صفحه 10 از 29 نخستنخست 1234567891011121314151617181920 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 285

موضوع: تحصیل در رشته مهندسی مواد و مسائل مرتبط

Junior Member Prana آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EEE & Physics

پیش فرض پاسخ : تحصیل در رشته مهندسی مواد و مسائل مرتبط

لینک این استاد رو در همین انجمن دیدم. قسمت تحصیلاتشون رو در پایین صفحه ببینید

نقل قول نوشته اصلی توسط Prana نمایش پست ها
    دوست عزیز به نظرم باید هدف مشخصی از اینکارت داشته باشی تا موفق بشی میتونی بگی چرا میخای بری سمت نانو متریال یا نانو فیزیک؟ هدف نهاییت چیه؟

ApplyAbroad Hero ehsan1983 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Génie des Matériaux-Université du Québec(Material Eng. Msc)

شما می خواین برای مستر اقدام کنید اما ایشون وارد دکترای مواد شده. باید در نظر بگیرید که ممکنه MSc یعنی master of science که فوق لیسانس تحقیقاتی همراه با تز هست یک حالت اینتردیسیپلنری یا میان رشته ای داشته باشه. مثلا ایشون تزشون در مورد فیزیک حالت جامد و علم مواد بوده بنابراین میتونه وارد دکترای مواد بشه( ضمن اینکه بچه های مواد فیزیک حالت جامد رو معمولا اختیاری می گذرونن)
    همه چی به تز فوق لیسانس شما و ماجور و مینور های دکترای مورد نظر داره(که البته شما هوز وارد مستر نشدید)
    ضمن اینکه بین Material science و Metallurgy تفاوت های زیادی هست.
    نهایتا برای اخرین بار توصیه میکنم یه مسیر مشخص و مرتبط با رشتتون در نظر بگیرید چون موارد نا مرتبط (حتی ظاهری) باعث مشکل در صدور ویزا بخصوص اروپا میشه.
    نانو رو هم که بچه های فروم امریکا میگن مشکل روادید داره.
    کربلایم آرزوست...

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan1983 نمایش پست ها
    شما می خواین برای مستر اقدام کنید اما ایشون وارد دکترای مواد شده. باید در نظر بگیرید که ممکنه MSc یعنی master of science که فوق لیسانس تحقیقاتی همراه با تز هست یک حالت اینتردیسیپلنری یا میان رشته ای داشته باشه. مثلا ایشون تزشون در مورد فیزیک حالت جامد و علم مواد بوده بنابراین میتونه وارد دکترای مواد بشه( ضمن اینکه بچه های مواد فیزیک حالت جامد رو معمولا اختیاری می گذرونن)
    همه چی به تز فوق لیسانس شما و ماجور و مینور های دکترای مورد نظر داره(که البته شما هوز وارد مستر نشدید)
    نهایتا برای اخرین بار توصیه میکنم یه مسیر مشخص و مرتبط با رشتتون در نظر بگیرید چون موارد نا مرتبط (حتی ظاهری) باعث مشکل در صدور ویزا بخصوص اروپا میشه.
    ولی احسان جان من یکی خسته شدم از اینکه روی هر چیزی خط بزنم به خاطر اینکه تحریم هستیم، اتفاقا من میخام روی یه چیزی کار کنم که کاملا حساس باشه ببینم اینا چی میگند...
    خسته شدم دیگه روی هر چیزی که ادم دست میزاره تحریم کردند این یعنی چی اخه...
    اگه قرار باشه به خاطر فیلد کاری به من نوعی ویزا ندند تو خود ایران اونقدر کار میکنم روی موضوعات حساس، که حالشونو حسابی بگیرم

رشته و دانشگاه
    EEE & Physics

نقل قول نوشته اصلی توسط alibihamta نمایش پست ها
    دوست عزیز به نظرم باید هدف مشخصی از اینکارت داشته باشی تا موفق بشی میتونی بگی چرا میخای بری سمت نانو متریال یا نانو فیزیک؟ هدف نهاییت چیه؟
    به فیلد متریال ساینس (نه متالورژی) خیلی علاقه دارم مخصوصا مواد مرتبط با الکترونیک و اپتیک مثلا: الکتروسرامیک ها، مواد جاذب رادار، مشددهای دی الکتریک، فریت ها، ابررسانا، نیمه هادی ها، Flexible Electronics ، بلورهای فوتونیکی، متامتریال ها، و ... (دامنه ی وسیعی از موضوعات)
    یکی از دوستان بهم میگفت ارشد فیزیک ماده ی چگال بخونم..
    یه نفر دیگه گفت مخابرات (میدان) بخون

رشته و دانشگاه
    EEE & Physics

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan1983 نمایش پست ها
    منظور بنده هم Material Science ِ نه متالورژی.

