صفحه 7 از 29 نخستنخست 1234567891011121314151617 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 285

موضوع: تحصیل در رشته مهندسی مواد و مسائل مرتبط

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی شیمی - دانشگاه صنعت نفت

پیش فرض پاسخ : تحصیل در رشته مهندسی مواد و مسائل مرتبط

من لیسانس مهندسی شیمی دارم (گرایش آتش) از دانشگاه صنعت نفت با معدل 15.84
    میتونم آیلتس 6.5 یا حتی بیشتر بگیرم
    میخواستم بدونم با این شرایط میتونم توو اروپا مخصوصا آلمان و ایتالیا واسه مستر فاند بگیرم و اینکه اگه بخوام واسه مهندسی مواد یا نانو اپلای کنم چقد شانس قبولی دارم

نقل قول نوشته اصلی توسط madsh نمایش پست ها
    من لیسانس مهندسی شیمی دارم (گرایش آتش) از دانشگاه صنعت نفت با معدل 15.84
    میتونم آیلتس 6.5 یا حتی بیشتر بگیرم
    میخواستم بدونم با این شرایط میتونم توو اروپا مخصوصا آلمان و ایتالیا واسه مستر فاند بگیرم و اینکه اگه بخوام واسه مهندسی مواد یا نانو اپلای کنم چقد شانس قبولی دارم
    خیلی پایین
    حتا گرایشتون هم خیلی دوره
    باید کلی درس پیشنیاز بگذرونید.......بهتره یجایی مثه اتریش پذیرش بگیرید ولی با 3 تا 4 ترم جبرانی در مقطع لیسانس مهندسی مواد.
    pray for michael schumacher

Junior Member

با سلام خدمت دوستان
    راستش من بسیار علاقه مند هستم در مورد آینده کاری پس از تحصیل در رشته مواد و نانوتکنولوژی اطلاعاتی کسب کنم. اصلاً ایده ای ندارم. آیا رشته مواد در ایران دارای بازار کار و درآمد مطلوب می باشد؟ در آمریکا چطور؟ معمولاً دانشجویان فارغ التحصیل در این رشته به چه صورت مشغول به کار می شوند و در چه زمینه هایی میتوانند کسب درآمد کنند و درآمد تخمینی این رشته در مقایسه با دکترا های رشته های دیگر مثل عمران و مکانیک چگونه خواهد بود؟
    واقعاً ممنون خواهم شد اگر امکانش هست راهنماییم کنید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط leo47 نمایش پست ها
    با عرض سلام و ادب و احترام خدمت شما دوستان عزیز

من فارغ التحصیل رشته مهندسی مواد - متالورژی هستم . غرض از مزاحمت اینکه سوالی داشتم گفتم تا با شما دوستان ارجمند نیز مطرح نمایم تا شاید بتوانم از راهنمایی های ارزشمند شما کمی بهره مند شوم .
    من قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارم اما مشکلی که در حال حاضر بنده را مجبور کرد تا وقت شما را بگیرم در مورد نحوه انتخاب رشته می باشد . همانطور که مستحضر هستید رشته مهندسی مواد دارای گستردگی بسیار زیادی در زمینه های مختلف می باشد .لذا انتخاب یک رشته برای ادامه تحصیل در مقطع ارشد که در آینده از لحاظ بازار کار و یا ادامه تحصیل محدودیتی ایجاد نکند برای بنده بسیار دشوار می باشد . من شخصا علاقه داشتم تا در گرایش BIO-MATERIAL ادامه تحصیل دهم اما متاسفانه آشنایی کامل با این رشته و بازار کار آن ندارم .
    خوشحال میشوم اگر عنایت فرموده و پاسخی هرچند کوتاه به من داده و با راهنمایی های خود مرا از سردرگمی نجات دهید .

