صفحه 8 از 31 نخستنخست 123456789101112131415161718 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 302

موضوع: مسائل مربوط به مسکن و اقامت در اسپانیا

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مسائل مربوط به مسکن و اقامت در اسپانیا

سلام به همه. سال نو رو هم پیش پیش تبریک می گم
    این چندتا پست خیلی عالی بودن و فک می کنم بعدها خیلی ها دعاتون می کنند

همیشه شاد باشید دوستان

سلام
    سال نو همگی مبارک من پست عمومی میزارم و بچه ها اگه سوال خاصی داشتن پیغام شخصی بدن و لی پست های عمومی خوبیش اینه که همه استفاده می کنن ، من سعی می کنم تجربیات خودم رو قبل از ورود و چکیده ای از همه صفحات بعلاوه تجربیات دیگران به شما منتقل کنم ، دوستان هشدار میدم در مورد روز های اول ( آژانس های مسافرتی به فکر جیبشونن و گرونترین هتل رو براتون اتخاب می کنن که مثلاً چند هزار تومانی به چیبشون بره ، من پیشنهاد می کنم دانشجویان ایرانی عزیز همونطور که اینجا با هم همکاری می کنن از طریق ایمیل با هم در ارتباط باشن و باشیم و متحد باشیم برای سرافرازی نام ایران .
    اگر کسی در مورد ریز هزینه ها سوالی داشت به من بگه ، من تموم هزینه های ماهانمو می نویسم ، خیلی بهتون کمک می کنه.
    پایدار باشین

Senior Member control آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UPC

پیش فرض پاسخ : Housing (اسکان) در اسپانیا

نقل قول نوشته اصلی توسط treatise نمایش پست ها
    سلام

قیمت خرید خانه در اسپانیا چقدر ؟ می دونم قیمت ها متفاوته می خواستم با ایران و تهران یه مقایسه بشه ؟
    برای اقامت دائم چه کارهایی باید کرد ؟ اصلا میشه ؟
    هزینه های زندگی چطوره ؟

با سپاس
    دوست عزیز
    رنج قیمت ها متفاوته و بستگی به محلش داره
    از یک آپارتمان خیلی کوچیک در محله ای معمولی حدود 80 هزار یورو شروع میشه تا چند صد هزار یورو
    البته قیمت ها در شهر های اصلی مثل بارسلون و مادرید یا بیلبائو و سیویا کمی گرون تره

Senior Member control آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UPC

نقل قول نوشته اصلی توسط mkhzadeh نمایش پست ها
    دوستان ساکن اسپانیا لطفاً یکم هم در مورد ضروریات سفر توضیح بدین، چه چیزایی لازم همراه خودمون بیاریم و چه چیزهایی لازم نیست و خریدنشون اونجا مقرون به صرفه تر هست؟
    به توضیحات خوب مابقی دوستان هم اضافه کنم
    که خیلی نگران نباشین
    در هر محله ای می تونین مراکز خرید و فروشگاههای چینی رو پیدا کنین
    ارزون تر از همه جا البته کیفیت ها هم با توجه به نوع جنس فرق می کنه اما برای چند ماه اول خیلی خوبه که آدرسشون رو پیدا کنین
    تجربه شخصی من:
    یادمه که خیلی چیزی با خودم نیاورده بودم و بعنوان مثل دنبال یک نخ سوزن بودم و اکثر جاها قیمت هاش زیاد بود بخصوص وقتی با واحد پول ایران حساب کنی
    اما یک فروشگاه چینی پیدا کردم که خیلی ارزون بود و کارم رو راه انداخت
    اینم بخشی از راه حله
    اما خوب بعضی چیزا میثل سبزی خشک شده و یا رب انار بیارین که اینجا گیر نمیاد
    راستی لپه هم اینجا نیست

