صفحه 11 از 29 نخستنخست ... 23456789101112131415161718192021 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 285

موضوع: تحصیل در رشته مهندسی مواد و مسائل مرتبط

ApplyAbroad Hero ehsan1983 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Génie des Matériaux-Université du Québec(Material Eng. Msc)

پیش فرض پاسخ : تحصیل در رشته مهندسی مواد و مسائل مرتبط

نقل قول نوشته اصلی توسط Prana نمایش پست ها
    به فیلد متریال ساینس (نه متالورژی) خیلی علاقه دارم مخصوصا مواد مرتبط با الکترونیک و اپتیک مثلا: الکتروسرامیک ها، مواد جاذب رادار، مشددهای دی الکتریک، فریت ها، ابررسانا، نیمه هادی ها، Flexible Electronics ، بلورهای فوتونیکی، متامتریال ها، و ... (دامنه ی وسیعی از موضوعات)
    یکی از دوستان بهم میگفت ارشد فیزیک ماده ی چگال بخونم..
    یه نفر دیگه گفت مخابرات (میدان) بخون
    شما اگه بخوای خارج از ایران مهندسی مواد در مقطع مستر بخونی، خیلی زوده که بخوای ازین گرایشات و زیرگرایشات الان صحبت کنید، چون اینها معمولا در دوره دکتراس. مقطع مستر فقط مهندسی مواد هستش. شما اول هدفتونو روشن کنید که واقعا میخواید برید اونطرف یا نه؟ اگه اکی هستید پس باید شروع کنید به تک تک دپارتمان های مواد کشورهای مورد نظر ایمیل بزنید که میتونید با این لیسانستون وارد مهندسی مواد بشید یا نه؟(که البته من میدونم جوابشون منفیست)
    تنها راهی که بنظرم میرسه اینه که شروع کنید استاد در اون زمینه هایی که دوست دارید پیدا کنید و ایمیل بزنید و برای Master of Science پذیرش بگیرید (مستر تحقیقاتی با تز و بدون کلاس و بدون فاند).
    کلا راه سختی دارید چون نمیدونم توی این فیلدهایی که نام بردید اصلا کار کردید؟ مقاله داشتید؟ باید واقع بین باشین صرفا اینکه اسم گرایشات رو بدونیم و علاقه داشته باشیم ملاک نیست. بنظرم علاقتون زیاده پس عقلانی ترین راه اینه که اگه پول دارید برید و خارج از ایران لیسانس مواد بخونید.
    کربلایم آرزوست...

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط alibihamta نمایش پست ها
    ولی احسان جان من یکی خسته شدم از اینکه روی هر چیزی خط بزنم به خاطر اینکه تحریم هستیم، اتفاقا من میخام روی یه چیزی کار کنم که کاملا حساس باشه ببینم اینا چی میگند...
    خسته شدم دیگه روی هر چیزی که ادم دست میزاره تحریم کردند این یعنی چی اخه...
    اگه قرار باشه به خاطر فیلد کاری به من نوعی ویزا ندند تو خود ایران اونقدر کار میکنم روی موضوعات حساس، که حالشونو حسابی بگیرم
    علی جان توی این راه باید خیلی صبور باشی. توی اون فیلدی که گفتی علاقه داری ، خیالت راحت هیچ مشکل روادیدی وجود نداره. ضمنا در مورد رسته نانومتریال یه دانشگاه پرتغالی خوب سراغ دارم که حتا ممکنه برای مستر کمک هزینه بده، با استادشون دوستم اگه خواستی بگو تا راهنماییت بکنم البته اگه واقعا به نانو علاقه داری بگو چون کارش سنگینه.
    کربلایم آرزوست...