با تشکر فراوان
    با سلام و احترام.
    من هم دقیقاً همین سوال را دارم. نمیدانم واقعاً آینده کاری رشته مواد در زمینه نانو و یا زمینه های دیگر در ایران و آمریکا به تفکیک چگونه است؟ آیا دکترای مواد در ایران جایگاهی برای کار و درآمد در کنار کار آکادمیک دانشگاه دارد؟
    ممنون میشوم اگر دوستان در این زمینه اطلاعات دارند راهنمایی کنند .
    ممنونم

Global Moderator

Simon آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط eduphysics نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان
    راستش من بسیار علاقه مند هستم در مورد آینده کاری پس از تحصیل در رشته مواد و نانوتکنولوژی اطلاعاتی کسب کنم. اصلاً ایده ای ندارم. آیا رشته مواد در ایران دارای بازار کار و درآمد مطلوب می باشد؟ در آمریکا چطور؟ معمولاً دانشجویان فارغ التحصیل در این رشته به چه صورت مشغول به کار می شوند و در چه زمینه هایی میتوانند کسب درآمد کنند و درآمد تخمینی این رشته در مقایسه با دکترا های رشته های دیگر مثل عمران و مکانیک چگونه خواهد بود؟
    واقعاً ممنون خواهم شد اگر امکانش هست راهنماییم کنید
    با سلام و احترام.
    من هم دقیقاً همین سوال را دارم. نمیدانم واقعاً آینده کاری رشته مواد در زمینه نانو و یا زمینه های دیگر در ایران و آمریکا به تفکیک چگونه است؟ آیا دکترای مواد در ایران جایگاهی برای کار و درآمد در کنار کار آکادمیک دانشگاه دارد؟
    ممنون میشوم اگر دوستان در این زمینه اطلاعات دارند راهنمایی کنند .
    ممنونم
    سلام
    فقط جهت اطلاعتون مواد زمينه كاري مهم و خوبيه و اينده دار اما اگر قصدتون كشور آمريكاست با توجه به ريجكتي هاي امسال روي رشته ي مواد حتما قبلش روي شرايط ويزا تحقيق كنيد كه در عمل انجام شده قرار نگيريد.
    شادزي
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط simon نمایش پست ها
    سلام
    فقط جهت اطلاعتون مواد زمينه كاري مهم و خوبيه و اينده دار اما اگر قصدتون كشور آمريكاست با توجه به ريجكتي هاي امسال روي رشته ي مواد حتما قبلش روي شرايط ويزا تحقيق كنيد كه در عمل انجام شده قرار نگيريد.
    شادزي
    با تشکر از پاسختان. در زمینه Computational آیا باز هم این حساسیت ها هست؟ یعنی فقط صرفاً به دلیل دپارتمان مواد بودنش ممکنه بحرانی باشه؟ چه راهی برای کم کردن ریسک ویزا وجود دارد؟

سلام. من تازه عضو شدم. چطوری باید پست بزارم ؟ راهنمایی کنید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    متالورژی صنعتی/امیرکبیر

با تشکر از پاسختان. در زمینه Computational آیا باز هم این حساسیت ها هست؟ یعنی فقط صرفاً به دلیل دپارتمان مواد بودنش ممکنه بحرانی باشه؟ چه راهی برای کم کردن ریسک ویزا وجود دارد؟
    منم همین سوال رو دارم
    در زمینه مدل سازی و شبیه سازی چه فرصت هایی هست؟!

ApplyAbroad Hero ehsan1983 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Génie des Matériaux-Université du Québec(Material Eng. Msc)

نقل قول نوشته اصلی توسط ورتیگو نمایش پست ها
    منم همین سوال رو دارم
    در زمینه مدل سازی و شبیه سازی چه فرصت هایی هست؟!
    برای چه مقطعی میخواید اقدام کنید؟ و شبیه سازی در چه زمینه ای؟ بگید تا راهنماییتون کنم.
    ضمنا لطف میکنید بگید شما آیا در شبیه سازی کار کردید؟ اگه آره از چه نرم افزارهای میشه برای مهندسی مواد استفاده کرد؟
    کربلایم آرزوست...

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مواد و متالورژی-صنعتی-دانشگاه علم و صنعت

سلام
    من در حال حاضر در حال فارغ التحصیل شدن از لیسانسم هستم.
    برای ادامه تحصیل توی کانادا و آمریکا ( با تاکید به کانادا ) کلا چه گرایش هایی رو برای ارشد میشه دنبال کرد؟ (جدا از دانشگاه ها، حالت کلی)
    بگم که پروژه من بررسی فرایند "Semi Solid "SIMA روی آلیاژ AZ91 منیزیم هست
    لطفا راهنمایی کنید
    ممنون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)