و یک چیز جالب دیگه الان قیمت پسته ایرانی داخل فروشگاههای بزرگ اسپانیایی ازرونتر از داخل ایرانه!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط control نمایش پست ها
    به توضیحات خوب مابقی دوستان هم اضافه کنم
    که خیلی نگران نباشین
    در هر محله ای می تونین مراکز خرید و فروشگاههای چینی رو پیدا کنین
    ارزون تر از همه جا البته کیفیت ها هم با توجه به نوع جنس فرق می کنه اما برای چند ماه اول خیلی خوبه که آدرسشون رو پیدا کنین
    تجربه شخصی من:
    یادمه که خیلی چیزی با خودم نیاورده بودم و بعنوان مثل دنبال یک نخ سوزن بودم و اکثر جاها قیمت هاش زیاد بود بخصوص وقتی با واحد پول ایران حساب کنی
    اما یک فروشگاه چینی پیدا کردم که خیلی ارزون بود و کارم رو راه انداخت
    اینم بخشی از راه حله
    اما خوب بعضی چیزا میثل سبزی خشک شده و یا رب انار بیارین که اینجا گیر نمیاد
    راستی لپه هم اینجا نیست

و یک چیز جالب دیگه الان قیمت پسته ایرانی داخل فروشگاههای بزرگ اسپانیایی ازرونتر از داخل ایرانه!
    درود بر همه دوستان، با کنترل گرامی موافقم که تقریبا چیزهای مادی زندگی ضروری رو می شه با فرشگاههای بزرگ چینی ها برآورده کرد. ولی اگه ساکن مادرید هستید، چند تا سوپرمارکت ایرانی هست که لپه، سبزی خشک قرمه سبزی، رب انار و... حتی گلاب و خیارشور و آبلیمو داره. اگه جای دیگه ای هم زندگی می کنید با هزینه خیلی کم می تونه براتون پست کنه. اگه خواستید که براتون تلفن و آدرسشو بذارم. در مورد اقامت پرسیدید. اسپانیا قانون اقامت نداره و راستش تا حالا هم به هیچ موضوع پناهندگی سیاسی یا اجتماعی بر خورد نداشتم. می تونید اگه شانس داشته باشید با این رقم 6 میلیون نفری بیکار، کار پیدا کنید و ویزای کار بگیرید ولی بعدش باید برید. در آلمان و اسپانیا اگه 10 سال غیر قانونی زندگی کنید، بهتون اجازه اقامت می دن. ولی با قانون جدید وضع شده، دیگه مهاجران غیرقانونی شامل درمان رایگان نمی شن. کشور اسپانیا در حال حاضر داره بدترین روزهای تاریخی خودشو می گذرونه که حتی پدربزرگها که در دوران جنگ زندگی می کردند، اینقدر سختی و بیکاری بین مردمشون رو ندیده بودند. نهایتا با این همه بیکار و بی خانمان، شما دارید وارد یه کشور جهان سومی دیگری می شید. به نظر من که الان 3 ساله دارم در اسپانیا زندگی می کنم اگه واقعا قصد زندگی و کار در اروپا رو دارید، اسپانیا رو انتخاب نکنید. شما هر جای اروپا که بتونید کار کنید و حقوق بگیرید می تونید راحت به اسپانیا سفر کنید و از تعطیلات تابستانی استفاده کنید. برای همه آرزوی موفقیت دارم.

وقت بخیر
    من در چند صفحه قبل کاملاً توضیح دادم چه چیزهایی لازم دارین و چه چیز هایی لازم ندارین با قیمت به روز وسایل ، حتماً پست های قبلی رو مطالعه کنید بچه ها

سلام
    من هم یک خانمم 10 روزه دیگه میام مادرید واسه فرصت مطالعاتی دکتری برای خونه پیشنهادی ندارید ؟
    ممنون میشم کمکم کنید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Material Engineering,university of seville

one of the best web for renting house in europ
    is http://www.idealista.com

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Material Engineering,university of seville

the price of usuall house is 90,000 euro in seville,the price of residential is more than renting house in spain,all the house are compleate,i mean knife,spoon,microwave,aircondation...........so dont worry about renting houde

خوب برسیم به خونه شما ... بهترین مورد اینه که شما تو فیس بوک اراسموس مادرید و یا مادرید university رو اد کنید. Erasmus Madrid تو این صفحه ها بچه ها تبادل افکار میکنن اگه کسی دنبال خونه میگرده قیمت میدن کمک می کنن و با هم در تماس هستن این بهترین راه هست برای پیدا کزدن خونه ، خرید لوازم دسته دو و خیلی چیز های دیگه .. تو هر شهری چنین چیزی هست مثلاً Erasmus Barcelona ,Tarragona
    Erasmus Stuttgart ......

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)