به فیلد متریال ساینس (نه متالورژی) خیلی علاقه دارم مخصوصا مواد مرتبط با الکترونیک و اپتیک مثلا: الکتروسرامیک ها، مواد جاذب رادار، مشددهای دی الکتریک، فریت ها، ابررسانا، نیمه هادی ها، Flexible Electronics ، بلورهای فوتونیکی، متامتریال ها، و ... (دامنه ی وسیعی از موضوعات)
    یکی از دوستان بهم میگفت ارشد فیزیک ماده ی چگال بخونم..
    یه نفر دیگه گفت مخابرات (میدان) بخون
    دوست من اول اینکه اگه قصدت از ارشد رفتن باشه طبق فرمایشات مهندس ویزا بسیار سخت خواهد بود. ولی شما از لحاظ بیس علمی هیچ مشکلی نداری از نظر من میتونی در ارشد روی فیلدهای بالا کار کنی. چون فیزیک و برق خوندی و اینها یعنی اینکه بیس خیلی خوبی داری
    به سوالهای زیر جواب بده لطفا:
    1- کدوم دانشگاه کارشناسی خوندی و ارشد رو میخای کجا بخونی؟
    2-هدفت از این گرایشات آیا اپلای هست؟

رشته و دانشگاه
    EEE & Physics

Lightbulb پاسخ : تحصیل در رشته مهندسی مواد و مسائل مرتبط

نقل قول نوشته اصلی توسط alibihamta نمایش پست ها
    دوست من اول اینکه اگه قصدت از ارشد رفتن باشه طبق فرمایشات مهندس ویزا بسیار سخت خواهد بود. ولی شما از لحاظ بیس علمی هیچ مشکلی نداری از نظر من میتونی در ارشد روی فیلدهای بالا کار کنی. چون فیزیک و برق خوندی و اینها یعنی اینکه بیس خیلی خوبی داری
    به سوالهای زیر جواب بده لطفا:
    1- کدوم دانشگاه کارشناسی خوندی و ارشد رو میخای کجا بخونی؟
    2-هدفت از این گرایشات آیا اپلای هست؟
    1. دانشگاه آزاد قزوین (باراجین) بودم.. (اما حدالامکان سعی کردم دانشگاه آزادی نباشم. تمام کتاب های درسی رو از روی منابع زبان اصلی و بسیاری از درسها رو با کورس های ویدیویی دانشگاه های معتبر خوندم).
    2. اگر در ایران میشد روی این موضوعات کار کرد خوب بود اما خودتون اوضاع رو بهتر میدونید. اگر لازم باشه ارشد رو در ایران می خونم و برای ادامه میرم اونور

آیلس 7.5 دارم -- مقاله در کنفرانس های داخلی هم دارم درباره ی فرامواد (متامتریال) و فوتونیک

ممنون از وقتی که برای پاسخ میزارید
    ویرایش توسط Prana : July 6th, 2014 در ساعت 01:18 AM

1. دانشگاه آزاد قزوین (باراجین) بودم.. (اما حدالامکان سعی کردم دانشگاه آزادی نباشم. تمام کتاب های درسی رو از روی منابع زبان اصلی و بسیاری از درسها رو با کورس های ویدیویی دانشگاه های معتبر خوندم).
    2. اگر در ایران میشد روی این موضوعات کار کرد خوب بود اما خودتون اوضاع رو بهتر میدونید. اگر لازم باشه ارشد رو در ایران می خونم و برای ادامه میرم اونور

آیلس 7.5 دارم -- مقاله در کنفرانس های داخلی هم دارم درباره ی فرامواد (متامتریال) و فوتونیک

ممنون از وقتی که برای پاسخ میزارید
    دوست عزیز هیچ مشکلی بابت دانشگاه نداشته باش چون به نظر من مهم خود فرد است نه دانشگاهی که مدرک میگیرد در مورد ادامه تحصیل در فیلدهای فوق هم اولا در نظر داشته باش که در ایران به اون صورت آزمایشگاه با تجهیزات برای الکترومغناطیس نداریم و ثانیا اینکه کنکور مواد باید شرکت کنید که این هم یک مساله سختیه به این دلیل که دروس امتحانی ارشد مواد با دو رشته برق و فیزیک تفاوت دارد.ثالثا این موضوعات رو بررسی کنید ببینید حساس هست یا نه چون تا جایی که من میدانم مباحث فوق میتواند کاربرد نظامی داشته باشد و همین امر میتواند جلوی گرفتم ویزا رو هم بگیرد.موفق باشید

رشته و دانشگاه
    EEE & Physics

99% موضوعات ذکر شده کاربرد نظامی دارن

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)