صفحه 24 از 82 نخستنخست ... 14151617181920212223242526272829303132333474 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 231 تا 240 , از مجموع 816

موضوع: انتقال پول بین ایران و کانادا (صرافی،حواله،مسایل بانکی انتفال و موارد مربوطه )

ApplyAbroad Hero minoo.shahriar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master of Business

پیش فرض پاسخ : انتقال پول بین ایران و کانادا و مسایل بانکی مربوطه

نقل قول نوشته اصلی توسط farda1234 نمایش پست ها
    با سلام
    من مبلغ 10000 يورو دارم و عازم كانادا هستم
    اينجا تبديل به دلار كانادا كنم بهتره يا توي كانادا تبديل كنم؟
    من از نرخ تبدیل و کارمزد و اینها اطلاعی ندارم. ولی یورو به جهت اینکه اسکناس 500 تایی هم داره، حمل کردنش راحت تره.
    Never Stop Dreaming Of A Better Tomorrow

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط farda1234 نمایش پست ها
    با سلام
    من مبلغ 10000 يورو دارم و عازم كانادا هستم
    اينجا تبديل به دلار كانادا كنم بهتره يا توي كانادا تبديل كنم؟
    تو سایت یک صرافی در ونکوور نرخ تبدیل الان 1.36 هست، یعنی 13600 دلار کانادا بهتون میدن. البته نمیدونم شهرهای مختلف فرق میکنه یا نه ولی میتونید در سایت صرافی چک کنید و بعد با ایران مقایسه کنید.
    Culture lives in everything we do

Member
    رشته و دانشگاه
    آزاد تهران-جنوب

نقل قول نوشته اصلی توسط mina7 نمایش پست ها
    تو سایت یک صرافی در ونکوور نرخ تبدیل الان 1.36 هست، یعنی 13600 دلار کانادا بهتون میدن. البته نمیدونم شهرهای مختلف فرق میکنه یا نه ولی میتونید در سایت صرافی چک کنید و بعد با ایران مقایسه کنید.
    نرخهای آنلاین صرافیها به روز نیستند. حتما تلفنی قیمت بگیرین.
    به جز دلار امریکا برای ارزهای دیگه در تهران نرخهای تبدیل بهتری پیدا میکنین, تبدیل دلار امریکا به کانادا هم خیلی اوقات در تهران بهتر هست ولی کلا تفاوت ناچیزی داره.
    درحالیکه نرخ تبدیل بین بانکی یورو به دلار آمریکا 1.3338 هست امکان نداره که صرافی بالاتر از این تبدیل کنه در خوشبینانه ترین حالت حداقل 150 پیپ بالا و پایین نرخ جهانی معامله میکنند که این رو هم صرافیهای بزرگ و یا وابسته به بزرگ انجام میدن وگرنه معمولا بالای 250 پیپ اختلاف هست.
    یعنی مثلا یورو رو به نرخ 1.3088 از شما گرفته و دلار آمریکا میدن ویا دلار آمریکا رو گرفته و به نرخ 1.3588 یورو میدن.

پ.ن: هر یک ده هزارم نسبت تبدیل یک پیپ هست یعنی مثلا 250 پیپ پایینتر از 1.3338 میشه 1.3088
    ویرایش توسط arasbaran : August 11th, 2013 در ساعت 10:00 PM
    NOC:7241>>documents sent:01/01/2011>>recieved by CIO:06/01/2011>>\Landing in Edmonton, Alberta: 8/Feb/2012

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط arasbaran نمایش پست ها
    نرخهای آنلاین صرافیها به روز نیستند. حتما تلفنی قیمت بگیرین.
    به جز دلار امریکا برای ارزهای دیگه در تهران نرخهای تبدیل بهتری پیدا میکنین, تبدیل دلار امریکا به کانادا هم خیلی اوقات در تهران بهتر هست ولی کلا تفاوت ناچیزی داره.
    درحالیکه نرخ تبدیل بین بانکی یورو به دلار آمریکا 1.3338 هست امکان نداره که صرافی بالاتر از این تبدیل کنه در خوشبینانه ترین حالت حداقل 150 پیپ بالا و پایین نرخ جهانی معامله میکنند که این رو هم صرافیهای بزرگ و یا وابسته به بزرگ انجام میدن وگرنه معمولا بالای 250 پیپ اختلاف هست.

پ.ن: هر یک ده هزارم نسبت تبدیل یک پیپ هست یعنی مثلا 250 پیپ پایینتر از 1.3338 میشه 1.3088
    سایت صرافی ساعت آپدیت رو بالاش زده و هر یک ساعت آپدیت میشه.

منظورتون اینه که تبدیل در بانک بهتره تا صرافی؟ چون تجربه من (در مورد تبدیل دلار آمریکا به کانادا) می گه که صرافی همیشه بهتر از بانک بوده.
    Culture lives in everything we do

Member
    رشته و دانشگاه
    آزاد تهران-جنوب

نقل قول نوشته اصلی توسط mina7 نمایش پست ها
    سایت صرافی ساعت آپدیت رو بالاش زده و هر یک ساعت آپدیت میشه.

منظورتون اینه که تبدیل در بانک بهتره تا صرافی؟ چون تجربه من (در مورد تبدیل دلار آمریکا به کانادا) می گه که صرافی همیشه بهتر از بانک بوده.

