صفحه 75 از 82 نخستنخست ... 25656667686970717273747576777879808182 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 741 تا 750 , از مجموع 816

موضوع: انتقال پول بین ایران و کانادا (صرافی،حواله،مسایل بانکی انتفال و موارد مربوطه )

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : انتقال پول بین ایران و کانادا (صرافی،حواله،مسایل بانکی انتفال و موارد مربوطه )

نقل قول نوشته اصلی توسط yashar نمایش پست ها
    اتفاقآ من میخوام از این پول بزای گرفتن وام خونه در کانادا استفاده کنم. مدرک فروش ملک در ایران رو ترجمه میکنم که اگر بانک خواست نشون بدم. فقط نگران هستم که اداره مالیات بگه چرا خونه رو اعلام نکرده بودی قبلآ و بخوان مالیات فروش بگیرن.
    اگر خانه بنام خودتون بوده و فروخته باشید به سود فروشش capital gain تعلق میگیره. مگر اینکه خونه بنام فرد دیگری بوده (مثلا فرض کنید پدر و مادرتون) و اونها فروخته باشند و پولش را برای شما فرستاده باشند که در اینصورت هدیه حساب میشه.

توجه کنید که اگر کسی هدیه ای به شما بده و بعدا شما اون هدیه را بقیمت بالاتر بفروشید، خود هدیه مالیات نداره ولی سود فروشش مالیات capital gain داره. بنظر من با یک حسابدار باتجربه مشورت کنید.

پیش فرض پاسخ : انتقال پول بین ایران و کانادا (صرافی،حواله،مسایل بانکی انتفال و موارد مربوطه )

نقل قول نوشته اصلی توسط alikanosala نمایش پست ها
    من هم دقیقا به همین دلیل مسأله gift letter رو مطرح کردم،به در آمد شما خارج از کانادا از هر نوعی که باشه مالیات تعلق میگیره مگر اینکه هدیه باشه،اگر روش مناسب‌تری هست من اطلاع ندارم
    مگر پول فروش خونه ی شخصی هم درآمد محسوب میشه؟
    با تشکر

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    اگر خانه بنام خودتون بوده و فروخته باشید به سود فروشش capital gain تعلق میگیره. مگر اینکه خونه بنام فرد دیگری بوده (مثلا فرض کنید پدر و مادرتون) و اونها فروخته باشند و پولش را برای شما فرستاده باشند که در اینصورت هدیه حساب میشه.

توجه کنید که اگر کسی هدیه ای به شما بده و بعدا شما اون هدیه را بقیمت بالاتر بفروشید، خود هدیه مالیات نداره ولی سود فروشش مالیات capital gain داره. بنظر من با یک حسابدار باتجربه مشورت کنید.
    ممنون بابت راهنمایی های مفبدتون. سود فروش با تفاوت قیمت ریالی حساب میشه یا معادل دلار؟ من خونه رو سه برابر قیمت خرید فروختم (ریال) ولی معادل دلاریش به مراتب کمتر هست.
    با توجه به فرمایشات دوستان، اگر بگیم این پول (نه ملک) هدیۀ والدین بوده که خیلی کم دردسر تر هست. ولی اگر به این راحتی باشه که همه میگن پولو هدیه گرفتن!

مگر پول فروش خونه ی شخصی هم درآمد محسوب میشه؟
    با تشکر
    بله پول حاصل از فروش یا اجاره خانه اگر وارد حساب بانکی شما در کانادا بشه از نظر دولت کانادا درآمد محسوب میشه