Junior Member Prana آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EEE & Physics

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan1983 نمایش پست ها
    شما اگه بخوای خارج از ایران مهندسی مواد در مقطع مستر بخونی، خیلی زوده که بخوای ازین گرایشات و زیرگرایشات الان صحبت کنید، چون اینها معمولا در دوره دکتراس. مقطع مستر فقط مهندسی مواد هستش. شما اول هدفتونو روشن کنید که واقعا میخواید برید اونطرف یا نه؟ اگه اکی هستید پس باید شروع کنید به تک تک دپارتمان های مواد کشورهای مورد نظر ایمیل بزنید که میتونید با این لیسانستون وارد مهندسی مواد بشید یا نه؟(که البته من میدونم جوابشون منفیست)
    تنها راهی که بنظرم میرسه اینه که شروع کنید استاد در اون زمینه هایی که دوست دارید پیدا کنید و ایمیل بزنید و برای Master of Science پذیرش بگیرید (مستر تحقیقاتی با تز و بدون کلاس و بدون فاند).
    کلا راه سختی دارید چون نمیدونم توی این فیلدهایی که نام بردید اصلا کار کردید؟ مقاله داشتید؟ باید واقع بین باشین صرفا اینکه اسم گرایشات رو بدونیم و علاقه داشته باشیم ملاک نیست. بنظرم علاقتون زیاده پس عقلانی ترین راه اینه که اگه پول دارید برید و خارج از ایران لیسانس مواد بخونید.
    روی ۲ تا از موضوعات ذکر شده کار کردم و مقاله (نسبتا خوب) در کنفرانس های داخلی (مرتبط با جنگ الکترونیک و فناوری تراهرتز) داشتم. برای نگارش مقاله ی ISI هم دارم شروع به تحقیق می کنم..
    بیشتر این موضوعات با فیزیک ارتباط بیشتری داره تا متالورژی.. چون مباحث الکترودینامیکی و فیزیک مدرن در اونها نقش کلیدی داره که بچه های متالورژی نمیخونن.. چند تا از کتاب های رشته ی مواد رو هم دیدم.. مثلا خواص فیزیکی مواد.. یادگرفتنش بصورت خودخوان خیلی سخت نیست (حداقل در مقایسه با نسبیت یا کوانتوم یا مکانیک آماری یا ...).
    تا جایی که تحقیق کردم برای مقطع ارشد خیلی دانشگاه ها از رشته ی فیزیک یا شیمی میگیرن (مانند LUND)
    ویرایش توسط Prana : July 8th, 2014 در ساعت 11:29 PM

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Physics

من فوقم فیزیکه تزم بین رشته ای با مواد. متاسفانه نتونستم موقعیت دکتر تو مواد پیدا کنم.
    بنابراین همون جوری که شما هم اشاره کردید خیلی به کاری که تو دوره مستر انجام میدید و تطابقش با کارای استاد هدفتون بستگی داره. البته اینم بگه من برای دانشگاهههای قوی مثل چالمرز اقدام کردم. به نظرم اونا بیشتر ترجیح میدن رشته مسترتون مواد باشه و پروژتون مرتبط.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Physics

شما می خواین برای مستر اقدام کنید اما ایشون وارد دکترای مواد شده. باید در نظر بگیرید که ممکنه MSc یعنی master of science که فوق لیسانس تحقیقاتی همراه با تز هست یک حالت اینتردیسیپلنری یا میان رشته ای داشته باشه. مثلا ایشون تزشون در مورد فیزیک حالت جامد و علم مواد بوده بنابراین میتونه وارد دکترای مواد بشه( ضمن اینکه بچه های مواد فیزیک حالت جامد رو معمولا اختیاری می گذرونن)
    همه چی به تز فوق لیسانس شما و ماجور و مینور های دکترای مورد نظر داره(که البته شما هوز وارد مستر نشدید)
    ضمن اینکه بین Material science و Metallurgy تفاوت های زیادی هست.
    نهایتا برای اخرین بار توصیه میکنم یه مسیر مشخص و مرتبط با رشتتون در نظر بگیرید چون موارد نا مرتبط (حتی ظاهری) باعث مشکل در صدور ویزا بخصوص اروپا میشه.
    نانو رو هم که بچه های فروم امریکا میگن مشکل روادید داره.
    من فوقم فیزیکه تزم بین رشته ای با مواد. متاسفانه نتونستم موقعیت دکتر تو مواد پیدا کنم.
    بنابراین همون جوری که شما هم اشاره کردید خیلی به کاری که تو دوره مستر انجام میدید و تطابقش با کارای استاد هدفتون بستگی داره. البته اینم بگه من برای دانشگاهههای قوی مثل چالمرز اقدام کردم. به نظرم اونا بیشتر ترجیح میدن رشته مسترتون مواد باشه و پروژتون مرتبط.

