انگشت نگاری بعدش و ازم پاسپورت و ds-160 گرفت یه خانم سیاه پوست خوش برخورد و خوب بود.بغدش رفتم نشستم تا نوبتم بشه.من پیش یه خانم آقای مسن و خیلی خوب نشستم و شروع کردم با تعریف با اونا تا حدود ساعت 10 و 10 دقیقه باجه 5 صدام زد من چون i-20 کاندیشنال داشتم دیگه اون باجه های معروف 3 و 4 نرفتم.رفتم اونجا یه آقای خیلی خوش برخورد و مودب بود حدودا 38 ساله حال و احوال باهام کرد و i-20 رو ازم خواست البته چون من انگلیسیم خوب کرده بودم انگلیسی صحبت کردیم.
    بعد از i-20 همون سوالات معروف رو ازم پرسید مثلا چرا این دانشگاه؟
    چند جا اپلای کردی؟
    کی رو اونجا داری؟
    جای دیگه ای نمیخوای بری؟
    بعد از تحصیل چی میکنی؟
    چرا این رشته رو انتخاب کردی؟
    بعد از ارایه این سوالات یکدفه بدون این که مدرک دیگه ای از من بخواد مستقیم گفت ما تصمیم گرفتیم به تو ویزا بدیم و تو approve شدی!!!!!

کلا اونروز اونجا به نظر من روز خوب سفارت بود و میتونم بگم از حدود 10 نفری که اومده بودن برای f1 و f2 (البته اونایی که قبل از من بودن)شش نفر صورتی گرفت یک نفر زرد سه نفر سفید.البته به من هیچ برگه ای نداد و گفت لازم نداری؟؟؟گرچه خیلی زود برام ایمیل اومد و منم پاسپورت رو پیک آپ کردم برای گرفتن ویزا.
    در پایان دو تا توصیه بسیار مهم دارم برای دوستان یکی اینکه کلا سفارت رو لباس و نوع آرایش و سر و ظاهر خیلی حساس بود طوری که بی شک هر کی بد لباس بود رو ریجکت کرد و به نظر من خیلی روی این قضیه حساسن دومی هم اینکه هر چی کمتر استرس داشته باشین شانستون برای گرفتن ویزا بیشتره.
    سوالی داظشتین در خدمتم.با تشکر از همه

Junior Member

سلام دوستان عزیز
    من برای پذیرش زبان میخوام برم مصاحبه.... یک مشکل دارم اینکه دانشگاهی که به من پذیرش زبان داد برای لیسانس بعلت معدل پایین پذیرش نداد..... آیا این یک امتیاز منفی محسوب میشه در روز مصاحبه و ویزا ، اگر بخوام بگم میخوام بعد از زبان برای لیسانس اقدام کنم؟ اگه بگم برای دوره های کوتاه مدت چی؟ من برای یک کنفرانس در همون ایالت ثبت نام کردم. این میتونه کمکی کنه؟
    ممنون از راهنماییتون

سلام به همه دوستان

اين تاپيك خيلي خاك گرفته. دوستان متأسفانه كم لطفي مي كنند و تجربه خودشون رو اينجا نمي نويسند و اكثرا تو تاپيك مربوط به سفارتي كه تشريف بردند مي نويسند. در صورتي كه تجربه گرفتن ويزا براي مقطع ليسانس خيلي كمه و اگه هممون تجربيات خودمون رو تو همين تاپيك بنويسيم مي تونيم كمك خيلي بزرگي كنيم به كسايي كه در آينده قصد دارند اپلاي كنند.

خوب بريم سر اصل مطلب،

براي ليسانس ميرم و ٣ سال گپ تحصيلي داشتم.

