صفحه 7 از 31 نخستنخست 1234567891011121314151617 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 302

موضوع: مسائل مربوط به مسکن و اقامت در اسپانیا

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مسائل مربوط به مسکن و اقامت در اسپانیا

سلام.بچه ها کسانی که در اسپانیا هستند .کسی اطلاع داره راجع به این شرکتی که واسه خرید خونه تو اسپانیا اقامت می گیره.اسمشو نمی شه بگم.این شرکت تو اسپانیا هست؟صحت داره؟ممنون میشم پاسخ بدید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    دکترای مهندسی هوافضا، دانشگاه پلی تکنیک مادرید

سلام به همگی، دوستان من دانشجوی ترم دوم دکترا در دانشگاه UPM یعنی پلیتکنیک مادرید هستم. الآن حدود 6 ماهه که تو مادریدم.
    با توجه به اینکه اگر خدا بخواد تا 2 ماه آینده همسر و فرزندم از ایران به من ملحق میشن باید خونه ای که در حال حاضر توش هستم رو تخلیه کنم و مستقلن یک خونه اجاره کنم.
    بنابراین اگرکسی از دوستان به دنبال خونه میگرده تو مادرید من قویاً اینجا رو بهش پیشنهاد میکنم و امیدوارم بتونم کمکی شایانی در حق بچه های دانشجویی که دنبال خونه میگردن بکنم.
    اگر کسی هست لطفا پیغام خصوصی بگزاره.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط MAHSA99 نمایش پست ها
    سلام
    من بارسلنا دانشجو هستم. واسه ترم دیگه دنبال یه هم خونه ای دختر می گردم. اگه کسی مایل هست به من پیام بده. خونه دو اتاق داره و نزدیک دانشگاه UPM هست.
    سلام مهسا جان
    دانشگاه UPM با UPF خیلی فاصله داره؟ آخه من از UPF پذیرش گرفتم.

Junior Member

دوستان ساکن اسپانیا لطفاً یکم هم در مورد ضروریات سفر توضیح بدین، چه چیزایی لازم همراه خودمون بیاریم و چه چیزهایی لازم نیست و خریدنشون اونجا مقرون به صرفه تر هست؟

Junior Member sabzak آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    CFD- Fraunhofer Institute,Germany

نقل قول نوشته اصلی توسط mkhzadeh نمایش پست ها
    دوستان ساکن اسپانیا لطفاً یکم هم در مورد ضروریات سفر توضیح بدین، چه چیزایی لازم همراه خودمون بیاریم و چه چیزهایی لازم نیست و خریدنشون اونجا مقرون به صرفه تر هست؟
    اینجا توی مادرید یکی دو تا مغازه ایرانی هست برای خرید بعضی چیزا ولی خوب اگه جا داشته باشید و با خودتون بیارید مسلما به صرفه تره!
    من پیشنهاد میکنم که لباس به اندازه 2 ماهی با خودتون بیارین! وقتی میرسین اینقدر کار و گرفتاری هست که آدم به این زودی به خرید نمیرسه!
    از خوردنیها هم زعفرون و لپه و زرشک و نبات و سبزیجات خشک و اینا به دردتون میخوره احتمالا (اگه میخواین آشپزی کنین)
    طبعا لوازم الکترونیکی چون از اینجا میره اونجا قیمتاش اینجا بهتره! همینطور مثلا لباس مارکدار و اینا
    چیز دیگه ای اگه جزئی به نظرتون میرسه جداگانه مطرح کنید

درووود بر همگی

خلاصه می گم از اونجایی که آشپزی می کنم زیاد. لپه ، سویا ، نبات ، زعفرون ، شوید خشک ، نعناع خشک ( نعناع میشه بازم یافت اما شوید نه نه نه ) لواشک ، چوب دارچین ، (سماغ و گلپر ). من تو کاتالونیا هستم بقیه جاها رو نمی دونم دقیقاً.