ApplyAbroad Superstar

ممنون بابت راهنمایی های مفبدتون. سود فروش با تفاوت قیمت ریالی حساب میشه یا معادل دلار؟ من خونه رو سه برابر قیمت خرید فروختم (ریال) ولی معادل دلاریش به مراتب کمتر هست.
    با توجه به فرمایشات دوستان، اگر بگیم این پول (نه ملک) هدیۀ والدین بوده که خیلی کم دردسر تر هست. ولی اگر به این راحتی باشه که همه میگن پولو هدیه گرفتن!
    اثبات هدیه به این راحتی هم نیست. اگر حساس بشن مدارک از شما می خوان، مثلا مدارکی که نشون بده پول حداقل چند ماه در حساب هدیه دهنده وجود داشته (که ثابت کنه پول مال اونها بوده)
    اما دوستان می فرمایند درآمده اما من مطمئن نیستم، ملکی که پیش از آمدن به کانادا داشتید و الان فروختید مصداق درآمد نیست. تازه با این اوضاع بلبشوی نرخ تبدیل شما متضرر نشده باشید خوبه، capital gain پیش کش.
    Solitary trees, if they grow at all, grow strong.

نقل قول نوشته اصلی توسط uxmal09 نمایش پست ها
    اثبات هدیه به این راحتی هم نیست. اگر حساس بشن مدارک از شما می خوان، مثلا مدارکی که نشون بده پول حداقل چند ماه در حساب هدیه دهنده وجود داشته (که ثابت کنه پول مال اونها بوده)
    اما دوستان می فرمایند درآمده اما من مطمئن نیستم، ملکی که پیش از آمدن به کانادا داشتید و الان فروختید مصداق درآمد نیست. تازه با این اوضاع بلبشوی نرخ تبدیل شما متضرر نشده باشید خوبه، capital gain پیش کش.
    اگر کسی قبل از اینکه رزیدنت کانادا بشه ملکی رو بفروشه به این پول تکس تعلق نمیگیره ولی در حالیکه شخص رزیدنت کانادا هست باید به قوانین مالیاتی رجوع کنه.

ApplyAbroad Guru

بله پول حاصل از فروش یا اجاره خانه اگر وارد حساب بانکی شما در کانادا بشه از نظر دولت کانادا درآمد محسوب میشه
    اجاره درآمد حساب میشه. پول فروش بستگی به شرایطش داره. تا زمانی که خانه شخصی تون باشه که درآن زندگی میکنید سود فروشش مالیات نداره. اگر ملک سرمایه گذاری باشه (که خودتان در آن زندگی نمیکنید) سود فروشش مالیات capital gain داره. البته همینطور که دوستمون uxmal فرمودند با این نرخ دلار احتمالا ضرر هم کرده اید نه سود.

ApplyAbroad Superstar

اگر کسی قبل از اینکه رزیدنت کانادا بشه ملکی رو بفروشه به این پول تکس تعلق نمیگیره ولی در حالیکه شخص رزیدنت کانادا هست باید به قوانین مالیاتی رجوع کنه.
    بشخصه بیشتر از ده نفر را می شناسم که بعد از رزیدنت شدن ملک فروختن و آوردن و یک سنت هم مالیات ندادن.

ApplyAbroad Champion
    علی جون آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی عمران

نقل قول نوشته اصلی توسط uxmal09 نمایش پست ها
    بشخصه بیشتر از ده نفر را می شناسم که بعد از رزیدنت شدن ملک فروختن و آوردن و یک سنت هم مالیات ندادن.
    دقیقا چکار کردن؟ اعلام کردن هدیه بوده؟
    پرونده فدرال> اقدام: سپتامبر ۲۰۰۶ /بعد از شش سال کنسل شد!
    پرونده آلبــرتا> کاندید: مـارچ ۲۰۱۲ / لند با ویزای کار:‌ جون ۲۰۱۳ / اقامت دایم: ژانویه ۲۰۱۵ / شهروندی: آگوست ۲۰۱۸ [جزئیات]

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط علی جون نمایش پست ها
    دقیقا چکار کردن؟ اعلام کردن هدیه بوده؟
    نه. بانک در مورد مبلغ بالا ازشون سوال کرده و اینها کپی مبایعه نامه و رسیدهای حواله صرافی را ارایه کردن. همین. حتی ترجمه هم نه. کپی اصل فارسی. این موارد در بانکهای مختلف بوده اند.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)