شهرهای بزرگ همینطور هست ولی مثلا توی ادمونتون خیلی اوقات تبدیل بانکها بهتر از صرافی هست. البته گفته شما برای شهرهایی مثل تورنتو یا ونکوور صحیح هست و با قیمت خوبی دلار آمریکا رو تبدیل میکنند. ولی باز هم برای تبدیل ارزهایی غیر از دلار آمریکا نرخ رو تلفنی بپرسین چون خیلی راحت نرخ دیگری رو اعلام میکنن. مشابه این حالت در صرافیهای تهران هم هست و قیمتی که توی وبسایتشون اعلام میکنند برای ارزهایی مثل دلار و یورو درست هست ولی مثلا لیر ترکیه و یا روپیه هند اینطور نیست.
    NOC:7241>>documents sent:01/01/2011>>recieved by CIO:06/01/2011>>\Landing in Edmonton, Alberta: 8/Feb/2012

Junior Member

سلام.
    این که آدم تمام اموالشو بفروشه و بذاره بانکهای ایران با سود مثلا 17 درصد که به طور خالص میشه حدود14درصد و این پول رو هرماهه بخواد به کانادا انتقال بده این کار منعیات قانونی نداره ؟؟
    برای مثال اگر ما حدود 900میلیون رو بذاریم بانهای ایران با سود خالص 14درصد که میشه ماهی 12و 600 و این پول رو ماهانه با فرض دلار 3000 تومنی به دلار تبدیل کنیم که میشه 4200 دلار و هرماه اون رو به کانادا بفرستیم چنین چیزی شدنیه ؟؟ امنیت در این کار چقدره ؟! ممکنه یه وقت تحریمی چیزی بشه که نشه از ایران به کانادا پول فرستاد ؟؟
    این مبالغی که گفتم چقدر مالیات و کارمزد داره ؟! درکل این مبالغ با کسر کارمزد ها و مالیاتها از طرف هردو بانک ایرانی و کانادایی چه میزان ازشون کم میشه ؟!

نقل قول نوشته اصلی توسط mrfoad89 نمایش پست ها
    سلام.
    این که آدم تمام اموالشو بفروشه و بذاره بانکهای ایران با سود مثلا 17 درصد که به طور خالص میشه حدود14درصد و این پول رو هرماهه بخواد به کانادا انتقال بده این کار منعیات قانونی نداره ؟؟
    برای مثال اگر ما حدود 900میلیون رو بذاریم بانهای ایران با سود خالص 14درصد که میشه ماهی 12و 600 و این پول رو ماهانه با فرض دلار 3000 تومنی به دلار تبدیل کنیم که میشه 4200 دلار و هرماه اون رو به کانادا بفرستیم چنین چیزی شدنیه ؟؟ امنیت در این کار چقدره ؟! ممکنه یه وقت تحریمی چیزی بشه که نشه از ایران به کانادا پول فرستاد ؟؟
    این مبالغی که گفتم چقدر مالیات و کارمزد داره ؟! درکل این مبالغ با کسر کارمزد ها و مالیاتها از طرف هردو بانک ایرانی و کانادایی چه میزان ازشون کم میشه ؟!
    خیلی‌ها توی کانادا دارن با این روش زندگی می‌کنن، اما بهتره برای این کارها توی بانک‌های مثل TD یا اسکوشیا حساب باز کرد که کمتر سخت‌گیر هستن
    تا اونجایی هم که من می‌دونم، این پولی که به طور ثابت از ایران میاد به عنوان درآمد شما حساب می‌شه و باید روش مثل درامد کانادا مالیات بدین

ApplyAbroad Guru

سلام.
    این کار ممکنه ناقض قانون تحریم بیزینس با موسسات و بانکهای ایرانی باشه (چون شما دارید از بانکهای ایرانی سود میگیرید). حتما با یک وکیل یا حسابدار مشورت کنید.

Junior Member

درسته مالیات مشکلی نیست !
    ولی اینکه آدم کل پول رو تبدیل به دلار کنه بذاره تو بانکای خود کانادا ضرر نیست ؟! مگه بانکهای اونجا سود رو به طور سالانه معادل حداکثر 2درصد نمیدن ؟؟ طوری که اگه ماهانه بخوایم حساب کنیم باید اون 2درصد رو تقسیم بر 12 کنیم تا سود ماهانه به دست بیاد ! این به ضرر نیست نسبت به اون چیزی که من گفتم ؟!

ApplyAbroad Guru

درسته مالیات مشکلی نیست !
    ولی اینکه آدم کل پول رو تبدیل به دلار کنه بذاره تو بانکای خود کانادا ضرر نیست ؟! مگه بانکهای اونجا سود رو به طور سالانه معادل حداکثر 2درصد نمیدن ؟؟ طوری که اگه ماهانه بخوایم حساب کنیم باید اون 2درصد رو تقسیم بر 12 کنیم تا سود ماهانه به دست بیاد ! این به ضرر نیست نسبت به اون چیزی که من گفتم ؟!
    در کانادا کسی با سود بانکی سپرده زندگی نمیکنه. سود سپرده پایین نگهداشته میشه که مردم پولهاشون رو در بیزینس بکار بیندازند.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)