صفحه 27 از 29 نخستنخست ... 17181920212223242526272829 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 261 تا 270 , از مجموع 285

موضوع: تحصیل در رشته مهندسی مواد و مسائل مرتبط

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تحصیل در رشته مهندسی مواد و مسائل مرتبط

با سلام. رزومه علمي من به شرح زير:
    ديپلم 16.5
    كارشناسي مهندسي مواد 16.5
    كارشناسي ارشد مهندسي مواد- سراميك 17.15
    زمينه كاري: به طوركلي سراميك هاي مهندسي
    سابقه كاري:
    سابقه همكاري به مدت 3 سال با يك شركت با اعتبار جهاني در زمينه مشترك با تحصيلات.
    سابقه انجام پروژه مهندسي در يك مركز پژوهشي
    مدرك زبان ندارم. اما در حد رفع حاجت بلدم و دنبال گرفت مدرك هم هستم.
    29 سالمه مجرد
    ميخواستم ببينم براي كدوم كشور و دانشگاه اروپايي ميتونم براي دكترا فول فاند بگيرم؟؟ از نظر پيدا كردن كار شرايط چجوريه؟؟
    باتشكر.

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط arf_22690 نمایش پست ها
    با سلام. رزومه علمي من به شرح زير:
    ديپلم 16.5
    كارشناسي مهندسي مواد 16.5
    كارشناسي ارشد مهندسي مواد- سراميك 17.15
    زمينه كاري: به طوركلي سراميك هاي مهندسي
    سابقه كاري:
    سابقه همكاري به مدت 3 سال با يك شركت با اعتبار جهاني در زمينه مشترك با تحصيلات.
    سابقه انجام پروژه مهندسي در يك مركز پژوهشي
    مدرك زبان ندارم. اما در حد رفع حاجت بلدم و دنبال گرفت مدرك هم هستم.
    29 سالمه مجرد
    ميخواستم ببينم براي كدوم كشور و دانشگاه اروپايي ميتونم براي دكترا فول فاند بگيرم؟؟ از نظر پيدا كردن كار شرايط چجوريه؟؟
    باتشكر.

البته من فیلد شما رو نمیدونم اما کلا شما می تونین آلمان / اتریش اقدام کنین. شرایط کار رو نمی دونم اما می تونین پست داک بخونین و توی دانشگاه موقعیتی به دست بیارید و موندگار شید - هرچند اقامت گرفتن در اروپا خیلی هم آسون نیست، اما راه داره و دوستان اقامت میگیرن و میرن سر کار -
    مزیت آلمان و اتریش هم اینه که تحصیل رایگانه و به زبان انگلیسی هم هست.
    بعد از اینا میرسی به انگلیس - البته دانشگاههای انگلیسی فول فاند گرفتن و اقامت بعدش و غیره کار نسبتا سختیه -
    بعدش میتونین روی هلند فکر کنید. اینجا همه چی عالی به نظر می رسه، البته سختی اقامت هنوز وجود داره!
    ایتالیا هم گزینه بدی نیست.
    اما برای همه اینها شما لازمه که مقاله ISI داشته باشید و یک آیلتس حداقل 6.5!

با داشتن اینا دو مورد گزینه کانادا هم منطقی به نظر می رسه. هم اقامت آسونه، هم پذیرش با یک استاد که فیلد کاریش نزدیک باشه خیلی سخت نیست

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مواد

درود به همه دوستان عزیزم
    من ارشد خوردگی از دانشگاه شیراز دارم با معدل 17.11
    آیلتس 7 و یک مقاله ISI
    6 سال هم سابقه کار توی ی شرکت وابسته به نفت و گاز مرتبط با رشتمون دارم
    بتازگی از یکی از دانشگاههای انگلیس برای مقطع دکترا پذیرش فول فاند گرفته بودم و همه چیز اوکی بود اما متاسفانه توی مرحله clearance ردم کردن و حتی استادم هم اعتراض گزاشت اما دلیلی که آوردن این بود که چون رژیم شما تحت تحریم هست ما اجازه کسب اطلاعات تو این رشته رو به شما نمیدیم جالبه رشته دکترام هم اصلا حساس نبود. خلاصه همه چی خراب شد.
    الان میتونم بگم تقریبا به تمام استادای مرتبط توی آلمان، اتریش؛ هلند، سوئد، دانمارک، نروژ و ... ایمیل زدم اما متاسفانه یا جواب ندادن یا گفتن پوزیشن نداریم. دیگه واقعا نمیدونم چجوری باید اقدام کنم. کسی از دوستان هست که بتونه منو راهنمایی کنه؟؟ آیا راه دیگه ای بجز اقدام واسه پوزیشن ها و ایمیل به استادا هست؟؟ خیلی ممنون میشم اگر کسی کمک کنه بهم در این زمینه.

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sonia62 نمایش پست ها
    درود به همه دوستان عزیزم
    من ارشد خوردگی از دانشگاه شیراز دارم با معدل 17.11
    آیلتس 7 و یک مقاله ISI
    6 سال هم سابقه کار توی ی شرکت وابسته به نفت و گاز مرتبط با رشتمون دارم
    بتازگی از یکی از دانشگاههای انگلیس برای مقطع دکترا پذیرش فول فاند گرفته بودم و همه چیز اوکی بود اما متاسفانه توی مرحله clearance ردم کردن و حتی استادم هم اعتراض گزاشت اما دلیلی که آوردن این بود که چون رژیم شما تحت تحریم هست ما اجازه کسب اطلاعات تو این رشته رو به شما نمیدیم جالبه رشته دکترام هم اصلا حساس نبود. خلاصه همه چی خراب شد.
    الان میتونم بگم تقریبا به تمام استادای مرتبط توی آلمان، اتریش؛ هلند، سوئد، دانمارک، نروژ و ... ایمیل زدم اما متاسفانه یا جواب ندادن یا گفتن پوزیشن نداریم. دیگه واقعا نمیدونم چجوری باید اقدام کنم. کسی از دوستان هست که بتونه منو راهنمایی کنه؟؟ آیا راه دیگه ای بجز اقدام واسه پوزیشن ها و ایمیل به استادا هست؟؟ خیلی ممنون میشم اگر کسی کمک کنه بهم در این زمینه.
    آره متاسفانه رشته ما وضع جالبی نداره
    کانادا رو هم امتحان کنین
    فعلا دولت کانادا بد نیست برامون
    استادا هم اگه جواب ایمیل رو ندادن 9-10 روز بعدش بهشون زنگ بزنین