Junior Member

سپاس دوستان. از اونجایی که من هم یکم آشپزی بلدم خیلی توصیه های کلیدی بود! فقط چند مورد خاص:
    1- گوشی موبایل از ایران بخرم یا اونجا؟
    2- استفاده از نرم افزارهای کرک شده اونجا چطوره؟ می تونم با خودم بیارم حالا یا بصورت سی دی یا تو هارد؟ مشکلی پیش نمیاد؟
    3- دارو چطور بهتر نیست با خودم بیارم؟ ممنوعیتی نداره؟
    4- یه چیزی می پرسم نخندین ها! اگه چند تا کنسرو برای استفاده روزای اول همراهم باشه گیر نمی دن؟ آخه یکم شبیه مواد منفجره است
    5- در مورد لوازمی مثله سشوار، اتو، فلاسک و پلوپز نظرتون چیه؟

Junior Member sabzak آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    CFD- Fraunhofer Institute,Germany

سپاس دوستان. از اونجایی که من هم یکم آشپزی بلدم خیلی توصیه های کلیدی بود! فقط چند مورد خاص:
    1- گوشی موبایل از ایران بخرم یا اونجا؟
    2- استفاده از نرم افزارهای کرک شده اونجا چطوره؟ می تونم با خودم بیارم حالا یا بصورت سی دی یا تو هارد؟ مشکلی پیش نمیاد؟
    3- دارو چطور بهتر نیست با خودم بیارم؟ ممنوعیتی نداره؟
    4- یه چیزی می پرسم نخندین ها! اگه چند تا کنسرو برای استفاده روزای اول همراهم باشه گیر نمی دن؟ آخه یکم شبیه مواد منفجره است
    5- در مورد لوازمی مثله سشوار، اتو، فلاسک و پلوپز نظرتون چیه؟
    1- شخصا فکر میکنم که موبایل اینجا ارزونتر باشه از ایران
    2-نرم افزار هم میتونین با خودتون روی هارد و اینا بیارین، کسی هارد شما رو نگاه نمیکنه، فقط ممکنه نرم افزارها خیلی هاشون اینجا کار نکنن
    3-من توصیه ام اینه که داروهایی که بهشون عادت دارین رو بیارین با خودتون! من با خودم مقادیری ژلوفن و کلداستاپ آورده بودم! ولی آرام بخش و اینا رو اذیت میکنن و ممنوعه
    طبعا اینجا داروهای بهتری نسبت به ایران هست، ولی خوب کلی هم گرونتره و اگه داروهای ساده ای هست که بهشون عادت دارین به نظرم یه مقدار بیارین
    4-من شخصا به هیچ عنوان کنسرو رو پیشنهاد مناسبی نمیدونم! با این محدودیت وزن و این همه وسایل به نظرم منطقی نیست که همچین وزنی رو به کنسرو اختصاص بدین
    من ضمانت میدم حتی روز اول هم در بدترین حالت بتونین برین مک دونالد یه همبرگر بخورین یا برین فروشگاه و یه غذای آماده بخرین )
    5-اتو خیلی سنگینه و آوردنش منطقی نیست! ولی من مثلا یه سشوار کوچیک داشتم و با خودم آوردم! همینطور به اصرار مادر یه پلوپز کوچیک هم با خودم آوردم که الان خیلی راضیم! به درد زندگی دانشجویی میخوره، مخصوصا واسه شما که میگین اهل آشپزی هم هستی! فلاسک رو ضرورتش رو نمیدونم!

در مجموع هر کسی اولویت های خودشو داره! مثلا من یه عالمه کتاب با خودم آوردم و به خاطر این خیلی چیزا نتونستم بیارم ولی راضی بودم! چون چیزی بود که خوشحالم میکرد! یا وسایل کوچیکی از اتاقم که اینجا بهم حس خونه و امنیت رو منتقل کنه!!! واسه همین شما با توجه به محدودیت بار و اولویت هاتون باید در نهایت تصمیم بگیرین

