صفحه 1 از 29 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 285

موضوع: تحصیل در رشته مهندسی مواد و مسائل مرتبط

پیش فرض مشاوره شانس گرفتن پذیرش در رشته مهندسی مواد

با سلام
    شرایط من از لحاظ علمی اینطوره:
    دیپلم 19.5
    لیسانس 16.96
    ارشد 18.14

یک مقاله ISI توی ACS ژورنال physical chemistry دارم و یکی دیگه در دست ارسال به همون ژورنال . ژورنال درست و حسابی ای هستش و مقاله اولیم هم مقاله قوی ای بوده.
    دو تا کنفرانس بین المللی داخلی هم دارم.
    تافل هنوز ندارم. اما بیس زبانم ضعیف نبوده. یعنی بدون هیچ گونه تلاش و مطالعه زبان در بدترین وضعیتم از تولیمو 520 رو آوردم. با کمی تلاش قطعا نمره خوبی بتونم بیارم.

وضعیت مالیمون خوب نیست. به فاند کامل نیاز دارم آیا امیدی به Cambridge ,imperial.داشته باشم.

Member mohhhamad آواتار ها

پیش فرض پاسخ : materials science in cambridge

سلام موفق باشی. وضعیت علمیت که خوبه. فقط یه چیزی شما برای کی اقدام می خوای بکنی؟
    این طور که من با استادها تو کمبریج صحبت کردم ددلاین خاصی ندارند و شما هر وقت که دلت بخواد می تونی برای پذیرش اقدام کنی اما برای فاند باید یه زمان های خاصی اقدام بکنی.( من نمیدونم زمانش دقیقا کی هست) برید تو سایتش ونگاه بکنید اگه نگذشته که سریع اقدام بکنید وبرای استاد توضیح بدید که میتونید تافل رو زود بگیرید واین حرفها که یه وقت لنگ تافل نباشید. اما اگه وقتش گذشته ببین دوست عزیزم شما همه چیزت تکمیله جز یه جی ار ای و یه تافل.
    نظر من اینه برا اینها وقت بذار تا وقتی که خواستی پذیرش بگیری برای آمریکا هم اقدام بکنی با توجه به شرایط خوب علمیت.
    شما کجا درس خوندی؟
    این کاربر ،غیر فعال است.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : materials science in cambridge

به نظر من اگر هدفتون فقط انگلیسه، IELTS بدین نه تافل.
    در ضمن فکر نمی کنم GREهم لازم باشه، البته اگه فقط برای انگلیس می خواین اقدام کنین.

ApplyAbroad Hero ehsan1983 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Génie des Matériaux-Université du Québec(Material Eng. Msc)

Smile تحصیل در رشته مهندسی مواد و مسائل مرتبط

دوستان به نظرتون چه گرايشي از مهندسي مواد هم داراي فرصت شغلي داخلي و خارجي
    و هم داراي فيلدهاي تحقيقاتي جذاب در دانشگاه هاي خارجي هست؟
    علايق خودم به ترتيب:
    1- خوردگي
    2- بيومتريال
    3- سراميك
    کربلایم آرزوست...

پیش فرض پاسخ : كمك براي انتخاب گرايش

در خارج خوردگی کمتر بای وسرامیک عالین مخصوصا بایو
    اما شدید ربط داره به کاری که میکنید
    میتونید پروزتون رو ترکیبی بگیرید مثلا اثر فلان آلیاژ مورد کاربرد در بدن وبررسی خوردگی اون.هم بایو کار کردید هم خوردگی.

Senior Member leo47 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master of Professional Engineering (MPE) - UoW

پیش فرض پاسخ : تحصیل در رشته مهندسی مواد و مسائل مرتبط

با عرض سلام و ادب و احترام خدمت شما دوستان عزیز

من فارغ التحصیل رشته مهندسی مواد - متالورژی هستم . غرض از مزاحمت اینکه سوالی داشتم گفتم تا با شما دوستان ارجمند نیز مطرح نمایم تا شاید بتوانم از راهنمایی های ارزشمند شما کمی بهره مند شوم .
    من قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارم اما مشکلی که در حال حاضر بنده را مجبور کرد تا وقت شما را بگیرم در مورد نحوه انتخاب رشته می باشد . همانطور که مستحضر هستید رشته مهندسی مواد دارای گستردگی بسیار زیادی در زمینه های مختلف می باشد .لذا انتخاب یک رشته برای ادامه تحصیل در مقطع ارشد که در آینده از لحاظ بازار کار و یا ادامه تحصیل محدودیتی ایجاد نکند برای بنده بسیار دشوار می باشد . من شخصا علاقه داشتم تا در گرایش BIO-MATERIAL ادامه تحصیل دهم اما متاسفانه آشنایی کامل با این رشته و بازار کار آن ندارم .
    خوشحال میشوم اگر عنایت فرموده و پاسخی هرچند کوتاه به من داده و با راهنمایی های خود مرا از سردرگمی نجات دهید .

با تشکر فراوان

Junior Member

سلام خدمت همه دوستان عزیز و مدیریت محترم
    من دانشجوی کارشناسی مهندسی مواد دانشگاه صنعتی اصفهانم.
    معدلم بالای 17.5 است
    اگه پروژم خوب پیش بره حداقل یک مقاله در زمینه آلیاژسازی مکانیکی که تولید یک پودر و نانو کامپوزیت است ،خواه داشت.
    برا تافل چنان دارم وقت میذارم که بدون شک بالای 90 خواهم شد.
    برا جی آر ای هم میخونم.
    به نظرتون شانس من برای فول فاند چه کشورهایی هستش؟
    با توجه به رشتمون و زمینه پروژه ی من فک می کنید من بتونم برا امریکا اقدام کنم؟
    وضعیت مالیم خوب نیست و حتما باید فول فاند بگیرم!