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مواد

نقل قول نوشته اصلی توسط hamidevf نمایش پست ها
    آره متاسفانه رشته ما وضع جالبی نداره
    کانادا رو هم امتحان کنین
    فعلا دولت کانادا بد نیست برامون
    استادا هم اگه جواب ایمیل رو ندادن 9-10 روز بعدش بهشون زنگ بزنین
    والا من از بعضی ها شنیدم که اگر زنگ بزنی اوکی هست چون شاید اصلا ایمیل ها رو نبینن و نخونن. اما بعضی دیگه میگن اصلا زنگ نزنین خوششون نمیاد. من که دیگه موندم چکار کنم!!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    material Sci & engineering

سلام به همه
    من الان دارم کارشناسی مهندسی مواد میخونم و خب تو ایران بایو متریال و مهندسی بافت گرایشای ارشد مهندسی موادن ولی راجع به آمریکا و اینا نمیدونم
    من میخوام برا بایومتریال تو امریکا اپلای کنم ولی حقیقش از سرفصل درساش یکم میترسم چون بایو متریال یا bio eng که بیشتر دپارتمانای امریکا دارن زیر مجموعه مهندسی پزشکیه
    یعنی مثلا سرفصلا و درسا خیل به مهندسی پزشکی و آناتومی و اینا ربط داره؟؟؟
    کسی رو میشناسید از مهندسی مواد برا بایو اپلای کرده باشه؟ سرفصل درساش چطوریه؟

Senior Member

والا من از بعضی ها شنیدم که اگر زنگ بزنی اوکی هست چون شاید اصلا ایمیل ها رو نبینن و نخونن. اما بعضی دیگه میگن اصلا زنگ نزنین خوششون نمیاد. من که دیگه موندم چکار کنم!!
    من خودم زنگ زدم، پذیرش هم گرفتم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مواد

نقل قول نوشته اصلی توسط hamidevf نمایش پست ها
    من خودم زنگ زدم، پذیرش هم گرفتم
    وقعا؟؟ چقدر عالی تبریک میگم بهتون. میتونم بپرسم واسه کدوم کشور؟؟

Junior Member mparsa01 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Tissue Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط kianab نمایش پست ها
    سلام به همه
    من الان دارم کارشناسی مهندسی مواد میخونم و خب تو ایران بایو متریال و مهندسی بافت گرایشای ارشد مهندسی موادن ولی راجع به آمریکا و اینا نمیدونم
    من میخوام برا بایومتریال تو امریکا اپلای کنم ولی حقیقش از سرفصل درساش یکم میترسم چون بایو متریال یا bio eng که بیشتر دپارتمانای امریکا دارن زیر مجموعه مهندسی پزشکیه
    یعنی مثلا سرفصلا و درسا خیل به مهندسی پزشکی و آناتومی و اینا ربط داره؟؟؟
    کسی رو میشناسید از مهندسی مواد برا بایو اپلای کرده باشه؟ سرفصل درساش چطوریه؟
    سلام. امیدوارم حالتون خوب باشه. ببینید دانشگاه به دانشگاه فرق میکنه چون بایو مواد یک رشته ی بین علوم پایه ی زیست، شیمی، فیزیک و... حتی علم مواد هست بستگی داره. و به اینکه اون دانشگاه تحقیقاتش بیشتر سمت کدوم علم متمایل هست. اما در حالت کلی در ایران و اکثر جاها زیر مجموعه ی بایو مدیکال هست. آمریکا رو خبر ندارم که در ارشد چه دروسی باید پاس بشه اما در اروپا مثل آلمان، هلند، سوئد و... ارشد باید دروس اصلی بایو مدیکال از قبیل الکترونیک، ترمودینامیک، علم مواد، فیزیولوژی، سیگنال ها و سیستم ها، مهندسی بافت، مکانیک سیالات که تماما دروس تحصصی سه گرایش بایو متریال، بایو الکتریک و بایو مکانیک هستند رو باید پاس کنید و در سال دوم ارشدتون میتونید با توجه به گرایشی که میخواید، دروس تخصصی بیشتری رو انتخاب کنید. من پیشنهادم اینه که ارشد رو توی ایران بخونید به این دلیل که تماما دروس تخصصی این گرایش رو میخونید در طی دوسال تحصیل و با دروس علم مواد بیشتر سرو کار دارید. و فقط دروس فیزیولوژی و آناتومی واستون پیش نیاز میخوره. به دلیل اینکه کار کردن و تحقیقات توی این رشته علاوه بر شناخت درست مواد مستلزم شناخت درست بدن هست که با توجه به اعضای بدن بتونید ماده ی مناسب رو انتخاب کنید.
    موفق باشید.

BSc Student, Biomedical Engineering

Senior Member

وقعا؟؟ چقدر عالی تبریک میگم بهتون. میتونم بپرسم واسه کدوم کشور؟؟
    ممنونم
    کانادا

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)