Junior Member Prana آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EEE & Physics

نقل قول نوشته اصلی توسط shahrzad2014 نمایش پست ها
    بابت راهنماییتون ممنونم

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Prana نمایش پست ها
    روی ۲ تا از موضوعات ذکر شده کار کردم و مقاله (نسبتا خوب) در کنفرانس های داخلی (مرتبط با جنگ الکترونیک و فناوری تراهرتز) داشتم. برای نگارش مقاله ی ISI هم دارم شروع به تحقیق می کنم..
    بیشتر این موضوعات با فیزیک ارتباط بیشتری داره تا متالورژی.. چون مباحث الکترودینامیکی و فیزیک مدرن در اونها نقش کلیدی داره که بچه های متالورژی نمیخونن.. چند تا از کتاب های رشته ی مواد رو هم دیدم.. مثلا خواص فیزیکی مواد.. یادگرفتنش بصورت خودخوان خیلی سخت نیست (حداقل در مقایسه با نسبیت یا کوانتوم یا مکانیک آماری یا ...).
    تا جایی که تحقیق کردم برای مقطع ارشد خیلی دانشگاه ها از رشته ی فیزیک یا شیمی میگیرن (مانند LUND)
    دوست عزیز نمیدونم خواص فیزیکی رو فقط ورق زدید یا دارید بر پایه علمی صحبت می کنید؟ وقتی در مورد پدیده نفوذ و محاسبات پیچیده اون یا ترکیبات ساختاری و مهندسی انتخاب مواد بر اساس ریزساختارها ، و یا انواع روش های آنالیز مواد از میکروسکوپ های نوری تا xrd و حتا روش های کارکرد آنها و هزاران مطلب دیگه قاعدتا خودخوان نیست.
    در هرصورت بجای این مقایسات و سردرگم شدنتان من تعجب میکنم چرا با دپارتمان های مختلف مواد تماس نمی گیرید؟ اینجا کسی بیش ازین نمی تونه کمکتون کنه پس وقتو از دست ندید.

لازم بذکره اینو من نمی گم همه افراد اکادمیک می دونن که هیچ کورس مهندسی خودخوان نیست و این تفکر اشتباهه.
    موفق باشید
    کربلایم آرزوست...

Junior Member

سلام دوستان،در حال نوشتن مقاله و پایان نامه مقطع ارشدهستم.متاسفانه معدلهام پایینه میشه امیدی به بورس گرفتن داشت؟موضوع مقاله تیتانیومه و استادی که باهاش کار میکنم گفته که با برزیل لینک هستش و میتونه بفرسته ولی از معدلم خبر نداره که پایینه.
    معدل لیسانس 13 آزاد کرج
    ارشد هم شما رو 15 حساب کنید بین المللیه قزوین
    از نظر پول هم کلا میتونم تا 30 تومن جور کنم

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط omkind نمایش پست ها
    سلام دوستان،در حال نوشتن مقاله و پایان نامه مقطع ارشدهستم.متاسفانه معدلهام پایینه میشه امیدی به بورس گرفتن داشت؟موضوع مقاله تیتانیومه و استادی که باهاش کار میکنم گفته که با برزیل لینک هستش و میتونه بفرسته ولی از معدلم خبر نداره که پایینه.
    معدل لیسانس 13 آزاد کرج
    ارشد هم شما رو 15 حساب کنید بین المللیه قزوین
    از نظر پول هم کلا میتونم تا 30 تومن جور کنم
    مهم نیست اقدام کنید. مهم اینه که کار تحقیقاتیتون چی باشه معدل مهم نیست زیاد بنظرم (با توجه به تجربه اپلایم برای برزیل)
    کربلایم آرزوست...

Junior Member

مهم نیست اقدام کنید. مهم اینه که کار تحقیقاتیتون چی باشه معدل مهم نیست زیاد بنظرم (با توجه به تجربه اپلایم برای برزیل)
    موضوع پروژه روی بررسی drilling آلیاژ Ti6-4 در عملیات حرارتی های مختلف کار میکنم و مقاله خورش خوبه و میشه 2-3 تایی ISI ازش درآورد.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)