صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 19 , از مجموع 19

موضوع: انصراف از رفتن بعد از گرفتن ویزا

Junior Member

پیش فرض پاسخ : انصراف از رفتن بعد از گرفتن ویزا

دوستان یه سوال:

من سال قبل برای اینکه میخواستم برم یکی از دوستامو تو امریکا ببینم برای 4 ماه ویزا گرفتم ولی بعد نرفتم. الان اگه بخوام واسه post-docاقدام کنم ممکنه سوال کنن چرا نرفتی یا اهمیتی نداره؟ من در کره هستم و دفعه قبل خیلی راحت ویزا گرفتم. این دقعه هم میخوام از همین جا apply کنم.
    ممنونم از همه.

Member
    رشته و دانشگاه
    BSc, MSc: Amirkabir university

سلام..من پارسال ویزای دانشجویی اف1 گرفتم بهم کلیرنس خورد و بعد از 3 هفته ویزام صادر شد و مالتی بود ولی نرفتم (دلیلم منطقی بود ولی نه خیلی!) امسال هم رفتم مصاحبه مجدد و دلیلم برای نرفتن گفتم و برام ویزا بدون کلیرنس صادر می شد... قبل از اینکه برم مصاحبه بچه ها تو این تاپیک ی چیزایی نوشته بودن که منو ترسوند ولی حالا گفتم بیام اینجا برای آیندگان ی امید مضاعف بدم...از دوستان هم خواهش میکنم بیخودی و بدون تجربه تو دل بچه هایی که میخوان برن مصاحبه رو خالی نکنن...امیدوارم همه شاد از سفارت بیان بیرون
    هر وقت به چیزی که آرزوت بوده می رسی، تازه می فهمی آرزوش از داشتنش بهتر بوده!!

Junior Member

خیلی خوشحالم که برای بار دوم ویزاتونو گرفتید ولی همیشه اینجوری نیست :دی
    رشته من مکانیک هست، سال گذشته برای phd فول فاند بعد از 45 روز کلیر شدم ولی به دلایلی انصراف دادم و وارد خاک امریکا نشدم. امسال برای دانشگاه دیگری اپلای کردم، بیش از 65 روز گذشته و هنوز جوابی نگرفتم

نقل قول نوشته اصلی توسط katoreh نمایش پست ها
    سلام..من پارسال ویزای دانشجویی اف1 گرفتم بهم کلیرنس خورد و بعد از 3 هفته ویزام صادر شد و مالتی بود ولی نرفتم (دلیلم منطقی بود ولی نه خیلی!) امسال هم رفتم مصاحبه مجدد و دلیلم برای نرفتن گفتم و برام ویزا بدون کلیرنس صادر می شد... قبل از اینکه برم مصاحبه بچه ها تو این تاپیک ی چیزایی نوشته بودن که منو ترسوند ولی حالا گفتم بیام اینجا برای آیندگان ی امید مضاعف بدم...از دوستان هم خواهش میکنم بیخودی و بدون تجربه تو دل بچه هایی که میخوان برن مصاحبه رو خالی نکنن...امیدوارم همه شاد از سفارت بیان بیرون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط kataion نمایش پست ها
    ذوستان ایا میشه که برای ویزای نیوزلند اقدام کرد و 1 هقته بعد برای امریکا اقدام کرد؟
    اخه شنیدم 5 تا کشور امریکا کانادا انگلیس نیوزلند استرالیا سفارت هاشونو امار همو دارند؟
    نه آقا، این حرفا شایعه اس، خصوصا که همه رو دانشجویی نه برای مهاجرت اقدام کرده باشین. تازه این پروسه کلیرنس کلا الکیه، رندوم به بعضیا زود، دیر و یا اصلا ویزا نمی دن
    که بگن ما بررسی می کنیم. من خودم یک شغل توپو از دست دادم از ترس کلیر نشدن. دوستم رفت و یک ماهه کلیر شد من 10 هفتس دارم سماق می مکم. کلیرنس اگه تو لیست ا ل ق. . ده نباشین کلا الکیه و لسلام!

Junior Member c_feanor آواتار ها

بچه ها اینجا کسی هست بتونه به دلایل منطقی بگه چرا استفاده نکردن از ویزا میتونه مشکل ساز بشه در آینده؟ به نظرم بر اساس تجربه بقیه نمیشه نظر قطعی داد. از طرفی من نمیفهمم چرا اگه یه نفر از ویزاش استفاده نکنه این باید یه امتیاز منفی محسوب بشه برای همین میخوام ببینم چی به نظرتون میرسه در این مورد.

اگر ويزاي شخص بعد تاريخ I-20 بياد خوب نميتونه بره. سفارت اين و ميدونه يا بادي اطلاع بديم. وآيا اين نرفتن كه به اجبار بوده به ضضره؟ يعني نيمشه از جاي ديگه چند ماه بعد پذيرش داشت و دوباره همون سفارت اقدام كرد؟ ممنونتونم كمكم كنيد.

Junior Member

دوستان اینجا کلی سوال بدون جواب هست؟ اگه کسی اطلاعاتی داره لطفا راهنمایی کنه... ممنون از لطفتون.

نقل قول نوشته اصلی توسط c_feanor نمایش پست ها
    بچه ها اینجا کسی هست بتونه به دلایل منطقی بگه چرا استفاده نکردن از ویزا میتونه مشکل ساز بشه در آینده؟ به نظرم بر اساس تجربه بقیه نمیشه نظر قطعی داد. از طرفی من نمیفهمم چرا اگه یه نفر از ویزاش استفاده نکنه این باید یه امتیاز منفی محسوب بشه برای همین میخوام ببینم چی به نظرتون میرسه در این مورد.
    من 3 بار ویزای توریستی B گرفتم و استفاده نکردم و بعد از اون 2 بار دیگه ویزا گرفتم و زیر یک ماه کلیر شدم، ربطی نداره که اگه از ویزا استفاده نکنین دفعه بعد بهتون ویزا ندن. کلا این پروسه ی ویزا خیلی جاهاش غیرخطی هست.

نقل قول نوشته اصلی توسط AMD63 نمایش پست ها
    دوستان یه سوال:

من سال قبل برای اینکه میخواستم برم یکی از دوستامو تو امریکا ببینم برای 4 ماه ویزا گرفتم ولی بعد نرفتم. الان اگه بخوام واسه post-docاقدام کنم ممکنه سوال کنن چرا نرفتی یا اهمیتی نداره؟ من در کره هستم و دفعه قبل خیلی راحت ویزا گرفتم. این دقعه هم میخوام از همین جا apply کنم.
    ممنونم از همه.
    با توجه به تجربه ی من که فکر نکنم مشکل باشه گرفتن J-1 ، اگه هم ازتون پرسیدن چرا دفعه ی قبل نرفتین راستشو بگین.

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)