البته قابلیت فریت بار رو هم فراموش نکنین که ممکنه به کارتون بیاد

شاد باشین و موفق

خوب تقریباً سبزک هر چی که گفتنی بود رو گفت ، تجربه شخصی من این بود که من هتل رو کنسل کردم و از سایت کوچ سرفینگ اقدام کردم از اونجایی که فعال بودم و یک هفته کلاً خونه بچه ها ی اسپانیایی و کشور های دیگه بودم یعنی سه روز یه جا و چهار روز جای دیگه ، من با خودم دو تا کنسرو ماهی داشتم ، و بیسکوییت و پسته و بادوم ، به دردم خورد خیلی چون من هیچ کس رو نداشتم و نمی شناختم هیچی ایرانی هم نمی شناختم که قبل من اونجا باشه و ازش راهنمایی بگیرم پس روزای اول جدای از اینکه سه ساعت بعد رسیدم رفتم ساحل والیبال .. ولی چون غذا داشتم دیگه بیرون نرفتم که بخرم اونم تو اون وضعیت ..... بچه ها هاستل بگیرین پول هتل ندین .... هاستل قیمت نورمالش پانزده یورو هستش ... من با خودم سشوار بزرگ آوردم خیلی خوبهههه راضی ام. گلیم آوردم . و لباس .... دارو هم کدئین نیارین ... اینجا بهترین قرص گلو درد و سرما خوردگی هفت هشت یورو هست و خیلی هم خوبهههه . تو بازار چینی ها همه هست فقط مثلاً فلاکس یا قهوه ساز رو تو بازار چینی نخرین ..... دو روز بعد باید بره تو آشغالی . من قاشق چنگال شخصی آوردم ( نیازی هم نبود ) ، شلوار جین و کتان و ... بیارین خوبه لباس زیر و جوراب هم خوبه سبکه ... در کل سبک تر باشین بهتره ... بهترین چیز پوله پوللللل یوروووووووووووووووووو . بچه ها اینجا تقریبا خیلی چیزا الان از ایران ارزونتره با همین یورو قیمت بازار ، زیتون ، بادوم ، گردو ....
    واسه خرید خوراکی الویت ها اینا هستن : 1.Carrefour, Mercadona,Spar, etc.
    تو کاره فور و مرکادونا ( همه چیز خوبه قیمت هاش غیر از میوه و سبزیجات) میوه و سبزیجات رو تو مغازه های پاکستانی و عربی بخرین ( مثلاً تو مرکادونا یه بسته کوچیک جعفری یک . نیم یورو) تو مغازه پاکستانی ( یک بسته بزرگگگگ هشتاد سنت )
    من تو اسپار آب معدنی هشت لیتری می خرم نود و نه سنت
    نون تست بزرگ در مرکادونا 0.99 سنت
    نون باگت 0.45 تا 1 یورو
    برنج از 0.60 سنت تا 2 یورو که خوبش رو میتونین با 0.71 در مرکادونا بخرین
    قیمت خرید تو مغازه های دیگه مثلاً Open Core دو تا سه برابر میشه
    یاد بگیرین نون لواش درست کنین که با یک بسته آرد 0.45 سنت می تونین بیست تا نون لواش درست کنین ،
    اگه نون بلدین درست کنین با خودتون خمیر مایع بیارین اینجا فقط بکینگ پودر دارن....
    نوشیدنی هم اینجا خیلییییییییی ارزون تره مثل ...

در مورد نرم افزار باید بگم که مورد خاصی نیست نصب داشته باشین یا تو هارد باشه ، اما > اگه می خوایت از تو نت سرچ کنین اینجا واسه احتیاط ، فارسی تایپ کنین و فقط اسم نرم افزار رو انگلیسی تایپ کنین تا سایت های ایرانی باز بشه . در غیر اینصورت یه ویروسی هست اینجا در واقع نفوذ می کنه به کامپیوتر وب کم شما از محیط عکس میگیره و فقط یه صفحه هشدار می یاد که میگه شما مجرم هستین و باید صد یورو پرداخت کنین ، حواستون به محتوای سرچ باشه ( آی پی شما کنترل میشه ) ، یکی از دوستان هندی فیلم ترسناکی ساخته بالی وود رو می خواست ببینه این اتفاق براش افتاد و از اونجایی که بنده حقیر بودم اونجا به دادش رسیدم .
    راه حل : دوستان اگه چنین موردی براشون اتفاق افتاده یا برای اطمینان دو تا سیستم عامل داشته باشن مثلاً اکس پی و سون یا سون و 8 در این صورت هر ویندوزی که مورد پیدا کرد از ویندوز دومی درایو ویندوز اولی رو با آنتی ویروس چک می کنیم و مشکل حل میشه .

نکات ایمنی رو جدی بگیرین.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)