صفحه 71 از 82 نخستنخست ... 21616263646566676869707172737475767778798081 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 701 تا 710 , از مجموع 816

موضوع: انتقال پول بین ایران و کانادا (صرافی،حواله،مسایل بانکی انتفال و موارد مربوطه )

Senior Member fanta آواتار ها

پیش فرض پاسخ : انتقال پول بین ایران و کانادا (صرافی،حواله،مسایل بانکی انتفال و موارد مربوطه )

نقل قول نوشته اصلی توسط amir6485 نمایش پست ها
    سلام بانک های دولتی ایران هیچ کدوم بالای ۱۵ درصد نمیدن برای سپرده.
    مگر تحت عنوان صندوق.
    مگه الان دیگه حساب های پس اندار ارزی وجود نداره؟ قبلا نرخ سود بهتری نسبت به اینجا داشتن
    Don't feed the trolls

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : انتقال پول بین ایران و کانادا (صرافی،حواله،مسایل بانکی انتفال و موارد مربوطه )

نقل قول نوشته اصلی توسط fanta نمایش پست ها
    مگه الان دیگه حساب های پس اندار ارزی وجود نداره؟ قبلا نرخ سود بهتری نسبت به اینجا داشتن
    بله وجود داره اما بی اعتمادی کلی نسبت به اون حساب ها هست. مردم می ترسن بانک نتونه موقعی که می خوان حساب را ببندن ارز را تأمین کنه و بهشون پس بده. من خودم سال های قبل که ایران بودم حساب ارزی داشتم و وقتی خواستم موجودی را بگیرم دو ماهی طول کشید و ریز ریز دادند.
    Solitary trees, if they grow at all, grow strong.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط uxmal09 نمایش پست ها
    بله وجود داره اما بی اعتمادی کلی نسبت به اون حساب ها هست. مردم می ترسن بانک نتونه موقعی که می خوان حساب را ببندن ارز را تأمین کنه و بهشون پس بده. من خودم سال های قبل که ایران بودم حساب ارزی داشتم و وقتی خواستم موجودی را بگیرم دو ماهی طول کشید و ریز ریز دادند.
    توی چه بانکی حساب داشتین؟ در چند قسط برگردوندن؟
    کلا توی این مملکت انگار راه کم ریسک برای حفظ ارزش دارایی وجود نداره

ApplyAbroad Guru

همانطور که دوستامان توضیح دادند مساله تامین ضمانت بازپرداخت به ارز مربوطه و نه معادل ریالی به نرخ بانک است که باید مطمین شوید.
    قبلا یکی از موراد بحث مثلا این بود که اگر واریز به حواله انجام شده بود (نه اسکناس) بانک داخلی ملزم به بازپرداخت به ارز نبود و معادل ریالی بر اساس نرخ رسمی بانک مرکزی (پایین تر از نرخ ارز بازار آزاد) را میتوانست پرداخت کند که با محاسبه تفاوت قابل توجه نرخ ارز در بازار آزاد و دولتی همه این سودهای روی کاغذ و فراتر از آن به واقع نوعی سودمنفی(ضرر) بود چرا که اصل ارز نیز قابل تامین مجدد با این نحوه محاسبه به نظر نمیرسید. به ویژه در خصوص مبالغ کلان و تاثیرگذار باید این مساله را مطمین شوید که بانک اصل و سود را به ارز در صورت تمایل بازپرداخت میکند و تبصره ای مبنی بر "بانک می تواند..." یا "در صورت وجود موجودی ارز در زمان تقاضا...." و مشابه را در قرارداد نگنجانند.
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

بله. میلیون دلار میلیون دلار جابجا می کنند. پرس و جو کنید و به صرافی های معتبر رجوع کنید. تعدادشان کم نیست.
    البته ایشون پرسیده بودند دستشون به جایی بند میشه که فکر کنم نمیشه. چون فکر میکنم منظورتون از "معتبر" مثل یه فرد معتبر در بازار باشه وگرنه مثلا مثل نهاد بانکی یا امثالهم نیست که کسی بر کارش نظارتی داشته باشه. نهایتا بخواهد طرف در ایران از اون فرد شکایت کنه که پروسه اسونی فکر نمیکنم باشه. نهایت این قضیه فکر میکنم یک اعتماد یک طرفه هستش به صرف کارهای قبلی که اون صرافی انجام داده .

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط robby نمایش پست ها
    البته ایشون پرسیده بودند دستشون به جایی بند میشه که فکر کنم نمیشه. چون فکر میکنم منظورتون از "معتبر" مثل یه فرد معتبر در بازار باشه وگرنه مثلا مثل نهاد بانکی یا امثالهم نیست که کسی بر کارش نظارتی داشته باشه. نهایتا بخواهد طرف در ایران از اون فرد شکایت کنه که پروسه اسونی فکر نمیکنم باشه. نهایت این قضیه فکر میکنم یک اعتماد یک طرفه هستش به صرف کارهای قبلی که اون صرافی انجام داده .
    اینقدر هم بی حساب کتاب نیستن. مجوز از بانک مرکزی دارن و مشکل براشون پیش میاد. ضمنا از صرافی خود بانکها مثل سامان یا پاسارگاد هم میتونید استفاده کنید.
    Solitary trees, if they grow at all, grow strong.

Local Moderator

اینقدر هم بی حساب کتاب نیستن. مجوز از بانک مرکزی دارن و مشکل براشون پیش میاد. ضمنا از صرافی خود بانکها مثل سامان یا پاسارگاد هم میتونید استفاده کنید.
    چند سال پیش یکی از دوستام تو ایران پولی داد به یکی از صرافی های معروف تهران که براش حواله کنه مبلغ در حد هزار دلار . همون موقع که دلار یک دفعه گران شد .و بعد از این همه مدت هنوز پول حواله نشده . صرافی هم میگه بیا یک ملیون ت پس بگیر . اون موقع که دوستم یک ملیون داد معادل هزار دلار بود تقریبا. کلی هم شکایت کرد که بی نتیجه موند

Junior Member

اینو بنا به تجربه شخصی ام مینویسم و ممکنه کم و زیاد داشته باشه:
    بانکهای پارسیان، پاسارگاد و ملت حساب پس‌انداز ارزی دارن
    به چهار حالت یک ماهه، ۳ ماهه، ۶ ماهه و یک ساله باز میکنن
    و موقع بستن حساب (کامل یا قسمتیش رو) عین ارز رو پرداخت میکنن فقط محدودیت برداشت در هر روز تا ده هزار دلار رو دارن
    حدود ۶ سال هست که از این نوع حسابها استفاده میکنم و البته ممکنه بانکهای دیگه هم داشته باشن

Member
    رشته و دانشگاه
    ارشد عمران- خاک و پی

دوستان چه راهی رو تو تورنتو برای انتفال حدود 30.000 دلار از ایران به حسابی تو بانک تو کانادا تو کمتر از یک ماه پیشنهاد میکنید؟
    ممنون از راهنمایی های همیشگیتون.

نقل قول نوشته اصلی توسط hooman_m نمایش پست ها
    دوستان چه راهی رو تو تورنتو برای انتفال حدود 30.000 دلار از ایران به حسابی تو بانک تو کانادا تو کمتر از یک ماه پیشنهاد میکنید؟
    ممنون از راهنمایی های همیشگیتون.
    سلام
    صرافی ایرانی در کانادا زیاده. این روزا که نرخ دلار به هم ریخته، زیاد دیدم که نرخ دلار کانادا در خود کانادا حتی از ایران پایین تره!

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)