وقتم واسه سفارت آمريكا تو دوبي بود. امروز از زمان ايستادن تو صف تا انگشت نگاري حدود ٢٥ دقيقه طول كشيد. بعد هم حدود ١ ساعت طول كشيد تا نوبت من بشه. باجه ٤ رفتم. فكر كنم همون خانمي بود كه همه ميگن جدي و بد اخلاق هست. به نظرم اصلا هم بد اخلاق نيست. كاملا محترمانه رفتار ميكنه. نگران نباشيد اصلا. مصاحبه من حدود ١٥-١٠ دقيقه طول كشيد. وسطش تايپ ميكرد و حتي يه چند دقيقه اي اصلا حرفي نميزد.
    سوال ها:
    واسه ليسانس ميري؟
    مكانيك ميخوني اونجا؟
    كي فارغ التحصيل شدي؟
    تو اين مدت چيكار كردي؟ گفتم كلاس زبان و كلاس پيانو رفتم. (اينجا اصلا قانع نشد)
    CV رو بده؟ واسه ليسانس ميرم، cv ندارم.
    يه سري به معناي تأييد تكون داد و گفت ولي تو اين مدت بايد كاري انجام داده باشي.
    سربازي رفتي؟ كه گفتم نه و معافيت دارم.
    كارتت رو بده. يه نگاه كرد و پس داد.
    كي ساپورتت ميكنه؟ مادرم
    شغلش چيه؟ گفتم
    BS داري؟ بله
    جاي دولتي كار كردي؟ نه، مدركي نداشتم كه بخوام باهاش كار بگيرم.
    كسي رو آمريكا داري؟ بله
    كي؟ خواهر و مادرم
    واسه چي رفتن؟ مادرم واسه جشن فارغ التحصيلي خواهرم رفته و تا فلان موقع بر ميگرده. خواهرم هم تازه فارغ التحصيل شده و قراره از مدت مجاز OPT استفاده كنه.
    كپي ويزا اونا رو داري؟ نه
    كجا ويزا گرفتن؟ جواب دادم
    چند جا اپلاي كردي؟ ٧ تا آمريكا و يكي كانادا
    از چند تا پذيرش گرفتي؟ از همشون
    خواهرت كجا درس خونده؟ اونم همين دانشگاه من
    بعدم خنديد و گفت چه خوب.
    خب بيشتر از كارايي كه تو گپ كردي بگو؟ ديدم قانع نشده اينجا رو توضيح دادم و گفتم واسه پدر و مادرم يه مقدار سخت بود كه شهريه من و خواهرم رو هم زمان پرداخت كنند واسه همين مجبور شدم صبر كنم. اينجا بود كه قانع شد و گفت اين جوابت جور در مياد.
    اينجا ديگه صورتي رو در آورد گفت ويزات و صادر كردم بين ٥-٣ روز طول ميكشه تا برسه به دستت. گفت پاسپورت رو بگير و بعدا پيك آپ كن كه گفتم دوبي ميمونم.

چند تا توصيه:
    ١. استرس طبيعيه. ولي سعي كنيد كنترلش كنيد. وقتي نشسته بودم تا زماني كه شماره من اعلام شد تپش قلب داشتم ولي يكي دو تا جمله اول رو كه گفتم خودمو جمع و جور كردم. اين آفيسر اصلا بد اخلاق نيست فقط يكم جديه.
    ٢. اگر حس كرديد آفيسر راضي نشد قطعا يه مقدار بيشتر توضيح بديد.
    ٣. امروز يه خانم ديگه هم ديدم صورتي گرفتند و دانشجو بودند (مقطع رو نميدونم). يه دانشجوي ريترنيگ هم بود كه فكر ميكنم ويزا گرفت.
    ٤. اين جمله رو خيليا گفتند و منم دوباره ميگم و كاملا هم درسته. روزانه كلي ايراني واسه توريستي و تحصيلي ميرن همين سفارت. اكثرا هم ويزا ميگيرن ولي اينجا خبر نميدند. نگران نباشيد. ايشالله كه خيلي راحت ويزا ميگيريد.
    ٥. بچه هاي ليسانس اكثرا در جا ويزا مي گيرند. نگران نباشيد.

با آرزوي موفقيت براي همگي

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Coumputer Science

منم برای لیسانس رفته بودم دبی
    باجه ۲ پسر هیکلی جوون
    الکی استرس گرفتم همه چی خراب شد و گفت دوباره اقدام کنم.. با بند ۲۱۴
    برای انکارا اقدام دارم وقت میگیرم به نظرتون زیاد تاثیر داره چون ریجکت خوردم؟
    من کلا نتونستم خوب افیسر رو قانع کنم و با ترس بیشتر جواب دادم اخرم گفتم فقط همین یک دانشگاه رو اپلای کردم برگه سفید رو داد! اگه تو انکارا بگم چنتا جای دیگه اپلای کردم میفهمن تو دبی یه چیز دیگه گفتم؟

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)