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط mehran8869 نمایش پست ها
    سلام خدمت همه دوستان عزیز و مدیریت محترم
    من دانشجوی کارشناسی مهندسی مواد دانشگاه صنعتی اصفهانم.
    معدلم بالای 17.5 است
    اگه پروژم خوب پیش بره حداقل یک مقاله در زمینه آلیاژسازی مکانیکی که تولید یک پودر و نانو کامپوزیت است ،خواه داشت.
    برا تافل چنان دارم وقت میذارم که بدون شک بالای 90 خواهم شد.
    برا جی آر ای هم میخونم.
    به نظرتون شانس من برای فول فاند چه کشورهایی هستش؟
    با توجه به رشتمون و زمینه پروژه ی من فک می کنید من بتونم برا امریکا اقدام کنم؟
    وضعیت مالیم خوب نیست و حتما باید فول فاند بگیرم!
    اقا مهران عزيز
    متاسفانه بايد بگم امكان گرفتن فاند در دوره مستر وجود نداره و شما بايد مستر در يه كشور رو يا پولي و يا بسته به اينكه كدوم كشوره مجاني بخونيد(مثل آلمان).
    كلا ما موادي ها دستمون براي فاند باز نيست.....بعضي كشورها اصلا پذيرش بهمون نميدن...مثل آمريكا...دانشگاه كلورادو بمن گفت كاربرد نظامي داره!!! و خيلي جاهاي ديگه برخلاف ايران ديگه روي ريخته گري و جوشكاري سرمايه گذاري نميكنند...اصلا در خارج از ايران ما رشته شناسايي مواد نداريم!!! مخصوص كشور خودمونه!
    ضمنا گرايش هاي خوردگي و جوشكاري در معدود دانشگاه هاي دنيا اون هم در دانشكده هاي مكانيك ارائه ميشه....
    كلا گرايش هاي مواد هركدوم توي يه كشوري پخش شدند مثلا: جوشكاري و خوردگي( كه رشته خوردگي به رشته subsea engineering معروفه) در بريتانيا و مالزي يا متالورزي پودر در هندوستان و چين ، بيشتر ارائه مي شوند.
    توي اروپا معدود دانشگاه هايي هستند كه رشته اي تحت عنوان مهندسي متالورژي داشته باشند، بيشتر با نام مهندسي مواد هستش و به همان نسبت از مباحث استخراج و ذوب و ريخته گري و اينها دورتر است.
    زمينه هاي مهم مواد براي تحقيقات و فاند مخصوصا در اروپا بايومتريال ، نانو متريال و همچنين رشته اي جنرال و كلي بنام علم مواد هستش.
    اگه خيلي دوست داري روي مكانيكال آلويينگ كار كني من دانشگاه كارلوس مادريد اسپانيا رو بهت پيشنهاد ميدم كه بسيار در اين زمينه قويه....ولي بايد اول مستر رو در رشته مهندسي مواد بگذروني و بعد بصورت تخصصي براي دكترا كارتو شروع كني....
    موفق باشيد.
    کربلایم آرزوست...

با سلام،
    من کارشناس ارشد مهندسی مواد از دانشگاه صنعتی اصفهان با معدل 61/17 هستم و پروژه کارشناسی ارشدم در زمینه آلیاژسازی مکانیکی است و تا کنون 2 مقاله isi دارم. منتها دوره کارشناسی را با معدل 21/16در دانشگاه صنعتی مالک اشتر(متعلق به وزارت دفاع) گذرانده ام.آیا این مسئله برای Clear شدن مشکل ساز است؟
    مدرک زبان هم ندارم، آیا امکان دارد که بدون مدرک زبان پذیرش با فاند گرفت و در کشور مقصد به مدت یک ترم با هزینه خود زبان بخوانی و پس از کسب نمره قبولی در امتحان تافل برای دوره phd از فاند استفاده کنی؟

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط metalman87 نمایش پست ها
    با سلام،
    من کارشناس ارشد مهندسی مواد از دانشگاه صنعتی اصفهان با معدل 61/17 هستم و پروژه کارشناسی ارشدم در زمینه آلیاژسازی مکانیکی است و تا کنون 2 مقاله isi دارم. منتها دوره کارشناسی را با معدل 21/16در دانشگاه صنعتی مالک اشتر(متعلق به وزارت دفاع) گذرانده ام.آیا این مسئله برای Clear شدن مشکل ساز است؟
    مدرک زبان هم ندارم، آیا امکان دارد که بدون مدرک زبان پذیرش با فاند گرفت و در کشور مقصد به مدت یک ترم با هزینه خود زبان بخوانی و پس از کسب نمره قبولی در امتحان تافل برای دوره phd از فاند استفاده کنی؟
    دوست عزيز هيچ نگران نام دانشگاه نباش مشكلي نيست...اين دانشگاه اعتبار علمي خوبي هم دارد.
    مدرك زبان بايد حتما داشته باشي..
    مكانيكال الويينگ زياد پوزيشن نداره...همونطور كه در پست قبل گفتم بايد روي اسپانيا كار كنيد....
    کربلایم آرزوست...

صفحه 1 از 29 1234567891011 ... آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)